» »

VOIP siol

VOIP siol

Blisk ::

Klical sem na SIOL, ker me je zanimalo, ali se da pri paketu trio, klicat tudi preko računalnika, da ne rabim nosit slušalke po rokah, ampak lahko imam na glavi slušalke od računalnika.

Menda obstaja nek softwer za to, ki se ga nastavi in lahko kličeš.
Pa me zanima, če je komu že to uspelo in kako je to naredil in s katerim softwerom.

Veron ::

Siol Komunikator

Blisk ::

Ali zadeva deluje tudi pri drugih ponudnikih interneta.
T2, AMIS, itd.?

Veron ::

kolko vem ne, samo siol voip (in to rabiš posebno telefonsko, katero v sklopu TRIO paketa dobiš zaston, "samo" klice plačaš)

Blisk ::

Ja zdej grem na amis, ker ma ugodnejše zadeve, pa bi rabil nekaj, da bi lahko klical z računalnikom, ker je to lažje, ker se velik kliče.
Zato, če ma kdo kak predlog, prosim.

microera ::

LP

www.microera.si

misek ::

@Blisk, AMIS po mojem tega ne omogoča. Sem prejšnji teden bral malo na njihovem forumu, ker me je to zanimalo (tudi mene jutri priključijo). Problem je v tem, da imajo telefonijo, televizijo in podatkovni promet vsak v svojem VLAN-u. In na modemu izbereš, kaj bo na katerem portu. To imajo zaradi zagotavljanja boljše kvalitete storitev - QoS.

microera ::

IP telefonijo preko SIP odjemalca mislim, da ima samo SIOL:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t...
Jaz sem si nastavil N95 in lahko kličem kjerkoli v sloveniji z N95 po ceni IP telefonije!


p.s.
imam tudi paket povezani 44 s katerim imam podatkovnega prenosa "preko glave" in s pomočjo tega sploh ni problema telefonirati poceni
LP

www.microera.si

misek ::

IP telefonijo preko SIP odjemalca mislim, da ima samo SIOL
No, pri AMIS-u sem dobil terminalni adapter Linksys PAP2T za dve analogni liniji, ki deluje po protokolu SIP. Sem se namreč malo igral z njim in s službenim softswitch-em, saj je še odklenjen :D Od jutri naprej pa verjetno ne bo več, ko me priklopijo na AMIS telefonijo.

Matheeew ::

@Blisk, AMIS po mojem tega ne omogoča. Sem prejšnji teden bral malo na njihovem forumu, ker me je to zanimalo (tudi mene jutri priključijo). Problem je v tem, da imajo telefonijo, televizijo in podatkovni promet vsak v svojem VLAN-u. In na modemu izbereš, kaj bo na katerem portu. To imajo zaradi zagotavljanja boljše kvalitete storitev - QoS.


Kaj ima QoS in "odprta" IP telefonska številka veze? Na telekomu si ravno tako nastavljaš kaj bo na katerem portu....

xoox ::

Na računalniku ne gre naredit IP telefonije, zaradi tega ker more bit računalnik tako rekoč na VOICE portu, možno je edino tako da se ima 2 mrežni kartici v 1 rač, 1za DATA 2ga za VOICE ampak se spet ustavi tam, da more bit mac vpisan v ISP-jev DHCP zaradi reg. telefonije! Res pa je da en program obstaja, sem ga študiral sam nevem več kako se reče, bom probal poiskat pa sporočim, če se kdo zanima za to!

BC3 ::

kateri je najcenejši telefon za uporabo pri siolu (paket trio) in kje ga lahko, najraje že jutri, kupim?

kaj morm sploh iskati, če napisem ,,voip telefon" na bolhi, dobim rezultate že od 10evr naprej, to verjetno ne bo pravo...?

ali mogoče obstaja kakšna poceni varianta, da bi uporabil kak star isdn telefon?

Veron ::

najceneje ti je da kupiš nek "analogni" telefon z enkranom, dobiš panasonic že za ~30eur v trgovini nov, pa še telefonske številke ti lepo prikaže, katera te kliče.

Priklopiš pa ga na phone1 priključek v modem.

primeri telefonov, recimo kar Panasonic KX-TG1100FXS je čisto ok zadeva.

Okapi ::

VOIP telefoni so tudi tisti za Skype in podobne zadeve, ki jih priključiš na PC in delujejo v bistvu samo kot slušalka+mikrofon. Za internetno telefonijo pri Siolu pa rabiš katerikoli najbolj navaden telefon na tipke, ki ga priključiš v Siolov "modem". ISDN telefoni načeloma ne delajo (mora jih podpirati "modem", nekateri jih, samo ta, ki ga standardno dobiš od Siola, AFAIK ne). Če guglaš, išči DECT telefone.

Kot rečeno, delajo tudi čisto navadni telefoni, verjetno pa boš hotel kakšnega s spominom za telefonske številke in za prikaz številke klicočega.

O.

BC3 ::

kul
btw modem je Sinope 568+
navaden telefon priključim in mora normalno delat?
super:)
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

SATI ::

Sem enkrat malo za hec na Siolov modem probal priklopiti 25 let star Iskrin telefon z še okroglo vrtečo številčnico, in se je dalo z zadeve brez problema klicat in sprejemati klice :)

Veron ::

pogoj je, da podpira tonsko klicanje

BlueRunner ::

Če je delovala rotacijska številčnica, potem očitno DTMF ni pogoj.

poweroff ::

Jaz sicer nimam Siola, ampak drugega providerja, pa uporabljam Ekigo. Dela brez težav, kot berem na mailing listah pa Ekiga dela tudi s Siolom.

Žal Ekiga še ne podpira ZRTP protokola - ga pa podpira Twinklephone, ampak po krajšem testiranju se mi zdi, da je veliko slabši (ima neroden grafični vmesnik, nekatere stvari pa delajo malo po svoje).
sudo poweroff

BC3 ::

v čem je pa prednost voip telefonov oz. zakaj bi sploh kupil dosti dražji voip telefon, če se z navadnim lahko ravno tako normalno telefonira?

Okapi ::

Lahko ga recimo uporabiš za "telefoniranje" s Skypom.

O.

SATI ::

VOIP telefoni podpirajo Skype in podobne protokole, torej če tega ne nameniš uporabljati kupi kar navaden telefon

@Veron : od kod ti ta informacija?

Veron ::

siol, pokliči in vprašaj. Res mi ni jasno kako ti je na pulzno klicalo, ker modem ne prepozna takega signala, zato sploh ne začne klical (preverjeno).
Sicer pa sami voip telefon (tapravi voip) so veliko bol zanesljivi kot navaden telefon direktno v modem (torej koristi voip vmesnik na modemu)

SATI ::

sem posnel klicanje in sprejemanje s tega telefona :)

CPE je optični Prospero632

YouTube

oprostite za nered

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SATI ()

Tilen ::

Za pravne stranke ima Amis preko CTX tudi NICES. Web aplikacija preko katere kličeš, shranjuješ številke, globalne imenike, osebne imenike, ... Lahko dobiš tudi namenski software - Skype varjanta in kličeš preko tistega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Veron ::

@suti zanimivo, na sinope vem, da ni delalo, vsaj v1 verzija. Enako za Sagem modeme.

poweroff ::

SATI - hehe, zdaj pa vemo tvojo številko. :D
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach VOIP - je ali ni?

Oddelek: Omrežja in internet
174864 (4316) Goodwill
»

Slovo od Siola in Telemacha - kaj sedaj?

Oddelek: Omrežja in internet
253870 (2955) Slovencelj
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637251 (6179) shock
»

Voip telefon SKYPE BRONDI

Oddelek: Omrežja in internet
274321 (3490) leechen
»

ISDN telefoni in SIOL IP telefonija

Oddelek: Omrežja in internet
143427 (3036) fricko

Več podobnih tem