» »

dvojedrni intel e4300

dvojedrni intel e4300

___ ::

Zdravo...zanima me nekaj, za kar sicer mislim da vem odgovor, pa vseeno bom vprašal saj sem mogoče ostal za časom:)
Namreč: imam procesor intel c2d e4300, 2 gb rama in windows vista (ni važno če imam visto...na xp je bila zgodba popolnoma enaka). Če v biosu izklopim dvojedrni način...torej zadeva teče kot enojedrni procesor, je razlika v hitrosti v visti dejansko minimalna...nekaj sekund se pozna pri winraru, ampak v operacijskem sistemu je razlika minimalna...

niti se ne pozna bistveno če nastavim infinity..pač en program na en procesor, drug program pa na drug procesor..ubistvu mi potem marsikaj deluje še počasneje kot prej


Vprašanje: ali se sploh da uporabiti moč obeh procesorjev? zaenkrat imam občutek da zadeva deluje kot 1 jedrni procesor...nobene posebne pohitritve, nič...


ps.: se opravičujem za dolgovezenje in dolgočasno nakladanje, vendar sem hotel čimveč stvari opisati, da bi lažje dobil odgovor.

ps2.::) popolnoma ista zgodba je bila pri starem amd dual core 4200+

lp
  • spremenilo: ___ ()

OmegaBlue ::

Kaj pa pričakuješ, da se bo notepad zalaufal 2x hitreje? Dve ali več jedri pridejo do izraza ko uporabiš program ki jih zna izkoristit, naj bo to rendiranje, media enkoding/obdelava ali novejše igre.

Če pa čepiš na desktopu in gledaš ikone pa nevem kaj bi rad.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jest10 ::

Če porabljaš hkrati 2 ali več programov, ki porabijo veliko CPU časa, ali če uporabljaš programe s podporo večim jedrom bo razlika.
Če uporabljaš le po en program, ki nima podpore večim jedrom. ne bo nobene razlike.

___ ::

zanimivo mi je če nekaj raram..recimo 5 ali 10 gb velike mape, ko mi celotn sistem deluje počasneje zaradi raranja. tudi če infinity winrara nastavim na en procesor, mi zadeva še vedno upočasnuje vse skupaj, čeprav naj bi bil drug procesor sproščen


omegablue...samo prašal sem, ni se treba delat pametnega če ne znaš lepo odgovorit. nisem napisal katere programe uporabljam ker se mi zdi skrajno nesmiselno da moraš imeti namenski program ki zna izkoristit 2 ali več jeder.zakaj jih nebi znal izkoristit že sam operacijski sistem...

___ ::

jest10
hvala za odgovor!


sicer pa sem napisal da verjetno odgovor že poznam, vendar me je le zanimalo če se je mogoče kaj premaknilo na tem področju

OmegaBlue ::

Lej, OS prelaga load po jedrih, če je eno jedro zabasano bo ruknil novo instanco na drugo jedro (tretje, četrto). Program pa mora biti spisan na pravi način, da lahko izkoristi več jeder (mora biti multi threaded), OS ne ve kaj bo program klical v naprej ali kako bo klical funkcije, to predvidi programer.

Ob rar arhivih ti pa računalnik šteka zaradi I/O aktivnosti ne zaradi tega ker ne zna porabit več jeder (Winrar zna). Po domače, zabašeš disk.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

___ ::

hvala za dober odgovor! pač sem bil firbčen zakaj je tako...:)

lep dan želim še naprej!:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelov Haswell je prispel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
18452812 (45787) PrimozR
»

Procesor + plata. Kakšna, zakaj?

Oddelek: Kaj kupiti
432032 (1247) Rokic
»

Izkoriščenost aplikacij na dvojedrnih procesorjih??? click me

Oddelek: Programska oprema
91074 (1074) Tear_DR0P
»

Nove napovedi iz AMDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5510255 (7550) RejZoR
»

Štirijedrnik za 266 dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
629277 (6089) MrStein

Več podobnih tem