» »

Microsoft: Vrnite preveč plačano odpravnino

Microsoft: Vrnite preveč plačano odpravnino

CNet - Microsoftu se je pripetila še ena nevšečnost, ki jim kvari ugled v javnosti. Pred kratkim so zaradi zmanjševanja stroškov odpustili 1400 zaposlenih in jim ob tem izplačali tudi ustrezne odpravnine. Ti so bili prejšnji teden nemalo presenečeni, ko jih je Microsoft pisno obvestil, da so storili administrativno napako in jim po pomoto izplačali preveliko odpravnino. Na spletu se je pojavil faksimile pisma, katerega avtentičnost je Microsoftov predstavnik za stike z javnostmi že potrdil, nadaljnjih komentarjev pa se je vzdržal. Povedal je še, da je manjše število nekdanjih zaposlenih dobilo prenizke odpravnine, za kar bodo prav tako poskrbeli. Zanimivo, da slednjega spletne strani ne obešajo na veliki zvon. Napake se seveda dogajajo, a kaj ko krnijo ugled.

18 komentarjev

fiore ::

ah, mirkosoft bi tole moral spregledat, oz. sam plačat za svojo napako. komur je dal premalo, pa naj poravna...

Poldi112 ::

To tudi meni ni jasno, zakaj je povsod novica. So se pač zmotili, v čem je problem? Tudi banka ko se zmoti, vzame denar nazaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

Microsoftu se je pripetila še ena nevšečnost, ki jim kvari ugled v javnosti.

Napake se seveda dogajajo, a kaj ko krnijo ugled.

Bolj subjektivno novico je verjetno že težko napisati, kajne?

PaX_MaN ::

Napake se seveda dogajajo, a kaj ko krnijo ugled.

Bolj subjektivno novico je verjetno že težko napisati, kajne?


A? Napake da po novem _višajo_ ugled? Kaj sem zamudil?

bluefish ::

govorim o dveh zaporednih stavkih, ki se praktično ponavljata. Namen tega pa je očiten.

c00L3r ::

MS ni prvi in ne zadnji, ki je napravil kako napako pri obračunu plač. Vem za en primer ko so v podjetju v SLO vsem 2x nakazali plačo. Seveda so delavce o tem obvestili in so pač vrnili denar podjetju.

Če pa se to zgodi MS pa je že nek "rompompom", ker MS je kao "evil" >:D

PaX_MaN ::

govorim o dveh zaporednih stavkih, ki se praktično ponavljata. Namen tega pa je očiten.

Da se napako pojavljajo in da kvarijo ugled?

bluefish ::

no, PaX_MaN, lahko o vidikih teh dveh trditev razpravljava še celo temo, pa bova na koncu verjetno še zmeraj drdrala vsak svoje. Torej, nazaj na novico.

Smeagol ::

Seveda na ugled prav nic ne vpliva, ce so naredili napako pri obracunu in jo kasneje popravili.
Zato tudi ni nic cudno, da internetne strani tega ne obesajo na veliki zvon, ker v bistvu bi temu tezko rekli novica. Vecja novica je, ce pes ugrizne cloveka.

Poldi112 ::

Ne obešajo na veliki zvon? Vsaj na dveh straneh sem videl to danes, poleg ST. Berem jih pa max 5. Tako da meni se zdi da je ta njihova napaka kar popularna, kar se medijev tiče.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dronyx ::

Baje MS računa plače in odpravnine v MS Excelu. Nepreverjena informacija.

bluefish ::

Nepreverjena informacija.

Tudi če jih, so what.

fiore ::

Nepreverjena informacija.

Tudi če jih, so what.

če v excelu 2007 izračunaš 850 x 77.1 vrne 100000

bluefish ::

če bi preveril bi videl, da je popravljeno. Po pol leta so to že zdavnaj zakrpali.

Smeagol ::

Ne obešajo na veliki zvon? Vsaj na dveh straneh sem videl to danes, poleg ST. Berem jih pa max 5. Tako da meni se zdi da je ta njihova napaka kar popularna, kar se medijev tiče.


Ocitno je letos cas kislih kumaric zgodaj prisel.

c00L3r ::


če v excelu 2007 izračunaš 850 x 77.1 vrne 100000

Meni vrne 65535.

bluefish ::

Kot sem rekel, je bilo praktično takoj po objavljeni napaki tudi odpravljeno z izdanim popravkom.

fiore ::

Kot sem rekel, je bilo praktično takoj po objavljeni napaki tudi odpravljeno z izdanim popravkom.

jao, it was meant to be a joke ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delodajalec si izmišlja stvari / mobing / odpoved

Oddelek: Loža
418205 (513) 2f4u
»

Mi pripada nadomestilo za brezposlenost?

Oddelek: Loža
132383 (1872) opeter
»

Delničarji tožijo Alphabet

Oddelek: Novice / Tožbe
136422 (4753) gruntfürmich
»

Odpravnina

Oddelek: Loža
456526 (3204) MadMicka
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513292 (11616) Pithlit

Več podobnih tem