» »

radeon 4870 & corsair 520W modular

radeon 4870 & corsair 520W modular

korenje_ver2 ::

A dela radeon 4870 z napajalnikom corsair 520W modularnim?

Denis15 ::

Odvisno na ostalo konfiguracijo. Samo raje vzami kakega boljšega
xD

korenje_ver2 ::

ne morem, ker že imam ta napajalnik.

in problem je da mi ob zagonu sveti rdeča lućka, ki indicira da trdi disk melje. na zaslonu pa utripa lučka, kao da ne dobi signala.

Denis15 ::

Raje kupi boljši napajalnik in daj tega stran. Če imaš namen kasneje iti na Crossfire?
xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis15 ()

korenje_ver2 ::

ne. škoda denarja za crossfire.

OZZY ::

Odvisno na ostalo konfiguracijo. Samo raje vzami kakega boljšega


Ma dej mir..520w je več kot dost. Ker comp pa porabi več kot 400W??

Problem je lahko le obremenitev linije v amperih, če ma ločene. Zatoo mam jaz raj corsairje, ki imajo samo eno linijo in ne ločenih. Pol pa ni problemov s tem. Lahko je pa grafa defektna..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

korenje_ver2 ::

hm čist možn da je grafa defektna. sem jo poskušal pred tem priklopit z dvema ločenima napajalnikoma. v glavnem na začetku je še v redu delala. ko sem imel 400W napajalnik. je prišlo v windows, potem so se pa prikazali neki kvadratki. ker sem sumil da je hlajenje slabo, sem dal hladilnik dol in namazal s pasto. od takrat grafa več ne dela.

na začetku mi pa sicer 3 rdeče led diode parkrat utripnejo. razen D601. ima to kaj veze?

Denis15 ::

Odvisno na ostalo konfiguracijo. Samo raje vzami kakega boljšega


Ma dej mir..520w je več kot dost. Ker comp pa porabi več kot 400W??

Problem je lahko le obremenitev linije v amperih, če ma ločene. Zatoo mam jaz raj corsairje, ki imajo samo eno linijo in ne ločenih. Pol pa ni problemov s tem. Lahko je pa grafa defektna..

ma ka pa tebi ni jasno. Če rabi najmanj 550W za delovanje 4870 malo beri pa ne piši na pamet
xD

korenje_ver2 ::

na corsairovi strani pravi da ta napajalnik lahko poganja grafično.

v glavnem a kdo ve zakaj mi ne dela grafična?

TOP ::

Pa dobro kaj ne razumeš,kaj ti je napisal Denis15 napajalnik je prešvoh in če bi pogledal kaj pomeni rdeča lučka boš lahko to tudi razbral kaj pomeni.Daj močnejši napajalnik pa boš videl takoj kaj je narobe.

TOP ::

Pa še to na Corsairovi strani lahk to piše sam oni ne vedo kolk diskov maš noter kak procesor kolk je navit,kolk ventov .........

korenje_ver2 ::

seveda vedo. tm izbereš število diskov ipd. no karkoli že, sem že vse komponente izklopil, pa še vedno ni delalo.

pa mi lahko kdo razloži kaj pomeni +12V1, +12V2... ?

Zgodovina sprememb…

Denis15 ::

5V pa -3V pa to ne. To je z napajalnikom voltaža oz napetost
xD

korenje_ver2 ::

nisem od včeraj. samo tista zadnja številka me zanima kaj pomeni pri 12V.

TOP ::

Tisto verjetno pomen da ma 2 liniji 12v pa dobro vprašaš za pomoč dobil si odgovor in kaj zdej kompliciraš.Probaj jači napajalnik pa boš videl ali bo delal ali ne.

korenje_ver2 ::

a ti mislš da mi serjemo denar. zdej bom pa še 150€ daju za nov napajalnik al kva, ka sm ga glih včeri kupil za 100€.

oberskitona ::

Pa dajte no jas vam lahko sliko pošljem kaj dela na čem, imam napajalnik star 4leta 300w gor pa priklopljen en disk 2 venta na kišti akasa 22cm in no name 12 cm vent, asus p5q pro, intel e8400, 4850hd saphire, pa deluje vse normalno pa verjetno da pri gta liberty city kar nekaj štroma porabijo komponente, ker so verjetno kaj obremenjene pa mi deluje vse brez sesuvanja, tako da ne zastopim, kaj toliko okrog teh napajalnikov

edina varjanta je da so mi takrat za dobrih 5 starih jurjev prodali ultra zmogliv napajalc gor pa nalepli da ima samo 300w

Denis15 ::

oprosti samo za 520W napajalnik pa sigurno nisi dal 100EUR. Ker če si dal pa res nisi pri sebi. Aja pa btw tista izjava ko je za crossfire škoda denarja - ziher veš da je škoda. Ne ampak ga ni. Njah sam se odloči.
xD

TOP ::

oberskitona seveda dela probaj mal navit pa boš videl kako bo počepnil,aja paše to 4850 pa 4870 nista isto požrešni veš.In ni važen kolk Watov gor piše,važen je kolk da ven.Pa si ti ziher da si vse priklopu.Ker na 550W tale grafa dela normalno.Kaj imaš gor original hladilnik od grafe.

korenje_ver2 ::

vse je originalno gor. napajalnik je pa 100€ - http://www.corsair.com/products/hx/defa...

Ted ::

Ta napajalnik ma 3 12 linije po 18A in bi moral biti več kot dovolj za napajanje grafične kartice. Poskusi kartico priključiti na ločen priključek.
Mah...

korenje_ver2 ::

sem že vse poskusil. očitno sem skuril grafično s prejšnjim 400W napajalnikom, ki ima 22A na 12V.

FeniksX ::

Emmm mogoč se bo bedn slišal, sam včasih so lahka najbol osnovne stvari glih narobe :D

Sej vklopiš oba priključka za napajanje na grafi, ker če slučajno sam enga tist pol zihr ne bo dost.

Lp

oberskitona ::

Ja saj vem, ampak tako za omembo, navijal nekaj časa še ne bom ko pa bo potreba bom pa seveda menjal, hotel sem razjasnit da zarad tega bi se vsaj normalno moral zagnat računalnik na 520 w če bi že pol klecnil pri obremenitvi.

TOP ::

Grafo nisi skuru z 400w napajalnikom,kaj ti še vedno gori rdeča lučka

OZZY ::

Odvisno na ostalo konfiguracijo. Samo raje vzami kakega boljšega


Ma dej mir..520w je več kot dost. Ker comp pa porabi več kot 400W??

Problem je lahko le obremenitev linije v amperih, če ma ločene. Zatoo mam jaz raj corsairje, ki imajo samo eno linijo in ne ločenih. Pol pa ni problemov s tem. Lahko je pa grafa defektna..

ma ka pa tebi ni jasno. Če rabi najmanj 550W za delovanje 4870 malo beri pa ne piši na pamet



Ma dej ne deli se pametnega...Če piše, da moraš skočit z mosta da boš zrastu a boš to naredu....Zgleda da si eden takih, ki nekaj prebere pa vzame za sveto.

Sem laufal isto 4870 kartico na corsairju VX 450W pa je delal normalno.
Ja pa še to, da ne bo nesporazumov..Šlo je za navit sistem e8400@3.8GHZ, 4gb rama, 3x disk in 5-6 ventov.

Pa dej pokaži mi ker domač računalnik pokur 550w!!!!!

Pomembno je, koliko da realno napajalnik ven. In ta corsair bi to moral sfolgat..Edino kar je al je grafa fuč al pa linija za grafo od napajalnika štrajka. Čeprav piše, da majo napajalniki ''KAO'' ločene linije doskrat to ni speljano tako kot mora bit.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

AngelOfDeath ::

Odvisno na ostalo konfiguracijo. Samo raje vzami kakega boljšega


Ma dej mir..520w je več kot dost. Ker comp pa porabi več kot 400W??

Problem je lahko le obremenitev linije v amperih, če ma ločene. Zatoo mam jaz raj corsairje, ki imajo samo eno linijo in ne ločenih. Pol pa ni problemov s tem. Lahko je pa grafa defektna..

ma ka pa tebi ni jasno. Če rabi najmanj 550W za delovanje 4870 malo beri pa ne piši na pamet



Če bi dobro prebral bi videl da piše da rabiš za delovanje ene 4870 celo nuklearno elektrarno krško. Pa še to nisem prepričan da je zadosti.
edit: Slovnica

OZZY ::

oprosti samo za 520W napajalnik pa sigurno nisi dal 100EUR. Ker če si dal pa res nisi pri sebi. Aja pa btw tista izjava ko je za crossfire škoda denarja - ziher veš da je škoda. Ne ampak ga ni. Njah sam se odloči.


Odvisno na ostalo konfiguracijo. Samo raje vzami kakega boljšega


Če ne veš kok stanejo kvalitetni napajalniki in kateri pod to kategorijo spadajo potem raje malo poglej po netu...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

A maš ti priključena oba 6pin konektorja na grafi al si priključil samo enega?? Koker vem majo te kartice 2 priključka...A si pogedal ali sta oba priključka dobro vtaknjena v kartico?
Go with the flow.

korenje_ver2 ::

Grafo nisi skuru z 400w napajalnikom,kaj ti še vedno gori rdeča lučka


ne gori. parkrat utripnejo 3 led diodice na grafi. drgač pa gori rdeča led na kišti, ki nakazuje aktivnost trdega diska. tako da se dejansko sistem ne boota.

v glavnem sem probal zdej z novo 4870, pa dela v redu.

korenje_ver2 ::

Odvisno na ostalo konfiguracijo. Samo raje vzami kakega boljšega


Ma dej mir..520w je več kot dost. Ker comp pa porabi več kot 400W??

Problem je lahko le obremenitev linije v amperih, če ma ločene. Zatoo mam jaz raj corsairje, ki imajo samo eno linijo in ne ločenih. Pol pa ni problemov s tem. Lahko je pa grafa defektna..

ma ka pa tebi ni jasno. Če rabi najmanj 550W za delovanje 4870 malo beri pa ne piši na pamet



Ma dej ne deli se pametnega...Če piše, da moraš skočit z mosta da boš zrastu a boš to naredu....Zgleda da si eden takih, ki nekaj prebere pa vzame za sveto.

Sem laufal isto 4870 kartico na corsairju VX 450W pa je delal normalno.
Ja pa še to, da ne bo nesporazumov..Šlo je za navit sistem e8400@3.8GHZ, 4gb rama, 3x disk in 5-6 ventov.

Pa dej pokaži mi ker domač računalnik pokur 550w!!!!!

Pomembno je, koliko da realno napajalnik ven. In ta corsair bi to moral sfolgat..Edino kar je al je grafa fuč al pa linija za grafo od napajalnika štrajka. Čeprav piše, da majo napajalniki ''KAO'' ločene linije doskrat to ni speljano tako kot mora bit.


corsair so eni najboljših napajalnikov na svetu. piše da je efektivnost napajalnika 80%, poleg tega pa imajo tile 520W veliko več amperaže namenjene 12V, ki jo tudi grafična potrebuje.

(btw, takih lepih iskric že lep cajt nism vidu, ko sem dal +12V in 0 skupaj ;))
s temi napajalniki bi lahko verjetno varil :p

Zgodovina sprememb…

Denis15 ::

S kakim napajalnikom pa potem lahko napajaš:
4870X2
Phenom X4 940
4GB ram
750GB WD
LINK!
xD

tilinho20 ::

Sam ti priporočam Arkangel 850W.

korenje_ver2 ::

če radeon 4870 potrebuje dodatnih 2x 75W, in če deluje na 40A, potem potrebuje recimo 4870X2 dodatnih 150W, kar je 12,5A na 12V. torej 52,5A na 12V liniji. to pomeni da podpirajo tako konfiguracijo corsair 620W ali corsair 650W. več pa ni potrebe.

za 2x radeon 4870X2 pa rabiš corsair HX1000W.

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

če radeon 4870 potrebuje dodatnih 2x 75W, in če deluje na 40A, potem potrebuje recimo 4870X2 dodatnih 150W, kar je 12,5A na 12V. torej 52,5A na 12V liniji. to pomeni da podpirajo tako konfiguracijo corsair 620W ali corsair 650W. več pa ni potrebe.

za 2x radeon 4870X2 pa rabiš corsair HX1000W.



4870x2 Ne rabi 52,5 ampak 25A na 12v liniji. KAr znese 12.5A na linjo.

Radeon 4870 potrebuje 150w=12.5A na 12V Liniji....In ne deluje na 40A!!!!
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Super Napajalniki za PC-je

Oddelek: Strojna oprema
143279 (2694) klinker
»

Poraba računalnika in dodatkov..

Oddelek: Strojna oprema
344056 (3255) toplakd
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
151204 (1033) svetetko
»

nVidia GeForce 9800GT 512MB (par vprašanj) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563867 (2861) Lynx
»

Grfična kartica ATI radeon HD 4870 512MB ail 1024MB

Oddelek: Strojna oprema
182283 (1862) butl4d

Več podobnih tem