» »

Ali se splača Velociraptor v RAID0?

Ali se splača Velociraptor v RAID0?

Fr33man ::

Zanima me koliko se pozna na hitrosti in posledično odzivnosti sistema če bi za primarni disk uporabil 2 Velociraptorja 150GB v RAID0? Ali bi bil že en sam Velociraptor dovolj? Če bi, bi uporabil možnost postavitve RAIDa ki mi ga omogoča matična in ne bi imel posebej kontrolerja.

terryww ::

Js mam v RAID0 2x Baracudo 15rpm. Je kot en 2x hitrejši/odzivnejši disk.

Invictus ::

Uporabi dva SSD-ja v RAID0.

Konfiguracija za orgazem :)).

LP I.

mtosev ::

a SSD je hitrejsi od WD Velociraptorja?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

itak37 ::

a SSD je hitrejsi od WD Velociraptorja?


Toševski, so ti starši prepovedali uporabljat internet zadnje leto???



Glede VR v RAID 0 na matični je pa tako, da boš imel dvojno hitrost samo pri zaporednem branju in pisanju, pri vsakdanjem delu bo pospešek dosti manjši. Nasplošno na internetu svetujejo, da se ne splača tvegati, če ne veš točno zakaj ga boš uporabljal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

s1e2x3y ::

Zanimiv graf si predstavil in precej zavedel slovensdko javnost :D
Zagon Windowsov.... Koga pa to sploh še zanima? Ali se sistem postavi v 12 ali v 13 sekundah.... Brez veze!
Kaj pa prenos podatkov? Delo na sistemu, ko je ta postavljen? Dostop do podatkov...? Prenos podatkov, zapis in branje v Raidu0 je fantasično. Če to seveda rabiš...;)

Tu imaš komplet test http://www.pcper.com/article.php?aid=618

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1e2x3y ()

ricola78 ::

@s1e2x3y

Ti si pa še bolj zavedel javnost s starim testom in nekonkurenčnim SSD-jem. Šele Intel in SSD-ji ki prihajajo letos na trg so tudi n-krat hitrejši.
Ni pa potrebe po RAID0 z SSD-ji.

itak37 ::

Zanimiv graf si predstavil in precej zavedel slovensdko javnost :D
Zagon Windowsov.... Koga pa to sploh še zanima? Ali se sistem postavi v 12 ali v 13 sekundah.... Brez veze!
Kaj pa prenos podatkov? Delo na sistemu, ko je ta postavljen? Dostop do podatkov...? Prenos podatkov, zapis in branje v Raidu0 je fantasično. Če to seveda rabiš...;)

Tu imaš komplet test http://www.pcper.com/article.php?aid=618


Tudi rezultati tvojega testa potrjujejo moje trditve. V sintetičnih testih in zaporednem branju in pisanju imaš podvojene rezultate, pri vsakdanji uporabi OS pa so razlike minimalne (glej PCMark Vantage test).

IMO se je glede RAID 0 treba vprašat tako, je pospešitev RAID 0 v mojem primeru uporabe PC-ja dovolj velika da odtehta tveganje RAID 0?

Fr33man ::

OK bom ostal pri enem disku. Zanima me še ali ima 150GB enak hladilnik gor kot 300GB?

tilinho20 ::

Ne.

Fr33man ::

Seprav ima takega kot je tale na sliki:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/t...

?

tilinho20 ::

Da.

Zgodovina sprememb…

Gost ::

Zakaj pa ne počakaš na kakega hitrejšega SSD-ja? Tega se po mojem res ne splača več kupovati.

itak37 ::

BTW, tega nisem jest sam pogruntal, me je isto zanimalo če bi kaj pridobil z RAID O, pa sem si prebral tuje forume. Konsenzus je tak kot sem povedal.

Jest sem v isti situaciji, rabim en hiter disk za OS, pa bom nabavu kar enega 32GB OCZ Vertex oz. OCZ Summit (cena pod 150EUR). Za Vertex bom počakal da ga konkretno stestirajo, četudi naj bi zadnji Firmware naštimali da bo imel visok število I/O operacij (dobro za heavy multitasking, server/database load,...).

Še ena zanimiva debata na OCZ forumu , ko je OCZ naredil anketo, kaj bi raje imeli kupci, visoko število I/O ali visoko hitrost zaporednega pisanja (se izključujeta obe možnosti).

Fr33man ::

Zakaj ne SSD? Hm o tem priznam da nisem kaj veliko razmišljal. Samo kakor sem bral nekatere razprave naj bi bil problem multitasking (pa še neke težave z številom bralno prepisovalnih ciklov). Se pravi da če si na netu, poslušaš musko, prižgan torrent, kako konvertiranje v ozadju ali zapisovanje na DVD pa bi pomoje bli kar problemi z SSD diskom??? Popravte me če se (že) motim in so to že odpravli?

tilinho20 ::

Stare informacije.:)) Moraš mal updatat.:D
Odvisno od SSD-ja. Starejši imajo še to težave. Nekateri zdajšni imajo to že pošlihtan (Intel te napake nima) ter prihajajoči naj bi bili tudi v redu.

Fr33man ::

Ja Intel ki za 36GB hoče 450€. :|

Fr33man ::

Aha kaj pa menite o tem?

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

Je to kaj primerljivo z Intelovim SSD-ji? 16GB je pogojno še dovolj za sistemsko particijo.

mtosev ::

Ja Intel ki za 36GB hoče 450€. :|

ahahhah. cez 3 leta bo primerna cena. ta je res "dobra" cena:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tilinho20 ::

Aha kaj pa menite o tem?

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

Je to kaj primerljivo z Intelovim SSD-ji? 16GB je pogojno še dovolj za sistemsko particijo.

Ne vem, kateri kontoler ima.

itak37 ::

Ta je SLC, verjetno mora bit kar v redu SSD. Vendar 260EUR za 16GB je dosti prevec. Pocakaj se 1 do 2 tedna, pride OCZ Vertex, 32GB za 150EUR. Pametno bi bilo pocakat tudi na kake teste, da niso pri OCZ spet kaj za***ali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri novem sistemu (LGA2011)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231581 (1233) madness777
»

Prihajajo poceni SSD diski (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9720500 (7914) element
»

Prvi ogled OCZ-jevega pogona Vertex 3

Oddelek: Novice / Diski
329693 (8188) Eventus S
»

Računalnik za glasbeno produkcijo do 1300€. Pomagajte :P

Oddelek: Kaj kupiti
346132 (5651) klinker
»

ssd ali 640GB aaks x2 raid0

Oddelek: Kaj kupiti
212426 (1619) Dragi

Več podobnih tem