» »

Računalnik za glasbeno produkcijo do 1300€. Pomagajte :P

Računalnik za glasbeno produkcijo do 1300€. Pomagajte :P

psyke ::

Hej, kupujem nov računalnik saj je moj že star 7 let in mi ne dela prav nič več. Stvar je taka da so virtualni inštrumenti vedno bolj zahtevni(nekateri še bolj kot igre in video programi) zato bi vas vprašal za nasvet.

Rabim hiter trdi disk(zdaj uporabljam wd raptor in sem izredno zadovoljen, le premajhna kapaciteta je zato razmišljam o WD6000HLHX "VelociRaptor") in še en dodatni disk za arhiviranje. Ker delam z velikimi bazami podatkov in je dosti procesiranja ter pretakanja podatkov razmišljam o 12 GB-rama, zato bom pa pač vzel slabšo grafično kartico. Sicer delam še v autocadu in corel drawu ampak tu bo normalna grafična dovolj.

Zanima me še kje naj kupim, na ebayu dobiš za recimo 1300€ že cpu z kingston valueram 12gb pa kakšnim i7 920 procesorjem in kar solidno osnovno ploščo.

no v glavnem:

i7 procesor
obvezno dobro osnovno ploščo
12 gb ram-a/ minimalno 8
zelo dober trdi disk

To mi je najbolj pomembno. Kaj in kje naj kupim?

jnce ::

Mogoče bi bilo bolj pametno investirat v SSD disk namesto 12GB rama.. se mi zdi pretirano. Mislim da bi bilo že 8GB dovolj.

cinkaCR7 ::

Ena opcija je recimo avstrija, seveda lahko tudi kupiš v slovenija ampak je dražje.
Primer:
OCZ TECHNOLOGY DDR3 12GB 1333MHZ (KIT OF 3) EUR 230,06
INTEL Core i7-950 3066MHz LGA1366 8M Cache 4.8GT/sec EUR 265,05
OCZ TECHNOLOGY Netzteil ModXStream Pro 700W EU EUR 74,21
OCZ TECHNOLOGY SSD Vertex Series intern 6,4cm (2,5" EUR 230,09
ASUS P6X58D-E Socket 1366 DDR3 ATX Intel X58 ICH10R EUR 193,63
MSI Grafikkarte N430GT-MD1GD3 Overclocked 79,65
WESTERN DIGITAL WD Caviar Blue 1TB HDD 7200rpm 3Gb/s SATA serial ATA 32MB cache 8,9cm 3,5Zoll intern RoHS compliant PMR Bulk EUR 58,89 EUR 117(2x)
Skupaj(mylemon.at) EUR 1.190,47

In imaš 12gb rama(3x4gb torej še lahko greš na 24gb, če res tako nujno rabiš), ssd +2x1tb(daš v raid) mogoče bi raje vzel smsung spinpoint f3. Pri grafični se je šparal:D in še ohišje po izbiri oz. če ga
že imaš ter optični pogon.

FuI2cY ::

če bo imel 1366 podnožje, potem bo mogo met 6gb rama, če hoče 8gb potem more vzet 1156 podnožje.

The Player ::

12 GB rama, je čist preveč, ker ni aplikacij, da bi jih izkoristili, 6 GB bo čist zadosti, če ne preveč pa tudi DDR 3 rami niso kaj preveč poceni.
drugače za audio produkcijo so baje mac-i v redu, sam so dragi ;((, vsaj na SAE delajo vse z njimi.
Corel pa Autocad bi mogla delat tudi na geforce 2 MX ;)

M-XXXX ::

FuI2cY je izjavil:

če bo imel 1366 podnožje, potem bo mogo met 6gb rama, če hoče 8gb potem more vzet 1156 podnožje.

4x2GB na 1366 pa ne gre ker :)?

psyke ::

u ta mylemon je pa ql, ene stvari so dost cenejše.. me zanima če se da kupiti tu preko firme? hehe fantje hvala da pomagate, včasih sem nonstop prebiral o tehnologiji zdaj mi pa malo časa primanjkuje pa nisem čisto na tekočem, zato vprašam vas. SSD disk je tudi zanimiva opcija, ampak jaz imam opravka z recimo minimalno 100 gb podatkov, ki se uporabljajo nonstop plus ostalimi inštalacijami itd. zato bi bil veloceraptor skoraj boljša izbira. Saj pa ko namestim windows + vse programe na SSD, koliko placa mi še sploh ostane? o tem sem že premišljeval ampak so še malo predragi se mi zdi.. :)

the player, MACi so za ljudi, ki imajo ogromno denarja. 2k daš za komp in 1k za programe + tega LOGIC ne napreduje tako kot steinbergov cubase v katerega vlagajo res mnogo truda, maC boysi pa zaradi mnogih pohval, ki jih je deležen program LOGIC "spijo" in so opazne minimalne izboljšave, kot če gledaš fifo 10 in 11. Tako da se zdaj cubase 5 lahko kosa z njim. Edina prednost logica je lepši videz in to, da vsebuje številne dobre kompresorje. Sicer pa če imaš svoje plug-ine sploh nima veze kaj uporabljaš.. glaven je trud, pol komaj vidiš kaj je glavno pri produkciji. men je najboljši elektronski komad naredil en tip, ki nevem če je imel setup vreden več kot 600EUR:) apple je pač tko... kdor je uspel ga uporablja, prej pa kot je prišel na sceno je pa imel vse skrekano. :D

cinkaCR7 ::

Na 1366 gre samo tripple: 3x1=3 3x2=6 3x4=12. Plata ima 6 slotov torej lahko tudi trojke zamenjamo s šeskami. Se pa strinjam, da za vsakdanjo uporabo bo 6gb dovolj, če je pa profi pa lahko tistih 100e investira v 4gb palčke.

Aja disk je 120 gb, če ne drugo vzami kaj večjega je bistveno hitrejši od raptorja, čepav se ti zdi, da je drag. Kako velike fajle pa narediš na dan? 100gb so samo programo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cinkaCR7 ()

psyke ::

raj bom imel za 100EUR cenejšo grafično :)

kaj zdaj fantje kolko lahko vstavim notr da mi comp ne explodira? :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

M-XXXX ::

cinkaCR7 je izjavil:

Na 1366 gre samo tripple: 3x1=3 3x2=6 3x4=12. Plata ima 6 slotov torej lahko tudi trojke zamenjamo s šeskami. Se pa strinjam, da za vsakdanjo uporabo bo 6gb dovolj, če je pa profi pa lahko tistih 100e investira v 4gb palčke.

Ni res.

cinkaCR7 ::

M-XXXX je izjavil:

cinkaCR7 je izjavil:

Na 1366 gre samo tripple: 3x1=3 3x2=6 3x4=12. Plata ima 6 slotov torej lahko tudi trojke zamenjamo s šeskami. Se pa strinjam, da za vsakdanjo uporabo bo 6gb dovolj, če je pa profi pa lahko tistih 100e investira v 4gb palčke.

Ni res.

Deluje tudi z eno palčko, če si to mislil?:D

M-XXXX ::

Realne razlike v hitrosti istega rama v triple chanel (6Gb=3x2GB) in dual chanela (4x2GB) ne bo...

cinkaCR7 ::

M-XXXX je izjavil:

Realne razlike v hitrosti istega rama v triple chanel (6Gb=3x2GB) in dual chanela (4x2GB) ne bo...

Razlika je vendar je res, da je minimalna.

psyke ::

cinkaCR7 si že kupil kaj v trgovini? mogoče veš kak je če si davčni zavezanec, oz. kako se to zmeniš da gre prek firme?

@others: drugač pa.. tale comp bom imel 5 let minimalno in nevem zakaj nebi kupil 12 gb rama? a naj kupim raje 3x2gb pol mi še samo trije sloti ostanejo... a ni boljše če kupim 4g b palčke? mislim.. teh 100EUR pa že dam zraven. edino če kupim 2x 4gb. no ja :D zdaj sem cel zmešan že :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

XtodaZ ::

če ti ni težko odšteti 1450EUR kupi konfiguracijo kot ti jo je svetoval cinkaCR7 s to razliko da kupi 2x 120gb ssd in poveži v raid0.
tako boš imel 240gb (ker ti baje 120 ni dovolj) in bo še hitreje.

če pa je limit 1300EUR, bi jaz vzel raje 2x ssd in 6gb rama kot pa 2x raptor in 12gb rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

klinker ::

6GB bo dovolj, ma ce si lahko privoscis 12gb pa ne vem zakaj si nebi ker ti bo nekoc verjetno prav prislo...o 24gb pa nebi ker bos verjetno ze 2x menjal komp preden bos koristu tolko rama :D
Priporocam tudi dober hladilnik tipa Mugen2 in navit procesor...jst sem frendu se prvega i7 920 na tem hladilniku navil na 3,66Ghz rock solid..prestal 26h IntelBurn, tej novi pa grejo je nekaj 100mhz visje in je skoda furat tak procesor na default.
Drugace pa ce kupujes tako po redko raje dodaj se kak EUR ce se ti to izplaca in si lahko privoscis. Recimo SSD da res nor boost celotnemu sistemu, tako da ce izbiras med SSDjem in 12gb rama, raje SSD ;)

Nekaj okvirnega da ves kam se usmerit :)

Intel Core i7 950 (3,06Ghz, 8MB) BOX 279.60 EUR
Coolink Corator DS (775, 1156, 1366, am2/+, am3) - NA ZALOGI 49.20 EUR
ASUS P6X58D-E - Intel X58/DDR3/CFX&SLI/1366/ATX 211.20 EUR
Corsair XMS3 12GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.60V 253.20 EUR
Sapphire Radeon HD 5450 512MB 48.00 EUR
Western Digital VelociRaptor 300GB 16MB 175.20 EUR (glede na to da enega ze mas jih lahko das 2 v raid0)
Western Digital Caviar Black 2TB 64MB 180.00 EUR
Corsair TX 650W 100.80 EUR
Cooler Master 690 II Advanced 109.20 EUR

Skupaj: 1451,40EUR pri dinokomp.si

psyke ::

aha, hvala.. sicer nimam velociraptorja.. jaz imam starega wd raptorja ki sem ga že zdavnaj kupil in nisem moral verjet kako je boostal sistem.. takrat je bila mašina res nora..(pentium m@2.6, hyperx 2gb + wd raptor). In še zdaj dela kot šus :). Vprašal bi še kako je z življensko dobo od teh ssd diskov? Verjetno je ista kot pri ramih ali? Ker mi je zelo pomembno da disk drži "večno". Saj delam backupe samo zelo redko...ker je mučno če imaš dosti projektov, pol delaš samo za najbolj pomembne rezervne kopije.

a je velika razlika, če bi recimo nabavil 2x velociraptorja 300gb ali pa 2x tisti ocz ssd disk?

no ja sicer pa 300 gb bi bilo že tudi skoraj dovolj.. me samo zanima kak je razlika v hitrosti in zanesljivosti.. po moje kar velika ali?

vprašal bi še zakaj so ssd diski še vedno tako dragi? A ne bodo cene padle?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

Okapi ::

Saj delam backupe samo zelo redko...ker je mučno če imaš dosti projektov, pol delaš samo za najbolj pomembne rezervne kopije.
Nabavi si en konkreten program za backup in en dodaten disk, pa ne bo čisto nič mučno. No, lahko pa seveda tudi izzivaš usodo, samo da ne bo potem še ena tema na slo-techu - na pomoč, sesul se je disk!>:D

O.

psyke ::

imaš prav ja :P

drugače sem pa zdaj gledal malo.. 2 velociraptorja v raid0 se komot kosata z srednjerazrednimi ssd-ji. tko da kaj je zdaj boljše v vzet?
ocz vertexa 150 gb ali 2x velociraptor 300gb pa odšteješ skoraj 100EUR več. hm :) samo to so verjetno stari podatki.. plus mislim da ni pametno da bi se jaz v raid0 spuščal ali? :D ssd disk raje pa še za 1 leto enega večjega, ko se bodo cene znižale.. in to je to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

FuI2cY ::

A če daš 2 SSD-ja Vertex v RAID0 potem nimaš več TRIM-a ?

klinker ::

psyke je izjavil:

imaš prav ja :P

drugače sem pa zdaj gledal malo.. 2 velociraptorja v raid0 se komot kosata z srednjerazrednimi ssd-ji. tko da kaj je zdaj boljše v vzet?
ocz vertexa 150 gb ali 2x velociraptor 300gb pa odšteješ skoraj 100EUR več. hm :) samo to so verjetno stari podatki.. plus mislim da ni pametno da bi se jaz v raid0 spuščal ali? :D ssd disk raje pa še za 1 leto enega večjega, ko se bodo cene znižale.. in to je to :)


Samo...a imas dovol 120GB, tolko je namrec vertex velik, za sistem + vso programje? Ker glej na to da SSD naj bi bil konstantno vsaj 20% fraj za dobro delovanje. Razen ce si mislu 180gb al celo 240gb varjanto.

Nerdor ::

Mau mi gre na živce, ker zanemarjate eno poglavitno dejstvo: MacOSX ima hitrejši audio podsistem kot Windows 7 ozr. katerikoli windowsi. Nima veze s driverji, ker so omejeni na api klice od Windowsov, ki so počasen podsistem. Vsaj tako so vsi glazbeniki tarnali nad windowsi in Apple se javno hvali zakaj Mac pred PC-ji s Windowsi! Ni fora Audio Logic (sicer nevem od kod ideje, da bi bil sedaj slabši od Cubase5, ker se tudi v Audio Logic vlaga veliko in gre naprej in ja compressorji veliko pomenijo, na žalost!) pri Macih, ampak hitrost streženja audio podsistemu, ki naj bi bil celo 40% hitrejši od Windows klicev v audio podsistem.
... for lifetime!

psyke ::

Nerdor meni je to že od začetka jasno. Sicer so se pa na elektronski sceni uveljavili bolj zaradi stabilnosti kot pa zaradi tega(pri raznih live actih in mixanjem s traktorjem). Itak so vsi mac-e imel :). Jaz samo pravim, da če hočeš maca moraš vsaj 2x toliko keša odštet če si hočeš vse poriktat. Haha in najboljše - Mac PRO že od 2.5k EUR. Lahko samo sanjam. Itak da bi nabavil maca če bi imel preveč keša, pa tudi rabljenega bi se dalo. Na ebayu bi ziher dobil kakega quad xenon-a za 1.5k EUR ampak pol ne morem prek firme vzet. :)

sicer pa so tudi dobre strani tega da so maci tako dragi: manj uporabnikov in s tem tudi manjše število hekerjev,virusov itd na mac platformi. Pomoje bi se to spremenilo če bi apple znižal cene. :)

aja btw: jaz bom še vedno vse laufal na windows XP sp3 ;), ker je najbolj kompatibilno. zato nevem kako bo zdej z rami? No mogče si omislim windows 7.. ampak baje da še ni tako ql za avdio kot pa xp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

neres ::

Jaz slišim da so Maci z enakimi programi dostikrat počasnejši od Windowsev. Ne samo za audio produkcijo, baje tudi v kakih Adobe programih.
V nekaterih primerih tudi zelo počasnejši, kjer se tudi najdražji dual Xenon Mac Pro slabše odreže od i7 920 v Windowsih:


vir: http://www.dawbench.com/win7-v-osx-1.htm
To je mogoče drastičen primer, ampak vseeno kaže šibkost Macov pri nižjih latencah, oz. prednost ASIO driverjev v Windowsih.

Zakaj pa se Maci relativno pogosto uporabljajo po studijih in ne vem kje je pa stvar debate in vzrokov je lahko več. Verjamem da ima recimo z Mac OSom povprečen uporabnik manj dela/težav kot z Windowsi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

neres ::

psyke je izjavil:

aja btw: jaz bom še vedno vse laufal na windows XP sp3 ;), ker je najbolj kompatibilno. zato nevem kako bo zdej z rami? No mogče si omislim windows 7.. ampak baje da še ni tako ql za avdio kot pa xp.

Če hočeš koristit 4GB ali več RAMa potem pač rabiš 64 bit OS. XP 64 bit pa ni dobro podprt (niti za strojno opremo, niti za programe), tako da se bolj splača kar Win 7.

7 je mogoče v povprečju (za večino obstoječih zvočnih kartic) še malenkost bolj problematičen kot XP. Po mojem zato ker niso še vsi proizvajalci zvočnih kartic pogruntali kako delat dobre driverje za 7, pač relativno nov OS je. Ampak to je povsem odvisno od posameznih driverjev in konfiguracij. Lahko imaš tudi zvočno ki bo delala boljše v 7 kot XP, tako da brez veze nekaj govorit na splošno. Win 7 sam po sebi je čisto ok.

svetetko ::

Še en predlog za diske:
http://www.mylemon.at/artikel,nr,292943...
Daš dva v raid0.

psyke ::

kaj je pa to za diska spet? 4gb flash? :D a to je kot predpomnilnik al kaj? AJa še vedno mi noben ni povedal če lahko v tej trgovini kupim kot davčni zavezanec ? :D

svetetko ::

Mislim da lahko kupuješ kot davčni zavezanec.
Disk je pa križanec med SSD-jem in navadnim diskom. Tudi po hitrosti je nekaj vmes. Poglej si teste. Ima ga kolega in je zelo zadovoljen s hitrostjo.
Za nek zmeren denar dobiš višjo hitrost od navadnega diska (predvsem nižji dostopni časi) ter večjo kapaciteto od SSd-ja. Nekakšen kompromis med ceno-hitrostjo-velikostjo.

klinker ::

neres je izjavil:

Jaz slišim da so Maci z enakimi programi dostikrat počasnejši od Windowsev. Ne samo za audio produkcijo, baje tudi v kakih Adobe programih.
V nekaterih primerih tudi zelo počasnejši, kjer se tudi najdražji dual Xenon Mac Pro slabše odreže od i7 920 v Windowsih:


vir: http://www.dawbench.com/win7-v-osx-1.htm
To je mogoče drastičen primer, ampak vseeno kaže šibkost Macov pri nižjih latencah, oz. prednost ASIO driverjev v Windowsih.

Zakaj pa se Maci relativno pogosto uporabljajo po studijih in ne vem kje je pa stvar debate in vzrokov je lahko več. Verjamem da ima recimo z Mac OSom povprečen uporabnik manj dela/težav kot z Windowsi.


Ne vem...jst odkar sem si namestil OSX na mojo kisto je performance opazno boljsi glede vsega. Pa se na vecino svinjarije z neta je odporen...prej sem pa mel vedno dvojne winse gor, ene za net itd, druge pa samo za delo, seveda se dodatno oskubljeni nepotrebne sare :)

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: bluefish ()

psyke ::

no hvala za te odgovore. šel sem na ustvari account in tam imaš možnost

Firmendaten :
Firmenname :
UID Nummer : (ok to naj bi bila davčna številka od firme SIxxxxxxxx)

torej je zdaj vse enako kot če bi kupil računalnik v sloveniji preko firme? Aja, koliko vas je že kupilo v tej trgovini in kake so izkušnje, so še mogoče kake, ki so bolj poceni? No pa feldbach niti ni tako daleč, ali alhko blago tudi prevzameš tam?

IIIman ::

Raje se prej pozanimaj, kako je z nakupom na firmo, ker se mi zdi, da je malce bolj zapleteno, kot če bi kupoval v SLO. Glede garancije bi bilo gotovo bolj enostavno, ampak to si verjetno že razmislil.

Če ti še kaj zbiraš predloge, takšen bi bil moj:

Procesor Intel Core i7 930 2,80GHz 1366 box 281,20 €
Matična plošča Gigabyte EX58A-UD3R S1366 204,44 €
Odstrani iz seznama
3 x RAM Kingston DDR3 1333MHz 4GB KVR1333D3N9/4 249,32 €
Trdi disk SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200 F3 (HD103SJ) 64,51 €
SSD disk Crucial 128GB SATA3 2.5" C300 RealSSD 278,65 €
Grafična kartica ASUS NV GT240 SILENT (ENGT240 S/DI/1GD3)93,67 €
DVDRW SAMSUNG S223C/BEBE črn 20,00 €
Napajalnik LC 650W LC6650GP3 140mmFANv2.3(24pin) 50,92 €
Ohišje Antec P183 EU 129,00 €

Vse skupaj te pride 1.371,71 € z davkom, brez davka pa 1.143 € (cene so iz funtech.si)

Wox ::

IIIman je izjavil:

Glede garancije bi bilo gotovo bolj enostavno, ampak to si verjetno že razmislil.


Mah. Sem reklamiral grafično kartico pri Mylemon in so rabili 4 dni, da so mi poslali drugo. Pri AGT čakam že peti teden, da mi popravijo ali pošljejo trdi disk. Tako da...
Commodore 64

psyke ::

seveda še zbiram predloge. :) ma najraje bi skoraj v sloveniji kupil ampak me bo prišlo 200EUR več ziher. :) IIIman drugače pa dobra konfiguracija, mi je kar všeč. Mogoče če bi dal malo manj za ohišje? Čeprav ohišja pod 50EUR tudi enbi kupoval. Silent grafična je ql... Aja pa ql bi blo če bi predvajala grafična full hd itd... :) za corel draw in autocad bo zadost, vmes še kaj photoshopam. :)

IIIman ::

Wox, pri celem računalniku je včasih malce bolj zahtevno določit problem, zato če imaš opcijo odpeljat mašino nekam bližje predvidevam, da pomeni manj težav. Ni pa vedno tako...

kitkonis, sam imam Anteca P183 in sem zadovoljen, mi ni žal, da sem dal malo več zanj.

klinker ::

Ja ce hoces cim bolj poceni pridet skozi lahko vzames tudi kaj na 1156 socketu...

Procesor Intel Core i7 870 2,93GHz 1156 box 281,53 EUR
Matična plošča ASUS P7P55D-E, I5, LGA1156, I55P 127,51 EUR
RAM 2x Crucial DDR3 4GB PC3-10600 1333Mhz CL9 skupaj 8GB 2x 102,35 EUR
Trdi disk WD 1 TB SATA2 7200 32MB Caviar Blue WD10EALS 56,77 EUR
SSD disk Crucial 128GB SATA3 2.5" C300 RealSSD 278,65 EUR
Grafična kartica ASUS ATI 5450 SILENT LP (EAH5450SL/512MD2(LP)) 41,04 EUR
Napajalnik Corsair 650W TX (CMPSU-650TXEU) 96,22 EUR
Ohišje Cooler Master RC690II RC-692-KKN2 črno 100,07 EUR

Skupaj: 1.186,49 EUR pri funtech.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pcja za 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
857664 (6965) jazbec
»

Osebni racunalnik (obdelava video posnetkov. Do 1500€)

Oddelek: Kaj kupiti
323125 (1704) AtaStrumf
»

Konfiguracija novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
342213 (1583) fr4nc
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595860 (4787) IvoJan
»

huda video mašina

Oddelek: Strojna oprema
453989 (1549) R O N I N

Več podobnih tem