» »

Visoko frekvenčni signal med delovanjem računalnika

Visoko frekvenčni signal med delovanjem računalnika

ERGY ::

Torej vse dokler ne pridem do windows login screena je tiho, potem pa začne nekaj "cvilit". Zvok je tak nadležen, ker je visoke frekvence.
Odklopil sem ventilatorje od napajalnika, grafične, procesorja, in Sbridge-a in še kar tuli. Sekundardni disk sem tudi odklopil pa ni razlike. V safe modu pa vse deluje normalno. Sumim na primarni disk samo tega lih ne morem vedet, ker je na njem OS. Probal sm tudi z livecdjem pa je blo v redu.

In lih v tem času, ko to pišem pa je vse priklopljeno in delam v normal mode pa je kao vse v redu. Kasneje pa bo ziher spet cvililo.


Torej kaj bi lahko bilo ?

Pyr0Beast ::

Signal - > Zvok ?


Jah, napajalnik se ti bo kmalu poslovil ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Signal ali zvok?
- Hoc est qui sumus -

ERGY ::

Signal - > Zvok ?


Jah, napajalnik se ti bo kmalu poslovil ...



Da signal zvok. Ko sm pisal sm kr neki v topic napisal pa pozabu ... nevem zakaj :)
Bomo pa šli po novega :)
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

Pyr0Beast ::

Odpri pa poglej, kaj je narobe. Zelo vrjetno so notri kakšni kitajski napihnjeni kondiji. Menjaš in deluje še nadalnjih 5 let BP :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Kot vem, lahko fino zoprno cvilijo tudi trafoti v napajalniku. Včasih pomaga, če jih zaliješ z lakom za izolacijo. Ne pa vedno.
- Hoc est qui sumus -

ERGY ::

Ma čudno je da nič ne piska vse do login screena. Pol gre skozi piska 3minute pa utihne. In zdej recimo dela normalno. Nikoli ne piska v safe mode ali če mam kaki livecd. Torej malo sumljivo ...


Še to da dodam. Ko začne cvilit dobesedno pade pritisk v ušesih, tak močno je ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

imagodei ::

Kaj pa piskač? Ga imaš & ali ga lahko snameš z napajanja?
- Hoc est qui sumus -

ERGY ::

Kaj pa piskač? Ga imaš & ali ga lahko snameš z napajanja?


Torej kaj je piskač ? :D

imagodei ::

Tisto kar piska, duhh ;)

Ne, resno: vgrajeni zvočnik je to. Včas je bil montiran na ohišje, zdej je običajno kar v luftu, nataknjen pač na konektorje (tam, kjer priklopiš ledico za HDD, pa reset gumb ipd.)
- Hoc est qui sumus -

Pyr0Beast ::

Ko se sistem naloži, gonilniki preklopijo iz 3D v 2D način. unix takega načina navadno ne pozna, v safe-modu je izklopljen, pravtako ob zagonu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ERGY ::

Ko se sistem naloži, gonilniki preklopijo iz 3D v 2D način. unix takega načina navadno ne pozna, v safe-modu je izklopljen, pravtako ob zagonu.



Na kaj ciljaš ?

Duhec ::

Čeprav malo verjetno ampak ali imaš CRT monitor ? Če ja, potem zmanjšaj frekvenco osveževanja na 60 Hz pri dani resoluciji, samo za test.

ERGY ::

Čeprav malo verjetno ampak ali imaš CRT monitor ? Če ja, potem zmanjšaj frekvenco osveževanja na 60 Hz pri dani resoluciji, samo za test.


Imam CRT ja. Ampak ni to problem. Pač pri ugasnjenem zaslonu je nemogoče, da bi piskalo.

Duhec ::

OK, glede monitorja.
Vseeno zmanjšaš frekvenco osveževanja; za začetek na 60Hz, mogoče nadležno piskanje vseeno generira grafika.

ERGY ::

OK, glede monitorja.
Vseeno zmanjšaš frekvenco osveževanja; za začetek na 60Hz, mogoče nadležno piskanje vseeno generira grafika.



Ni to.

Pyr0Beast ::

Na kaj ciljaš ?
Grafično kartico v povezavi z napajalcem :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ERGY ::

No razen površnosti, da sem zadnjič spregledal, da monitor ni bil ugasnjen ampak ugasnjen v napajanju seveda in zato je padla ideja v vodo od duheca ;((
Včeraj grem spat in ugasnem računalnik pa mi še kar piska :D Pa je blo tak logično pol, da je monitor. Grem v windows in dam osveževanje na 60hz da se znebim tistega zvoka, ki ušesa raztrga :O Na tistih 60hz sem seveda ignoriral, ker sem mislil, da je bil prej monitor ugasnjen pa nima niti smisla :8)

Zahvale Duhecu 8-)


edit: tema se lahko zaklene

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525237 (3508) Pyr0Beast
»

Okvara prenosnika ---ne vem česa :>

Oddelek: Pomoč in nasveti
221481 (946) kiros
»

napiše mi out of range

Oddelek: Pomoč in nasveti
101564 (1343) ___
»

notebook in dodaten monitor

Oddelek: Zvok in slika
131657 (1495) karkoli
»

Piskanje monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171603 (1434) Izi

Več podobnih tem