» »

napiše mi out of range

napiše mi out of range

roky192 ::

zdravo, jaz imam pa problem, in sicer sem glihkar dobil računalnik od prijatelja, katerega naj bi popravil. problem pa se je že začek ko sem spremenil resolucijo, in sicer je bilo 800x600 in sem spremenil v več, toda takrat mi je vgasnilo računalnik in od takrat mi samo še pokaže osnovno nalaganje windowsov potem pa mi pokaže črn ekran in mi napiše out of range, oz mgz? pa potuje to okrog ekrana kot screensaver. na drugem računalniku pa mi vse lepo in prav naloži in tut na drugih računalnikih ki jih preklopim na moje kable. CAN U HELP ME GUYS?

boogie_xlr ::

Pojdi v VGA mode (F8 -> Enable VGA mode), potem pa desni klik na namizje -> properities -> nastavitve -> advanced/dodatno -> jeziček Monitor -> Screen refresh rate na 60Hz -> apply/uporabi -> restartaj računalnik

karafeka ::

Kaj misliš s tem, da ga prikopiš na drug računalnik ? Koga ? računalnik ?

No, če si po svoje razlagam, potem ti prikopiš na računalnik na drug monitor.
Potem tam samo znižaj resolucijo(oz. v tvojem primeru moraš znižati frekvenco osveževanja), pa priklopi nazaj na prvoten monitor.

Lahko pa greš tudi v varni način, pa tam v registru popraviš (verjetno bi to šlo).

Pravi se je najdu,da popravlja računalnike ;).

boogie_xlr ::

sem že imel enkrat primer ko je enemu zagnjavilo "no support" ko je šel iz crt-ja na lcd pa sm vido kako frekvenco osveževanja je mel pa me je skor kap... stari je meu nastavleno na 180Hz. LCDji pa podpirajo večinoma tak do 60Hz, nekateri tudi 75Hz

roky192 ::

isti monitor je, samo ko preklopim tale računalnik mi tole pokaže, ko pa druge pa vse normalno dela.

karafeka ::

Če ti bo tole kaj pomagalo:
http://www.tek-tips.com/viewthread.cfm?...

Kawa6 ::

Ti je že karafeka lepo razložil.

Problem je v tem, da imaš nastavljeno preveliko frekvenco osveževanja in tvoj monitor tega ne prenese. Zato tudi dobiš tole opozorilo.

Priklopi svoj računalnik na kak CRT monitor, če ga še kje dobiš ;) in nato zmanjšaš frekvenco osveževanja (screen refresh rate) na 60 Hz.

Ko to storiš, bo tudi tvoj monitor deloval normalno.

roky192 ::

sm šou na stran za varni način oz sm prtisno F8 toda potem da bi šou na varni način mi zamrzne tipkovnica in ne dela

DenisR ::

Potem pa pojdi do prijatelja, ki ti je popravljal racunalnik, in ga priklopi na njegov monitor. Nato zmanjsaj frekvenco na 60Hz in potem bi moralo delovat tudi na tvojem monitorju.

roky192 ::

js sm tisti prijatelj ki popravlja, sam takšnega problema še nism mel

___ ::

sam tole si pa odgovoril kto da bi bila blondinka na drugi strani:)


pojdi do prijatelja, ki je lastnik računalnika, priklopi računalnik na njegov monitor, nastavi osveževanje na optimal ali pa kar 60 Hz in bi moralo normalno delati.......

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko FPS?

Oddelek: Igre
293169 (2621) Tac20
»

Hitrost LCD-ja in osveževanje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
595081 (4114) Poldy
»

refresh pod linuxom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131091 (943) Binji
»

Refresh rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
71202 (1088) Can
»

Monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
121583 (1370) MadMax

Več podobnih tem