» »

online backup - kateri ponudnik

online backup - kateri ponudnik

gregor ::

Dober dan

Zanima me katerega ponudnika za online backup priporočate. Google vrže kot prvi zadetek http://www.idrive.com/.
Ali je se kakšen boljši. Ali kdo od vas sploh uporablja online backup-e, kako se obnese ta zadeva...

Hvala
LP

urosh ::

gregor ::

hvala, samo to je samo 14 dnevno testiranje, torej po 14 dneh ni več možno uporabljat če ne plačaš

lp

Mr.B ::

Koliko imaš podatkov in kaj backupiraš ?
1 TB disk na USB-ju je cca 120€....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fusioman ::

gregor ::

podatkov je cca 1.5 gb, gre pa za cad designe ki jih ima stric na pc-ju, noče pa dat 100 eur za zunanji disk

sicer pa zakaj bi kupil eksterni hdd če pa je online backup tudi bolj varen ker je na oddaljeni lokaciji

no, saj samo sprašujem če je kdo že kaj delal z temi programi

LP

dëych ::

Mr.B ::

Kupiš dva usb ključa velikost 4 GB, cena recimo 10€, seveda če je free, zakaj pa ne tudi njih ponucati.

SPAM:
V kolikor uporabnik odkloni prejemanje reklamnih sporočil, mu izvajalec lahko odkloni brezplačno uporabo storitev Double Backup Home.
ki se trideset (30) dni hranijo na oddaljeni varni lokaciji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

blackbfm ::


sicer pa zakaj bi kupil eksterni hdd če pa je online backup tudi bolj varen ker je na oddaljeni lokaciji


Na zastonjske se ne zanašaj preveč. Kupi usb ključ in to je to.

urosh ::

Emmm

Na amisu ti bo delalo 30 dni, kar je za testiranje več kot dovolj. Potem pa je seveda odvisno, kako pomembni (beri koliko vredni) so ti podatki...

Lp

tempoFlow ::

Pri backupu je vedno tako - splog ga ne potrebuješ, dokler... In takrat tistih 10€, 20€, 100€ potrebnih za arhiviranje pri sebi postane drobiž.
Jaz priporočam sprotno arhiviranje na USB ključek, pa še dodatno na dodatni disk (lahko je interni ali eksterni).
Na zastonjske ponudnike se ne bi zanašal, ker lahko tvoje podatke uporabijo za svoje namene in kar je hujše, lahko prenehajo delovati (kot je na primer pri nas email.si).

Karen ::

Mah človek ima prav. Online backup je remote. Ključkov ziher ne bo dajal drugam kot v predal pisalne mize kjer ima računalnik. Čisto navaden požar mu bo odnesel tako pc kot ključka. Remote backup iz Lj v MB relativno poveča možnosti preživetja tudi v primeru česa hujšega (npr. potres). Mi imamo sicer v službi najet cel strežnik ki ga gostujemo pri nekom, tako da teh težav ni, drugače pa imajo tak sistem praktično vse arhivarske firme: Simt vem da ima, enako Avtenta, pa Pošta Slovenije nekaj ponuja... na najdi.si vtipkaj oddaljeno arhiviranje, online arhiviranje, pa bo zadetkov malo morje.

urosh ::

No, ta amis esef ima v bistvu 3 fizično ločene lokacije. Ljubljana, Maribor in Koper...
Vse je pa odvisno koliko so ti vredni podatki (slike in podobno)? Dokler jih imaš, verjetno ne dosti. Ko jih pa zgubiš - potem pa... Probaj zadevo, pa se odloči...

Lp

hendriks ::

www.mozy.com

Do 2GB free.

SynTax32 ::

Preko Pro-Stor-a nimaš kaj falit : www.pro-stor.si
Vse je nepredvidljivo a hkrati točno določeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SynTax32 ()

ShARk63 ::

Dropbox, 2GB zastonj.

Mr.B ::

Maš tudi Google.mail 6TB...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

s53zo ::

Jaz uporabljam Amazon S3. Poceni in zanesljivo.

kogledom ::

Da oživim temo... Odločam se za online storage in me zanimajo vaše izkušnje. Dropbox poznam, je fajn za dokumente da do njih dostopaš povsod, samo ne iščem tega. Rad bi plac na netu da bi mi Cobian backup še tja poslal kopijo (zaželjen je torej tudi ftp dostop). Glede šifriranja nimam zahtev, ker bom tako šifriral podatke pred prenosom pri sebi. Torej (praktično) neomejen brandwidth in skupen prostor za nek pavšal na mesec. Kdo že uporablja? Kje in za koliko na mesec/leto?

axee ::

Tudi mene zanimajo izkušnje uporabnikov. Npr 2GB zastonj backupa na Mozy bi bilo super zame, anevem če je storitev zanesljiva in predvsem varna.

Djuro ::

Nikjer na Amazon s3 ne najdem da bi lahko zadevo testiral.
s53so, glede na to da uporabljaš, veš mogoče če se to sploh da?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416858 (8010) dunda
»

Microsoftov oblak OneDrive prinaša več prostora

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4910127 (6158) Mr.B
»

Kako do podatkov čez 20-40 let? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7510114 (7591) Pyr0Beast
»

Online backup

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733 (578) levaky
»

Tat prenosnega računalnika vrnil USB-ključ s kopijo podatkov

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
4110018 (7628) CaqKa

Več podobnih tem