» »

SENNHEISER slušalke PC 350 ali HD 595

SENNHEISER slušalke PC 350 ali HD 595

Shkorc ::

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s slušalkami PC 350, ter če jih je mogoče kdo že primerjal v živo s HD 595.

Kupujem slušalke za poslušanje glasbe na PCju, igranje iger ter gledanje filmov. PC 350 so mi zaenkrat bolj simpatične, ker so zaprtega tipa in vgrajenega mikrofona.

Sem pa prebral kar nekaj kritik na račun kvalitete zvoka v primerjavi s HD 595, ki naj bi imele precej boljši zvok.

Sedaj se ne morem odločit... Dodaten mikrofon uporabljam že s sedanjimi slušalkami, tako da to me niti ne bi motilo. Pri HD 595 cincam predvsem, ker so odprtega tipa in se bojim, da bi me preveč motili zunanji zvoki.

Pa če se res pozna v kvaliteti zvoka bi mogoče tudi to prezrl...

Kako se v praksi pozna razlika v impedanci? PC 350=150 Ohm, HD 595=50 Ohm. Priklopljene bi imel verjetno brez dodatnega ojačevalca.

Mal se razpište, pa hvala za vaša mnenja in opažanja 8-)

Okapi ::

Ohmi se v praksi poznajo tako, da so HD 595 glasnejše.

O.

Shkorc ::

Kako je z basi pri PC 350? Naj bi bili bolj "povoženi"?

delfinus ::

Poglej se HD555. Razlika med 595 in 555 je majhna kar se slisnosti tice. Mal profitiras pa tudi pri ceni. Kar se tice odprtega tipa in zvoka iz okolice to ni problema, ce uporabljas v sobi. Bolj je motece za ostale, ker odprti tip slusalk se slisi v okolico. Zaprti pa ne oz manj. Sicer pa odprti tip slusalk ima prednosti, predvsem pri tem, da so boljse pri poslusanju glasbe, boljse se odrezejo, saj ti ponudijo vecjo prostorsko sliko zvoka.

lp, d.

Shkorc ::

Super delfincek, hvala za info. Verjetno se res poznajo razni odboji zvoka pri zaprtih slušalkah, ki spremenijo sliko zvoka.

jan01 ::

Shkorc ::

Huh jan01, super link, res ugodna cena!

Fantocci ::

HD595 imam jaz že kakšne tri leta. Nabavil sem jih predvsem za poslušanje glasbe in za to se odlično obnesejo, seveda pa to ne pomeni, da se ne da tudi igric igrat z njimi.
V okolico se res precej slišijo, tako da bodo vsi slišali, kaj poslušaš. Ker pa so odprtega tipa, so tudi bolj udobne za dlje časa imeti na glavi, ker ne povzročajo neprijetnega občutka odrezanosti od okolice. So kvalitetno in mehko oblazinjene. Priporočam vsekakor.

Shkorc ::

Fantocci na kaj pa imaš priklopljene? Uporabljaš mogoče kak predojačevalec ter ker?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shkorc ()

Fantocci ::

Nimam namenskega ojačevalca za njih. Priklopljene so na A/V ojačevalec HarmanKardon AVR3550 ali pa na studijsko zvočno kartico ESI Waveterminal 192M.
Ker so slušalke nizkoohmske jih oba dobro poganjata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
425462 (2578) Primorec
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283748 (3041) -THX-
»

Nabava novih slušalk

Oddelek: Kaj kupiti
51156 (978) TehDucky
»

Kvalitetne slušalke (za filme, igre)....

Oddelek: Kaj kupiti
92769 (2656) Samek1337Q
»

[Hi-Fi] - Debata: Dobre slušalke ali dobri zvocniki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10812496 (10079) Trancedeejay

Več podobnih tem