» »

php in šumniki

php in šumniki

milosm ::

naj mi en pove zakaj mi na php straneh (recimo index.php) ne delajo šumniki...?
tole mam vpisan <,META content="text/html; charset=windows-1250" http-equiv=Content-Type>


  • spremenil: milosm ()

lordgreg ::

<.META content="text/html; charset=windows-1250" http-equiv=Content-Type.> - imam enako napisano kot ti, pa mi šumniki v phpju vredu delajo.

a) imaš vredu skonfiguriran apche?
b) windoze?
c) v brskalniku nastavljeno encoding na CE ali podobno???

Tr0n ::

Probaj kodno tabelo ISO-8859-2.

JLP ::

Ja vsekakor je bol uporablat IDo 8859-2 je sprejet standard za kodiranje pa še na več sistemih dela prov.
Drgač pa mogoče tud to kej pomaga:
http://www.php.net/manual/en/function.m...
Live long and prosper!

milosm ::

lordgreg: mislim, da je vse skonfigurirano prav
tron&jlp: sem probal z ISO-8859-2 pa je res bolš :))
zdej mi samo še tam kjer includam kakšen file ne napiše šumnikov, to je res čudn...

milosm ::

...no zdajle sm pa še opazu, da mi v starem netscapu 4.5 delajo vsi šumniki v novem IE 5.5 slo pa ne povsod - tam kjer je includan kakšen file, šumnikov ni...

lordgreg ::

no... to je pa prekleto čudno ´:/

glavic ::

pri men je isto.
na windows-1250 mi dela lepo, pol dam na ISO-8859-2 pa se mi š-ji zgubijo in nekateri znaki kot npr. se spremenijo v kocko..
Musselli bizi

Tr0n ::

Ja, tu so zgleda neki problemi na strani phpja. Poglej na php.net ce je kaksna dokumentacija na to temo.

JLP ::

Ja recmo da maš ti fajl zapisan s kodno tabelo ISO 8859-2. pol morš PHPju povedat da nej tud on piše u tej kodn tabel stringe. Pa če kej includaš iz drugih fajlov more bit ta drugi fajl tud u ISO 8859-2 če ni mu morš pred includanjem pretvort/konvertirat kodno tabelo u ISO 8859-2. Funkcije za te zadeve delat so pa u online dokumentaciji razložene.
Live long and prosper!

simon ::

Naceloma ni potrebno php-ju nic vedeti o kodni tabeli, ki jo uporabljas. Samo pazi da imas vse datoteke v isti kodni tabeli (tisti, ki jo imas definirano v meta tagu). Sicer pa imajo vsi brkljalniki moznost spremembe prikaza kodne tabele, s cimer lahko preveris kje je problem.

glavic ::

ja kako zdej, fajl.php je npr. pisan v winsih, kako zdej to spreminm da bo kodna tabela v isotu ?
Musselli bizi

simon ::

Poglej si tale link ali pa tale. JJaz uporabljam slednjega tj. programcek sumniki. Tule pa je programcek za okna.

milosm ::

...no pa še tole, če uporabil enako kodno tabelo v php fajlu in potem includam nek fajl - šumnikov ni, nato pa v fajlu s končnico shtml in includam spet isti fajl šumniki so...:(

upam da sem napisal dovolj razumljivo

glavic ::

kako bi dobil v kodni tabeli iso-8859-2 ?
Musselli bizi

lordgreg ::

Glavic.. nisi slučajno poskusil z kombinacijo: ALT+0149

zadnje štiri cifre na numeričnem delu tastature

edmund ::

Hem, problem ni v PHPju ampak v editorju.
Ultra edit celo jebe ;) Nekaj sem delal v Dreaweverju, pol pa sem v Ultra edit pastal, pa dela ok, kar pa je vsev Ultra editu napisano, pa jebe! Zgleda da UE jemlje windowsovo (win-1250), pa če daš pol v ISO (da še pač v unixih laufa), zjebe vse!!! ;((
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

JLP ::

Ja UltraEdit kodira u Windows 1250 kodni tabeli. Je ena mojih velikih želja, da bi avtor UEja dodav možnost izbire kera kodna tabela nej se uporablja.
Live long and prosper!

glavic ::

gre: sem pa mi se zmeri napise vn kvadratek ...
Musselli bizi

edmund ::

Mater, dans se že celi dan s tem zajebavam, pa zajebava totalno. Bi se dalo to kje na kakem bolj PHP orientiranem forumu vprašat? Ker stvar je res "Pain in the ass"!! 8-O
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

lordgreg ::

jep.. na phpbuilder.com/forums.. če pa to ni prava pa idi samo na phpbuilder.com.. če tu ne dobiš odgovora pojdi na irc na kanal #php in vprašaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem s šumniki v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
141884 (1688) plavko61
»

Kako iz windows-1250 v iso-8859-2 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
172604 (2346) tomysux
»

page encoding - characters

Oddelek: Izdelava spletišč
121226 (1080) JLP
»

charset ?

Oddelek: Programiranje
132976 (2812) cahahopie
»

HTML kodne tabele???

Oddelek: Programiranje
91497 (1423) Loki

Več podobnih tem