» »

Zunanja tekstovna datoteka

Zunanja tekstovna datoteka

nurmaln ::

Zdravo

Rad bi oblikoval spletno stran na kateri bi kasneje spreminjal samo določen del teksta in kako sliko. Zanima me kako naj html dokument prepričam naj teskt potegne iz zunanje .txt datoteke (enkrat sem že nekje vidu pa sm puzabu...), tako da mi ni treba posegat v .htm datoteko ampak samo popravim .txt datoteko.

Pri slikah bom verjetno naredil tako da bo img src="burek.gif" width="76" height="67", potem pa bom pač slikco, ki jo bom želel na tem mestu poimenoval v burek.gif in staro zbrisal ali preimenoval v kaj drugega, zanima pa me ali se da kako naštimat da bo ta slikca imela določeno maksimalno velikost (tudi če bi slikco 100x100pix poimenoval burek.gif bi morala biti na strani prikazana kot 76x76).

BTW delam z DWMX04

Kakšne ideje?

webfreak ::

JP. Moznosti je kar nekaj. Navedel pa bom tisto, ki jo uporabljam. Trenutno uporabljam kar vecino PHP in preprosta koda, ki ti nredi to, kar si zelis ti je da napises na mesto, kjer hoces ustaviti datoteko toke

< ?PHP
include 'mapa/datoteka.htm (lahko txt, php,........)';
? >

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

dr_gee ::

Ja lahko uporabiš php include, vendar ti priporočam, da namesto txt uporabiš htm, html ali kaj podobnega, saj se tudi to isto kot txt da preprosto urejati v beležnici ali WordPadu. Glede slike pa ti priporočam, da velikosti ne spreminjaš oz. izpustiš width in height ter pustiš sliko veliko kot je bila posneta ali narejena, saj se v nasprotnem primeru strani bolj dolgo nalagajo, slike se pa le pačijo!

nurmaln ::

najlepša hvala ampak WHY THE F*** mi pred vsak tekst doda "&yuml;&thorn;"???


Če imam v .txt (ali .htm) dateteki napisano "janko in metka"

mi na spletni strani izpiše "&yuml;&thorn;janko in metka"


HALO???

dr_gee ::

"&yuml;&thorn;" sta tale neka dva znaka, ki si ju očitno po pomoti vpisal. Bolj natančen odgovor nevem, lahko pa pokažeš celotno kodo ali pa tudi spletno stran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr_gee ()

nurmaln ::

webfreak ::

ce si naredil tako bi moglo bit ok.

Poglej kaj dobis ce delas tako:

koda PHP -> link
include file (samo to kar pise) -> . link
in izgled vsega skupaj je -> link

poglej ce si naredil podobno ali si kaj drugace (sej datoteke so lahko drugacnih koncnic). Sem dal .inc samo za primer sej razumes ne :\

dr_gee ::

najprej spremeni encoding na iso-8859-2 ali pa na windows-1250 in problem bi moral izginit...

webfreak ::

Pozabu sem ti povedat. :\ V .inc file ali pa v kakrsen file ze ki ga bos uklucu lahko napises tudi html kodo ali kako drugo seveda. (seveda ce tega slucajno se ne ves)

nurmaln ::

ej neki tazga bo ja, kerkol encoding dam se mi na začetku nardijo drugačni znakci

mam pa en drug problem - ne najdem iso-8859-2 al pa windows-1250 encoding

vem da sm včasih mel (pa se ne spomnem če je blo to še na DWMX al tud na DWMX04) zdej pa nimam te opcije

Se vam kaj sanja kje dobim več opcij za encoding?

tudi če ga ročno popravim imam še vedno znakce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

webfreak ::

Ta vrstica kaj pomaga ??

< meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; windows-1250" > :D

dr_gee ::

Zdaj maš tako ane < meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" >, naredi, da bo tko < meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" > ali < meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" >

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr_gee ()

nurmaln ::

ja poglej zdej stran, poglej source in se čudi

nurmaln ::

ste vsi ostali brez idej??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

webfreak

zdajle sem skopiral tvoj source code pa se mi spet pojavijo znakci

a je možno da je problem pri uploadanju ali pa pri nastavitvah strežnika?

webfreak ::

trenutno se ne vem odgovora. Ce se mi kaj posveti ti povem. Vse kar ti lahko predlagam je da moj surce prilimas na kako svojo datoteko in poizkusis se s tem kar sem ti napisal. Ce se pjavi enako potem je zajotovo streznik ali kaj podobnega. Poizkusi pa bomo videli

nurmaln ::

vsem sodelujočim hvala za pomoč, zdaj mi je uspelo.

Za tiste ki boste še kdaj rabili kaj takega - problem je bil v tem (vsaj mislim) da sem pri shranjevanju .txt oz .inc datoteke določil naj se shrani kot Unicode moral pa bi kot ANSI.

webfreak ::

vseeno ti predlagam da shranjujes va kakem drugem formatu ne pa txt. Sicer pa ce ti je vsec ni panike. osebno raje uporabljam php ali inc.

Ziga Dolhar ::

Sicer pozno, a vseeno: po "novem" [verzija 2004] v seznamu ni več izpisano kot 8859-2 ampak Central European (ISO). 0:)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
201842 (1613) root987
»

php in šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
263515 (3312) root987
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
885860 (5048) webfreak
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
81049 (986) Tr0n
»

ASP text encoding

Oddelek: Izdelava spletišč
51057 (975) Demo

Več podobnih tem