» »

sumniki v dreamweaverju

sumniki v dreamweaverju

zmelkoow ::

LP!
Imam problem v Dreamweaverju in sicer s crko č! V nekaterih straneh mi naredi tisti e s crtico, v nekaterih pa naredi normalen č. Pri obeh straneh nastavim encoding na win 1250.
Drugi yu znaki so vsi napisani normalno!

Najlepsa hvala

Jebiveter ::

Dej encoding na ISO varjanto Central European. Vsaj jest nisem imel vec tezav
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

R0K ::

Itak.Pejt pod Page Properties in pejt pod Document Encoding in si tam označi Central European (Windows ISO-8859-2) ... in bo delalo ...

para-site ::

Jst mam isti problem, sm sejval eno taljansko stran tko za se malo naučit dreamweaver z editiranjem im me jebejo tisti č-ji... problem je, ker mi dreamweaver ne pusti dat na central european in mi zmeri vrže nazaj na western. A je kaka šansa, da ga prepričam, al je treba že na začetku, k delaš stran, definirat encoding?

para-site ::

Sem že pogruntal... se ni treba matrat

MRB0rYS ::

Da nebom nove teme odpiral bi prosil za en odgovor. In sicer kako naredim v dreamweaverju da bi imel tudi na levmu framesu skrolbar to je tisko ko lahko dol potegneš stran ne nardi je, nardi ga samo v main frame.

Hvala za odgovor
b0rys

tec ::

frejmu doloci scrolling="yes"
oziroma, ce delas v dwju. Izberi zeljeni frame (alt+mouseclick na frame) in iz spustnega menija scroll v properties izberi Yes

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

MRB0rYS ::

Hvala tec sm že naredu
b0rys

pircp ::

Jest mam isti problem...

Speltno stran smo prenesli na drug strežnik in kar naenkrat ne delajo č-ji. Pred selitvijo je zadeva normalno delala. Prvotno sem uporabljal 1250 encoding, potem sem našel tole temo in probal še Windows ISO-8859-2 vendar isto pri obeh. č-jev ne kaže.

A je še kakšna kodna stran da se bodo naše črke prikazovale pravilno?

Ali je možno da je to kakšna napaka na strežniku? Kakšna oz. kako bi jo odpravil ?

Hvala
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanja tekstovna datoteka

Oddelek: Izdelava spletišč
181195 (1092) Ziga Dolhar
»

Šumniki in znaki s strehcami se ne prikazujejo pravilno!

Oddelek: Izdelava spletišč
91953 (1838) Jackass
»

problemi s č-ji na spletni strani

Oddelek: Izdelava spletišč
101077 (906) kunigas
»

Dreamweaver MX in problem z č-ji

Oddelek: Izdelava spletišč
71036 (894) dobaluka
»

page encoding - characters

Oddelek: Izdelava spletišč
121223 (1077) JLP

Več podobnih tem