» »

Stacionarni radarji na slovenskih avtocestah

Stacionarni radarji na slovenskih avtocestah

jernejk90 ::

Pozdravljeni!

Zanima me če je komu znano kje so kamere nastavljene zadnje 3 dni? In če je na počivališču polskava kamera nastavljena v obe smeri ali samo v smeri maribor?

LP

Nagi Bator ::

Na tvoje vprasanje bodo znali odgovoriti le tisti, ki jim je fles v zadnjh dneh na tem mestu udaril v oci.
To nonstop premikajo. Tak da, ce je ohisje ob cesti, je potencijalno tud radar not, vendar je vecja verjetnost da ga ni.
Kolk si pa vozil ? :\

jernejk90 ::

kaj to je nujno da fleš zabliska? pa pol ko sm se nazaj pelal (proti mb) sm opazo da je ob strani tabla "meritev hitrosti" pa tudi kamero sem videl, za drugo smer(proti lj) pa nisem opazil nobene table pa tudi kamere ne... kaj je nujno da je tabla postavlena da merijo hitrosti? pa če mogoče kdo točno ve za omenjeno lokacijo v kero smer meri? drgač pa je blo kr nekaj preveč... okol 180 :S

jernejk90 ::

no pa pozabo sem še povedat da sem se peljal v temi pa nisem nobenga fleša opazo.. pol me ni slikalo?

Gregor P ::

Kjerkoli so te škatle za kamere, so tudi table prej, ki na morebiten radar opozarjajo; se pa podnevi vidi, ali je kamera notri ali ne, če voziš normalno mimo; seveda ti to nič ne pomaga, če greš 200 mimo:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jernejk90 ::

kako pa slikajo? imajo nočno kamero ki slika v temi ali te slika s flešem(česar vrjetno nebi mogel spregledati)?

aljazh ::

Ponoči ne moreš spregledati, če te slika. Vidiš dokaj močan rdeč blisk. Je bilo zanimivo opazovati pred Golovcem pred časom, ko je bliskalo, tudi če si pripeljal po omejitvi.

V-i-p ::

Če se ti v temi ni zabliskalo, se nimaš česa bat. Vseeno pa vozi po omejitvah, mogoče bo pa naslednjič res radar notri?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

shark_nm ::

Še podnevi ko je bolj slabo vreme vidiš blisk. Tako da verjemi mi vedel bi če bi te vsekalo :)

T0RN4D0 ::

Kupi si kobro in se na AC nimaš več česa bat :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

shark_nm ::

in kje naj dobim eksotičnoo kačo? Pa ni to mal nevarno met v avtu. A je lahko v terariju al kako? Kaj pa hranjenje?

SmeskoSnezak ::

@ Pusti soncu v srce... @

T0RN4D0 ::

:)) Tole smeškotovo sem mel v mislih ja. 200€, glede na kazni ki jih danes talajo policaji se ti investicija povrne pri prvem radarju pred katerim te reši. Zna pa bit zadeva mal nevarna, ker se lahko preveč zanašaš na njo. Sam sicer še nisem mel težav, samo če bojo za kakšnem ovinku kdaj strički z radarjem se najbrž ne bo najbolš končalo. :)

No ja, zadeva pride toliko kot prekoračitev hitrosti za 10km/h v naselju, tako da vseeno priporočam. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

darkolord ::

Nehite prehitr vozit pa bo.

SmeskoSnezak ::

Ma, od mojga kolega stric pravi, da ma to sosed. Je reko, da stric pozna tega soseda, se dosti vozi z njim na kake gostije pa to in lepo vozi po omejitvah. Pa vseeno mu je tota kobra zanimiva in pravi, da pomaga. Se vsaj zaveda, da je okol nekje vedno kak radar in rajš vozi po omejitvah, kot pa da bi vozil prehitro.
@ Pusti soncu v srce... @

Gregor P ::

Kobra pomaga proti radarjem, vendar seveda pa nikakor ne proti pro-vidi; pa tudi na laser te opozori (odvisno od modela), vendar je to običajno že prepozno (ker če je meril vate, potem je policist že izmeril hitrost v trenutku, ko je tvoj detektor zaznal laser; logično mar ne) ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

T0RN4D0 ::

9940 te opozori tudi pred provido. Je pa moteče ker piska okoli kamer za bankomate =)) Tudi pred ročnimi radarji deluje, saj imajo ponavadi radarje že tako obrnjene v smer merjenja, in te potem ko se prikažeš slika, če maš srečo senzor to zazna preden prideš v vidno območje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

aljazh ::

9940 te opozori tudi pred provido.

Lahko tole malo razložiš? Ker Provida je sestavljena samo iz video kamere in sistema za beleženje hitrosti (vozila s Provido) ter prevožene razdalje. Ne razumem namreč, kako bi lahko katerikoli detektor zaznal prisotnost navadne video kamere.

T0RN4D0 ::

Dont ask me how it works, iz prve roke ti lahko samo povem da zazna kamere. Kar je tudi edini način da ti piska pri providi. In po specifikacijah nudi tudi provida zaščito. Nisem pa še mel te sreče da bi preizkusil v praksi, pri nas je že navaden radar srečam na vsakih 20k km ali pa kaj takšnega.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gregor P ::

To ne bo držalo; morda bi lahko v povezavi s kakšno GPS napravo imel shranjene POI točke, kjer običajno vozijo policijska vozila s Provido in bi te tam opozarjalo preventivno, ampak da bi pa kar tako zaznal kamero v nekem vozilu8-O

Specifikacije Cobre XRS 9940, tudi tu
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

T0RN4D0 ::

My bad, mam 9950. Sej po mojem ni neke razlike. V glavnem povem ti lahko da definitivno piska pred varnostnimi kamerami. Razen če majo bančni avtomati, bencinske črpalke in druge varnostne kamere tud radarje montirane zraven. Dopuščam možnost da pobira kakšne signale ki nimajo veze s kamero. Avtomatska vrata mogoče...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

5er--> ::

Tiste kamere imajo ponavadi montirane IR ledice. Po mojem zazna le-te.

jernejk90 ::

glede GPS-ov lahko povem da te tut opozarjajo na radarje vendar imajo shranjena mesta v mapi kjer večkrat merijo ali pa so nameščene kamere. Po moje je to vseeno bolše kot te kobre ker itak vedno na istih mestih stojijo pa si rajše tam previden kot pa da daš 200€ za kobro na koncu pa te še z laserjem zmerijo...

BigWhale ::

Tale citat je priceless:

"Cobra's location and detection products help drivers drive smarter and more safely."

:))

neznanko ::

Zanima me če ima kdo nov zemljevid z lokacijami stacionarnih radarjev?

Sem googlal pa najdem samo stare zemljevide...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

šernk ::

V glavnem povem ti lahko da definitivno piska pred varnostnimi kamerami. Razen če majo bančni avtomati, bencinske črpalke in druge varnostne kamere tud radarje montirane zraven.


ali se v LJ potem sploh kdaj ustavi piskat? ker kamera je skoraj na vsaki drugi stavbi, sploh v centru :)

za bencinske če se ne motim piska ravno zaradi avtomatskih vrat, navadne kamere kot same pa ne more zaznat...potem bi moglo piskat tudi če vključiš kamero na telefonu?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

šernk je izjavil:

potem bi moglo piskat tudi če vključiš kamero na telefonu?


Ja, to pa ne, k majo detektorji fuzzy logic in vedo kdaj ti przges telefon in kdaj te snema policija.

T0RN4D0 ::

Piska skos... Potem ga začneš ignorirat. (and we're back to square 1) o_O
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

PikM5 ::

Pozdravljeni!

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal. Včeraj sem se peljal skozi Planino proti Logatcu. Ves čas sem vozil za avtobusom, zato nisem mogel videti dosti v naprej, na kar me je presenetil stacionarni radar, tisti ki je na trinožnem stojalu, ker sem ga pozno opazil, si ga nisem mogel dobro ogledati, vendar se mi je zdel, da je postavljen tako, da meri v hrbet, se pravi naj bi slikal zadnji del avtomobila. Je možno da je bil radar postavljen tako, ker sem na internetu našel par takšnih slik kjer je postavljen tako, da meri v hrbet?

chucki ::

Ja, sem že dobil pred leti takšno sliko domov.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714464 (2342) A. Smith
»

Radar detektor

Oddelek: Loža
254792 (4169) OttoParts
»

Slovenska policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508132 (6646) KaiV6
»

Kateri radar detektor, tudi Navi

Oddelek: Loža
435332 (3876) ;-)

Več podobnih tem