» »

Kdo je monopolist?

Kdo je monopolist?

SmeskoSnezak ::

Po tem prebranem sn se lahk sam primo zdajle za glavo... in potem se "spravljajo" na Microsoft zaradi IE integriranega... Pa človek ne more verjet, da sploh pustijo kaj takšnega patentirat... your comment?
@ Pusti soncu v srce... @

root987 ::

Sej microsoft ma pa klik patentiran :>
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Shegevara ::

Lego je pa hotel patentirat obliko lego kock, pa mu ni ratal tega pred EU sodiščem.

xabre ::

pomojem je jabolko počakalo na konkurente, patentiralo svojo zadevo, da bo sedaj lahko tožilo.

Čeprav bi lahko že med razvojem patentiral to svojo zadevo in potem sploh nebi prišlo do te godlje.

BigWhale ::

Prosil bi za besedilo patenta. Brez tega je tezko karkoli reci.

PS: Microsoft NIMA patentiranega klika. Ampak pritiske na gumbe. Precej natancno.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

SmeskoSnezak ::

pomojem je jabolko počakalo na konkurente, patentiralo svojo zadevo, da bo sedaj lahko tožilo.

Čeprav bi lahko že med razvojem patentiral to svojo zadevo in potem sploh nebi prišlo do te godlje.


Po tej logiki, sploh ne rabiš met nekih idej, itd. Enostavno si tu pa tam "časovno gledano" patentiraš nekaj, kar uporabljajo drugega podjetja že nekaj časa. In ko ti patent odobrijo, jih lepo tožiš... In živiš happily ever after.

Sam se mi zdi, da sn bral že tu gori, vsaj mislim, da sodišče ni ugodilo tožbi.

Ne, resno... tole patentiranje v ameriki je pravi absurd. Naj že enkrat pošlihtajo zadeve! Ne morš si kuj neke zmislit patentirat, ker ti je ...
@ Pusti soncu v srce... @

BigWhale ::

United States Patent: 7479949


No, tale patent znulira tisti clanek v originalni objavi. Apple NI patentiral kar multitouch ekrana vsevprek.

Vzemite si tri ure, da se prebijete skozi patentno dokumentacijo, pa boste videli. :)

PaX_MaN ::

Vzemite si tri ure, da se prebijete skozi patentno dokumentacijo, pa boste videli. :)


Pic's or it isn't patented! :))

SmeskoSnezak ::

Torej ne more tožit drugih podjetij tudi vsepovprek? Great...

p.s.:me res zanima, ja!
@ Pusti soncu v srce... @

Gandalfar ::

Tale patent zlo natacno hw in sw trike razlaga. Ce imas kolikor-toliko svojo resitev si itak drugace resil.

Atos ::

Enostavno si tu pa tam "časovno gledano" patentiraš nekaj, kar uporabljajo drugega podjetja že nekaj časa. In ko ti patent odobrijo, jih lepo tožiš... In živiš happily ever after.

Kolikor se jaz razumem v to področje, ti takega patenta, kot ga opisuješ, ne morejo odobriti, saj je nekdo patentiral nekaj, kar je že nekdo drug pred njim razvil. Tudi če ti ga odobrijo pa na sodišču ne zdrži. Tole je samo po mojem skormnem mnenju :) Naj me kak pravnik popravi, če je narobe.

BigWhale ::

Atos. to tudi ni cisto res. Patent lahko ima prior art, pa zadevo lahk vseeno patentiras. Patentni uradniki ne morejo pregledati vsega.

Atos ::

Popolnoma jasno, da ne morejo vsega pregledati. Vendar vprašanje kateri panent potem zdrži na sodišču - se pravi odobrijo že (iz katerega koli razloga že), na sodišču pa ti ne zdrži. Nekaj takega sem jaz mislil.

BigWhale ::

Ja, prior art je treba potem na sodiscu dokazovati. Se je ze dogajalo in se je ze zgodilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft tožen zaradi Xbox Live

Oddelek: Novice / Konzole
63114 (2799) christooss
»

"Ravnokar smo 400 milijonom ljudem predstavili XML"

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
364218 (2805) BigWhale
»

Microsoft prekršil patent

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
194227 (3245) PersonaRudis
»

Microsoft opozarja azijske države.

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
436052 (6052) Matev
»

Patent tedna: Skupinski gumbi v opravilni vrstici

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
373543 (3543) Jeebs

Več podobnih tem