» »

Prenosnik in dva različna polnilca?

Prenosnik in dva različna polnilca?

mlakar ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če lahko za napajanje Elitebooka uporabljam manjši polnilec, ki je bil zraven HP-jeve B serije. Polnilec imam doma in bi mi prišel prav, ker je lažji in manjši in je bolj priročen za v torbo.

Manjši polnilec:

100-240V-1.5A 50-60Hz
19V - 4.74A - 90W MAX

Originalen polnilec:

100-240V-2A 50-60Hz
18.5V - 6.5A - 120W MAX


Lep pozdrav!

Maystr ::

Jast ti tega glih nebi priporočal. Ker manjši je švohnejši in tudi manj amperov.

mlakar ::

Sem tudi sam pomislil na to, ampak bi rad točno izvedel ali škoduje ali ne.

Še kakšno mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlakar ()

tempoFlow ::

Škoduje ravno ne, se bo pa bolj grel (polnilec namreč) in bo imel posledično krajšo življenjsko dobo. Pa verjetno ti bo malo počasneje napolnil akumulator.
Bodi pozoren tudi na polariteto, saj imajo lahko + in - zamenjan, pri čemer pa lahko uničiš računalnik!

jest10 ::

Poizkusi. Kar tako ne boš nič pokvaril... Če se bo preveč segrel(opazno bolj, kot pri prenosniku, ki mu pripada) pač zadeve ne boš uporabljal.

mlakar ::

Kako preverim polarito?

Se pravi to bateriji ne bo škodovalo? Če se bo polnilec malo bolj grel in počasneje napolnil ni problema, ker nebo ves čas priklopljen ampak le na terenu, doma bo priklopljen na original polnilec.

hvala za pomoč!

tempoFlow ::

Polariteta je ponavadin napisana (oz. narisana) na usmerniku. Npr. - kaže not, + kaže na zunanji strani. Skratka na obeh mora biti enako.
Da pa se izmeriti z voltmetrom. Daš črno sondo na notranjo stran in rdečo na zunanjo in ti mora pri obeh prikazati enako (+ 19V ali - 19V).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
293001 (1895) solatko
»

nadomesten napajalnik za laptop - V, W in A

Oddelek: Pomoč in nasveti
143173 (2567) ameba
»

LC-POWER adapter - 100% obremenitev CPU

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8892 (838) slitkx
»

Na kaj priključiti prenosnik???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192165 (1799) stromar
»

polnjenje mobitela v ameriki (110 V)

Oddelek: Mobilne tehnologije
193511 (3190) zlabo

Več podobnih tem