» »

naj kupim 4GB DDR2 takoj ali se bo se kaj pocenilo?

naj kupim 4GB DDR2 takoj ali se bo se kaj pocenilo?

Ashrack ::

Ker so cene DDR2 popadale rekordno nizko se sprasujem ce je cas da si dokupim se 2x2GB RAMa.
Edino kar me bega je ali bodo cene se padle ali pa se bodo samo se povisale?

ps. Kupil bi pa tale RAM, saj imam 2x1GB verzijo ze v ohisju:
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
....
  • spremenilo: Ashrack ()

mtosev ::

gor bojo sle ne dol
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sehnsucht ::

Odvisno ali ga rabiš. Res rabiš 6GB rama, kot sem uspel razbrati iz posta?

Če ga rabiš, je odgovor DA, kupi sedaj, saj je zelo malo verjetno, da bodo cene še kaj padle, sploh glede na svetovne ekonomske kazalce, v zakup pa gre tudi vzeti tehnološki razlog.
Upam, da sem kaj pomagal.

suntrace1 ::

Če čakaš da bodo zastonj, čakaš zastonj :P

TOP ::

Ma čakej daj razmisli mal logično.kam se ti sploh lahk še pocenijo edino še zastonj jih lahk delijo.

Ashrack ::

Sehnsucht
Pac slej ko prej bom rabil vec kot 2GB RAMa. Saj imam plato katera bo se nekaj let v uporabi.
Zato pa razmisljam ce bi sedaj kupil RAM sploh ce se mislijo draziti?
....

Sehnsucht ::

Poglej, nisem ti mislil težiti glede potrebe po več rama.
Torej, če si mnenja, da potrebuješ več rama, seveda kupi sedaj.
LP

Ashrack ::

vec RAM je sploh fino pri Visti in Win7 saj ti superfetch funkcija vse aplikacije v RAM vrze kot tudi pri linuxu 'preload' ti tudi vse v ram vrze in se ti s tem aplikacije skoraj takoj zazenejo. Plus Virtualbox images porabijo svojo svoj del RAMa.

Najbolj me pa mika zato ker dvomim da bo se kdaj cenejsi kot je sedaj.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Blinder ::

Em tale ram mi je zanimiv http://www.ceneje.si/CX00023EDA_-_patri...

samo problem je ko na linkih pisejo visje latence. Zdaj nevem kaksno stvar mi lahko dobavijo trgovci, na uradni strani patriota pa nisem nasel teh z nizko latenco pa da niso kaki extreme... Jaz bi rad dobil tiste patriot pc6400 4-4-4-12 za cca 11€/1gb. Se da dobit tole?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

blackbfm ::

Zadnji 2 leti se samo govori kako se stalno splača nabavit, ker nižje cene pa ja ne morjo bit in kako bo vse šlo gor. Kam bo šlo gor? Nikamor gor ne bo šlo, skladišča je tut treba spraznit in narest prostor za nove boljše, hitrejše izdelke. Dam roko v ogenj da boš za isti keš čez eno leto dubu 2x več rama. To da ne more it več dol je larifari. Vse gre dol, sploh pa v računalništvu.

kmetek ::

ni res, DDR1 cene bodo šle gor, DDR2 tudi, DDR3 pa padajo.

dzinks63 ::

Seveda bo še cenej. V rezervi so še DDR2 8GB Kit kompleti, kateri še sploh niso zaživeli. Večina novih osnovnih plošč podpira 16GB rama, kar pomeni da morajo bit 4GB ploščice. In te se bodo v prihodnje še kako cenile.

Ashrack ::

pri DDR1 se je trend ustavil pri 2GB KIT, dvomim da bo sel pri DDR2 trend nad 4GB KIT, saj je DDR3 za vogalom
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

kmetek ::

itak dzinks63 sanja nekaj.

Meizu ::

Nevem no, jst nebi toliko motal s temi ploščicami. Ti imaš zdej 2x1gb noter, ki ti lepo dela v dual channel, pol boš pa še naredu poleg 2x1gb zmešnjavo še z 2x2gb kitom. To so 4 ploščice ki bojo delovale vsaka zase. Če še sedaj ne dopolneš limita 2gb, potem boš definitivno na slabšem, saj se ti dual channel izklopi. GLede na to, da bi potreboval toliko rama le za programe ki jih misliš importat v pomnilnik, boš moral vzet v zakup, da ti bo sistem kot celota morebiti počasneje deloval. Glede na to, da Vista porabi največ 700mb v idle, win7 pa misli manj, dvomim, da se ti splača nabasat vse to noter. Raje prodaj 2x1gb, pa kupi 2x2gb set, saj več ne potrebuješ.

Pač moje subjektivno mnenje.

Meizu ::

Hmm, Tom's Hardware pravi takole -

"Tom's Hardware found little significant difference between single-channel and dual-channel configurations in synthetic and gaming benchmarks (using a "modern" system setup). In their tests, dual channel gave at best a 5% speed increase in memory-intensive tasks, not even close to the two times that the term "dual" suggests. It should be noted that the test results published by Tom's Hardware had a discrete graphics comparison. The difference can be far more significant in applications that manipulate large amounts of data in memory "

Ampak - nazadnje ko sm mel zmešnjavo s temi palčkami (vsaka svojo kapaciteto), se je kompu zmešalo in se je pogosto resetiral/ugaševal. Probal vse možne kombinacije ramov, pa ni delovalo. Komp je sodeloval šele, ko sm vse rame potegnil ven in šel z vsakem posebej noter. Vsi so delovali normalno. Sm jih poskusu v parih noter dat (par po istih kapacitetah) in je delovalo odlično. Dal spet nazaj vse noter, ista pašta. Nevem, sam imam slabe izkušnje z mixanjem ramov različnih kapacitet.

Samson ::

Naceloma so se ddr2 rami od prejsnjega tedna znizali. kako vem?
prejsnji teden kupil geile za 150€, danes videl ceno 100€. a nisem mogel se pocakat en teden, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Ashrack ::

Nevem no, jst nebi toliko motal s temi ploščicami. Ti imaš zdej 2x1gb noter, ki ti lepo dela v dual channel, pol boš pa še naredu poleg 2x1gb zmešnjavo še z 2x2gb kitom. To so 4 ploščice ki bojo delovale vsaka zase. Če še sedaj ne dopolneš limita 2gb, potem boš definitivno na slabšem, saj se ti dual channel izklopi. GLede na to, da bi potreboval toliko rama le za programe ki jih misliš importat v pomnilnik, boš moral vzet v zakup, da ti bo sistem kot celota morebiti počasneje deloval. Glede na to, da Vista porabi največ 700mb v idle, win7 pa misli manj, dvomim, da se ti splača nabasat vse to noter. Raje prodaj 2x1gb, pa kupi 2x2gb set, saj več ne potrebuješ.

Pač moje subjektivno mnenje.

kakor jaz vem sta na plosci 2x2dual channel banki. In ce dodam se tisti ram notr bosta oba delovala kot dual channel. Edini problem ki se lahko zgodi je da bo treba latenco zvisat saj memory controler pri Athlon X2 ponavadi ni tako dobr da bi deloval pri zelo nizkih latencah ce so vsi sloti za ram polni.
Moje trenutne latence so 4-4-3-8.
....

Ashrack ::

Naceloma so se ddr2 rami od prejsnjega tedna znizali. kako vem?
prejsnji teden kupil geile za 150€, danes videl ceno 100€. a nisem mogel se pocakat en teden, hehe.

Ne razumem zakaj imajo Geil rami tako visoke cene, saj njihove latence niso nic boljse od konkurence.
....

Samson ::

Gre se dejansko za geil evo one rame, ki so enostavno receno dragoni z veeeelikih hladilnikom, pa 2x2G so...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Ashrack ::

se prav odlicni za extreme OCing. A so 800mhz al 1066mhz?
....

t3hn0 ::

lahk sam vprasam da ne odpiram nove teme...
razmisljam o nakupu 8gb ddr2, pa predvidevam da se bolj splaca 2x4gb kot 4x2gb - s stalisca navijanja. zanima me kaj bi mi priporočali. zaenkrat mam 2x2gb team group xtreeme dark. se mi bolj splaca kupit se en tak kit al vse zamenjat za prej omenjena 2x4gb?
^.^

Samson ::

Ashrack: Rami so deklarerani na 1066mhz, timingi 4-4-4-12 na stickerju, ampak milsim da ti timingi veljajo bolj za 800mhz, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252151 (980) Mitja358
»

Dual-channel

Oddelek: Strojna oprema
151955 (1435) TechStreme
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473759 (1918) svetetko
»

vprašanje o RAM-ih

Oddelek: Strojna oprema
182160 (1798) mailer
»

DDR2 IN AMD 3.8

Oddelek: Kaj kupiti
131135 (977) raab himself

Več podobnih tem