» »

Dual-channel

Dual-channel

Kilox ::

Imam matično ploščo Asus p5kc. Uporabljam 4 x 1 Gb Patriot rama s frekvenco 800 Mhz. Ram deluje v "dual channel". Rad bi nabavil še 2x 2Gb Patriot rama s frekvenco 800 Mhz. Zanima me, če bo ram deloval v "dualu", glede nato, da bo na plošči 4x1 Gb in 2x2Gb? Bosta pa nova rama v enakoobarvanih slotih.

cinkaCR7 ::

Imam matično ploščo Asus p5kc. Uporabljam 4 x 1 Gb Patriot rama s frekvenco 800 Mhz. Ram deluje v "dual channel". Rad bi nabavil še 2x 2Gb Patriot rama s frekvenco 800 Mhz. Zanima me, če bo ram deloval v "dualu", glede nato, da bo na plošči 4x1 Gb in 2x2Gb? Bosta pa nova rama v enakoobarvanih slotih.

Iz tega kar si ti napisal sklepam, da bi rad imel 8gb rama? zakaj le? Ja in delovalo do v dual channel.

logout ::

NE, tako sploh ne bo šlo. Če natančno pogledaš svojo ploščo, boš videl, da ima 4xDDR2 slote in 2xDDR3 slote. Plošča deluje le z enim tipom RAMa naenkrat, torej max. 4xDDR2 ali 2xDDR3, oboje naenkrat ne gre.

L.p., Kloko

Dr_M ::

Ti bi rad imel 4x1GB + 2x2GB? Koliko slotov pa imas na plati?>:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kilox ::

Hvala za odgovore.

Imam 6 slotov na plošči. Vendar je tako kot pravi kloko, 4 sloti za DDR2 in 2 za DDR3. Jaz sem misli, da so vsi DDR2.

Kaj pa bi šlo 2x1 Gb in 2x2 Gb? Bi deloval "dual"?

Opkow ::

ja

virtuality ::

Si bom kar izposodil temo.

Sedaj imam v računalniku 4x1GB rama. 2x1GB GEiL in 2x1GB Corsair. Rama sta si popolnoma indentična le da je firma druga. No danes pa sem nekaj gledal po internetu in ugotovil, da jih menda nimam v dual-channel. Odprl sem škatlo in dal rame GeIL rame v A1 in B1 slot, Crosair pa v A2, ter B2. Računalnik se prižge pride že na namizje zatem pa BLUE SCREEN. Ker imam računalnik navit sem dal use ne default vendar še vedno blue sceern. Plato imam Asus P5Q pro, čudi me pa to da kjerkoli pogledam slike od te plate imajo vse označene slote 2 z rumeno in 2 s črno, vendar moja nima! Proc E8500 C2D @ 3,5Ghz. Sedaj sem rame dal spet nazaj kakor sem jih imel od zmeraj in računalnik noramlno dela.

Slike:

Tako imam rame in računalnik dela normalno.



Potem ko sem jih vezal v \"dual chanell\"= bule screen!



Blue screen

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

connel ::

Poguglaj kaj pomeni ta error ne. Mislim da ravno tako delujejo v dual channel v prvem primeru, ne vem zakaj ne bi.

P.S. preveri s cpuz, če ti delujejo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

virtuality ::

Ja v Cpu-Z vse normalno. Ja mislm da zaradi tega ne bi delal ker, kakor jaz razumem imam v dual channel 1x Geil in 1x Corsai (A1, B1), torej različna rama v dual channel.

st0jko ::

Če cpu-z pravi da je dual, pol je dual. Zakaj različni nebi delali v dual?
keks?

connel ::

Preveč si bral očitno :D
Pusti pri miru tako kot je, dela tako kot je treba,...

GamingFish ::

Js sm meu podoben problem le da je blo neki narobe z diskom in sem mogu na novo naložit winse. Šeenkrat nalož winse pa pol sporoč kako pa kaj.
Se opavičujem za napake v postu...

grega90 ::

Bi si še jaz malo sposodil to temo, če smem. Imam namen kupit dodatni ram. Tako bom imel v računalniku 2x 1GB DDR2-800 5-5-5-16 in 2x 1GB DDR2-800 4-4-4-xx. Procesor E6750, mat. plošča Gigabyte P35-S3. Sedaj pa nevem ali sta para ločena med seboj, torej delata s svojo frekvenco neodvisno od ostalih dveh, ali delujejo z najnižjo skupno skupno frekvenco in najvišjimi skupnimi latencami. Hvala za odgovore.

WamPIRe- ::

grega90 je izjavil:

delujejo z najnižjo skupno skupno frekvenco in najvišjimi skupnimi latencami

Na vprašanje si si že sam odgovoril ;)

grega90 ::

Ok, hvala WamPIRe-.

TechStreme ::

V bistvu je "najvišja" skupna frekvenca in "najnižja" skupna latenca.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252152 (981) Mitja358
»

Težave s 4GB RAM-a na 32-bit procesorju in WIN 7 32-bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
7926 (728) dekoman
»

Asus P5K-E/WiFi - kateri rami so 100% kompatibilni

Oddelek: Kaj kupiti
101344 (1344) Tomson
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261607 (1329) Tilen
»

Kašn komp naj kupim za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
422749 (1650) pavlopavlin

Več podobnih tem