» »

GF4 Ti4400 samo 8800 pik v 3D Marku 2001

GF4 Ti4400 samo 8800 pik v 3D Marku 2001

AtaStrumf ::

MSI GeForce 4 Ti4400 mi naredi samo 8800 pik v 3D Marku 2001 na ECS K7S5A in Athlonu XP 1600+ in 512 MB DDR RAM-a na turbo kot je sploh možno na ECS-ki. Zdaj ker sem sprobal že tud GF3 Ti200 in navito na Ti500 in je še vedno naredil samo dobrih 7000 pik in ker sem vse na sveže inštaliral z najnovejšimi ne beta detonatorji (28.32) in vsemi Pathc-i (v bistvu samo AGP 1.09), kar sem jih našel, sumim, da je kriva moja ECS K7S5A, ki je že malce zastarela s svojim SiS 735 chipsetom. Kaj vi pravte? Probal sem že v Win 2000 in XP oboje čist sveže. A je kje še kak Patch al mi preostane samo še menjava platke.

kuglvinkl ::

Si pogledal na Online Result Browser (Madoninon), koilko pik dobijo pobje (in kakšno dekle) s konfiguracijo enako (podobno) tvoji?
Your focus determines your reallity

Tr0n ::

Nah, ni plata. Ce si pogledas na http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi/ul... bos videl, da ima kar nekaj folka s isto plato in 4400 cez 10000 mark-a. Seveda so kartice navite.

AtaStrumf ::

Sem dal še nov BIOS in nek AMD-jev patch za Win 2000 pa čist nič boljš. Res nimam nobene ideje več. OK lahk navijem na Ti4600 in dobim 9200 pik samo to je še vedno precej manj kot bi morala Ti4400 naredit na mojem sistemu, če ne štejemo platke. Res pa so eno dobil dost več na OC Workbenchu. Sam tud po revijah in raznih straneh se rezultati zelo razlikojejo, samo kle na Slo-techu so dobil cca 10500 in jaz bi rad vsaj tolk, drugač se mi glih ni splačal tolk denarja dat za nekaj kar bi dobil z Radeonom 8500 LE za pol tolk denarja.

Malecky ::

Ja toj dost res...

Dj mal preglej driverje, če je slučajno kak quality seting uklopljen
ipd. Drugače pa rabiš FSB, moj score ne bi bil nikjer brez 190mhz+ FSB.

Drugače moj sistem pri tistem runnu ni bil nitri približno sfriziran, ko
sestavim vodno in dobim napajalec bo veliko bolje:D 12K here I come!

AnWar ::

Hmm jp, neki malo imaš. Jst imam 8000 pa imam xp 1606mhz, geforce 3ti200. ( 230/472 )
[Asus ROG Strix SCAR III]

subz ::

Jst dobim z leadtekovo gf4 4400 nenavito 10500 v 3Dmark 2001SE pa vseen mislim da je bolj svoh tole. Mam epoxa 8k3a, slab Samsungov ddr2700 (JAE )ram kter se noce nit na Turbo settings spravt pa XPja 1900@ neresnih 1623 in valda tud noce velik vec it.
Uglavnm jst isto nism cist zadovoln. Sploh ne z navijanjem komponent. Recmo da se bo boljs navil ko zatlacim vodno v kisto. Pa odklenem proc.

AtaStrumf ::

V bistvu maš dost boljš sistem od mene in najbrš tud zato več pik. Tako RAM kot proc in plato imaš hitrejše. Jaz sem glih zanč ugotovil, da tole navijanje ni glih nevem kaj pametna zadeva vsaj ne ternutno. Zakaj? Ker tud ko naviješ ne pridobiš dovolj, da bi ti recimo špil, ki ti je prej štekal potem gladko delal. Mogoče ti malo manj šteka, samo gladek pa še vedno ni, tako da se ne splača tvegat z navijanjem. Ogromen dela in denarja pa bolj mal profita. Edina stvar ki se trenutno splača navijat je Pentium 4 1,6A, ki se res ful navije čez 2GHz, ostalo, pa enostavno premalo pridobiš, da bi v praksi (razen v benchmarkih) kaj profitiral. Upam, da bo z thoroubreedi kaj boljš. Recimo da se bojo navil vsaj na 2 GHz, če boš kupil 1,6 GHz alipe manj verzijo. Pol se bo pa splačal nadgradit, če ne bom jaz kar na Hammerje počakal.

Malecky ::

ŽZ navijanjem js kuj pridobim 600mhz ali pa 66mhz FSB kar se pozna ene
2K 3Dmarkov če ne več, z navijanjem grafe pa še bolj. Da se mašino navit
obstaja pa še ena stvar ki vam manjka TWEAKS:)


AtaStrumf ::

Že že da se da navit kar orenk, samo kolk te to stane v materialu in delu. Nimamo vsi tolk cajta in dnarja in opreme, da si rihtamo vodno hlajenje, voltage mod-e ipd. oz ga nismo pripravljeni vložit. Jaz navijam kukr gre uizi z BIOS-om in programčki več a se mi ne ljubi, s tem pa ne pridobiš nevem kaj. To sem imel v mislih. Vem, da to niti ni pravo navijanje samo pomoje je 98% ljudi takih. Na Slo-Techu mogoče 85%. Jaz bom mogu obvezno (pomoje bom uizi pridobil 2k PIK v 3D Mark-u) še plato zamenjat, najbrš za Gigabytko GA-7VRXP, pol bom probal mal Athlončka navit, če ne drugače mu vsaj FSB dvignit, pa RAMčku tudi, kar sedaj z ECS K7S5A ne morem, pa USB 2.0 pa RAID bom pridobil, tako da bi se moralo splačat. Upam sam da bo podpirala nove thoroughbreed-e.

Malecky ::

za twekat pa res ne kupit Gigabyte ker to ni za navijat, sam zber
ali Epox ali Abit če kaj drugega itak nimaš za burek.

Material, vodno je cenejše kot zelo dober hladilnik, pa še veliko
drugih prednosti ma, pa u bisvu ne potrebuje veliko dela kot ti praviš.

Voltage mod je 15min:) Sam upat si je treba.

Drugače jaz sam zbiram robo, če grem nabavlat in vem katerega XP-ja kupit
pa gre na 1,8Ghz zračno je to že kar pošteno ane?

PS. Raid ne dviguje 3Dmark score-a:)

AtaStrumf ::

No k veš katerega Athona kupit k gre 1,8 GHz zračno bi pa res rad vedel. Jaz imam kao 2100+ serijo (AGOIA) pa se en drek navija (sem sprobal pr kolegu z Iwill-ko). Ne pride niti do 1,6 GHz. Kar se pa Gigabaytke tiče pa ne vem od kje ti info da ni za navijat, ker ima namreč vse nastavitve plus voltažo do 1,95 volta brez kakšnega moda.

RAID je pa čist tko bonus, ne pa da mi bo dvignu 3D Mark. Saj tud USB 2.0 tega ne bo naredil ane.

Voltage mod je mogoče res 15 min če si tega navajen in predvsem če imaš potrebno opremo, drugače pa ti vzame dost več časa, pa še kaj lahk zajebeš če nimaš mirne roke.

Vodno za 10k SIT bi pa tud rad videl. Mogoče če vse na odpadu dobiš in sam zvariš skupaj, kar je pa spet ogromno časa.

luni ::

Jah, Ata ti si tipicen primerek cloveka ki bi rad vse za nic. Sprijazni se: overclockanje pac ni za vse in imas dve moznosti - ali vlozis veliko denarja ali pa vlozis veliko casa, drugace pac ne bo rezultatov.
Artificial Intelligentia

AtaStrumf ::

Ja res je, pa za 100k SIT bi pa rad mal več kot 8800 pik v 3D Marku. Sam bo zgleda treba še 38k SIT za boljšo platko, pol pa bi moglo bit.

Malecky ::

Ja to jih pa jst dobim:D Mam srečno roko:))

Dej mi tistega 2100+ pa ti dam jst enga 1600+ ki gre 1.8Ghz zračno.
Siguren sem da je v njem še veliko juice-a in da bi blo 2Ghz z vodnim easy.

Jaz kupujem cheap! Cheap kar se da, upam da kmal dobim radeona in naredim
načrtovanih 350/700 z njim a 12K v 3Dmarku, list dost da igrce letijo
tko da se kr svet:D

Ja za vodno za 10K sem sicer res mal pretiraval sam se ga da u bistvu nardit za tak
dnar BP, sam blok ali ga izdelaš sam ali pa kupiš ko bo Boeing mu novo boljšo, cenejšo
verzijo. Ostalo je pa drobiž.

Ja Voltmod pa mirna roka to je oa to, moja ni bla mirna ko sem prvič šlatu 40K vredno
plato z vročim wellerjem. Od takrat naprej plato kupim, probam če dela in gremo nardit Vmod:)

Tr0n ::

Plata ma bolj malo veze tukaj. 1600+ bo treba malce navit, GF4 tudi, dobre rame DDR, ocbios pa tako dalje.

AtaStrumf ::

Prvo kot prvo tud jaz raje kupujem ceneje kot ne, in ta GF4 Ti4400 je bila velika izjema, kr me je razočarala GF3-ka, k sem jo kupu za 42k. Z njo ni bil problem samo z 3D Markom ampak so mi dejansko špili če sem jih naštimal na boljšo kvaliteto začeli kar lepo štekat. Sedaj to ni več problem z GF4Ti, samo 3D Mark je za moj procesor in RAM in vse skupaj 2k pik premalo. Tukaj na Slo-Tech-u so dobili na:

AMD Athlon XP 1700+ - procesor
256 MB Kingmax PC2700 DDR RAM, CAS2, Turbo Settings - pomnilnik
EPoX 8KHA+, VIA KT266A - osnovna plošča
2x 30 GB IBM DTLA372030 - trdi disk
Windows XP Professional - operacijski sistem
nVidia Detonator 28.32 - v času testiranja najnovejši komplet gonilnikov

10925 pik jaz pa na vse skor isto razen da mam 1600+(NE 2100+ samo serija je tista) in plata je valda slabša in ne omogoča nič navijanja zato krivim plato, da dobim samo 8800 pik.

Tr0n ::

Seveda lahko z K7S5A navijas FSB. OCBiOS si flashni.

LunKi ::

To pa zato ker je bil komp čist prazn pa samo 3d mark pa gonilniki gor pa nč druzga. Men je max pik ratal dobit brez navijanja tm okol 9900 na full sistemu kjer je 1/4 diska zasedena

AtaStrumf ::

Hja FSB lahk navijaš ampak v zelo velikih korakih. Meni je zdržal samo do 138 pol je bil pa proc že preveč navit, ker množilnika ne moreš znižat, niti voltaže zvišat brez voltage mod-a, za katerega pa nimam orodja. Sej pol ko dobm novo plato bom mogoče to dal enmu kolegu z navodili, pa da jo prelota še za množilnike in vse ostalo, pol bo mogoče kaj boljš.

Moj sistem je bil tud čist prazen pa čist nič bojš kot prej pri zelo nabasanem sistemu. Celo 60 pik manj.

Tr0n ::

Lahko sploh mnozilnik pri XPjih spreminjas? Koliko vem je modifikacija zelo komplicirana.

No, ko bos imel novo plato, prosim sporoci nov 3dmark, ker me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

AtaStrumf ::

Valda da lahko, samo un jarek med L1 mostički zaliješ z nečim, recimo sekundnim limom. Sem jih že ene 4 tako odklenil, samo ne pali vedno. Včasih hudič ne dela čist lepo (ne delajo vsi množilniki) in je treba vajo ponoviti. Problem je predvsem ker ko zaliješ mostiček se ti potem vmes naredi ovira ob kateri se ti prevodna barva zelo rada razliva in ker so mostički zelo blizu se mimogrede staknejo.

Ko dobim plato bom sporočil, samo ne vem kdaj bo to. Ne glih diha zadrževat :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456755 (25487) LittleDevil
»

Premalo pik?

Oddelek: Navijanje
91443 (1281) [_MW_]
»

ASUS 9600XT navijanje

Oddelek: Navijanje
471620 (980) mamamia
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544641 (3724) 1161815611
»

INNO3D GeForce 4 Titanium 4200 in dosežek v 3DMarku SE

Oddelek: Pomoč in nasveti
101303 (982) l-note

Več podobnih tem