» »

disk v 5.25

disk v 5.25

r0b3rt ::

LP, zanima me, če ima kdo kakšno rešitev oz. izkušnje in sicer je bilo prvotno mišljenih dovolj rež za diske, na kar se je pojavila potreba po menjavi grafične, ker pa se 9800gtx ravno ne hvali po majhni velikosti, sem s tem omejen oz. ne morem uporabljati rež mišljenih za diske. Slišal sem da mora biti med diski ena reža prazna, zato sem se odločil da bi dal disk v 5.25 režo (katera je namenjena dvd pogonom...). Problem pa je, ker ne vem kako naj disk pritrdim z druge strani?!
  • spremenil: r0b3rt ()

ModriN96 ::

LP!

Lahko bi si umislu tako imenovan "rack" ohišje za disk. In rack je velikosti dvd enote, jo našraufaš, v tem rack ohišju je pa pol "omarca" v katero se namonitra navaden 3,5 disk...

r0b3rt ::

imaš kakšen link o tej zadevi?

bluefish ::

Slišal sem da mora biti med diski ena reža prazna

Niti ne.

Drugače pa https://www.cool-pc.org/products.php?ca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

axee ::

Najbrž si tko slišu zrd bolšega hlajenja diskov, če maš tri skupaj z 1mm razmaka brez ventilacije pride kmalu do neljubih temperatur...

bluefish ::

če maš tri skupaj z 1mm razmaka brez ventilacije pride kmalu do neljubih temperatur...

Imam ravno tri enega nad drugim, pa ni težav, temperature pa so v mejah normale tudi ob intenzivnejši uporabi.
Morda pomaga to, da se nahajajo tik ob sprednji strani ohišja, kjer je mreža in jih lepo hladi tudi brez venta.

r0b3rt ::

Najbrž si tko slišu zrd bolšega hlajenja diskov, če maš tri skupaj z 1mm razmaka brez ventilacije pride kmalu do neljubih temperatur...

tako je

če maš tri skupaj z 1mm razmaka brez ventilacije pride kmalu do neljubih temperatur...

Imam ravno tri enega nad drugim, pa ni težav, temperature pa so v mejah normale tudi ob intenzivnejši uporabi.
Morda pomaga to, da se nahajajo tik ob sprednji strani ohišja, kjer je mreža in jih lepo hladi tudi brez venta.


tudi pri meni so na tem položaju...bom poskusil pa bom dal za vsak slučaj še eno 12ko tja, škodit ne more...

Shark-357 ::

V tech trade dobiš HD-Frame (cca. 3-4€), kateri se pritrdi na vsako stran diska nato ga brez problemov privijačiš v 5.25.

Zgodovina sprememb…

Revenant ::

čekiraj cool-pc.org

zalman ima semizdi pasiven cooler za 5.25 režo, za đabe.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

kixs ::

Med malimi oglasi sem nasel ;)

Alu Rack za SATA
Alu Rack za PATA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pripomočki za stišanje računalnika - kje kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61199 (1199) trek@s
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412439 (1629) guest #44
»

Hlajenje trdih diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241994 (1436) jest10
»

se da dobiti ohišje za trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
51349 (1250) PaJo
»

Ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
91147 (1026) TylerDurden

Več podobnih tem