» »

se da dobiti ohišje za trdi disk?

se da dobiti ohišje za trdi disk?

micka ::

Ne me linčat če bom udarila mimo,ampak zanima me če se da dobit kako ohišje,kamor bi spravila trdi disk in ga uporabljala kot zunanjo enoto??
Imam namreč 200 GB trdi disk in bi ga rada uporabljala tudi na prenosniku,ker je pač tam premajhen za moje potrebe.

tnx.

boštjan ::

zadevi se reče rack,če se ne motim

Matek ::

navaden rack je sicer nekaj, kar privijačiš v 5,25" režo in imaš disk tam noter, potem pa ga lahko vzameš ven brez vijačenja in ga neseš nekomu drugemu, ki ima takšen rack ter ga vstaviš tja. Seveda pa takšnega racka ne boš mogla uporabljati v prenosniku, zato ti rabiš USB rack. To je pa škatlaz, zunanje ohišje, v katero prav tako vstaviš trdi disk, le da ima vgrajeno še elektroniko in USB kabel, tako da lahko stvar priklapljaš kot USB pogon.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

prehlajeni ::

mene pa zanima kolk tele zadeve stanejo, mam 3 pcje na treh koncih in en disk za okol prenasat. A nej kupm 3 racke za v ohisje ali enega externega in ga pol okol prenasam z diskom.

Kolk je kaj razlika v hitrosti diska glede na nacin prklopa Vgrajen/Rack/Ext.Rack ?

ce mas ext.rack a gre to sam na usb al lohk se kam drugam ker mislm da v sluzbi nimam usbja.

LP tenx:)

micka ::

Evo...pa sem ga najdla tukaj

PaJo ::

Ce stvar priklopis na USB 2.0 ali FireWire je priblizno enako hitra kakor vgrajeni rack, ce pa stvar pripopas na USB 1.1 pa je zelo pocasna samo okoli dober 1MB/s, ker je USB 1.1 samo 12MBit, s tem ko pa USB 2.0 potegne tja do 480Mbit, FW pa 400MBit.
Tako da rabis plosco, ki ima USB 2.0 ali FW, drugace externo ohisje odpade, zal;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk v ohišji vs. v zunanjem ohišju povezan z USB kablom

Oddelek: Kaj kupiti
382380 (1507) neoto
»

zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
191515 (1400) Caligula
»

Zunanji - eksterni trdi diski

Oddelek: Strojna oprema
131346 (1103) iskra
»

USB zmešnjava

Oddelek: Novice / Diski
62943 (2943) BigFoot
»

mod diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421716 (1122) segi

Več podobnih tem