» »

Pripomočki za stišanje računalnika - kje kupiti?

Pripomočki za stišanje računalnika - kje kupiti?

Tomson ::

Zanima me kje pri nas se da nabavit različne zadeve za stišanje računalnika od pen za oblaganje do filcev za vijake ...

Na cool-pc žal nimajo nič od tega kar iščem, obstaja še kakšna druga trgovina pri nas ali pa na primer v tujini, pa da pošiljajo k nam ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

no_fear ::

A tuki(cool-pc:D ) ni nč uredu?


LP

bate ::

Če si mal spreten ti bo večina reči uspela z navadnim filcem al pa samolepilnimi koščki njega. Pene take in drugačne tud dobiš marsikje - kake tehnične trgovine, npr. astra jama če si iz lj.

kixs ::

Zdej odvisno kaj te moti.

Ce imas prehrupne ventilatorje, se bolj splaca uredit avtomaticno ali pa vsaj polavtimaticno kontrolo hitrosti vrtenja.

Odkar sem se nazadnje igral z nastavitvami obratov, je racunalnik ob normalnem delu 2x bolj tih. Ob igranju iger se ventilatorji sami pospesijo glede na temperaturo CPU-ja. Vendar jih tudi potem ne slisis, ker imas druge bolj "pomembne" zvoke ;)

Imam 4 ventilatorje, ce se ne motim.

1x12cm za izpuh iz ohisja, 1x12cm na hladilniku CPU-ja, 1x14cm v napajalniku in 1x6cm na graficni.

CPU ventilator kontroliram preko BIOS-a, kjer so mozne 4 nastavitve hitrosti (od-do dolocene temp.). Ventilator na graficni kontroliram preko RivaTunerja (s tremi nastavitvmi - low, middle in high). Za izpuh iz ohisja imam Zalman Fan Mate2, ki ima rocno kontrolo (potenciometer). Se ga naceloma ne tikam. Vrti se z 1200obrati - lepo tiho. Na napajalcu nimam kontrole, vendar je zelo tih.

Ostali sumi so od diskov (6), ki so montirani v "rack ohisja" in imajo izklopljene ventilatorje.

Glede na sistem in "tisino" sem zelo zadovoljen. Sem se pred leti igral z raznimi penami, vendar to enostavno ni to - vsaj zame.

lp

Tomson ::

V cool-pc kot sem že omenil nimajo kar iščem.

Konkretno iščem blažilce vibracij za vse vijake komponent, diski, DVD, ventilatorji, pa s tem ne mislim tiste ki jih montiraš v 5.25 režo, ampak samo neke filce za vijake, pa potem obloge za stišanje pa če je še kaj uporabnega.

Fan kontroler že imam, tako da mi kontrolira štiri vente, ampak ker sestavljam nov računalnik ki bo cel temeljil na "tihem delovanju" bi rad res optimalno vse poštimal ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bate ::

Slučajno sem po več letih (ne pretiranega) truda sestavil nekaj podobnega tihemu računalniku, mogoče boš dobil kako idejo. Odvisno seveda tud od tega kaj bi rad, quad cori se mi zdi da niso ravno tihe zadeve.
Ohišje mam odprto, z luknjami v zgornji plošči, na e6550 je scythe ninja, disk sem pritrdil z manjšimi vijaki, ki sem jih oblekel v peno - jo postavil spredaj in zavijačil not. Lahko daš peno tud po robu diska na obe strani. Na napajalniku se ventilator vklopi le pri višji temepraturi, intervali so tko dolgi, da mi jih še ni uspelo izmerit. Grafično 8600gts pasivno, je tud delala brez težav, sam greje se fajn. Gor sem dal 12cm ventilator, ki je bil zravn ninje in potenciometer vmes. Med 200 in 500 obrati je povsem dovolj za poganjanje iger.
Zadeva ne ropota praktično nič, itak je blo najbolj moteče pri poslušanju tihe glasbe.

LP

trek@s ::

Na napajalniku se ventilator vklopi le pri višji temepraturi, intervali so tko dolgi, da mi jih še ni uspelo izmerit.


Kako oz. kje meriš temperaturo napajalniku in kako reguliraš vrtljaje ventilatorja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362988 (2051) Steinkauz
»

Tih in zmogljiv računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142420 (2178) bate
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191931 (1681) wooted
»

Kako izvesti pasivno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62579 (2579) Keyser Soze
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827996 (5491) Kato

Več podobnih tem