» »

Linus Torvalds: KDE 4 je katastrofa

1 2
3
4

borchi ::

> ja kde je zanič , to ve celo linus , kaj tukaj eni trapi silite čez zid da je vredu??????

ah, jebiga, nekateri celo sami za sebe preštudirajo, ne upoštevajo niti bogov in ostalih polbogov...
l'jga

noraguta ::

ja in uporabljajmo powerpoin ne keynote katerega ti tako rad raklamiraš!!!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

arjan_t ::

noraguta ::

impresivno da nikoli ne zgeši ne implementiranih podrobnosti.
fićer pomanljivosti skrivajo skoraj tako dobro kot MS svoj licenćni mudel
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

> ja in uporabljajmo powerpoin ne keynote katerega ti tako rad raklamiraš!!!

ja, očitno niti linus ni tako zmešan kot ga nekateri radi slikajo...

btw, a keynote je ok?
l'jga

noraguta ::

ja jst ne vem stivi prau da je najbolš,
sam nuben ga nemara
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

M.B. ::


Pravkar izšel novi KDE 4.2.0 :D
Samo za RedHat/Fedora še ni binariev...


Za Gentoo so pa že ebuildi, sicer hardmasked ampak so pa ;)

BTW Ali kdo uporablja KDE > 4.1 na dveh ekranih. Jaz sem nazadnje trunk testiral, ko je še bila verzija 4.0 zunaj, pa še ni čisto dobro delal na dveh ekranih in me zanima če je zdaj že kaj boljše.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

roli ::

Preklete vilice in žlice in kajjazvemkajše.

Linux mene moti predvsem zaradi prevelike izbire - maš dva programčka, ki sta si praktično identična ampak en ima to stvar, ki jo drugi nima in drugi ima neko drugo stvar, ki je prvi nima. Jaz pa bi imel rad obe. Kaj izbrati sedaj (primer: XBMC in Plex (za OSX))? To je problem - preveč razcveteno je vse skupaj pri odprti kodi. Jaz bi rad imel bolj združene verzije in tiste bolj pošlihtane - tudi, če s tem izgubim nekaj prilagodljivosti. Potem imamo dve distribuciji ubuntu in Mandriva. Na mandrivi mi dela wifi kartica - na ubuntu pa ne. Pa se matraš in probavaš 3 različne gonilnike pa še vedno ne dela tako kot bi moralo (se ne poveže na zaščiteno omrežje). Kaj pa, če bi rad uporabljal ubuntu, ker mi je ena X stvar lepša? Tukaj pride do problemov.
http://www.r00li.com

borchi ::

> Kaj izbrati sedaj (primer: XBMC in Plex (za OSX))?

izberi Front Row! lepa, zaprta koda, nič razcveteno, praktično nič ti ni treba prilagajat, praktično nič ne moreš delat z njim...
l'jga

CaqKa ::

>mene kot uporabnika moti to da imam x verzij pri kateri nevem kje sem in zakaj je neka boljša od druge in zakaj so nekaj kar naenkrat nehali delat. to mi potem začne smrdet.

Kar na tvojih primerih:

Uporabljaj firefox in pozabi na vse ostalo. Ne vem zakaj te moti da obstajajo. Netscape je za nostalgike, suite pa za tiste ki se jim zdi da je pametno imeti mail, www in newsgroup (?) združene v enem programu.

Sodipodi je efektivno mrtev. Na Inkscape lahko gledaš kot na naslednika.

Za virtual dub mod sem pa pogledal na wiki in je efektivno virtual dob z par dodatnimi kodeki. Nič pretresljivega, da zaradi tega ne bi spal. Ali rabil pol dneva da bi naštudiral, kateri je bolj primeren zame.

hteli ste met forke, naštel sem ti jih, ni mi jasno zakaj zdaj ti meni razlaaš kaj je kaj. briga me.
glej jaz caqka za vse naštete programe vem kaj so, zakaj so in komu so namenjeni.
ampak jaz se tudi sprašujem, koji k jim je bilo potrebno recimo sodipodi nadaljevat v inkscapeu? bi jih tak hudo stalo če bi pustili ime sodi podi in nadaljevali tam razvoj kjer je sodipodi ostal, ali pa bi šli par revizij nazaj?

in kot janez iz spodnjega dupleka se sprašujem.. zakaj pri hudiču bi jaz moral it po tem ko ugotovim da zadevi ki jo rabim, da se ji reče browser. zakaj bi jaz takrat se moral še poglabljat katerega od teh browserjev in kako so si developerji zamislili da bi naj bilo? halo??? consumer produkti so tukaj za consumerje, ne pa zato da se programer pokaže kaj zna naredit.

CaqKa ::

pa še nekaj. meni(janezu iz spodnjega dupleka) je čist vseeno kak se tehnično neki stvari reče.
ampak če ti opišem problem, pa ti razložim kaj me moti da so programi tak čudno deljeni in pač to omenim kot forkanje...

pa mi pol en nazaj zabije da to pa ni forkanje.. ali pa mi začne razlagat zakaj je tisti program tak..
potem je to dokaj očiten znak da se sploh ni zajelo bistva problema, pa da se želi problem pokrit pod preprogo. ej sori.. se ti lahko temu rečeš žlica samo problem bo še vedno tu.

root987 ::

in kot janez iz spodnjega dupleka se sprašujem.. zakaj pri hudiču bi jaz moral it po tem ko ugotovim da zadevi ki jo rabim, da se ji reče browser. zakaj bi jaz takrat se moral še poglabljat katerega od teh browserjev in kako so si developerji zamislili da bi naj bilo? halo??? consumer produkti so tukaj za consumerje, ne pa zato da se programer pokaže kaj zna naredit.

Saj se ne rabiš - vzameš en distro in uporabljaš. Ko in ČE boš pa rabu kaj več, se boš pa moral poglobit. Al pa plačat nekomu da se poglobi zate.

Kar je pa ubistvu enako na vseh platformah in za vse stvari.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

root987 ::

pa še nekaj. meni(janezu iz spodnjega dupleka) je čist vseeno kak se tehnično neki stvari reče.
ampak če ti opišem problem, pa ti razložim kaj me moti da so programi tak čudno deljeni in pač to omenim kot forkanje...

Če tebe moti to kako so nek program razbili/razdelili/preoblikovali, še ne pomeni da je to napačno. Lahko pomeni samo da si pač preveč glup uporabnik da bi zastopu zakaj so tako naredil, v takem primer pa bo itak default izbira več kot dovolj.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

borchi ::

je hecno gledat, res. kako nam nekateri napredni uporabniki plastično kažejo kako razmišljajo navadni (janezi iz spodnjega dupleka) uporabniki. točno vedo kako razmišljajo navadni uporabniki...

hkrati pa za svoje kolege, tiste napredne uporabnike, ki včasih še kaj sprogramirajo, pravijo, da ne znajo razmišljat kot navadni uporabniki.

(top menedžerski materjal! takih ni dosti. točno vedo kaj potrebujejo uporabniki in hkrati zelo dobro poznajo tehnične procese. hint, apple bo počasi izbiral novega ceo...)
l'jga

Matevžk ::

Glej. Uporabnik, ki na Windowsih ne bo inštaliral Firefoxa, bo tudi v katerikoli Linux distribuciji uporabljal privzet brskalnik. Uporabnik, ki je od nekoga slišal, da je Firefox kul, si ga bo pač inštaliral. Uporabniku, ki bo ugotovil, da obstaja tudi Iseweasel, se pa ne bo problem pozanimati, kaj to je. Mar ne?
lp, Matevžk

pecorin ::

tocno tako.

kogar tako zelo moti izbira se naj z njo ne obremenjuje, saj potemtakem itak ni za njega. bo distribucija izbrala namesto njega, bo tisto uporabljal in mu za alternative sploh ni treba vedeti.

AmokRun ::

Izbira, Izbira.... Izbira teoretično je, praktično jo pa ni!:P

Matevžk ::

Spet nekdo, ki "se spozna".
lp, Matevžk

AmokRun ::

Jah če hočem uporabljat kakšen adobe software ali pa autocad, mam jako izbiro.

[BISI] ::

Matevžk: Ocitno ne razumes, kaj zelim povedati/napisati. To, kar si napisal, je se najmanjsi problem Iceweasela. Glavni problem Iceweasela je v tem, da nosi v sebi se dodatne patche (torej ni samo preimenovan Firefox kot si zamisljate) in zaradi tega je postala Mozilla tudi pozorna na ta problem. V Bugzillo so prihajali bug reporti uporabnikov, ki so bili "nelogicni" (sesuvanje brskalnika, ki se ga ni dalo reproducirati na drugih distribucijah). Po par dneh se je ugotovilo, da ima Debian v drevesu svoje patche in da izdaja pod imenom Firefox v bistvu fork Firefoxa. Tukaj pa naletimo na se malenkost vecji problem - ownerje posameznih paketov v linux distribucijah. V Debianovi skupnosti ni programerja, ki bi bil viden v Mozillini skupnosti, s cimer je precej vprasljivo njegovo poznavanje Mozille (glede na sesuvanje ni niti vprasljivo, ampak strahzbujajoce). Podoben velik problem Iceweasela je tudi v tem, da izvorni izdelek ne nudi nikakrsne podpore za delovanje forka, kar pomeni, da je ze tako vprasljiv owner odgovoren za celotno podporo (seveda mu priskoci na pomoc skupnost, ampak katera?).

To so res veliki problemi, nekoliko manjsi "problem" je Debianova politika do blagovnih znamk. Mislim, da je v interesu vseh zagovornikov odprte kode, da se odprtokodni programi produktno usmerijo. Ce mislijo pri Debianu zaradi taksnih pojavov, ki upam, da bodo v prihodnosti se pogostejsi, izdajati nesteto forkov s svojimi patchi in dvomljivimi ownerji, potem vidim to kot resno oviro pri nadaljnem razvoju Debiana (na sreco so druge distribucije bolj "prijazne" do produktov oziroma blagovnih znamk).
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Matevžk ::

No, vidiš. Meni je čisto vseeno, če se Windows XP Ultra Extra Light Edition by Ultra Leet Hax0r razsuva kot po tekočem traku in vsebuje (po možnosti v assemblerju pisano) kodo dvomljive kakovosti ... jaz zaupam Microsoftovim Windowsem (no, ja ...), ne neki predelavi. In drugače: jaz zaupam Mozillinemu Firefoxu, ne Iceweaslu. Dokler se je slednjemu reklo "Firefox", je bil problem, zdaj ga ni več. Če uporabnik vtipka 'apt-get install firefox' (ups, se opravičujem, nekaterim se zdi lažje iskati ustrezne gumbe in klikati), dobi Mozilla Firefox, kot tudi piše v opisu paketa.
lp, Matevžk

MrStein ::

Točno tak. Vsak distro ima lasten fork znatnega dela softvera.
Ja, z lastnim repojem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

Saj se ne rabiš - vzameš en distro in uporabljaš. Ko in ČE boš pa rabu kaj več, se boš pa moral poglobit. Al pa plačat nekomu da se poglobi zate.

Kar je pa ubistvu enako na vseh platformah in za vse stvari.

boo ho.. pa smo tam.. imamo 5-10 major distrojev.. ktirega vzamem?
Če tebe moti to kako so nek program razbili/razdelili/preoblikovali, še ne pomeni da je to napačno. Lahko pomeni samo da si pač preveč glup uporabnik da bi zastopu zakaj so tako naredil, v takem primer pa bo itak default izbira več kot dovolj.

janez iz spodnjega dupleka te bo vsaj butasto gledal ko mu boš povedal da je glup.
in ne, ne govorim da je to napačno (odločitev s tehničnega stališča). se pa je za vprašat kaj je z marketinškega stališča.
je hecno gledat, res. kako nam nekateri napredni uporabniki plastično kažejo kako razmišljajo navadni (janezi iz spodnjega dupleka) uporabniki. točno vedo kako razmišljajo navadni uporabniki...

hkrati pa za svoje kolege, tiste napredne uporabnike, ki včasih še kaj sprogramirajo, pravijo, da ne znajo razmišljat kot navadni uporabniki.

(top menedžerski materjal! takih ni dosti. točno vedo kaj potrebujejo uporabniki in hkrati zelo dobro poznajo tehnične procese. hint, apple bo počasi izbiral novega ceo...)

nobenemu inženirju ne bi škodlo nekaj družbenih ved. le čemu imamo študijske programe mešano tehnike in ekonomije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Poldi112 ::

Ubuntu.

In janezu pač ne boš povedal da je glup. On ti bo povedal, kaj bi rad delal z računalnikom, ti pa mu boš dal gor tisto, kar je za njegove potrebe najbolj primerno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mile ::


Pravkar izšel novi KDE 4.2.0 :D
Samo za RedHat/Fedora še ni binariev...


Za Gentoo so pa že ebuildi, sicer hardmasked ampak so pa ;)

BTW Ali kdo uporablja KDE > 4.1 na dveh ekranih. Jaz sem nazadnje trunk testiral, ko je še bila verzija 4.0 zunaj, pa še ni čisto dobro delal na dveh ekranih in me zanima če je zdaj že kaj boljše.



jst mam na službenem računalniku kde 4.1.4 na dveh 19 colarjih in dela cist kul, ni več tok očitnih problemov kot pri 4.0 seriji.
4.2 naj bi bila pa še korak naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

CaqKa ::

Ubuntu.

In janezu pač ne boš povedal da je glup. On ti bo povedal, kaj bi rad delal z računalnikom, ti pa mu boš dal gor tisto, kar je za njegove potrebe najbolj primerno.

wiu wiu, kuj naenkrat več ne govorimo o sistemu ki ga bo lahko vsak namestil in vsak uporabljal.

borchi ::

> wiu wiu, kuj naenkrat več ne govorimo o sistemu ki ga bo lahko vsak namestil in vsak uporabljal

kako se pa vsak odloči med vsemi verzijami windozev? vista home, vista business, premuim, xp home, xp pro, xp 64?

najlažje se odločiš tam kjer se ne moreš (os x), pri njem se ne moreš odločit niti za računalnik na katerega ga boš namestil! življenje je prelopo, ane?!

(sploh pa kaj so morali forkat bsd, banka črviva! zdej se mora pa caqka odločat med freebsd, openbds, osx. sam glavobole mu povzročajo...)
l'jga

Poldi112 ::

>wiu wiu, kuj naenkrat več ne govorimo o sistemu ki ga bo lahko vsak namestil in vsak uporabljal.

Jaz nikoli nisem. To je za tiste, malo bolj advanced upobabnike. Tiste ki si tudi windows znajo namestiti. Ker večina si jih ne zna in potrebujejo nekoga.

Je pa res da je par pacientov ki znajo instalirati win, linux pa ne. Edina razlaga, ki jo imam je, da jih je nekdo enkrat vodil čez win instalacijo in so se to naučili, spremembe jih pa begajo.

>si čist mimogrede spregledal moj podpis?
Podpise bi bilo treba ukiniti (osebno imam izklopljene) in uvesti avatarje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

> wiu wiu, kuj naenkrat več ne govorimo o sistemu ki ga bo lahko vsak namestil in vsak uporabljal

kako se pa vsak odloči med vsemi verzijami windozev? vista home, vista business, premuim, xp home, xp pro, xp 64?

najlažje se odločiš tam kjer se ne moreš (os x), pri njem se ne moreš odločit niti za računalnik na katerega ga boš namestil! življenje je prelopo, ane?!

(sploh pa kaj so morali forkat bsd, banka črviva! zdej se mora pa caqka odločat med freebsd, openbds, osx. sam glavobole mu povzročajo...)

tako kot se odloči med ubuntu desktop/server. z razliko, da pride pol franca pa pove da je debian boljši, pa pride marko ki reče da na suse je pa vse tak simpl, pa pride brane ki reče da na gentooju se pa da čist vse zoptmizirat in da dela pol ful najtabolj hitr kar je možno :> pač ker marketing (torej poweruserji) to oglašujejo.
kaj se pa oglašuje pri winsih? vista in xp. pa nekam malega media center.
>wiu wiu, kuj naenkrat več ne govorimo o sistemu ki ga bo lahko vsak namestil in vsak uporabljal.

Jaz nikoli nisem. To je za tiste, malo bolj advanced upobabnike. Tiste ki si tudi windows znajo namestiti. Ker večina si jih ne zna in potrebujejo nekoga.

Je pa res da je par pacientov ki znajo instalirati win, linux pa ne. Edina razlaga, ki jo imam je, da jih je nekdo enkrat vodil čez win instalacijo in so se to naučili, spremembe jih pa begajo.

>si čist mimogrede spregledal moj podpis?
Podpise bi bilo treba ukiniti (osebno imam izklopljene) in uvesti avatarje.

okej zdaj pa še med ostalimi odprtokodnimi bolj advanced uporabniki razširi misel da je linux samo za njih in da naj ne silijo na desktop. če ti jih pa to ne uspe prepričat... ja pol boste pa pač morali kritiko sprejet. ko se bo pa kritika sprejela, takrat bo pa prodor linuxa malo hitreje laufal.

v bistvu se še v odprotokodnih programih nisem zasledil, da bi trackali in upoštevali uporabnikove navade... srečaš pa knofe za bugreport. na tak očitnih mestih. dočim se ti v zaprtokondih projektih ponujajo da bi želeli zbriat informacije o tem kak ti je njihov produkt všeč, button za buge pa je ponavadi zelo skrit.
z avatarji si pa čist offtopic.

Poldi112 ::

Linux seveda ni samo za advanced userje - rabijo pa enega takega, da jim ga instalira - enako kot za windows. In to govorim iz osebnih izkušenj - nudim support za linux desktope za mala podjetja in končne uporabnike.

Pa da se še malo na forke vrnem. Ti praviš, da moti uporabnike. Jaz pa imam izkušnjo, da končni uporabnik pač uporabi to, kar mu svetuješ / instaliraš. Ne ve, da je izbira. Tisti ko najdejo izbiro se znajo tudi odločiti zanjo. In izbira je seveda plus, saj recimo omogoča Linus-u, da zamenja okolje, ko mu ni več všeč. Pri win recimo bi pač moral pogoltniti, da je trenutna izbira sranje in mirno čakati na boljše čase.

Še par primerov - uporabljali smo xfree86 in ko so začeli nekaj sanjati o spremembi licence se je enostavno naredil fork (xorg) in zdaj uporabljamo to. In imamo mir z licenco. O alternativi sploh ne upam razmišljati.

Sodipodi je umrl. Forkali so Inkscape in projekt živi naprej. Tebe moti da imamo 2 verziji, jaz sem vesel da projekt živi in se razvija naprej.

In potem se smejim komentarjem da so bsplayer, winamp,... polni spyware-a, počasni,... Ampak hej, važno da ni forka in uporabnik ni zmeden, ane. Bi bila groza če bi imel še bsplayer clean in winamp lean, ker bi morali študirati, kaj bi uporabili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

borchi ::

> v bistvu se še v odprotokodnih programih nisem zasledil, da bi trackali in upoštevali uporabnikove navade...

normalno, sej ne moreš, če ti glavo raznese od overloada, ko samo slišiš za kako alternativo, kaj da bi jo šele sprobal. eni se pa jokajo kako jim chrome gleda čez rame...

btw, kje applu lahko pustim famozni FTFF (fix the fucking finder) feedback? tako da ga bodo upoštevali. pa v mail-u bi mi tudi prav prišla funkcija, da bi se lahko subscribal na imap folder, ki je izven imap prefix-a (jaz ne vidim nobene potrebe, da applov mail ne bi "goljufal" podobno kot večina mail klientov. plus to da apple to naredi hitreje kot jaz razložim našemu sistemcu, da naj zrihta mail server tako kot je treba). za windoze pa itak ne vem kje bi začel... pri odprtokodnih projektih ponavadi dobim pa kar odgovor od razvijalcev na njihovem forumu. je res, da ne implementirajo večino bedarij, ki si jih želim, ponavadi pa dobiš vsaj nek odgovor.
l'jga

borchi ::

> dočim se ti v zaprtokondih projektih ponujajo da bi želeli zbriat informacije o tem kak ti je njihov produkt všeč, button za buge pa je ponavadi zelo skrit.

upam, da te ne bo popolnoma potrlo tole. zbirajo informacije, da vedo kaj v projektu popravit, dodat, odstranit... naslednja verzija bo drugačna kot prejšnja! cel FUK, caqka se bo sedaj moral odločat med Cigumigu 4.0 in Cigumigu 5.0.
l'jga

roli ::

> Kaj izbrati sedaj (primer: XBMC in Plex (za OSX))?

izberi Front Row! lepa, zaprta koda, nič razcveteno, praktično nič ti ni treba prilagajat, praktično nič ne moreš delat z njim...

Front row je po pravici povedano eno navadno sranje. Ampak, ko prideš pa do odličnega plexa in xbmcja je pa večji problem. Softwera sta podobna samo imata malenkosti v katerih se razlikujeta. Torej problem je v preveliki razdrobljenosti open source programov.

Meni je defitivno open source všeč in hočem, da se razvija še naprej - samo naj popravijo nekatere malenkosti. Uporabljam VLC, Firefox, XBMC in ostale open source programe, rad bi, da bi končno začeli v šolah uporabljati open office... samo bom pa priznal, da nekatere stvari v open sourcu niso idealne in bi jih bilo treba popraviti.
http://www.r00li.com

root987 ::

wiu wiu, kuj naenkrat več ne govorimo o sistemu ki ga bo lahko vsak namestil in vsak uporabljal.

Kar vsak bi naj šel nameščat svoj operacijski sistem? Saj tut večina Windows userjev ne namesti svojega operacijskega sistema - gotovo, ker je to še vedno prezapleten proces - ampak ga dobijo ob nakupu novega računalnika, nakar se ne sekirajo več in uporabljajo kar je vključeno. Zato se tudi FF še vedno bori za prevlado.

Linux popolnoma ustreza vsem uporabniškim potrebam, večinoma že če jim ga namesti sosedov mulc, ko bodo pa še nekoliko bolj množično ponujal Linux (bilo kater distro) ob nakupu računalnika, bo pa za končnega uporabnika tako ali tako enako. Pa močno dvomim, da se večina userjev sekira zarad PRa ene par power userjev na Windowsih, ki oglašujejo kolk je 64 bitna vista kul pa zakon - enako pa se bo dogajal ko bodo pissing contesti za distribucije: večina ljudi bo samo belo gledala pa si mislila da so ti norci zmešani.

Pri čemer je še bolj zanimivo, da kljub enostavnemu razdeljevanju Windowsov (torej, 32/64 bitni XP/Vista z drobljenjem na Home, Business pa Professional/Ultimate), še vedno obstajajo celo trgovci, ki ti ob nakupu računalnika ponujajo 2GB, ko pa rečeš da bi mel 4GB, kreteni niso sposobni zamenjat tvoje inštalacije z 64 bitno različico. Kar bi moralo biti zrelo za tržno inšpekcijo, strelski vod ali kaj temu podobnega.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

borchi ::

> Front row je po pravici povedano eno navadno sranje. Ampak, ko prideš pa do odličnega plexa in xbmcja je pa večji problem.

ja, sej pravim, front row je sranje. perian projekt je rabil eno leto, da je nekak naklepal subtitle v front row. jebene SUBTITLE. zaprta koda v vsej svoji "nerazdrobljeni" lepoti... in če moraš trpet kot pes tisti dve minuti, ki jih rabiš, da se odločiš med XMBC in Plexom...

> Softwera sta podobna samo imata malenkosti v katerih se razlikujeta. Torej problem je v preveliki razdrobljenosti open source programov.

razlike med njima se bodo s časom povečale, tako da boš na koncu porabil za odločitev 5 sekund ali pa se bosta projekta zmergala. že videno v opensource-u.
l'jga

Jst ::

Jaz sem pa ravno nadgradil iz Opensuse 10 na 11.1 na prenosniku.

Uporablja KDE 4.1.x. In že našel nekaj bugov. Če hočeš karkoli nastavljati z beaglom oziroma Kerry, se sesuje. Potem sem za wireless v yastu nastavil, da nočem uporabljati NetworkManager, ampak sem potem spremenil nazaj. Sedaj se mi pri bootu noče zagnati NetworkManager in ga moram zagnati na roke. Ark tudi dela nekam čudno. Samba sploh ne prikaže več omrežja, ampak se moram na Windows mašino prijaviti z (recimo na ta računalnik) smb://10.1.0.12. Aplikacije so zmešane iz kde 3.5 in 4. Slabo, slabo...

Komaj čakam na update na 4.2, ker je ta verzija preveč preluknjana. Ima Linus čisto prav v tistem članku!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

borchi ::

> Samba sploh ne prikaže več omrežja, ampak se moram na Windows mašino prijaviti z (recimo na ta računalnik) smb://10.1.0.12.

fedora 10 enako. gnome in kde. huh?!
l'jga

Jst ::

Očitno se potem samba ne razume z namizjem (DE - Desktop Enviroment). (Ker sama samba dela). Čudno, čudno...

Pa tudi KDE sam sesuje kakšno aplikacijo v stilu "predolgo sem čakal in jo zato ubil."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

kriko1 ::

Ni da se samba ne razume z okoljem, obratno.
Sicer na opensuse 11.1 in kde 4.2 vse to deluje bp, ker uporabljam.

ManDriver ::

Ma ja... imam isti problem pri Mandrivi 2009 (Kde 4.1.2). Očitno je to problem obeh namizij, torej tako GNOME kot tudi KDE. Errata: "To work around this issue, we simply advise you do not use this tool, but use some other method of browsing and accessing this type of shared drive or partition. For instance, in both KDE and GNOME desktop environments, you can browse to the location smb:/ using the default file manager to access SMB / CIFS-type shares on the local network. In order to mount shares (so that they are available to non-KDE/GNOME applications), smb4k can be used instead."
Sktratka,....polizdelek. LP, ManDriver

BigWhale ::

ja kde je zanič , to ve celo linus , kaj tukaj eni trapi silite čez zid da je vredu?????? ata štrumf niti ne pravi da ni več daleč!


Spostovani uporabnik, prosim, da se iz diskusije opravicite z razlogom: "Nisem prebral original clanka, sedaj pa trollam, ker sem za drugo itak preneumen."

Hvala.

Jst ::

>Ni da se samba ne razume z okoljem, obratno.

Očitno je, da glede na dejstvo, da mi je v opensuse 10, samba network deloval b.p., so pri *sambi* nekaj spremenili. Če bi bil "problem" namiznega okolja, potem ne bi ne-delovalo tako pri KDE kot pri GNOME okolju.

Kaj bi pa lahko tako pri GNOME, kot pri KDE spremenili, da samba network ne deluje?

Kot je quotal ManDriver, uporabljam pač smb://ip.naslov.

Kriko, vesel sem, da v KDE 4.2 deluje OK, ampak jaz bom (skorajda nestrpno) počakal na official update, ne bom se tega lotil ročno, sem namreč prelen. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>Očitno je, da glede na dejstvo, da mi je v opensuse 10, samba network
>deloval b.p., so pri *sambi* nekaj spremenili.

No, po premisleku (zaradi dejstva, ker ne uporabljam GNOME, zato ne morem sklepati, kako je v opensuse 10 samba network deloval v tem (GNOME) okolju) je res verjetno kriv KDE 4.1.x.

Distribucije so pa na KDE 4 prehitro navalile. Tudi KDE razvijalci so z to označbo verzije (4) malo zavedli ljudi. Ker prva štirica je bila nekakšen testing ground (in seveda podlaga za nov koncept prihodnosti) in skupek novih in starih aplikacij, kar je (bilo) zelo neposrečeno. KDE4 bi moral biti final, ne pa, da bo verjetno šele kakšen 4.5 tapravi THE KDE4.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kriko1 ::

ampak jaz bom (skorajda nestrpno) počakal na official update, ne bom se tega lotil ročno, sem namreč prelen. :)

Opensuse ima politiko da vzdržuje izdano distribucijo samo z varnostnimi popravki, torej ne boš imel 4.2 na 11.1 s posodobitvijo.

Distribucije so pa na KDE 4 prehitro navalile. Tudi KDE razvijalci so z to označbo verzije (4) malo zavedli ljudi. Ker prva štirica je bila nekakšen testing ground (in seveda podlaga za nov koncept prihodnosti) in skupek novih in starih aplikacij, kar je (bilo) zelo neposrečeno. KDE4 bi moral biti final, ne pa, da bo verjetno šele kakšen 4.5 tapravi THE KDE4.

Če ne bi izdali kde 4.0 takega kot so, verjetno bi danes kde še na taki stopnji kot pred enim letom, problem so samo distribucije katere so ga vključile kot edino namizje.
In isto je bilo z 3.x.

Jst ::

Zanimivo. Obstaja pa KDE 4.2 Live CD. Na isti strani http://en.opensuse.org/KDE/KDE4 je one click install. Zakon! Res zakon! One click install bi se lahko primerjal z ActiveX v IEju, ampak activeX je bil katastrofa. V linuxu moraš seveda vpisati root geslo za yast, ampak poleg yast software management, mi je tudi ta način inštalacije - iz internetne strani - že takšna poenostavitev, da Windows zgleda prav bogi.

Primer: iščeš bittorrent clint na googlu, jih najdeš, se odločiš in na strani, če podpira opensuse .ymp način, že čez nekaj trenutkov uporabljaš. Yast, od kar so ga odprli, se je zelo izboljšal!

Linux ima veliko install managerjev, prav tako windows. Ampak takšna poenastavitev, kot jo ima opensuse, to mi je pa res všeč.

Ko sem začel z linuxom, sem si izbral suse 8 samo zaradi tega, ker mi je bil všeč. Edini razlog. Sedaj vidim, da sem za - sedaj že kar poglobljeno - znanje v točno to distribucijo, v prektelosti napravil zelo dobro odločitev.

Čeprav mi je pred nekaj dnevi v prenosniku umrl disk (kjer laufam opensuse), sem ga uspel prenesti na 16GB USB ključ. In dela še kar v redu. Sicer počasi pri sequental delu, ampak dela tako, da se ga da lepo uporabljati. Sedaj čakam na disk in ko ga dobim, si bom instaliral KDE 4.2.

Očitno bo res KDE 4.2 v Opensuse 11.2 (no final date yet We're in discussion, probably late summer '09), v 11.1 pa ne.

kriko: ali mogoče veš, kje na strani priše, kaj naj bi v 11.2 bilo vse vključeno? Jaz sem našel samo openfate, to je wishlist, kjer je tega vsako uro kakšen vpis več.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Čeprav sedaj laufam opensuse na USB ključku, sem vseeno dal tisti one click install na KDE 4.2.

In sedaj imam conflict resolution, kjer mi ne ponudi možnosti, ki mi jih je ponujal prej. To je, da odinštalira to verzijo in inštalira drugo. Uh, uh, sedaj bom pa imel čisto zmešan sistem... bemu! Še dobro, da Repair dela tako kot more, ne pa kot repair v Windowsih...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Se oproščam, ker tako zlorabljam temo.

kriko: Jaz vedno pozabim, kako oziroma kje se nastavi, da se v panelu prikazujejo samo aplikacije, ki so odprte na tem desktopu. Ma vedno pozabim. Mi lahko pomagaš?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

djurodrljaca ::

Jaz vedno pozabim, kako oziroma kje se nastavi, da se v panelu prikazujejo samo aplikacije, ki so odprte na tem desktopu. Ma vedno pozabim. Mi lahko pomagaš?


Desni klik na "panel" -> "Task Manager Settings"

Jst ::

Aaaa, v KDE 3 je bilo v KDejevem control panelu. Tudi takrat sem vedno iskal kot budala. Sedaj so pa spremenili... zato nisem našel!

Hvala djurodrljaca!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kriko1 ::

Prvo moraš odstraniti trenutni kde4, nato namestiti tisti one-click install.
Paketi iz factory so v konfliktu s trenutnimi, saj niso podprti.

KDE4 lahko odstraniš medtem ko si v njem, vendar raje počni v kakem drugem okolju.
Npr. odstraniš libkde4 in to bi moralo potegnit večino kde4 zadev, potem ti še ostane kdebase*,
kak akonadi, strigi, phonon...
Nato namestitš 1-click install ali pa dodaš te repozitorije (base desktop + extra apps):

http://download.opensuse.org/repositori...
http://download.opensuse.org/repositori...
http://download.opensuse.org/repositori...
http://download.opensuse.org/repositori...

in po meri namestiš kar rabiš.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse najboljše, Linux!

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4917922 (14741) Kenpachi
»

Linux 3.0 prestavljen zaradi redkega hrošča

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4610724 (8204) driver_x
»

Google odgovarja Microsoftu

Oddelek: Novice / Brskalniki
183964 (2927) Poldi112
»

Primerjava operacijskih sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
64474 (4324) ;-)
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799658 (4371) Kostko

Več podobnih tem