» »

laptopični problem :)

laptopični problem :)

anberlinka ::

Živjo! Imam očitno nerešljiv problem s prenosnim računalnikom :) pa sem našla vaš forum in upam da bo znal kdo pomagat. Bom poskusila najboljše opisat, mal po domače sicer, ampak upam da me bo boste razumel ;) torej… stvar je taka stoji pa tako:
Računalnik vsake toliko časa 'zašteka', nekaj podobnega kot da bi mi nekdo ves čas držal tipko s puščico 'gor'. Na primer: berem spletno stran (lahko tudi zapis v Wordu, povsod je isto), ko se poskušam pomaknit z drsnikom dol,se mi stran ves čas premika nazaj, torej gor. Ali pa drug primer, ko kliknem Start pa ponavadi ko se pomikaš z miško se polja obarvajo, a ne. No v mojem primeru ta obarvanost ves čas skače, brez premikanja miške, oziroma obstane na zgornjih poljih. Ta 'stvar' včasih samodejno preneha in se ponovi ponovno čez nekaj minut. Slab opis, vem, ampak ne znam drugače. opis popolnega laika :)
Računalnik (HP) je sicer star eno leto in 2 meseca, zelo malo rabljen (garancija je že potekla). Mislim da celotna stvar nima nobene veze z miško in podobno.
Sem že tudi nesla na servis pa so rekli naj poskusim ponovno naložiti operacijski sistem. Smo poskusili, izboljšav ni. sem nesla na drug servis, je pregledal, s tipkami ni nič narobe, serviser je rekel da je možno da je kakšna napaka na mousepad, je rekel da je tudi nekaj sprostil (ne spoznam se najboljše zato ne vem točno kaj:)). Pa še vedno ni sprememb. Na servisu so rekli, da naj prinesem nazaj če ne bo nic boljše, da bo poskusil še izklopit mousepad, če bo potem kaj boljše. Glede na to, da je to spet ugibanje… sem se prej obrnila na vas.
Mimogrede, tega problema nimam od začetka, ampak se je pojavil nekje po 10 mesecih.
Torej, glede na moj super opis... :) Je že kdo imel podoben problem ali pa mogoče pozna rešitev?

sbandur84 ::

Glede na tvoj opis ja najvrjetneje okvarjena tipkovnica ali PS2 kontroler na matični(si jo morda majčkeno polila z kavo?8-)).

Tipkovnico bi bilo potrebno odklopit in nato priklopit USB tipkovnico in preverit če se problem naprej ponavlja.

Če je okvarjena tipkovnica, te bo servis stal okrog 70€

Klemenn ::

drugače pa

za prvo silo lahko menjate OS
ne mislim na novo inštalacijo ampak:

če imaš zaj xp--> na vist in sevea obratno

tko boš vidla al je stvar softwerski al hardwerski

Pyr0Beast ::

A kaj pomaga ce pritisnes tisto tipko, katera ti vlece gor ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

1024 ::

drugače pa

za prvo silo lahko menjate OS
ne mislim na novo inštalacijo ampak:

če imaš zaj xp--> na vist in sevea obratno

tko boš vidla al je stvar softwerski al hardwerski


Precej lazje izklopt tipkovnico kot pa tole.

Rezultat je enak.
Fish knows everything.

anberlinka ::

Ooo ste hitri.. Hvala vsem za odgovore :)
sbandur84 :) ne ne, nič nisem polivala :) sej pravim, računalnik je stal pribložno 2 meseca pol pa kr na enkrat.. para živce.. tanx za mnenje, bom prenesla naprej ;)
Klemenn.. a to da se je težava pojavljala tudi med nalaganjem OS kaj pove? ali nima veze :)
Pyr0Beast - dostikrat preneha če pritisnem puščico 'dol'. sam čez nekaj časa ponovno začne.hmm..

Hvalaaaaaa še 1x ;)

Pyr0Beast ::

Potem slaba tipkovnica ali pa kaj podobnega, stvar je najlazje in najbolje zamenjati sam, saj ti vzame komaj nekaj minut.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

simonchelo ::

je tako, če se lotiš zamenjat lahk sam pogledaš... dostikrat je pri prenosniku kontroler na matični plošči, flashanje biosa včasih odpravi problem. spet drugič je lahko tipkovnica... vsekakor če nisi ravno vešč zadevo odneseš na servis, uveljaviš garancijo in je. (včasih bolje to, kot da sam poskušaš, ponesreči snameš kako tipko ali dve in garancija gre ponavadi kar rakom žvižgat)
ciao

Pyr0Beast ::

Ce imas garancijo kar na servis :)
Drugace pa sam nabavis eno tipkovnico, magari iz drugega (Sorodnega) kompa pa jo premontiras za majne pare, 30EUR top.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BozidarB ::

garancije nima več, pa saj piše ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

BIG_Yack ::

Imam Lenovo prenosnik, ki je "zadet od enake droge".

Morda dobiš težavo pri prenosniku znamke Lenovo? Če je tako, med pojavom pritisni in drži sredinsko miškino tipko, z malo rdečo (okroglo) miško pa pojdi po strani dol.

huek111 ::

Punca menda ne bo sama menjala tipkovice!Sigurno pa je kriva tipkovnica ali pa sledilna ploščica!

anberlinka ::

Garancija je potekla. Big Yack, očitno so tudi HP na isti drogi :) vse čarovnije z miško sem že poskusila, rabim bolj dolgoročno rešitev ;) ker je tudi v wordu nemogoče pisat. črka, ki bi morala bit na koncu besede pade na začetek vrstice :)
jaz bom s svojim ženskim znanjem o računalnikih raje pustila vse pri miru :) drugače sem bila že na dveh servisih pa so me čist razočarali. No ja, na drugem je vsaj zanimanje pokazal :) bom šla ponovno pa bom priložila zraven vse te vaše odgovore ;)

Pyr0Beast ::

Razjahan konektor/kontakt dela podobne tezave.

Zakaj se tudi punce nebi ukvarjale s popravili ? Imas navodila, vse kar rabis je izvijac in nekaj casa [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Pejd v varni zagon pa preveri, če se ti dogaja isto ! Če se , potem imaš po vsej verjetnosti HW defekt sledne ploščice.
Izklopi jo (nekje v Cmos nastavitvah biosa), vštekaj USB miško in še 1x preveri. Poročaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na kateri servis lahko nesem popraviti računalniško miško?

Oddelek: Pomoč in nasveti
233116 (1438) Gapi
»

ubuntu 12.04

Oddelek: Operacijski sistemi
221365 (771) s6c-gEL
»

Monitor ali računalnik ne deluje?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141943 (1736) Matej_K
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184397 (4150) hudychk
»

Navodila

Oddelek: Kaj kupiti
101163 (1071) FrEaKmAn

Več podobnih tem