» »

Nekaj je skurilo

Nekaj je skurilo

TOP ::

Pozdravljeni PC sem testiral z ortosom in kar naenkrat je počilo in zasmrdelo z napajalnika,nakar sem zamenjal napajalnik in v trenutku ko sem spustu elektriko v napajalnik je spet poćilo z napajalnika.PC sem razstavu sam nikjer na plati ni nič črnega niti nobeden kondezator ni napihnjen.Kaj je skurilo,pomoje plato kaj vi menite.HVALA

solatko ::

Če ti je še drugi napajalnik skurlo, potem je nekaj narobe s priklopi na MB. Lahko je kratki stik v diskih, grafični, procesorju, skratka povsod, kjer so direktni konekti iz napajalnika.

Han ::

In napajalnika sta bila čigava (firma, model...)?

Duhec ::

Mislim, da ima vsak napajalnik zaščito proti kratkemu stiku na sekundarju, zato sklepam, da imaš prej problem na primarni, 220V strani napajalnika.
Je bil drugi napajalnik nov ali kak rabljen ?
Naj ti nek štromaš preveri, če imaš sploh 220V~, da nimaš kaj narobe z vtičnico ali ozemljitvijo.

solatko ::

Z LC napajalniki nisem imel še nobenega problema, s Taganom pa - je bil tolk nestabilen, da ga še na servisu niso mogli poštimat.

TOP ::

Pozdravljeni ja napajalnik prvi je bil LC 550W GP2,drugi pa Chiftec.Problem je pa da je šla tud plata,zato mi je tega drugega tud skurlo,ker je očitno v stiku.Ne vem kaj je pa povzročilo da je LC 550W šel.Sedaj obstaja vprašanje ali je šel sam od sebe ali je plata bla kriva,da je šel napajalnik.Sem pa se nasmejal ko ste takoj pisali ali je bil LC Power,sam mislim da ne vem če je bil lih on kriv,ker potle ne bi šla plata.Kaj mislite.

TOP ::

V hiši ni problem z nihanjem napetosti.Je pa res da je bil sistem navit,nisem pa prekorečil mej,ali je možno da napajalnik skuri tud plato in procesor.

Pyr0Beast ::

Da, mozno da skuri. Predvsem cenejse znamke so po tem znane.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TOP ::

Nekaj me zanima kako probam če je proc dober.kaje če ni dober se PC zažene do biosa ali ne HVALA

TOP ::

Jaz ne tožim LC sam nekaj je šlo narobe,samo dve stvari obstajajo ali plata je naredila stik pa je šel napajalnik ali pa je napajalnik bil kriv da je šla plata.

Azrael ::

LC ni noben biser in če je starejši od enega leta, so dimni signali in ognjemet pričakovana stvar, sploh če je sistem malo navit.

Low cost - low quality loterija.

Zakaj je pihnil še drugi težko reci, vsekakor pa je več možnosti:

- defekten;
- dolgo časa ni bil v uporabi in so že načeti kondiji ob vklopu odpovedali;
- napaka v el. inštalaciji, prenizka ali previsoa napetost;
- ima stikalo 230/115V in je bilo to stikalo premaknjeno na položaj 115V ali pa se je stikalo pokvarilo;
-zaprašen (prah se je navlažil in naedil "zanimive" prevezave - obstaja možnost, da se je spražilo čisto vse v kišti(:
...

Namreč kolikor toliko narejen PC napajalnik mora zdržati kratek stik na sekundarni strani brez škode.

Je možno videti kaj je v notranjosti napajalnikov (če nista več v garanciji)?
Nekoč je bil Slo-tech.

Han ::

Če je procesor fuč, ne dela nič. Glede na to, da imaš verjetno tudi plato hin, je edina možnost, da procesor preveriš na drugi delujoči plati...

TOP ::

Procesor dela sem že stestiral se pa boljim da je blo zato nezgodo kriva plata


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232683 (2211) Seljak
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
885012 (4401) Janac
»

Lahko napajalnik skuri matično

Oddelek: Pomoč in nasveti
111148 (957) ST-777
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66
»

Vezava Zalmana F2 na disk konektor! Pomagajte.

Oddelek: Pomoč in nasveti
11967 (816) reXor

Več podobnih tem