» »

Navodila

Navodila

FrEaKmAn ::

Hi

Mogoče to ni ravno najboljše mesto za tako vprašanje...

Zanima me do katere mere mi mora prodajalec računalnišle opreme dati navodila za uporabo določene komponente in ali ta mora biti v slovenščini. Torej ali mi je dolžan dati navodila za uporabo miške, tipkovnice ali česa podobnega. Vem, sliši se neumno, vendar me zanimajo odgovori.

Hvala

boštjan ::

seveda
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

FrEaKmAn ::

Torej iz tega sklepam, da lahko od prodajalca zahtevam navodila za uporabo miške, katerih ni v angleščini kaj šele v slovenščini, ali pa mi mora vrniti denar. Ali je tako?

Silvo ::

Zadržiš miško in vzameš denar nazaj?
Ponavadi mora to storiti uvoznik.
Prodajalec samo prodaja.

lp
Silvo

FrEaKmAn ::

Ne, jaz vrnem miško in dobim denar nazaj. Z uvoznikom naj se pa meni prodajalec, sam nisem kupil pri uvozniku, ampak pri njemu...

boštjan ::

že pred sprejemom blaga se mora ugotovit prisotnost navodil.če teh ni,se obvesti zastopnika ,ki nadalje ukrepa
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

FrEaKmAn ::

Samo kot že vsi vemo, z miško, tipkovnico ali s čim podobnim ne dobimo navodil. Torej prodajalci kršijo pravila?

Zheegec ::

V zvezi s tem sem že enkrat klical urad za varstvo potrošnikov - za stvari ki so samoumevne navodila niso potrebna - recimo za prikljucit misko se prikljucek ujema fizicno in po barvi s prikljuckom na racunalniku pa še zadeva takoj deluje. Drugace so lahko navodila tudi v obliki slike če to zadostuje.
če ne veš kako uporabljati miško ti pa res svetujem da cel komp zapakiraš pa neseš nazaj v trgovino :)

zadnjic smo imeli primer ko se je nekdo pritozil da ni Slo navodil za prazen CD... Korak1: odpri embalažo; korak2: vstavi v CD pogon...???? :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FrEaKmAn ::

Logično je, da znam uporabljati tipkovnico in miško, ker drugače ne bi bil zmožen tega posta napisati. Vendar zanima me, koliko se držimo pravil oz zakonov. Npr vprašanje za miško - kaj naredi levi, desni gumb, kako uporabljamo kolešček itd, potem za tipkovnico - kaj je to Ctrl, Alt, Sys Rq ... Nekdo ki se prvič usede za računalnik tega ne ve, zato naj bi se zatekel k navodilom, ki naj bi jih dal prodajalec in ta bi bila v sloveščini.

Zheegec ::

To mora priti k navodilom OS, kaj miška naredi je odvisno od OS, ne pa od miške. Kaj tipke naredijo tudi od OS.

Če OS ni nastavljen na Slo tipka "Č" pač ne naredi Čja, ampak nekaj drugega...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FrEaKmAn ::

Kaj pa naprimer uporaba tipkovnice v biosu. Ali se potem te nastavitve oz. navodila za uporabo nanašajo na matično ploščo?

Ali knjiga Moj prvi PC (ali nekaj podobnega) ustreza tem navodilom. Predvidevam, da je knjiga napisana za splošno uporabo računalnika, kjer predstavljajo samo OS in komponenta itd. Vendar knjiga ni dovolj primerna za uporabo določenega zaslona, določenega biosa itd saj se vsi po malem razlikujejo. Torej rabim navodila proizvajalca?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617363 (6455) WizzardOfOZ
»

vračilo mobitela ker nima slovenskega menija

Oddelek: Mobilne tehnologije
487818 (6511) sirotka
»

Comtron - težave z garancijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
788728 (5232) St235
»

SLO navodila za uporabo!?!?!

Oddelek: Strojna oprema
183164 (2909) STASI
»

Pravno tehnično vprašanje

Oddelek: Loža
111392 (1157) Eschelon

Več podobnih tem