» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
3 / 79
»»

bluefish ::

Že sedaj lahko uporabiš gonilnike od Viste. Če ob izidu ne bo driverjev eksplicitno za 7 boš lahko uporabil Vistine.

c00L3r ::

a kdo ve kako bo z gonilniki v 7?

ali bo vse ito delovalo kot na visti?

Gonilniki delajo, sploh če jih namestiš "ročno". To je tako da Win7 pokažeš v kateri mapi so gonilniki. Včasih je težava, ko zraven gonilnika dobiš nek inštalacijski program, ki pa je prilagojen za Visto. Sem imel težavo z čitalcem kartic, da je ta inštalacijski program kar zamrznil. Ko sem pa ročno namestil gonilnik pa je delovalo.

Sicer pa imam občasne težave, ko pride prenosnik ven iz hibernate. Ravno včeraj nisem mogel odpret več Network and Sharing Center, po tem ko je bil v Hibernatu. Spodaj, ko mi kaže črtice za moč signala, pa se je neki sonček prek narisal. Kar neke :)) Ko sem hotel restart-at računalnik, se je ni hotel ugasnit. Obstal je v shutting down.

Druga težava na katero sem naletel, je bila, ko sem imel odprta okna in med tem izklopil Aero. Naslovna vrstica pri nekaterih oknih je bila kar črna. Ko sem nazaj vklopil Aero je bilo vredu.

Ja 7-ka je res hitra, ampak ni pa še čisto dokončana... Ampak tak pač je beta testing :)

solatko ::

Te zadeve, ki jih opisuješ, niso problem w7, ampak tvojih nastavitev. Gonilnike večina poišče sam, pomožni programi pa imajo vsak svoje posebnosti - Cannon 1500 Pixma dela odlično z w7 in gonilnikom, ki ga je sam našel, če pa dam notri disk od printerja, pa programi ne delujejo v redu, sem moral na cannonovo stran in programje posodobit. Ko imaš prižgan AERO imaš ozadje črno, prav tako pa tudi pisavo, spremeni ozadje ali pisavo, pa bo brez aera v redu. Enako je bilo v xp-jih, če si se igral z nastavitvami.

c00L3r ::

Te zadeve, ki jih opisuješ, niso problem w7, ampak tvojih nastavitev. Gonilnike večina poišče sam, pomožni programi pa imajo vsak svoje posebnosti - Cannon 1500 Pixma dela odlično z w7 in gonilnikom, ki ga je sam našel, če pa dam notri disk od printerja, pa programi ne delujejo v redu, sem moral na cannonovo stran in programje posodobit. Ko imaš prižgan AERO imaš ozadje črno, prav tako pa tudi pisavo, spremeni ozadje ali pisavo, pa bo brez aera v redu. Enako je bilo v xp-jih, če si se igral z nastavitvami.

A v mojih nastavitvah da je problem? Te pa mi povej, katere magične nastavitve bi to bile? Vse moje težave so očitni bug-i v Win 7. Sem imel prej Visto eno leto in ni bilo težav z preklopi iz Aero v navadno temo.

Kar se tiče gonilnikov, pa je res da jih za dosti stvari dobiš kar zraven inštalacije Win 7. Če kaj manjka, jih potem večinoma najde na Windows Update. Če pa jih tu ni, potem pa jih je treba ročno dodat. V mojem primeru je šlo za čitalca kartic in web camero. Prav tako sem moral ročna zamenjat gonilnik za zvočno, saj mi sicer ni delal mikrofon vgrajen v prenosnik. Pohvalno je, da delajo gonilniki od Viste. Spet pa je problem pri proizvajalcih strojne opreme in posledično gonilnikov. Pogrešam čase, ko si dal gor gonilnik in je naprava delala. Zdaj pa hoče vsaka grafična, zvočna, mrežna, bluetooth ključek, ipd. zraven še imet zagnano vsaj 1 aplikacijo. Ta pa včasih ni kompatibilna z novim OS.

Pravim da se pojavljajo težave, ki kažejo na to da OS ni dokončan. Upam, da bodo te male stvari hitro popravili in izdali RTM različico.

bluefish ::

tisto s hibernacijo in omrežjem je znan problem. Za tisto glede izklopa Aera pa še nisem slišal.
No, vsekakor pošlji Feedback, da bodo te reči lahko odpravili.

c00L3r ::

Tisto z črno naslovno vrstico ob izklopu Aero-ta se pojavi v Google Chrome. Če pa ga poženem ko je NE-Aero tema pa ni te napake. Zgleda se pri Chrome-u ne izklopi prozornost vrstice. Ker pa ni podprta s strani Aera, potem izgleda črno.

Ima kdo nameščeno Visto? Naj poskusi imet odprto okno Google Chrome in izklopit Aero.

bluefish ::

RC je napovedan za 10. april.

24. februarja pa bo treba paziti pri nameščanju popravkov, saj bo MS izdal štiri, s čimer bo preizkušal sistem nadgradenj.

Ashrack ::

blueFish
kje si dobil te informacije
....

bluefish ::

Neowin, ki redno obvešča o vsem, kar je povezano s 7. Prav tako imajo kar dobre vire, ki so se do sedaj izkazali za točne.

KTr1sk ::

o fajn RC "release candidate" naj bi bili razlicice koncnega izdelka. To pomeni, da MS izda recimo 4 RC-je in potem izbere enega RC-ja izmed teh štirih in pol sledi RTM "Release to Manufacturing" k je končna verzija ki ga zacne tudi trziti, to bo pa že kar vredu za navadne smrtnike da bo deloval sistem bp, ker že zdaj meni kot sekundarni win7 7000 x64 dela brez težav v te namene kar jaz uporabljam računalnik :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

bluefish ::

pri 7 bo le en RC.

KTr1sk ::

Aja da za win7 bo samo en RC..to pomeni da le ne bodo tako dolgo rabili do RTM, tokrat verjetno ne bodo zamujali kakor so z Visto, samo nekaj sem nevednež, ali lahko imam tako nastavljeno, da imam trdi disk vedno na off, da se nikoli ne ugasne? (glej fotko)

V računalniku imam dva trda diska in če več ur nisem na rač potem slišim ko začne delovati iz "stand by" ..in zarad občutka da mi deluje hitreje sistem, zato sem si tako nastavil.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

bluefish ::

to pomeni da le ne bodo tako dolgo rabili do RTM, tokrat verjetno ne bodo zamujali kakor so z Visto
Pri Visti se je zataknilo že ob samem razvoju, ko so ugotovili, da v doglednem času ne bodo uspeli zagotoviti vseh obljubljenih funkcij in se je razvoj začel praktično od začetka.

ali lahko imam tako nastavljeno, da imam trdi disk vedno na off, da se nikoli ne ugasne?
Da, če se gre za stacionarni računalnik je itak vseeno, če disk ne gre v standby in lahko nastaviš na Never.

Snegec ::

Tako.

Včeraj sem naložit W7, in sicer 64bitno verzijo in moram rečt, da sem prijetno presenečen nad uporabniškim vmesnikom.

Kar se programov tiče nimam pripomb (offica še nisem poizkušal nalagati), je pa pripomba enaka glede zvoka kot za XP in Visto. Še vedno imajo W7 privzet način, da ne delujejo sprednji vhodi za avdio naprave oz. z drugimi besedami, nimajo možnosti izklopa detektiranja sprednjih avdio naprav.

In jasno, ker gonilnikov za realtek še nisem našel, sprednji vhodi ne delajo.

Je pa superca drgač :D

A kdo ve, kako bi prestavil oni Show desktop gumb z skrajno spodnje desne strani kam drugam? Ponavadi je bil v Quick lauch vrstici, kjer sem ga navajen, vendar je sploh ni več :S
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

bluefish ::

In jasno, ker gonilnikov za realtek še nisem našel

Delujejo tisti za Visto bp.

Ashrack ::

In jasno, ker gonilnikov za realtek še nisem našel

Delujejo tisti za Visto bp.

meni tudi
....

Snegec ::

In jasno, ker gonilnikov za realtek še nisem našel

Delujejo tisti za Visto bp.


Driver sicer deluje, vendar mi Sound managerja noče odpret, da bi odkljukal oni Disable Auto.Jack detection for front-panel Audio in izpiše naslednjo opozorilo.

In ja, probal sem z gonilniki dobljenimi na Realtekovi strani in Gigabytovi strani. Pri obeh je sporočilo enako.

 Slika napake

Slika napake



Vedno so pa nasveti dobrodošli :)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

bluefish ::

pa če ga poženeš v Compatibility Mode?

Ashrack ::

In jasno, ker gonilnikov za realtek še nisem našel

Delujejo tisti za Visto bp.


Driver sicer deluje, vendar mi Sound managerja noče odpret, da bi odkljukal oni Disable Auto.Jack detection for front-panel Audio in izpiše naslednjo opozorilo.

In ja, probal sem z gonilniki dobljenimi na Realtekovi strani in Gigabytovi strani. Pri obeh je sporočilo enako.

 Slika napake

Slika napake



Vedno so pa nasveti dobrodošli :)

SNegec
jaz sem si nainstaliral verzijo Vista R214 januar 2009 in to brez kakrsnega compatibility mode in deluje brezhibno.
....

Snegec ::

Jaz sem dal gor R217, pa mi dela težave. Glede na to, da se je namestil brez problema sem imel upanje, da bo tudi deloval brezhibno.

Edit: Bom probal še z Compatibility metodo. Samo, da pridem do doma.

Pa W7, ki jih imate nameščene so 32 ali 64-bitne?
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Snegec ()

Ashrack ::

Snegec
ce pogledas moj profil bos videl da imam 6GB rama kar pomeni da furam Win7 x64 definitivno.
....

bluefish ::

jaz 32bit.

c00L3r ::

Snegec si poskusil namestiti gonilnike ročno, brez inštalacijskega programa?

Snegec ::

Aha,.. compatibility reši težavo, hvala za nasvet BlueFish.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

wooted ::

samo ena informacija:
če boste prklopl dlančnik na računalnik, rabte iz microsoftove strani program Windows Mobile Device Center..
samo za info, ker sem se danes malo zajebaval...

wooted ::

nekaj sem ugotovil, verjetno nekateri že veste, ali pa je bilo že omenjeno.

recimo da imate odprtih nekaj oken in bi radi uporabljali samo enega in ostale minimirali. to naredite tako, da primete okno ki bi ga uporabljali in z njim pomahate levo in desno.. try it :D

wooted ::

eno vprašanje.. obstaja verzija Nokia PCsuite ki bi delala na windows7?

odem81 ::

Dela isti kot je za visto.

wooted ::

nep.. najnovejši PCsuite kjer piše da je tud za visto:

mmmato ::

Probaj zagnat v compatibility mode
http://www.turnofftheinternet.com/

mmmato ::

Izginile so mi ikone na desktopu in gadgeti. Je to simptom preteklih 30dni testiranja? Se ne spomnim koliko dni je od instalacije ...
http://www.turnofftheinternet.com/

mmmato ::

http://www.turnofftheinternet.com/

wooted ::

ne dela pcsuite v comptability mode.. sam nek error stisne

tomaz- ::

oprosti, ne vem čist točno, ampak sam imam sedmico in nokia suite instalirano. mislim, da je problem v tem, da moraš imeti inštalacijski fajl direktno na desktopu ali pa v mapi program files. potem pa poženeš v compatibilizy mode. poskusi, mora it! Imaš tud na netu nekaj rešitev. sam sem pred časom poskušal in je ratalo!

wooted ::

installer aplication stopped working al neki tazga mi vrže... poskusu z namizjem in program files, run as administrator pa comptability sm probu z XP in VISTA.. in še uno z resolucijami in svašta... še kakšen predlog?

war-dog ::

Nekaj novosti:
Windows 7 build 7057, build iz 5.3.2009



Razen drugačnega log-on screena in logoff screena ni nič novega za opazit

Object reference not set to an instance of an object.

wooted ::

slike mi ne delajo...

aja: sem zrihtal nokia PCsuite (blo treba na drugem računalniku zalaufat, pa pol une fajle iz temp vn potegnt, itd...):D

wooted ::

lp.. imam problem z ozadjem. če imam računalnik zaklenjen, ali pa če se izklopi ekran mi zgine ozadje in je vse črno. kako bi to rešil, da mi nebi blo potrebno vsak ponovno izbirati teme? barva vrstice in vse to ostane kot mora bit:D

solatko ::

Ozadje moraš posneti v svoj profil in določiti kateri desktop je npr.1

wooted ::

temo imam shranjeno, nevem pa kje naj nastavim katero je prvo.. nisem čisto razumel tvojih napotkov i guess

solatko ::

V Visti in w7 lahko določiš več namizij, tako kot pri nastavitvah grafičnih kartic. Nisem še iskal, kje se to fiksira, vendar je tudi meni, ko sem se igral postal temen ekran (kakršno barvo imaš naštimano), ko sem odstranil geslo je tema zopet postala tista, ki sem jo nastavil, enkrat, ko se mi bo dalo, se bom poglobil v te nastavitve.

wooted ::

windows+P je bližnjica za nastavljanje.. men ozadje včasih zgine med gledanjem filma. je možno da ga izklopi zaradi performanca? mam 7600gs na agp vodilu in se mi zdi da je zaradi tega.. bom se tudi jaz malo poigral ko bo čas..

solatko ::

wooted - hvala mi ne bo treba iskat.

Good Guy ::

Zanima me kako naredim dual boot med xp-ji in windows 7

os-ja sta na ločenih diskih
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

bluefish ::

najprej namestiš XP in nato 7, ki naj bi avtomatsko ustvaril boot meni. Če ga ne, potem na tisti sistem, ki ga zažene, namestiš program VistaBootPRO in urediš meni. To je vse.

Good Guy ::

najprej namestiš XP in nato 7, ki naj bi avtomatsko ustvaril boot meni. Če ga ne, potem na tisti sistem, ki ga zažene, namestiš program VistaBootPRO in urediš meni. To je vse.


vistaBootPro?

ta program deluje tut na non vista sistemih?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Good Guy ::

ok sm namestu tole na windows 7 pa mi zadeva ne deluje.

menu naredu vendar ko kliknem na windows xp se mi računalnik resetira..
se komu sanja zakaj?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

solatko ::

Ko instaliraš XP, ga zaženeš in iz njega instaliraš visto na drugi disk ali particijo, ni potrebno nič nastavljat, lepo imaš ob zagonu dva sistema.

Good Guy ::

Ko instaliraš XP, ga zaženeš in iz njega instaliraš visto na drugi disk ali particijo, ni potrebno nič nastavljat, lepo imaš ob zagonu dva sistema.


problem je ker sm nameščal windows 7 iz dvd-ja, in ne direkt iz druza os-ja
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

HyperGL ::

Mene pa zanima če bodo dodali v WIN7 učenje pisav (handwriting recognition) tudi za druge jezike kot samo Angleško in peščico Azijskih pisav? Se kaj govori o tem? Ali sploh kdo to, razen mene vidi kot uporabno zadevo v Visti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()
««
3 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490422364 (6003) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726080 (21200) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376011 (5616) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724881 (21636) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916510 (13904) jest10

Več podobnih tem