» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
4 / 79
»»

lambda ::

Mogoče kdo ve, če je mogoč nemoten (brez težav, bugov, našarjenosti, ... ) upgrade iz bete na RC in potem na RTM?

bluefish ::

je možen. Sem naredil iz 7000 na 7057 in ni bilo problemov.

Gogec ::

Mene pa zanima kje lahko nastavljaš grafično kartico, ker do nastavitev kot so v xp-jih ne pridem niti nimam nikjer napisano da imam naloženo grafično. Imam pa Nvidia gonilnike.

bluefish ::

desni klik na namizje in NVIDIA Control Panel nimaš? Ali pa Control Panel\Appearance and Personalization?

Gogec ::

z desnim klikom imam samo Personalization samo ko pridem not nimam pa nič kjer bi lahko dostopal do nvidia control panel.

Toaster79 ::

Imam sledeč problem. Naložene imam w7 (7057 x64) s katerimi se hočem na internet povezat preko routerja. Tukaj se pa pojavi težava. Če vzamem za WiFi povezavo preko modema (Sinope586+)potem ni nobene težave, razen seveda v kvaliteti same povezave. Ko se pa hočem povezat preko routerja, pa zadeva postane nemogoča. Povezava do routerja je namreč vzpostavljena, od tu naprej pa preko modema noče dostopat do interneta ampak zahteva od mene uporabniško ime in geslo (katero naj bi to bilo nimam pojma, saj sem poizkusil z vsemi možnimi kombinacija z gesli za router in za modem). Isto se mi je namreč dogajalo pri Visti, medtem ko pri XP-jih nisem imel kakršnihkoli podobnih težav.

solatko ::

Klonirat moraš mac adreso na router, pa bo šlo bp.

urosh1984 ::

Mene pa zanima ali je kakšna možnost če da kje izbrisati ta napis na namizju v desnem spodnjem kotu , ko piše evalution copy build 7068

bluefish ::

načeloma je v registru pod HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop z imenom PaintDesktopVersion, vendar je tukaj že tako na nuli in se prava nastavitev verjetno skriva kje drugje.

opeter ::

blueFish, kdaj pride končna verzija Windows 7?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

verjetno še MS ne ve :).
Naokoli se govori, da naj bi RC bil zunaj že enkrat pozneje v aprilu, RTM pa nekje proti koncu leta.

opeter ::

Aha, hvala :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Toaster79 ::

Klonirat moraš mac adreso na router, pa bo šlo bp.


In to narediš kako?

solatko ::

V navodilih routerja imaš adreso v stilu 192.168.1.0 odpreš FF ali IE in v naslovno vrstico napišeš dan naslov in prideš v nastavitve routerja, tam imaš komando clone mac adress in to je vse, potem nastaviš še varovanje v firevalu in veselo na internet.

Toaster79 ::

Sem probal, pa zadeva na žalost ne deluje. Firewall na routerju imam izklopljen, pravtako enkripcijo. Ko kloniram mac areso, se mi noče povezati niti preko routerja, niti preko modema. Kaže sicer, da je z dostopom do interneta vse O:K:, vendar se mi nikamor ne poveže. Če povrnem staro mac adresso na routerju, pa povezava preko modema deluje spet normalno. Ima še kdo kakšno idejo? Meni namreč nič več ni jasno :|

mare4444 ::

js mam pa drug problem. na prvi particiji imam windows xp, na drugo particijo pa sem dal windows 7. ko zaženem pc mi avtomatsko naloži win7 tko da sploh ne morem izbirat kater windows naj naloži.
kako bi prišel do windows xp? a zdej morm na to particijo kjer je win7 naložit vse programe še enkrat (antivirusni..)?

bluefish ::

uporabi program VistaBootPRO in uredi zagonski sektor in meni za izbiro sistema.

mare4444 ::

mi je uspelo. hvala

denso26 ::

Živjo.Jaz imam problem pri inštalaciji windows 7.In sicer imam natančno tak problem kot je tukaj:
http://windows7forums.com/windows-7-ins...
Matična plošča je asus m2n-e
Boot priority pa je:
1.cdrom
2.hard drive
3.removable
4.disabled
prej je bil removable na 1.,cdrom pa na 3. pa mi ni bootal dvdja.Potem sem zamenjal in mi je bootal pojavil pa se je tisti problem.
Hvala za vse odgovore.
1.AMD Athlon x4 640, Gigabyte hd 6850 OC ed., ...
2.AMD Athlon 64 x2 7750 BE,Gainward hd 4850 ,Asus M2N-E,...

bluefish ::

imaš v isti temi, ki si jo linkal tudi odgovore.

denso26 ::

Potem je edina rešitev formatiranje celega diska in na novo nastavit particije?

bi bilo dovolj če samo c:(sistem) formatiram(imam eden disk razdeljen na C in D).
1.AMD Athlon x4 640, Gigabyte hd 6850 OC ed., ...
2.AMD Athlon 64 x2 7750 BE,Gainward hd 4850 ,Asus M2N-E,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denso26 ()

bluefish ::

verjetno bi se dalo. Poskusi.

solatko ::

Čisto zadosti je, da pripraviš particijo C, saj to sistem zazna kot samostojen disk.

denso26 ::

Problem sem čisto enostavno rešil.Ko se mi je spet pokazal tist error sem večkrat pritisnil enter in zadeva se je kar zagnala in sem normalno namestil windows.Vse normalno dela.In je krasen windows.:D
1.AMD Athlon x4 640, Gigabyte hd 6850 OC ed., ...
2.AMD Athlon 64 x2 7750 BE,Gainward hd 4850 ,Asus M2N-E,...

bluefish ::

v začetku maja se menda obeta RC, ki bo kmalu zatem tudi public.

gwertix ::

živjo!
Že pred nekaj časa sem si inštaliral windows 7, pa sem ga nato ponovno prepisal z visto zaradi ogromno težav (npr. ..... has stopped working ...). Mislim, da sem mel built 7000.
Zanima me kateri je zdej najnovejši built, če se po vaše splača nameščat windows 7 (kar se tiče hitrosti delovanja, funkcijonalnosti, ...)??? Kaj pa 64- bitna verzija? deluje vredu??
in kot sem zasledil, programi delajo kot na visti, je res???
(sam se ne spoznam toliko na te stvari, zato toliko vprašanj)

hvala
LP

bluefish ::

če se ne motim je najnovejši build trenutno 7077, okoli 5. maja bo za MSDN naročnike, malo pozneje za javnost, na voljo RC verzija (menda build 7100), tako da se ti splača počakati do takrat.
64-bitna verzija deluje povsem brez problemov.
Da, programi, ki delujejo na Visti, v veliki večini tudi na 7.

moowy123 ::

Motiš se ... najnovejši build ki je na voljo je 7105. Okoli 5. maja bo na voljo za public, že sedaj pa je na voljo za msdn naročnike.

bluefish ::

http://www.neowin.net/news/main/09/04/2...

7115, če smo še natančnejši :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gwertix ::

hvala za odgovor ... in kkako ste zadovoljni z windows 7? kej do zdej kar sem prebral sem zasledil same pozitivne kritike. Vaše mnenje?

Mohic ::

A mi priporočate namestiti windows 7.
Imam pa :
2gb DDR3 800Mhz
Sapphire x1950 265MB
320 Gb
Core 2 duo 2,66 MHz

Pa katere windowse si naj inštaliram. Iz kot jih lahko dobim?

bluefish ::

Če te ne moti, da zadeva še ni final, potem jih namesti. Enako dobro bo delovala tudi Vista s SP1 in kmalu s SP2.

Mohic ::

Ja samo zakaj se vsi tako neodločni ker gre za beto. Pa saj lahko beta isto dobro deluje kot pa naprimer vista?

dzinks63 ::

Iz kot jih lahko dobim?

Kako to misliš, v Sloveniji praktično v vsaki računalniški trgovini, lahko jih pa najbrž tudi uvoziš. Drugače pa povprašaj v šoli, če ti lahko "zrihtajo" kakšno šolsko ličenčno verzijo (School licenca) za več uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Mohic ::

Windows 7 bom jaz dobo v vsaki računalniški trgovini? A ni kje za dowanlodat?

klemenSLO ::

Kok vam W7 prostora zasede?
Namreč nabavil bi SSD disk pa me zanima če bo 32GB zadosti?

CleanPower ::

A ni kje za dowanlodat?

Ne.

Klemenslo: 32gb bo dovolj, če boš inštalacije in ostale podatke imel na drugem disku. za sistem bo dovolj.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

ok, kok pa kej dejansko placa zasede

CleanPower ::

če se ne motim pri meni okoli 6giga, samo potem moraš prišteti še vse update ki se to bojo nalagali

presenečen sem nad delovanjem realtek audio gonilnikov v RC buildu 7100

Zgodovina sprememb…

odem81 ::

Upgrade iz bete gre tudi lepo čez, traja pa par urc.

bluefish ::

lahko tudi manj, odvisno od nameščenih programov in ostale nesnage.

Mohic ::

A 5 maja pride pa RC verzija ven?

bluefish ::

Ja.

Mohic ::

Potem se definitivno splača počakati do 5 maja in to downalodat ter inštalirati kot zdaj beto a ne ?

bluefish ::

Seveda.

Oddin ::

Ali ni buil 7100 že RC?
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

bluefish ::

ja, vendar uradno RC izide 5. maja. Se ga pa že dobi iz "običajnih" virov.

opeter ::

Kdaj pa pride SP2 za Visto?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Menda v kratkem. RTM Escrow je že na voljo notranjim testerjem, končna verzija pa naj bi bila najavljena na TechEd 2009v sredini maja.

Danes (ali pa jutri za nas) pa bo na voljo SP2 za Office 2007.

Mohic ::

Hey blueFish kot si rekel, da se ga da dobiti že iz običajnih virov. Ali je to to : Windows 7 Build 7077 x86 RC1 EN DVD
««
4 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417724 (1363) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725806 (20926) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375945 (5550) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724619 (21374) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916350 (13744) jest10

Več podobnih tem