» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
61 / 79
»»

lopov ::

nayaa je izjavil:

na ms so rekli da naj pokličem na toshibo in naj zahtevam namestitveni medij, na toshibi pa ga niso hotli dat. ključ sem vpisala kot si mi napisal navodila in mi napiše da "vnesni ključ izdelka očitno ni veljaven za windows 7. s tem da sem ključ vpisala pravilno...z nalepke...


Poglej, če imaš na disku "orodje za izdelavo varnostnih kopij namestitvenih medijev". Googlanje mi vrne "TOSHIBA Recovery Disc/Media Creator" -- Toshibina navodila v slikcah :)

Postopek lahko traja kar ur zato si vzemi čas in vmes ne prekinjaj! Potrebuješ od 3-6 DVD-jev, odvisno, koliko šare je proizvajalec namestil.

Če si kupila laptop s prednameščenim sistemom poleg nisi dobila ničesar, je pa proizvajalec pripravil datoteke, katere so na disku in jih mora uporabnik sam zapeči ali ustvariti iso slike. Če disk do sedaj še ni bil formatiran ali menjan te vse skupaj še vedno čaka, da narediš.

Če ne boš našla ti preostane naročilo novih medijev. https://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tai....

Plačati moraš "shipping & handling fee" in ne vem, če lahko izbereš medij v slovenskem jeziku (= lahko da pošljejo angleške windows kljub temu, da si imela prednameščene slovenske). Nimam tošibe, tko da ne morem sprobat :)

Srečno!

Edit: tudi slovenska tošiba bi ti morala proti plačilu poslati namestitveni medij!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Insane123 ::

Mene pa zanima, katere programe vi vse inštalirate na novo naloženih windowsih? :)

Malajlo ::

FoxIT reader, wimrar, (nebofigatreba) flash player. Aja, pa VLC za filmčke.
Jasno pa nek office paket.

MrStein ::

SumatraPDF (Foxit je že močno zabloatan), 7-zip
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zerdoner ::

Zdravo.
Js bi imel pa eno vprašanje o updajtih za win7. Nekje sem enkrat zasledil katerega updajta ne smeš poinštalirati, da ti ne začne težiti z ključem oziroma o aktivaciji. Mogoče kdo izmed vas mojstrov ve kateri update je to? Št. updajta?

Hvala in lp

18zimoni ::

KB971033

aljaz33 ::

Moja težava: Ko namestim Windows 7, se mi med 1. zagonom Windowsov pojavi ta blue screen. Pred tem piše Windows is starting services nato pa se računalnik resetira.

Prej sem imel inštalirane 64-bitne XP-je in je vse delalo BP, sedmice pa nikakor ne morem namestiti.

Cold1 ::

Na BSOD-u ti piše vse kar potrebuješ (drugič pomanjšaj sliko in ne lepi 1.3 MB jpegov):

STOP: 0x116

Atikmdag.sys

-------------------------------------------

Za primer da ne poznaš Googla; napaka 0x116 se pojavi ko Okna ne morejo ponovno pognati grafičnega gonilnika; ime gonilnika, ki se začne z "Ati" pa ti pove da se gre za gonilnik tvojega Radeona.

Če grafična ni pokvarjena, bo po vsej verjetnosti zadostovalo, če namestiš najnovejše gonilnike.


Tule pa sta prva dva rezultata, ki ju da stric Google:

Windows 7 constantly crashing. Blue screen.STOP: 0X00000116
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Bug Check 0x116: VIDEO_TDR_ERROR
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

aljaz33 ::

Hvala za odgovor, problem je torej v gonilniku grafične kartice. Tudi če grafično kartico odstranim in monitor priklopim na matično ploščo, mi javi isto napako. Sedaj pa imam težavo kako namestiti novejši gonilnik, saj Win 7 še ni do konca nameščen. Ali ga lahko namestim npr. iz USB ključa iz DOS-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

MrStein ::

Poskusi zagnati Windows v varnem načinu (Safe Mode) in tam instalirat gonilnike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aljaz33 ::

Tudi v varnem načinu mi javi napako, povezano z gonilnikom grafične kartice in nato resetira računalnik.

s51as ::

Kako to misliš da win7 še ni do konca nameščen? Morda najprej poskusi še enkrat od začetka namestit windowse... jaz bi tako naredil...
It's just me myself and I

aljaz33 ::

s51as je izjavil:

Kako to misliš da win7 še ni do konca nameščen? Morda najprej poskusi še enkrat od začetka namestit windowse... jaz bi tako naredil...

Računalnik se resetira že prej ko pride v windowse (ob zagonu windowsov v bitstvu).

s51as ::

Aja... med inštalacijo so se že pojavile te težave... zdaj zastopim...
in to se pojavi vedno na istem mestu med inštalacijo?
It's just me myself and I

aljaz33 ::

s51as je izjavil:

Aja... med inštalacijo so se že pojavile te težave... zdaj zastopim...
in to se pojavi vedno na istem mestu med inštalacijo?

Tako je.

s51as ::

Jaz sem mel tak primer... ko sem XPje lahko inštaliral, Win 7 pa ne. Oz ne... obratno je bilo, win 7 sem inštaliral win xp pa ne... kolikor vem je bil problem v HDD, ampak mi še danes ni jasno zakaj en dela drugi ne. Win 7 na tem računalniku z istim diskom še vedno lepo laufajo.

Če imaš možnost probaj z drugim HDDjem...

Pa še v BIOSU izklopi vse česar ne potebuješ.
It's just me myself and I

Duhec ::

aljaz33 je izjavil:

Tudi v varnem načinu mi javi napako, povezano z gonilnikom grafične kartice in nato resetira računalnik.

Bootni z Win7 DVDja, izberi jezik in v naslednjem oknu kjer se pokaže "Install now" levo spodaj izberi "Repair your computer". Po restartu odstrani DVD in pusti, da se sistem zažene z diska.
Poročaj, če se Win7 zdaj postavi na noge.

aljaz33 ::

Duhec je izjavil:

aljaz33 je izjavil:

Tudi v varnem načinu mi javi napako, povezano z gonilnikom grafične kartice in nato resetira računalnik.

Bootni z Win7 DVDja, izberi jezik in v naslednjem oknu kjer se pokaže "Install now" levo spodaj izberi "Repair your computer". Po restartu odstrani DVD in pusti, da se sistem zažene z diska.
Poročaj, če se Win7 zdaj postavi na noge.

Tudi ta možnost žal ne odpravi težave, saj napaka ostaja. Poizkusil sem vse možnosti pod možnostjo Repair, tudi Memory test, kateri je bil OK.

Moja grafična kartica je Radeon 4550 HD. Sedaj sem jo odstranil iz računalnika, tako da grafiko poganja čip, integriran na osnovni plošči, a napaka ostaja ista. Po mojem mnenju bo rešitev moje težave, da v računalnik vstavim grafično kartico, ki podpira Win 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

buneech ::

Pojdi v Repair my computer, odpri Command prompt in poženi chkdsk /R c: (zamenjaj črko s črko diska) in poglej, če ti kaj bad sectorjev najde. Lahko da se je gonilnik grafične skopiral v slab sektor, in ga zato ne more prebrati.

aljaz33 ::

buneech je izjavil:

Pojdi v Repair my computer, odpri Command prompt in poženi chkdsk /R c: (zamenjaj črko s črko diska) in poglej, če ti kaj bad sectorjev najde. Lahko da se je gonilnik grafične skopiral v slab sektor, in ga zato ne more prebrati.

Tudi to ni pomagalo :( Disk je Ok, in brez slabih sektorjev. Probal sem ponovno namestiti Windowse, pobral grafično kartico iz računalnika, tako da sedaj za grafiko skrbi čip na osnovni plošči, a še vedno ista napaka - BSOD code x116.. tokrat ostane ob zagonu sistema ekran bel.

Kaj mi svetujete: - kupiti novejšo grafično kartico (trenutno imam ATI Radeon HD 4550, 512 MB, PCI Express)
- kupiti novejši disk-SSD (trenutno HITACHI 320 GB, SATA2, 7200)

buneech ::

A si probu grafično kartico ven dat, nato znova inštalirat win7?

aljaz33 ::

Ja, še vedno ista napaka.

Cold1 ::

Glede na to kar opisuješ bi dejal da imajo Okna 7 pomanjkljivo združljivost s tvojim sistemom (ali kako od komponent) in pač ne bodo delovala; razen, seveda, če imaš poškodovane/slabo delujoče komponente ali pa slab namestitveni medij.

Ali lahko na sistem namestiš Okna XP (v tem trenutku, ne pred leti) in ali le ta delujejo pravilno.

Ali si iz obstoječega namestitvenega DVD-ja že kdaj namestil Okna 7 in ali so delovala pravilno?

Katere komponente imaš v sistemu, CPU, matična plošča, idr.?

aljaz33 ::

Osnovna plošča je Asus M2A-VM HDMI, gr. kartica pa Ati Radeon HD 4550. Očitno sedmica nima podpore ne za grafični čip na osnovni plošči, ne za grafično kartico, zato bom kupil novejšo kartico, ki ima podporo Windows 7.

Iz obstoječega DVD-ja pa sem že namestil sistem na novejši računalnik in ta je deloval brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

Malajlo ::

Poženi instalacijo z USB. Lahko je enota čudna. Podpora za grafike pa ne igra neke veze. Da ne bi v VGA startalo še nisem doživel.

Cold1 ::

Če prav razumem ima na matični integriranega ATI Radeona X1250 in zdi se da Okna poskušajo uporabiti vgrajene gonilnike, le ti pa ne delujejo ne z kartico (HD 4550), ne z integriranim čipom.

Se mi pa zdi da bi morali delovati, vsaj z HD 4550, drugače jih Okna niti ne bi poskušala naložiti.:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

aljaz33 ::

Žal je tako, da ne delujejo ne z integriranim čipom, ne z grafično kartico. Javi mi isto napako (opisano zgoraj).

lopov ::

Za kakšen računalnik gre?

Recimo Fujitsu-Siemens ima sicer Asus plate, a neko svojo zadevo in so problemi z zaznavanjen integrirane grafike. Imam primer s serijo Scaleo in enako integrirano grafiko, vndar ni problemov z dodatno kartico.

IMO imaš problem nekje drugje. To, da imaš problem tako z integrirno kot z naknadno vgrajeno je meni bolj znamenje nekega drugega problema. Bios si posodobil? Si poskusil izključiti integrirano grafiko v biosu?

aljaz33 ::

Sem izključil integrirano grafiko v biosu, pa težava ostaja. Biosa res še nisem poskusil posodobiti. Bom probal, pa javim.

WyattEarp ::

Imam prenosnik - Intel M 1,6Ghz cpu, 1256Mb rama, 60Gb disk, onboard grafična (32Mb shared). Čem dat raj win XP gor, al bodo win 7 dobro laufali - ''začetna'' uporaba, mail, word, internet... a?
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Mavrik ::

Pusti WinXP raje. Malo premalo RAMa je da bi Win7 delali tako dobro kot XP.
The truth is rarely pure and never simple.

WyattEarp ::

1.256Mb rama je premalo? no, ok, bom pol raj XP...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

MrStein ::

netbook z 1GB RAM-a in Windows 7 Starter Edition fajn pokašljuje, tako da bi jaz tudi raje XP priporočil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aljaz33 ::

lopov je izjavil:

Za kakšen računalnik gre?

Recimo Fujitsu-Siemens ima sicer Asus plate, a neko svojo zadevo in so problemi z zaznavanjen integrirane grafike. Imam primer s serijo Scaleo in enako integrirano grafiko, vndar ni problemov z dodatno kartico.

IMO imaš problem nekje drugje. To, da imaš problem tako z integrirno kot z naknadno vgrajeno je meni bolj znamenje nekega drugega problema. Bios si posodobil? Si poskusil izključiti integrirano grafiko v biosu?

Danes posodobil bios in zadeva deluje!! Horrraayyy :D Neskončno sem ti hvaležen :)

teh-mo ::

Duhec je izjavil:

teh-mo je izjavil:

pozdravljeni. Na precej novem asusu mi ob vsakem zagonu odpre blue screen (slika). To se zgodi med nalaganjem windowsov (ultimate 7 x64) - laptop ugasnem in ponovno prižgem, nakar mi ponudi možnosti "Restore Windows" ali "Start Windows Normaly". Če izberem prvo opcijo traja proces tudi po 15 minut, nakar ne najde rešitve oz. se ne zgodi nič - ob ponovnem zagonu ponovno pokaže moder zaslon. Če izberem Start Windows Normaly se zgodi isto.
Skušal sem uporabiti funkcijo "Last good configuration" in tudi ne dela. Res ne vem kaj naj naredim.
Poleg tega nisem downloadal nobene programske opreme (vse kar sem naložil je bil kakšen film) niti nisem dodajal nobene strojne opreme.
Bi znal morda kdo pomagati?


Štartaj v varnem zagonu in začasno disejblaj antivirusni program. Restartaj, da vidiš, če ni to problem.
Če je isto potem spet varni zagon in štartaj MSCONFIG ter v zavihku "zagon" odstrani kljukice pred vsemi vrsticami, shrani in restartaj, če bo kaj boljše.
Če je se neka napaka skriva v eni od vrstic, ki si jih disejblal, da se zaženejo ob zagonu. Postopoma ali logično jih enejblaj nazaj, dokler ne najdeš krivca za to napako.
Poročaj.


axee :: 16. sep 2012, 13:51:43citiraj
#
btmhsf.sys je bluetooth driver, updataj driver ali pa onemogoči napravo v device managerju (začasno, da vidiš če popravi zadevo). Če zaradi te napake ne prideš v windowse, onemogoči napravo v bios-u. Vseeno še nahitro preglej ram z memtest-om, če disablanje bluetootha nebo pomagalo.


Napaka iz prejšnje strani (stran 60)
Bi mi lahko tukaj prosim pomagali. Bluetooth sem onemogočil v device managerju. Napaka je še vedno ista. Do sedaj enostavno nisem izklapljal računalnika, vendar ga bom moral, saj potrebujem laptop in ne more biti vedno prižgan. Na žalost ne znam onemogočiti naprave v BIOSu. Bi mi lahko kako pomagali?
Bi ponovna inštalacija windowsov kaj pomagala?

aljaz33 ::

Povej nam model prenosnika, pa ti bomo lažje pomagali..

Bowman94 ::

Da ne bom ustvarjal nove teme bom kar tukaj vprašal.

Torej rad bi ustvaril sliko(oz.varnostno kopijo) mojega sistemskega diska(pravzaprav particije). To je C, pojavi pa se problem, da mi zraven hoče kopirat še D particijo, na kateri so programi in nekaj drugih stvari.

Na spodnji sliki se lahko vidi, da zraven particije D piše v oklepaju Sistem. Zdaj pa me zanima če imajo nameščeni programi na D kakšno povezavo s sistemskimi datotekami( npr. da se ne more narediti slike za obnovitev brez tistih datotek).
Pa še to D particije ne morem odznačiti, kadar ti ponudi izbiro kaj boš kopiral.

Slika:


Če kdo ve rešitev bi bil zelo vesel.
Sliko bi pa rad ustvaril, da bi jo obnovil na SSD, ker bi se rad izognil ponovni namestitvi windowsev, če je le mogoče.

Teo0 ::

teh-mo je izjavil:

pozdravljeni. Na precej novem asusu mi ob vsakem zagonu odpre blue screen (slika). To se zgodi med nalaganjem windowsov (ultimate 7 x64) - laptop ugasnem in ponovno prižgem, nakar mi ponudi možnosti "Restore Windows" ali "Start Windows Normaly". Če izberem prvo opcijo traja proces tudi po 15 minut, nakar ne najde rešitve oz. se ne zgodi nič - ob ponovnem zagonu ponovno pokaže moder zaslon. Če izberem Start Windows Normaly se zgodi isto.
Skušal sem uporabiti funkcijo "Last good configuration" in tudi ne dela. Res ne vem kaj naj naredim.

Poleg tega nisem downloadal nobene programske opreme (vse kar sem naložil je bil kakšen film) niti nisem dodajal nobene strojne opreme.
Bi znal morda kdo pomagati?



Jaz sem imel enak problem (samo na Namiznem računalniku) in je bil pomnilnik uničen (RAM. Upam da ti pomaga! =)

Teo0 ::

Pozdrav!
Imam prenosni računalnik lenovo G575 (Windows 7 home) in če ga pustim več kot 1 uro na miru se mi sam ugasne tudi če je priklopljen! Ima kdo idejo to izklopiti ker si želim čez noč "vlečem" programe, filme, .. (počasen internet) in se mi samo na enkrat računalnik ugasne! Hvala za pomoč!

MrStein ::

Power Settings si pogledal?

Se prav ugasne ali gre le "spat" ? (ko potem vklopiš, se prižge takoj, piše "Resuming Windows" ali Loading Windows?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Teo0 ::

Ja Resuming je samo ampak se tudi potem vse ugasne -.-

Sem našel pod Nadzorna plošča\Strojna oprema in zvok\Možnosti porabe energije\Uredi nastavitve načrta
Hvala za pomoč! =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Teo0 ()

Teo0 ::

Se oppravičujem za vprašanje ampak mi na drugih straneh nihče ni odgovoril
Gre se za Windows server 2012. Naložil sem ga (z gui) in mi piše da naj napišem novo geslo, potem pa piše da je geslo napačno in da naj grem do administratorja? Tam se pa moram vpisati Prosim pomoč!

lopov ::

@Bowman94 -- priloži skrinšot particij diskov (computer managament --> disk management). Katero verzijo Win7 imaš? Glede na odsotnost naprednih nastavitev predvidevam da Home Premium? Si kakšne sistemske datoteke selil iz C na D in jih linkal nazaj na C?

Če ti ni odveč poskusi s kakšnim drugim programom za ustvarjanje slik, imaš tudi brezplačne.

@Teo0 -- ti je MrStein odgovoril, zadevo si našel, zdaj pa še malo poklikaj da uveljaviš spremembe.

sostarpof ::

Dober dan!

Jaz imam pa eno vprašanje od Win7.. No imam recimo odprtih več okenčkev, in imam nato v orodni vrstici več ikonc prižganih primer:
 Primer1

Primer1



in zdaj jaz hočem da, ko se z miško premaknem na okenček mi ostale okenčke skrije in pokaže samo tega primer:
 Primer2

Primer2



Meni je pri prejšnem Windows 7 to delalo zdaj, ko sem ga pa na novo naložil z drugim CD-jem od W7 mi pe ne dela.
Upam, da kdo ve rešitev za to..
LP!
Štefc

Cold1 ::

V meni Start vpiši iskalni termin učinkovitost, nato pa v rezultatih iskanja klikni na Prilagajanje videza in učinkovitosti delovanja sistema Windows; odprlo se ti bo okno z nastavitvami, v seznamu poišči možnost Omogoči funkcijo Aero Peek in jo vklopi.


sostarpof ::

Cold1 je izjavil:

V meni Start vpiši iskalni termin učinkovitost, nato pa v rezultatih iskanja klikni na Prilagajanje videza in učinkovitosti delovanja sistema Windows; odprlo se ti bo okno z nastavitvami, v seznamu poišči možnost Omogoči funkcijo Aero Peek in jo vklopi.




Hvala ti za odgovor. To dela.. Sem najprej odkljukal pa spet obkljukal in zdaj dela. Hvala šeenkrat..

axee ::

Imam vprašanje glede Windows 7 Backup-a. Uporabljam ga samo za backupiranje oz "imagiranje" sistemske particije, stvar deluje inkrementalno, hitro in nemoteče v ozadju.

SSD imam razdeljen na 2 particiji, ena za sistem, druga za razne medijske "knjižnice" in podobno (kar ne spada v sistemsko sliko).

Po neuspelem poizkusu Windows 8 sem Windows 7 restore-al nazaj, vse je šlo čez BP, je pa problem, da mi je zbrisalo celotno drugo particijo in najno položilo samo nekaj sistemskih map, ki sem jih imel prestavljene (Downloads in Desktop je bil premaknjen na drugo particijo).

Ali je to običajna praksa Windows 7 backupa? Seveda lahko "excludaš" samo diske, ne pa ločene particije. Sicer imam odlične izkušnje z Macrium-om, ampak mi je Windows 7 backup zelo vredu ker je hiter z svojimi inkrementalnimi backupi - system restore imam ugasnjen in prižgan system image backup vsako noč :)

axee ::

OK, očitno ni bug ampak feature.

Če je disk pri restoranju tako particioniran kot bi moral biti, bo Windows backup restoral samo windows particijo, ker tako predvideva, da gre za isti računalnik. Ker sem vse sistemske particije brisal in nalagal gor Windows 8 (potem sem tudi njegove particije brisal) zazna, kot da je gor nov disk. Tako ga popolnoma zbriše in ga na novo particionira, tako kot je bil v času backupiranja. Ko je restoran sistem spet nazaj delujoč te vpraša, če bi rad restoral tudi datoteke, ker predvideva, da je bil uporabljen tudi za datotečni backup.

Tako da kdor uporablja Windows 7 Backup & Restore, pusti particije tako kot so. Nevem pa točno, če bi pustil Windows 8 gor in kliknil restore, če bi ugotovil, da je to isti računalnik in restoral samo sistemsko particijo, in ne celotnega diska..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

medenko ::

vprašanje:

tam kjer bi moral biti SHUTDOWN COMPUTER...imam sedaj logg off in dodatno disconect/lock...

kaj hudiča sem storil hehe?

v taskbar and star menu properties power button actions je sivo, ne morem spremeniti.

Malajlo ::

Tole si na remote. Pojdi na Windows Security, pa boš imel tudi shutdown.
««
61 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421214 (4853) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726014 (21134) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375995 (5600) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724815 (21570) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916474 (13868) jest10

Več podobnih tem