» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
7 / 79
»»

Pesimist ::

Meni nikak ne uspe IPTVja enejblat prkeo VLCja.

Jebac18 ::

hej mam eno uprasanje ce se mi splaca dt windows 7 gor masina moja je e8400 2 gb rama diska bo dovol sm pa downloadal verzijo 32 bitno.. pa ali je mozno da imam dva gor usazga lpo na svojm disku ..

bluefish ::

ampak tale slovenščina te pa j***.

Ja, lahko namestiš Win 7 na ta računalnik, bo deloval popolnoma tekoče. In ja, je možna hkratna namestitev dveh operacijskih sistemov.

Jebac18 ::

ja malo bolj po domače sem napisal ja ampak glavno je da si me razumel ;)

Jebac18 ::

memne zanima kko nardim novo particijo ker do zdaj imam samo c ..vem da je program partition magic all neki takega .. pa celi postopek bi prosil

bluefish ::

defragmentiraš disk, zmanjšaš particijo C in to je to.
Za kaj več pa bo potrebno lepše pisati.

Jebac18 ::

rad bi imel razdeljen recimo d pa c ane ..ker zdasj imam samo c..

pa drugace cist lepo pišem ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

Zheegec ::

rad bi imel razdeljen recimo d pa c ane ..ker zdasj imam samo c..

pa drugace cist lepo pišem ..

defragmentiraš disk, zmanjšaš particijo C in to je to.

Za to pa uporabiš computer management v Visti ali Parition Magic za WinXP.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jebac18 ::

ja sam mors met kupljeno ane..??

Jebac18 ::

lejte jst bi rd cimprejsn odgovor ce je mozno nalozil sem si partiction magic 8.0 trial verzijo zgleda ker ko naredim particijo mi neki napise da naj kupim celo ..

Zheegec ::

Partition Magic ni zastonj program, da.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

t3hn0 ::

meni pa zadeva ne dela najbols...v vecini primerov ko dam restart, se ustavi sredi "logging off" (s tem da ne freezne), sam potem ga je treba rocno resetirat/ugasnt. shut down pa vecinoma dela...
+ problemi z gadgeti: vcasih se ne nalozijo vsi
+ da wireless niti ne omenjam...dela slabs kot v visti. vcasih pade dol, reconnect mozen samo z rebootom- zelo annoying
^.^

__Devil__ ::

bi se mi splačala 7-ka na novem kompu za 1300 € ?

bluefish ::

jah, če je v to vklučen ekran za 1100€, potem najbrž ne.

Koga briga, koliko je bil, napiše se konfiguracijo in to je to - dovolj je procesor, RAM, grafična, po možnosti še disk.

solatko ::

Vsekakor se na nove računalnike splača instalirat nov OS. Če imaš slučajno prosto verzijo XP-jev, pa je brez veze dajat denar za nov sistem, dokler bo XP podprt. Če nimaš nobenega OS-a doma, potem je idealna varianta, da potegneš dol W7 in ga temeljito preizkusiš, ko pa poteče licenca, se pa odločiš za nakup.

Tr0n ::

Splaca se pocakat na final W7 build, ker bos RC tako ali tako moral najkasneje junija 2010 reinstalirat.

stuff ::

|Sawyer| :: včeraj, 08:19:21
Meni nikak ne uspe IPTVja enejblat prkeo VLCja.

Izklopi firewall pa če dela potem izklopi samo firewall za vlc, sem imel podobne težave katere sem rešil na ta način.

alexmarsic ::

meni pa zadeva ne dela najbols...v vecini primerov ko dam restart, se ustavi sredi "logging off" (s tem da ne freezne), sam potem ga je treba rocno resetirat/ugasnt. shut down pa vecinoma dela...
+ problemi z gadgeti: vcasih se ne nalozijo vsi
+ da wireless niti ne omenjam...dela slabs kot v visti. vcasih pade dol, reconnect mozen samo z rebootom- zelo annoying



Glede wirellesa sem mel isti problem rešu sem tako da sem enostavno ruknu driverje stran in zdj dela normalno. Glede dolgega Log Offa izklopi čim več programov kot lahko saj lahko kakšen dobesedno skrešne in pol pa zelo zelo dolgo traja shutdown celo po 20 minut

klemenSLO ::

jst sm jo naložu na AMD bartonu 2500 z giga rama in sm čist zadovoljen....

Jebac18 ::

hej mene pa neki zanima sedaj sm dubil partition magic uceri sm se mal igral in sm spremenil zgleda v dynamic disk kako a se da narediti novo particijo cetudi je dynamic

Mohic ::

Bom, kar tu vprašal, čeprav mislim, da ni problem v windows 7. Enostavno se mi včasih ne da povezat na modem. Imam adapter oz. kartico. (brezžično se povezujem). Problem je da se mi včasih ne da povezat, enkrat najde omrežje ampak se ne poveže nato pa kar naenkrat se poveže. Ampak večino časa dela počasi internet ampak na trenutke dela zelo hitro, kar je tudi normalno. Kaj naj storim, da bo delal konstantno hitro?

refosk ::

Za probo sem naložil (clean instal) 32 bitne win 7 in moram rečt da sem prijetno presenečen. Inštalacija je bila hitra (cca. 30 min) naloženi so bili vsi driverji, celo za printer. Me je pa sistem prijazno opozoril kam moram po driverje za Winfast tv kartico. Po inštalaciju deluje tv kartica BP. V glavnem nobenih problemov.

__Devil__ ::

na i7 920, HD 4890, 6gb rama 1600 mhz, 1 TB disk bi naložo 7-ko

bluefish ::

to vsekakor.

Rotaidal ::

Hm, se da RC verzijo W7 pol nadgradit z končno verzijo, ali je potreben clean install?

Tr0n ::

Clean install.

Jebac18 ::

kako nardim particijo z tm partition magicom ker uceri sm se nekaj igral in sm disk spremenu neki v dynamic in mi noce it naprej tm k dal create partition...

PINki ::

A lahko kako uštimam da bo Crysis delu na 64bitni verziji Win 7? Dobim samo black screen in potem se vrne v namizje. S compatibility modom za Visto SP2 pa dobim komaj 25 fps. Prej v Visti pa mi je delal tekoče na high.

Mohic ::

si si upadatav najnovejše driverje za grafično in matično?

mmmato ::

Na eno mašino sem naložil win7 in imam problem z boot menijem. Zgleda tako:
 
- Older version of windows
(naslednji meni) -Windows XP (bil na d:-sem formatiral)
                 -Windows XP (na c:)
- windows 7 (na e:)


Rad bi izbrisal tisti podmeni, ker je itak samo še 1 xp.
Z VistaBootPro lahko urejam samo 1. meni

EDIT:Tko zgleda boot.ini na c:\
Mislim da je to samo za glavni meni, omenjeni sta samo 2 particiji
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT
http://www.turnofftheinternet.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()

jan01 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Jebac18 ::

prosim lepo naj mi eden razlozi kako iz dynamic diska naredim navadnega ..

PINki ::

Ja poglej na forumu od tega softwera, ne uporabljamo vsi tega.;)

demon#666 ::

Imam eno težavo. V knjižnico od windows media player sem vstavu pesmi z D: patricije, ko pa predvajam glasbo mi prikaže spodnjo sliko. Imam windws 7 RC, build 7100.



Hvala

LP, Demon
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Mohic ::

kak pa podnapise nardiš na wmp?

bluefish ::

bo treba uporabiti kak zunanji program. WMP po defaultu te opcije nima.

jan01 ::

Kaj manjka odličnemu media player classic home cinema?! Na http://www.xvidvideo.ru/content/categor... lahko zloadate najnovejši verzijo...

Mohic ::

Zgleda zelo slabo in staromodno?

opeter ::

Lahko pa si preneseš VLC ali pa Mplayer, če te moti vmesnik mpc HC.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

wooted ::

lp
včeraj sem naložil windows7, danes pa ne morem več gadgetov odpret (s tem da mi je en zginu:\ )

Jebac18 ::

prosim za odgovor ce mi lahko poveste kako naj iz dynamic diska nardim navadnga a ce bom formatiral komp kjer so dzj xp gor a pol bo navadn disk.. al bo se vedno dynamic..

erzy ::

Živijo. :D

Zanima me kaj se splača, namreč sestavljam računalnik in kmalu bom prišel do zagona... Zanima me če se splača ostati na Visti ultimate 64× ali preiti na RS Windows 7 ×64 verzijo. Vkolikor svetujete da naj počakam na končano verzijo Win 7 ke dam gor začasno visto...

Pesimist ::

Je kr ok OS. Vse sem uspesno usposobo. Graja le za bootanje. A se niso nekaj hvalili kak hitro par skeund samo? Nevem niti ce mi 1 sekundo hitreje kot Vista nalozi. Definitivno pa pocasneje kot XP mod.
Razen ce mam prehiter komp da bi slo se kaj hitreje. 3Ghz kvad z 8Giga rama. Zgleda da je ze Vista delala superiorno ceprav se menuji tu se bolse odzivaj, predvsem ce je DVD v dvdromu :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tr0n ::

W7 boot je vsaj pri meni pocasnejsi je od Vista SP1. Bomo vidli ko bo final build.

Pesimist ::

V glavnem jaz sem nadomesto Visto ze, ce se nebo kaj cudnega se zgodilo kot BSOD vsakih par dni, sej glavni programi mi delajo pa tudi ce samo v compatibility modu ( ne mislim XP mod).

bluefish ::

boot time enako pri meni s praktično enakimi optimizacijami na obeh sistemih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tr0n ::

Kaj te laufas, da moras v comp. modu poganjat? :)

Ze od Windows 2000 nisem nic poganjal v comp. modu.

Pesimist ::

Kaj je potrebno antivirus namestiti na WindowsXP mod? Ker jaz sem ga in zdaj mi pod windowsxp aplikacijami avast seenrkat ven strli.

Pesimist ::

Laufam Netlimiter ki se niti ne instalira ce ne das compatiblity vista mod. Microsoftov lasten MSN messenger pa wingman profiler frizne ce ne das comp mod.

EDIT:

aja alt.binz tudi menda nedela najbolse. Sicer vlece dol cisto ok in vse, le posamezne konekcije se ne vidijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

M-XXXX ::

Pri 7100 verziji (samo na enem PC-ju) mi pri povezavi preko PPPOE javi 651 napako in noče povezat preko neta. Edino kar sem našel, je bil nasvet da power saving mode spremenim, vendar ni pomagalo. Še kašna ideja?
««
7 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490438099 (3780) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727169 (22289) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376242 (5847) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8725701 (22456) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9917170 (14564) jest10

Več podobnih tem