» »

katero graficno

katero graficno

DavidJ ::

oj!

lastim si durona 900 na msi k7t turbo (MS 6330), ibmov ic 35 20 giga, 256 sd rama.

trenutno imam.. pazi to! 4 leta staro!!! :> v3 2000 PCI. mislim, da je cas, da bi zamenjal moje graficno orozje. kaj predlagate? kaj je optimalno za tak sistem?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thanatos ::

GF4Ti4200 pod to se ti ne splača iti.

DavidJ ::

kaj pa kaj v stilu..

AGP ATI RADEON 7500LE 64MB SDRAM + TV
AGP ATI RADEON DDR 64MB DVI+TV-BULK
AGP MATROX G-550 - 32MB DDR DH
AGP GEFORCE 4-MX420-T 64 TV/IGRE SDRAM
AGP GeFORCE 4-MX440-T 64 DDR MS-8861

ker recimo, da je tole moj cenovni razred.. ;)
je kaj od tega vredno pocenega grosa?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Klemenn ::

jz bi reku da mx 440....drgač pa ne radeona 7500....niti pod razno!! ja če lahk še mal pršparaj pa si kupi ti 4200 pa flashas na 4400 pa bo to letelo...7500 pa ne!!

Thanatos ::

raje še malce špari da si boš lahko kupil pravo DX8.1 kartico. Verjemi splačalo se ti bo.

Klemenn ::

thanatos : ne s takimi....če bo ćakal da bo imel dovolj keša za dx 8.1 kartico bo že dx 9 uzuni in bodo igre zahtevale dx9 in bo ta spet neuporabna....tak da men tut pravjo...sm mal še počak potem kupimo....al to lahk sm čakaš pr tem razvoju ki gre danes!!

DavidJ ::

kaj pa atijev radeon 8500 le?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thanatos ::

OK bom tkole reku. Če v naslednjem mesecu ali dveh ne moreš prišparat dodatnih 10000 potem kupi sedaj drugace ne.

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thanatos ::

ja sej ATi 8500 je DX8 kartica tako da če maš denar kar kupi.

Senitel ::

Kakor koli stvar obrneš se ti po mojem trenutno ne splača kupovat nove kartice, če je seveda ne potrebuješ ravno tako zelo zelo nujno.
Grafične se ti ne splača kupovat med menjavo generacij in trenutno se že menjajo (DX8 gre stran in prihaja DX9). Ker vsaka grafična, ki bo povsem kompatibilna z DX9 (predvsem merim na pixel shaderje 2.0) bo bistveno hitrejša od vseh high end zadev, ki so trenutno zunaj.
Če kupiš danes grafično kartico za ene 60k sit boš imel precej top of the line zadevo do jeseni. Če počakaš do jeseni in prišparaš še ene 20k sit si boš verjetno že lahko privoščil kakšno poceni DX9 kartico in boš preskrbljen vsaj za kakšni dve leti in lepo užival v Doom III >:D.
No to je moje razmišljanje...

malinavc ::

Setinel: ja, ko bo pa Doom III veni bojo pa že kartice za DXn in to se lepo nadaljuje...ko maš keš lepo kup kartico!v računalniškem poslu ne moreš kupit neki ugodnga, zato ker tisto kar dobiš pocen je že out, kar je pa in je pa drago...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

VASkO ::

jaz se zadnjic (upam) cakam na naslednji rod kartic, potem pa kupim nekaj hudega

ce vedno cakas, kdaj pa bos spilal?

Senitel ::

malinavc: Drži, da je tisto kar je novo drago, sam tud precej dl zdrži. DX8 karticam bo Doom 3 povzročal že precej preglavic... A boš kupoval kartice na 6 mesecev pa gledal vedno za najcenejšo al boš pa kupoval kartico na kakšni dve leti pa takrat kupiš oreng. DX9 kartice bodo komot zdržale VSAJ dve leti. DX8 karticam pa bo delal Doom 3 že precej preglavic. Pa daš zdele 60K sit, pa špilaš Doom 3 tako tako. Al pa daš jeseni magar 100K sit pa maš mir za naslednji dve leti. Kaj je boljše :\?

jRk0 ::

Meni s zdi, da cakat na graficno, je cisto brezveze, ker ko bo tista novap risla ven, bo opet neka se bolj nova ze cisto pred prodajo in spet je isti drek pa sept ne ves kaj bi kupo. Zaj najbolsje da kupis r8500le pa flashas na retail pa se malo navijes, al pa gf4 ti4200,ki ga lepo navijes, pa mas ti4400 najmanj, ki pa je cisto malo slabsi od 4600, ki stane kar precej vec. pa mas lepo odlicno graficno za se nekaj casa, preden pa bo doom3 zunaj, pa bos verjetno itak menjo proc pa plato, tak da ti ne bi smel povzrocat (pre)velikih tezav.
You fuck up once, you loose two teeth.

ABX ::

Nobena kartica ni vredna več kot 30k (pika). Pa naj bo še zmožma mi ga sfafat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Area_51 ::

:)) Če že nimaš denarja za GeForce 4 Ti4400/4600 pol pa GeForce 4 MX 400, je boljši od Radeona ali pa počakaj na ta novega Matroxa. Tisto bo moral biti stroj od stroja.:)
Area 51

Tr0n ::

Ce bi danes moral kupit kartico bi verjetno vzel GF4 Ti4200 z 64 RAMa. Leadtek se dobi ze za 50k SIT in glede na performanco in moznost navijanja ki jo ponuja, ni boljse kartice.

username ::

Jebediah in Area 51: a pol priporočata gf4 MX440 namesto radeona 7500? - kje pa so razlike? (vprašam ker se med tema dvema odločam in nimam veliko pojma, rezultati poizvedovanj pa so zelo neodločeni; glej tudi mojo temo: link

glede financ se pa delno kar strinjam z ABX-om :D

Klemenn ::

7500 je zastarel in imajo slabe drajverje ..medtem ko je mx 440 takoj pod ti 4200...

_Mortal_ ::

MX440: je še za MX460
2 cevovoda
2 texla


Radeon 7500:
2 cevovoda
3 texla (res pa da samo SS in 3Dmark to izkorišča)


Če vprašaš mene se nobena od teh dveh ne splača kupiti
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Klemenn ::

pa 7500 ma zafukane drajverje ; dgrač mam najraje ti 4200...:8)

LunKi ::

4200 se ti splača, če pa nočeš nvidie ti pa priporočam radeon8500le, sam kokr vidš prevladuje tema "radeon 8500le problem!" :) tko da sux

Klemenn ::

ja drajverji sux...

jRk0 ::

P ne mi vi, da drajveri sux, pa da so tezave z r8500le. Govorte to, ko boste meli graficno doma in jo boste preizusli, ne pa nekaj na pamet. Meni dela vse vredu, pa tv-out in slika na monitorju sta dosti bolj kakovostna pr atiju. Gf 4mx 440 pa ni takoj za 4200 ampak dalec odzadaj za 4200.
You fuck up once, you loose two teeth.

Klemenn ::

sej so tut cene take....drgač pa pr atiju maš več ali manj sm ene gonilnike pr nvidii maš pa huh...:\

Senitel ::

No, k se tle kregate kdo ma boljše driverje... Kdo ma več bugov v DirectX 9 NVidia al ATI?? >:D :\

Klemenn ::

ti mi povej:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019653 (12718) Janac
»

Še en nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
161400 (1167) Grey
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171935 (1501) globoko grlo
»

Kakšne izkušnje imate z GeForce4 MX 440?

Oddelek: Strojna oprema
141779 (1488) chucki
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575754 (4709) TheJack

Več podobnih tem