» »

Kernel Mode

Kernel Mode

BuzzFuzz ::

nisem računalničar zato prosim tolerirajte če bom kaj mimo vsekal.
zanima me predvsem kaj je kernel mode... če sem bolj natančen. npr, če nekdo napiše nek patch (za programm igro..) ki dela samo na XP 32bit, zakaj ne more na Visti? slišal sem da zaradi kernel mode.... In/ali je možno naredit še za podporo 64bit OS ali zaradi kernel moda ne gre.

naj mi prosim nekdo vsaj malo razloži za kaj gre pri vsem tem.
  • spremenil: BuzzFuzz ()

smoke ::

Ok hehe, glede na to da nisi racunalnicar, bo malo tezko razlozit. Ampak bom probal vseeno. Tak je na stvari:
Moderni sistemi poznajo 2 nacina izvajanja kode. Kernelmode in Usermode. Kot si lahko ze iz imen sklepal, je Usermode za tiste programe ki komunicirajo z uporabnikom, se pravi fasada operacijskega sistema. V kernel mode pa lavfajo programi ki skrbijo da operacijski sistem pravilno deluje. Se pravi jedro sistema, driverji.. itd. Ce si v kernel mode imas celoten dostop do vseh sredstev sistema (do vseh naprav ki so prikljucene na racunalnik), ce pa si v usermode pa moras to zahtevati od programov v kernel mode.
Kar se pa tice patchov.. nimajo nobene veze z Kernelmode-om. Naceloma bi morali delati saj je vecina iger se vedno skomajlanih v 32bit. Za 64bit igro je pa treba nardit drug patch, ker je v bistvu drug exe. :)

BuzzFuzz ::

Hvala ti, smoke. Mi je že bolj jasno. Sem še malce gospoda Googla vprašal...
No, nisem ravno mislil direkt patch, le nek primer sem napisal. Če prav razumem je potem postopek enak pri vseh .exe aplikacijah. Le da če gre za 64bit OS je treba zadevo drugače spisat. Nima pa to nebene veze s kernel mode.

Čudna so vaša programerska pota ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem v SolidWorks-u

Oddelek: Strojna oprema
91053 (767) Isotropic
»

Vista (x64) bo zahtevala digitalno podpisane gonilnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
949468 (7330) Gavran
»

FreeBSD kernel-mode PPPoE (ADSL) - hitrejse od userland

Oddelek: Operacijski sistemi
71427 (1292) MrBrdo
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513542 (2940) Brane2
»

3D Mark 2000 in 2001 = VELIK PROBLEM :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101796 (1656) BustA

Več podobnih tem