» »

HTML - problem

HTML - problem

Samek1337Q ::

HTML - problem | Ne zamerite za zelo površno poimenovan naslov teme, kajti za stvar, ki jo iščem ne poznam niti imena.

Torej zanima me sledeče:

Primer, da stran izdelujem v širini 1000px. Ko to imam, bi rad, da ne bi bila stran poravnana na levi rob, temveč, da bi se poravnala na sredino, odvisno od zaslona. Torej če za to obstaja posebna koda itn, bi mi zelo pomagali, če bi mi vsaj na kratko povedali, kako in kaj. Poleg tega me zanima, kako se temu lahko spreminja tekstura, saj ima vsaka stran drugačen ta background.

Primeri:
www.bit-tech.net
www.agt.si

Lp, Samek1337

coma2black ::

to nardiš z css

#ime div-a
{
width:1000px;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
}

glede backgrounda pa je zdaj odvisno kaj hočeš...če bi rad da je cel body neke barve, definiraš

body{background-color:#barva;}


če pa bi rad spremenil ozadje diva pa definiraš isto stvar pri divu...uporabiš lahko npr. tudi sliko z background-image:url("pot_do_slike")...

predlagam ti branje tega, kjer so zbrane in dobro napisane vse osnove htmlja, cssja ipd

lp


edit: jaaaaaao ti moji typoti ;((

:))
--=- [ Dex ] -=--

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

bilo bi dobor da mu poves kako se CSS sploh vkljuci v kodod ter kako se dela s class, id in podobnim. pejt na praktik.si, pejt pod CSS, pejt pod izdelava strani in tm 1. al pa 2. vodič ti ubistvu na kratko razlozi kar hoces vedeti o tem, seveda pa lahko pogledas vse vodice od zacetka do konca :)

coma2black ::

mah itak kupiš preko spleta in neseš na servis k pooblaščenemu prodajalcu
--=- [ Dex ] -=--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331017 (55166) htmltroubles
»

HTML in CSS težava pri razporeditvi DIV elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
14891 (711) RockyS
»

CSS dimenzije in pozicije

Oddelek: Izdelava spletišč
171258 (986) marjan_h
»

Podrta oblika strani

Oddelek: Izdelava spletišč
131292 (971) echoman
»

Kako pišete CSS?

Oddelek: Izdelava spletišč
271868 (1306) mte

Več podobnih tem