» »

Megabajti in premog

Megabajti in premog

1
2
3

Zheegec ::

(mišljeni so bili seveda vsi neposredno povezani stroški, ne samo delovanje njegovega računalnika)

No, babi bi moral odvrnit, da več kot je prometa, manj energije se v povprečju porabi na MB - začetni strošek je fiksen, en MB je zanemarljivo malo, torej več prenešenih MB, na več MB se zzačetni strošek "amortizira" in po tej logiki je vsak naslednji MB prenesenih podatkov ne samo bolj zelen od vsakega prejšnjega prenesenega MB podatkov, temveč tudi doprinese k "zelenosti" prejšnjih prenesenih MB podatkov.
Poanta - downloadajte čim bolj na debelo, saj tako zmanjšujete "co2 footprint" vsakega prenešenega MB.

Morate priznati - owned by that :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Baba pač reče "mogoče, vendar je treba upoštevati ... razen tega, ko sem bil v Štokholmu .... je imenitni strokovnjak, mi je žal ušlo kako se piše ... tako da moramo vsekakor še bolj resno ... ker po zadnjih podatkih se ogreva hitreje, kot so še leto dni nazaj mislil, da ni mogoče ... zato vidimo ..."

Nimaš kej. Ona rula, mi smo pa pikzigmarji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Ali pa je to preoptimistično pričakovanje in se je v slotechu pač treba sprijaznit z osnovnošolskim nakladanjem in srednješolskim prepucavanjem?

Že osnovna predpostavka (da se za prenos enega MB porabi za 9Kg premoga energije) je osnovnošolsko nakladanje, zakaj bi bilo potem vse ostalo kaj drugače? Če se osnovna matematika ne izide - torej 5 računalnikov v eni uri najbrž porabi ravno za tistih 9Kg premoga (seveda večino tega je dejansko proizvedeno v čistih jedrskih elektrarnah), tistih 1MB pa se s povprečno povezavo prenese v sekundi ali dveh, POTEM pač draga "eko-mentalistka" naklada. Vsako nadaljne razglablanje o tem pa je že nad nivojem te "eko-mentalistke", torej zanjo nerazumljivo. Tako in tako bi vsake dokaze, ki bi bili kontradiktorni njeni izjavi kar preprosto ignorirala. Tako in tako "ve", da ima "prav".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Kar pa ne pomeni, da morda koga drugega pravilnejši podatki ne bi prepričali. Ni namreč dovolj reči, da naklada, ampak je to koristno tudi čim bolje utemeljiti. Seveda nisem mislil, da bi šel sedaj tule kdo natančno preračunavat porabo energije, ampak sem bolj upal, da bo kdo od kje izbrskal kakšne koristne številke.

O.

Thomas ::

Sej sem jih izbrskal. Reda pikoJoule/bit/m.

Samo, midva se ne prenašava najbolje?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

A sem kje napisal, da je to nekoristen podatek? Čeprav bi mi bolj koristil v kilogramih premoga na megabajt:-))

O.

Thomas ::

Eh ... to hitro preračunaš. S kilogramom premoga premakneš TB 100 km daleč.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

1024 ::

S hitrejšimi linijami ter večjimi diski se ta cifra poveča.


Prenos podatkov je bil dragocen v času knjižnjic in 56k modemov.
Lučka je 20 let prepozna.

Edit: 10 typos
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Thomas ::

Seveda! Milijon knjig pa že premaknemo z enega konca Slovenije na drugega z 1 kg premoga.

Ampak po moji kalkulaciji, Lučkinega bulšita še ni zraven. Potem bi blo treba pa morda 2 kg.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Številk ne bom komentiral. Meni osebno se zdijo previsoke, ampak spet ne tako grozno previsoke.

Dejstvo pa je, da ljudstvo pozablja VSE aspekte teh zadev. Hmmm, kaj rabiš, da preneseš 1 MB podatkov? Poglejmo minimalno... 2 računalnika, kabel, elektriko. Kaj rabiš za računalnik? Razne čipe, tiskano vezje, trdi disk, napajalnik, ohišje, kable... Kaj rabiš za ohišje? Jeklo, plastiko, ledice, aluminij, gumo, barve... Kaj rabiš za plastiko? Nafto, polnila (karbonate, rutil), energijo, klor, žveplo, razne druge kemikalije in katalizatorje itd... Kaj rabiš za nafto? Vrtalno garnituro, bentonitno glino, eksploziv, meritve, nafto/plin/elektriko, tovornjak, tanker, rafinerijo, cisterno, naftovod....

Ni vse le v tem, koliko elektrike porabita 2 računalnika. Treba je upoštevat vse.

Pa glede na to, da že pri tem, da zgolj na roke izkoplješ 1 kg peska za cesto, nastane cca 0.5 kg odpadka (humus, glina, razen drug dr**), se mi za 1 telefon količina 75 kg odpadkov niti ne zdi pretirana.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

M-XXXX ::

Ni vse le v tem, koliko elektrike porabita 2 računalnika. Treba je upoštevat vse.

Izjava leti da se za 1MB porabi toliko in ne za izdelavo celega omrežja in računalnika.
Oziroma bi to veljalo le če bi bil PC narejen za prenos le enega MB podatkov, ko pa to količino večaš, pa VSE OSTANE ENAKO, le poraba elektrike ter količina prenešenih podatkov se spreminjajo.

Da preneseš 1MB rabiš naprimer (10kg premoga (za izdelavo VSEH RAČUNALNIKOV vse opreme)) če preneseš 2MB se upošteva 10kg in kolikor el si porabil za dodaten MB (mo pojem mnenju par gramov premoga, raje manj), pri 10 000MB je enako= 10kg + elektrika za delovanje med prenosom.

Thomas ::

Potem pa preneseš 1 GB in te, kot je bilo že povedano, fixne stroške - deliš s 1000.

Tako je kot sem rekel. Za prenos MB je potrebno od 1000 do 1000000 manj energije kot bluzi Lučka.

P.S.

Me prav zanima če bere tale forum, kjer se norca delamo iz "njene" Nobelove.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Ja, M-XXX maš prav. Če se zadeva nanaša na ZGOLJ porabljeno elektriko, je zadeva res en velik BS.
Vse je za neki dobr!

M-XXXX ::

Saj je ne smemo preveč zajebavat, ne vidiš da jo že narava dost tepe:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Okapi ::

"njene" Nobelove.

Prav zanimivo bi bilo vedeti, zakaj pri njej redno omenjajo, da je dobila Nobelovo, ne omenjajo pa tega pri Andreju Stritarju, ki je bil pri IAEA, ko je Nobelovo nagrado dobil 2 leti prej. Ali pa pri Danilu Türku, ki je bil leta 2001, ko so Nobelovo nagrado dobili ZN, tam eden od najvišjih uradnikov.

O.

Thomas ::

Saj je ne smemo preveč zajebavat


Ona je top dog. Noben slovenski znanstvenik ta moment, ji ne pride niti blizu. Njena avreola Nobelove nagrajenke za mir, znanstvene borke za Mater Naravo, jo dela nedosegljivo. Sonči se v žarometu Ala Gorea in drugih herojev in prvoborcev GW, mediji so na kolenih pred njo.

Seveda jo bomo zajebavali za vsak idiotizem, posebno za tegale. Ker z drugimi besedami je rekla:

Ko potegnete celovečerni film s Spleta, pokurite več kolma, kot če bi se celo zimo greli!


LOL!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

M-XXXX ::

Mojo sporočilo je bilo mišljeno ZELO sarkastično, če slučajno tega nisi razbral.

Seveda se mi zdi taka izjava za obsodit, še posebno iz ust "tako pametnega" človeka. Se mi zdi prav škoda, da ne najde kašnega takega sogovorca, ki bi ji nasmešek pokvaril:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

gzibret ::

Ja, se strinjam s Thomasom. Večja, kot je avtoriteta/nagrada, večji je ugled, večja teža besed in hkrati večja odgovornost za izrečene besede.

Čeprav pa je tudi res, da ko daješ kakšen intervju, poveš veliko. Novinar pa ven potegne le tisto, kar je njemu všeč (in kar se sklada z njegovo lastno tezo). In seveda potem tvoje besede izpadejo popolnoma v drugi luči. Sem že občutil to na lastni koži.
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Samo za koliko - 10x, 100x ?

O.


Vzami povprecen racunalnik, ki ima 400W napajalnik. V casu prenosa, recimo medtem, ko ti spis racunalnik ni 100% obremenjen, zato lahko reces, da mu takrat zadostuje 250W. Za prenos enega megabyta podatkov bos potreboval kaksno minuto. Sedaj je predvsem odvisno od kje prenasas podatke. Recimo, da je tvoj streznik od tebe oddaljen kakih 20 hopov.

Torej vsaj 18 razlicnih routerjev sprejem tvoj paket. To so v glavnem dedicated zadeve, crne skatle. Vsaka ima napajalnik s 500W (Kar je verjetno precej pretirano).

Vmes bo tudi nekaj druge opreme od raznih multiplekserjev, do 'central' in podobnih stvari. Recimo, se deset kosov take opreme. Vsaka s 500W napajalnikom.

Torej imamo 28 kosov opreme s 500W napajalniki en racunalnik z 250W in na koncu se en streznik s 1000W.

Sedaj pa lahko zracunas koliko stroma bo vsa ta masinerija ponucala. Pa tisti 28x 500W lahko verjetno spremenis v 28x 50W. :)

Thomas ::

Te mašine so dedicated za tvoj megabajt?

Ne ga pretepat!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

M-XXXX ::

Še en velik dejavnik je: na enkrat uporabljaš veliko večje število PC-jev, ki so na isto mrežo priklopljeni (oziroma vsaj jaz nimam VIP linije:D)

Edit: Me je Thomas prehitel

Edit2: da kar moj prejšnji izračun uporabim:
Recimo da vzamemo energijsko vrednost premoga 30MJ/kg, ga kurimo v termo elektrarni (vzamemo izkoristek tretjino) in dobimo 10MJ na kilogram. Potem poenostavim- 1kg premoga da 10 000 000J od sebe x 9kg= 90 000 000J. Če uporabimo za 1MB 1 minuto je to 1 500 000W, ki bi jo oprema morala porabiti, če uporabimo 20 prenosnikov je to 75000W na ruter, pa še to v primeru DA PRENAŠA SAMO 1 uporabnik hkrati.

Vzamemo da jih hkrati prenaša 1000, pa da je dejanska poraba ruterja 50W, 1MB pa se prenese v 1s, kar pomeni da je primerjava pretirana za 90 000 000x:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Zheegec ::

Takšnih 28 kosov opreme v 10 sekundah med seboj prenese - koliko? Nekje 10Gb podatkov? Več? Manj?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Te mašine so dedicated za tvoj megabajt?

Ne ga pretepat!

Ja, dedicated in celo uro po tistih par sekundah, ko megabajt pošlješ - čeprav ni nič prometa - so v full online načinu in ne poznajo power saving načinov. Dejansko se cel Internet ustavi, dokler ne poteče ura po tvojem pošiljanju megabajta.
To je tako, kot motor v tvojem avtomobilu v leru lavfa pri 8000Rpm, pa tudi po tem, ko ga že ugasneš isto. Oh, ne, čakaj... :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

BigWhale ::

PS: Ce sem prav zracunal bo ta masinerija pokurila 0.254 kWh, ce bo laufala eno minuto. Ce pa imajo tisti routerji in ostala sara vmes 200W napajalnike (kar je v povprecju po mojem precej bolj verjetno) potem pa pokuri 0.114 kWh v istem casu.

Prej je nekdo napisal, da bi 9kg premoga proizvedlo 18 kWh. Ce imas vmes 30 hopov s vsak po 1000W je to se vedno samo 0.5kWh.

Ali sem se kje morda zmotil?

BigWhale ::

Takšnih 28 kosov opreme v 10 sekundah med seboj prenese - koliko? Nekje 10Gb podatkov? Več? Manj?


No saj, najprej treba izracunati koliko porabi en uporabnik naenkrat. Potem pa svar se delis s stevilom uporabnikov, ki lahko to pocne hkrati. :)

Okapi ::

Mesečni internetni promet v ZDA je približno 1000 petabajtov. Zdaj bi bilo treba vedeti samo še, koliko imajo tam mašinerije, ki sodeluje pri prenašanju vseh teh silnih bajtov.

O.

gani-med ::

Mašinerije ni treba preštevati. Kolikorkoli je že je, toliko je zmožna prenesti.

Bolje bi bilo prešteti vse elektrarne, koliko energije proizvedejo in koliko časa je potrebno, da vse elektrarne skupaj dajo energije dovolj za 1000 PB, ob predpostavki, da gre 9 kil premoga za MB!!
CO2 is the elixir of life.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gani-med ()

Okapi ::

USA:
Electricity - production: 4.167 trillion kWh (2007 est.)
Electricity - consumption: 3.892 trillion kWh (2007 est.)

Trilijoni so verjetno ameriški. Za premog smo pa že izračunali, da bi ga po Lučkino potrebovali 9000 milijonov ton za 1000 petabajtov na mesec. Če se nismo kje zmotili:-))

O.

sbandur84 ::

Izračun je preprost:

Če imate 10Mbit linijo in vam operater zaračunava 30€ na mesec, to pomeni da lahko prenesete 2.592.000 MB na mesec.

Če rečemo da vsi vsem zaračunajo stroške strežnikov in elektrike, in rečemo da je elektrika 70% cene, zraven tega mora zaslužit še operater in vsi ostali

Torej za 2.592.000MB plačate približno 15€ elektrike.
- en megabajt porabi za 5,8e^-6 € elektrike
- temu dodamo porabo dveh računalnikov za eno sekundo................

bla bla bla

gani-med ::

Če je letna produkcja energije v ZDA cca 4 trilijone kWh
9 trilionv kg premoga gre na mesec za 1000 PT

če dobimo iz 1 kg premoga cca 3 kWh potem rabimo za 1000 PT 27 trilionov kWh na mesec.

Toliko pa vse elektrarne proizvedejo v skoraj 7 letih

Vse elektrarne skupaj bi morale obratovati 7 let samo za prenašanje podatkov za en mesec v zda.

Potrebovali bi 84 krat več elektrarn, kot jih imajo zdaj, da bi lahko servisirale samo prenos podatkov.
Ne vem kolikokrat je svetovna proizvodnja elektrike večja od ameriške, ampak če je faktor približno 80 lahko sklenemo:

Vsa energija, ki se proizvede na svetu, bi se porabila samo za prenos podatkov v ZDA. Za prenos v ostalem svetu in seveda za vse ostale potrebe, bi je pa že zmanjkalo.
CO2 is the elixir of life.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gani-med ()

Okapi ::

Če sem prav računal, 1000 PB ameriškega mesečnega prometa pride 9000 milijonov ton premoga, x 12 mesecev, kar znese pri 2 kWh za kilogram 216 bilijonov kWh. Približno 50x več, kot v ZDA porabijo elektrike (4 bilijone kWh).

Takole zelo na pamet bi rekel, da računalniki in vse, kar je z njimi neposredno povezano, porabijo 5% vse elektrike. Če še naprej prepostavimo, da računalniki 10% energije porabijo za prenos podatkov, ostalo pa za druge stvari, bi lahko sklepali, da je 9 kg za megabajt 10.000x preveč.

O.

gani-med ::

Jaz sem dobil približno 80 x več kot proizvedejo v ZDA na leto, ker sem upošteval 3 kWh na kg premoga, ampak ni bistveno, važen je razred velikosti.

Vsa energija, ki jo proizvede cel svet, bi se po Lučkini oceni porabila samo za prenašanje podatkov v ZDA.
CO2 is the elixir of life.

TESKAn ::

Ni vse le v tem, koliko elektrike porabita 2 računalnika. Treba je upoštevat vse.

Potem pa lahko kar samomor narediš - veš, koliko gre kg premoga, da ti živiš? Upoštevaj VSE, ogrevanje, elektrika, kamijon, ki pripelje hrano v trgovino, nafta za pogon kmetijskih strojev, ki so spet sestavljeni iz kopice delov, ki jih je spet treba naredit, surovine izkopat, blablabla...hudirja, samo da preživiš, posvinjaš pol planeta. Če si pa v kaki bolj revni državi, pa rabiš kopat železovo rudo, jo stalit, skovat v motiko, plug, potem veš, koliko metana "naprdijo" domače živali, ki jih uporabljaš za orat? Pa to je še hujše, kot co2! In da ne začnem o gozdovih, ki jih poseka pleme, da lahko gor pase svojo živino.

Totalno pretiravanje, ampak na nivoju "veste kaj vse rabimo za en računalnik". Pomisli ti še zraven, kaj vse lahko narediš s tem računalnikom in koliko energije bi porabil za enaka opravila po "starem" načinu. Razporeditev stroškov, kot sem ga opisal že prej. Čim več naredimo, tem manj se bo poznal začetni strošek naprave v ceni dela.

Če se zadeva nanaša na ZGOLJ porabljeno elektriko, je zadeva res en velik BS.

Tudi, če ne. Če uporabiš računalnik še za spisat eno seminarsko in natisneš samo končno verzijo (zanemarimo napake, ki se prikradejo v "končno" verzijo), prihraniš kako drevo. Če nekaj poguglaš namesto da se odpelješ v najbližjo knjižnico, kjer željeno informacijo imajo - spet prihraniš, pot, co2 iz avta + kar je strupov v izpuhu. Obravnavat računalnik, kot da je samo "download machine" - je pa rahlo omejeno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Rupa ::

Koliko premoga se pa porabi za vsakih 10 sekund, ko ona na TV govori neumnosti?

Boeing ::

Bullshit.

Lučka preverjeno ne loči med biti in bajti.

Glede njenega okoljevarstvenega obnašanja bi se pa tudi dalo debatirati, mi lahko verjamete da je vse prej kot vzorna. Govorim iz lastnih izkušenj...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ivanuscha ::

Lučka preverjeno ne loči med biti in bajti.


Če je mislila bite, potem je še toliko huje! :(

AmokRun ::

Kaj pa je ona sploh mislila s temu povedat?
Da naj nehamo računalnike uporabljat, ali kaj?

Zheegec ::

Ja, namesto da se pojavlja na TV in intervjuvih naj gre sama od človeka do človeka pa bo prihranila!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

huelz ::

To je cist brezpredmetno, kolk kater clen porabi/stane oz. kolk "surovin" je potrebno za koncni produkt. Ce zadeva ne bi bila rentabilna, ne bi bila tako poceni. V nasprotnem primeru bi danes placevali 9kg premoga za megabajt :))

Zheegec ::

Dober point - koliko stane 9Kg premoga?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

huelz ::

Se boljse vprasanje - koliko stane premog? Prvi podatki, ki mi jih je serviral google, pravijo cca 150 dolarjev za tono. Govorim za termoelektrarno Lj.
Zacuda pa ne najdem nekih cen za svetovni trg ... keywords coal, energy, prices, market ne dajo pametnih rezultatov.

edit: typo

PS
Nasel, trenutna cena naj bi bila cca 80 USD za tono ... 150 je bila septembra lani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Zheegec ::

Ergo - nehajte downloadati. Prihranili boste nekje 7€ na vsakih 100MB. Torej, če namesto 1TB zdownloadate 0TB v tem mesecu, bo vaš račun za internet posledično nižji za ceno prenosa vseh teh podatkov - torej za nekje 70.000€ na mesec.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Luka Percic ::

Sej to je skozi dober point. Če preveč stane nemore bit zeleno.

Enostavno, ker za tisti denar pridelat si pa porabil precej energije, ki je v končni fazi večina le te prišlo ravno iz fosilnih goriv.

A je Tesla avtomobil zelen?

Trenutno gotovo ne. Pa naj se polni na veter, pa naj baterije nebojo problem(hipotetično).
Za tisti denar zaslužit si porabil precej energije, ter precej zaslužkov/plač Tesli- bo tudi šlo za porabo.

huelz ::

Ja no ne vem, zeleni naj se zaradi mene bunijo kolker hocjo in stresajo take in drugacne podatke ven. Statistika je pac prirocno orodje za prikazovat/izkrivljat zadeve.
Cas/denar/razvoj bo ze prinesel svoje. Zeleni se samo bojijo, da se bomo prej zadusili v lastnem dreku.

Pyr0Beast ::

Saj se ze dusimo :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

luli ::

Zdaj pa jo poglejte! Koliko nepotrebnih bitov se sedaj pretoči čez omrežje zaradi njene izjave! Če bila lepo tiho in sedela doma za "šporhertom", bi glede na njene izjave naredila največ. Sedaj pa letijo megabajti v prazno (oz. premog).
Prav tako me čudi jamranje nekaterih čez Ukrajino zaradi plinske krize. Da bi kaj naredili pa ne. Če bi tako kot jaz domov vzeli dve Ukrajinki (eno za šporhert in drugo za rekreacijo), krize ne bi bilo.

Članek je napisan zgolj za zabavo. Vrednost članka je enakovredna vrednosti izjave, ki jo je podala gospa Lučka. Torej nič!

jype ::

luli> Članek je napisan zgolj za zabavo.

Če bi kdo od vas zaslužil z bullshitom tolk kot ona...

Bi bli vsi bogataši.

mmmato ::

Mislim da bi ji mogl vzet nobelovo nagrado (no ja,tisti procent nobelove nagrade, ki ga ima med vsemi nagrajenci).

Pa še en link
http://www.turnofftheinternet.com/

Alexius Heristalski ::

Lej, tele novice z enaa.com so take kot na 24ur.com - senzacionalističen bulšit. Ljudje jih zaradi tega linkajo po forumih, oni dobijo obisk, misija uspela. Potem se pa hvalijo, da imajo najbolj obiskan portal.

sorry za offtopic
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Blazzz ::

Ce je svetovna poraba energije na leto 5*10^20 J (podatki iz 2004), vso energijo pridobimo iz premoga iz termoelektrarn z izkoristkom 30% in predpostavim prenosa 2 eksabajta na mesec(nekdo prej je omenil da je mesecnega prometa v zda 0.9-1.5 EB), bi zneslo da porabimo za en megabajt nekaj nad 2 in pol kilograma premoga.

edit: dodal enoto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazzz ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemška študija: električna vozila zaslužna za več emisij CO2 kot dizelska (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8921095 (16488) BlaY0
»

Inštitut Ifo: električni avtomobili za okolje slabši od konvencionalnih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18342251 (35103) J.McLane
»

Tudi Volvo pripravlja električne tovornjake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16954135 (48461) Jackass
»

V Nemčiji letos cene električne energije že več kot stokrat negativne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16144359 (36978) NSA Agent
»

Ogrevanje - Nafta / Elektrika

Oddelek: Loža
3710724 (9699) gruntfürmich

Več podobnih tem