» »

Termostat pri radiatorju

Termostat pri radiatorju

darkolord ::

Bu,

pri enemu radiatorju (marmorni) se mi je zgodilo tole, kar je na sliki spodaj. Stvar ne zgleda ne vem kako komplicirano, zato me zanima, kakšen bi lahko bil vzrok, da je prišlo do tega? Oziroma, če samo zamenjam žice, lahko pričakujem, da se bo stvar ponovila?

  • zavarovalo slike: darkolord ()

milica ::

Vzrok je verjetno slab kontakt. Ne bo se ponovilo ob bolj kvalitetnem spoju žic.

darkolord ::

Sem zamenjal žico in te zadeve, pa sem že hotu sestavit zadevo in sem opazil, da je žica preperela tudi tam, kjer gre v notranjost h grelcu (tam tudi prideta ven žici za LEDico - tudi tisti sta na tistem mestu črni), tako da je pomoje precej verjetno, da je tam kakšen stik :8). V notranjost pa ne morem, ker sta plošči zalepljeni.

Azrael ::

Kabli so silikonski in ti postanejo krhki in občutljivi, ko so bili večkrat izpostavljeni temperaturi.

Torej čim manj vleči te kable, če pa so že poškodovani, jih obleci v silikonske bužirke (malo večjega premera, da ne boš kable še dodano oglodal!).

Kje dobiti silikonske bužirke, malo ugibam zelo verjetno pa Elektronabava, Deguro, elektromehanične delavnice, mogoče tudi kakšna trgovina z elektromaterialom.

Skrčne bužirke, niso niti malo primerne, čeprav bi te dobil skoraj povsod. Če bi izoiral z njimi, bi naredil slabo, saj skrčke ne prenašajo dobro vročine.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

To je termoakumulacijska pec a ne ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

pa so bli čevlji gor?
Ker pri mehkožilnih kablih žice potrgašđ ko zategneš žilo z vijakom,pol pa maš namesto 2.5 kvadrat eno slabo varovalko:)In se zgodi to kar slika kaže!

Če daš gor na žilo "čevelj" ga fajn stisneš,nima kaj bit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211611 (9893) SaXsIm
»

Antec P183 v3 - novi ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
203127 (2601) klinker
»

oksidacija bakra (in konstantni izpadi interneta)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132249 (1882) Pyr0Beast
»

Nov članek: urejanje napajalnih kablov

Oddelek: Novice / Nova vsebina
131995 (1995) GUFY
»

Urejanje napajalnih kablov (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
536809 (5294) Keyser Soze

Več podobnih tem