» »

Urejanje napajalnih kablov

Urejanje napajalnih kablov

«
1
2

Odpadnik ::

Kako bi uredil, da bi bili napajalni kabli v mašini karseda urejeni in bi čimmanj ovirali pretok zraka. Trenutno so kabli navadni, rad pa bi jih polepšal na rcimo spoden stil ali pa podobno. IDE kabli so okrogli oz. ATA133 disk bom priklopu preko SATA Adapterja - Abit.
Še slikca:
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond
  • zavaroval slike: Predator ()

Odpadnik ::

Za vse sem sam ...:D
KLIIIK
Tralala, hopsasa, še ena stran. Genau taka ko treba - KLIIIIK!
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odpadnik ()

Lio ::

takole se mi tud dopade. Že načrtujem za svoji mlinček. Te cevi boš dubu v kkšnmu merkurju, ali pa drugi štacuni s kopalniško opremo.

Zoidberg ::

ke bi se dobilo take mrežice kot so v dugem linku od odpadnika
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Wolverine ::

Poglej se imajo tle.
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

GUFY ::

Zoidberg: Jaz imam take mrežice in bom čez vikend izvedel in poslikal modofikacijo mojega napajalnika. :D :D :D
Za dodatne informacije o teh mrežicah pa mi pišite na ZS.

kuglvinkl ::

Če bi kdo našel take zadeve kot je npr. zgoraj ali mrežice v kakšni štacuni v Nemčiji, se da ukrepati, da jih dobimo tudi mi.
Your focus determines your reallity

GUFY ::

kuglvinkl: Jaz imam te stvari na razpolago in jih bom tudi prodal, če bo interes.>:D

DjTonic ::

Nekaj takšnega kot je na zgornji sliki mam jaz v svojem xaserju 3, IDE kabl je čisto enak Revoltec UV aktivn, tudi one spirale mam na enem kablu, sem jo dobil poleg ohišja>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

GUFY ::

Tista zadeva na prvi sliki Odpadnikovega posta je men milo rečeno češka. ;( ;(

Kot sem že obljubil bom čez vikend sam izvedel modifikacijo, da boste videli kako izgledajo urejeni napajanli kabli.>:D >:D

Keyser Soze ::

Bužirke. To bi tud jaz rabil. Tekstilne se ve.

Kje si jih pa dobil GUFY?

Resda sem preveril samo IC pa jih niso imeli. Če delaš kakšen ojačevalec na elektronke na veliko uporabljaš te bužirke.
OM, F, G!

GUFY ::

Keyser Soze: Piši mi na ZS pa se bova zmenila. Cena je simbolična.

S-Master ::

Če bi kdo pogledal v moje ohišje, bi videl da imam zelo zelo zelo urejene kable - cena: 0 sit 8-)

IDE navadne ploščate kable sem sam spremenil v okrogle (Slo-techov članek - malce drugače)

napajalni kabli pa so zelo lepo speljani in z izolirnim trakom lepo obvezani 8-)

pretok zraka na maximumu 8-)

pa še lepo zgleda, ker je izolirni trak lepe rumene barve 8-)


zares škoda ker nimam plexija :8)

GUFY ::

Izolirni trak je pa zastojn?! 8-O 8-O 8-O

Cena za 1m te bužirke je približno toliko kot si dal za kolut izolirnega traku pa zadeva še mnogo lepše izgleda.

WhiteWolf ::

Ok, nimam pojma o elektriki, pa me zanima ce ne more bit nic narobe, ce napajalne kable oblepis z izolirnim trakom! Imam crn izolirni trak in zadeva bi zgledala zlo lepo. A lahka oblepim tudi kable od ventilatorjev?

BaRtMaN ::

Kaj če bit narobe? LOL, sej so žice izolirane z gumo!

Vikking ::

uporabi vezice, hitro, enostavno, ekonomično.

Keyser Soze ::

No pa smo jih našli, bužirke. Terna!:D Če kupujete kakšen material za ozvočenja potem veste kje je ta trgovina.

Cene se pa gibljejo tam okoli pol evra + dajatve in marža po metru (3 do 10mm). Črne barve. Pa naročit jih je treba. Do ponedeljka. V sredo pa pridejo.

Je pa zanimivo, da jih ni za dobit niti v Delkotu, IC ali HTE-ju. Conrada sploh gledat nisem šel. A morda kdo ve če jih imajo kje drugje še. Jutri bomo preverili še elektronabavo.
OM, F, G!

VASkO ::

a lahko narocis? bi sam rabil kaksne 4 metre

to mislis te sinteticne ko tak kul zgledajo in jih imajo nekateri napajalci ze na glavnem ATX konektorju (Antec)?

GUFY ::

Vasko: Naročiš jih lahko pri meni preko ZS ali mejla.

_pobesneli_ ::

Kdo torej upa zrihtat tisto spiralasto cevko...nujno bi rabil enih 5 metrov!!!!!
jo iscem ze par mesecev....najtisti ki prodaja naj pusti mail da se zmeniva

QuickShot ::

Spiralasto cevko lahko nardi vsak, ki ima cev in olfa nož.

V nekterih trgovinah prodajajo UV aktivne cevi prav za to.

Dr_M ::

jest sm take spiralast trak kupil v elektronabavi v crnucah. je pa bele barve, ampak useen uredu. cena je pod 100sit meter.

PS: kupu sm ga 10 metrov, pa sm samo od napajalnika kable ovil in mi ga je ostalo se cca 1.5 metra :) pa napajalnik nima veliko molexov :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

wince ::

Tudi v Merkurju so meli spiralo (samo belo) tak da lahko se tam pogledas so pa jih meli v dveh premerih...

GUFY ::

Dons zvečer sm se lotu in naredu modifikacijo napajalnih kablov.
Vzelo mi je samo 45 minut časa, saj sem se odloči, da zaenkrat v božirke oblečem samo eno linijo iz napajalnika ( imam 3 linije z po 3 +1 priključki ). Porabil sem cca 1.5 m 6mm bužirke.
Zadeva seka in sedaj sem končno zadovoljen z izgledom notranjosti moje kištice. :) :) :)
Slike bodo v temi najkasneje do jutri zvečer.

morphling1 ::

Srečko, jaz pa jutri in v nedeljo delam tako da me ne bo praktično nič doma, pa sem misli podelat kable na napajalcu, pa napajalnik zmodificirat pa se še malo poigrat s sposojeno R9800, damn vse v vodo padlo, moram vsaj malo časa najti da pomivalni stroj zamenjam :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

egomez ::

Jaz sem pred letom ovil kable v izolir trak. Na ta način ratjo še najbolj ozki. Slabost le v tem, da potem kabli niso več lepo gibljivi in po nekaj mesecih se na koncih izolir trak malo odlepi.

profii ::

vezice power. nic problemov sam mal grse kot izolir trak(vsaj pr men)

Bug ::

to GUFY:
kak pa je tvoj e-mail naslov?

Lp,
Bug

GUFY ::

Bug: dasa@siol.net

GUFY ::

Slike sem že naredil in upam, da bodo kmalu v temi.

1.slika: bužirka 6mm in 3mm

2.slika: pred modifikacijo po modifikaciji

3.slika: moj stari sistem brez modifikacije napajalnih kablov

4.slika: detalj napajalnih kablov

5.slika: nov sistem

6.slika: še enkrat nov sistem


Moram pripomniti, da sem zaenkrat oblekel v bužirke samo 1 linijo iz napajalnika, kar je razvidno iz 6 slike.






Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Zgleda točno tako kot sem si mislil NORO DOBRO Jaz svoj napajalnik porihtam ta teden :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

blblb ::

Ali je pri teh bužirkah treba konektor dol vzeti, a je dost elasticna da se ga da cez povlect?
Sicer sem pa pa jaz mislil, da bi jih oblekel v eno tako bolj tanko PVC cev, sam ne vem koliko je tisto kaj prozno?

VASkO ::

treba dol konektor vzet

aja, dobis cez pine od konektorja ali moras rezat in potem na novo pine na kable gor dajat?

BaRtMaN ::

GUFY: a lahko zrhtaš še termalne bužirke, ki si jih dal pri vsakem konektorju? Pa še tisto za ATX napajalni monstrum. :\

GUFY ::

Pri dolgih kablih je potrebno odstraniti pine, pri kratkih pa ne.
Termanle bužirke dobiš v HTE, IC electronic, elektronabavi in še kje, priporočam pa debelino 9.4 mm.
Napajalni kabel je bil pri meni že oblečen v bužirko, bom pa poizkusil dobiti tudi takšno.

GUFY ::

Danes sem dobil nove bužirke in sicer v beli, modri in opečnati barvi. Bužirke so bolj kvalitetne in seveda tudi nekaj dražje, so pa prevlečene s silikonom.

Do konca tedna bom modificiral še drugo od treh linij, ki jih ima moj napajalnik.

Odločil sem se za modro barvo. Slike seveda sledijo.

DjTonic ::

GUFY, modre bužirke bi pa kupil;). Kaj to na koncu konektorjev maš tisto gumo, ko jo z vžigalnikom malo skuriš pa se skrči?

Tattoo- ::

@Gufy:

Tale modifikacija ti je pa HUDO lepo uspela 8-O :)). Jest bi tud si nekej takega v uštimal...

Zanima me pa naslednje: koliko cca. pride celoten material za modifikacijo (bužirke + skrčljiva termoizolacija za na koncu)? Kako razdreš MOLEX konektor - na netu sm videl, da rabiš nek poseben izvijač - je to res?

Thanx za odgovore
Racing is in my blood - Ayrton Senna

GUFY ::

DjTonic: Ja na koncu je termo bužirka. za ostalo pa mi piši na ZS ali mail.

Tattoo-: Za razdreti MOLEX konektor ne rabiš ni posebnega izvijača je navaden kar dober, samo čimmanjši naj bo. Z ostalo pa mi prosim piši na ZS ali email: dasa@siol.net

AlesZ ::

Zivjo!

Hvala GUFY, za božirke! Sem ravnokar končal z napajalnikom in tukaj je nekaj slikic:







Sicer se ne vidi najbolje ker sem moral slikati s fleshom in se blešči.

Še enkrat hvala GUFY!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Keyser Soze ::

P.P. Plast d.o.o Link
Trival elektroizolacije d.o.o. Link

Dve firmi, ki se ukvarjata z izdelavo bužirk oz. steklenih cevk(vsak dan drug izraz:D). Več različnih tipov, barv ter premerov.
Za P.P.Plast ne vem, pri Trivalu pa je potrebno prej povedati kakšne cevke boš kupil.
OM, F, G!

smilyxx ::

No tut jst sem dobu GUFYjeve bozirke in morm rect, da se splaca mal pomatrat z natikanjem bozirk. V racunalniku mam konco malo vec placa, pa se v stilu je :).

Lp
Save water.
drink beer.

T0RN4D0 ::

Jst sem se pa ravno spravu k urejanju kablov z izolir trakom.:)

Bom en čas trajalo, ker se mi ne da, ampak mal se že pozna.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

GUFY ::

Fantje jutri bodo slikice z modrimi bužirkami. Men so celo bolj všeč kot črne.:D :D

njok ::

GUFY: premalo bužirk sem ti naročil. :)

Jaz sem oblekel kable od ventilatorja s 3mm bužirkami, izgleda zelo podobno kot GUFY-jevo (fotoaparata pa nimam :/). Naslednji vikend se morda lotim ostalih kablov. ATX kabel bom pa verjetno kar razdelil na 5x4 žice in jih oblekel s 6mm bužirkami.

GUFY ::

njok: Lahko jih še naročiš, jih imam še na zalogi.

Končno imam poslikano modifikacijo z modrimi bužirkami.

In tu so še slike. (Oziroma bodo, ko ji bo moderator prilepil)

morphling1 ::





Evo slikce :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mloncar ::

ful dobr ste zrihtal te kable... ...jst si bom mogu tut kej tazga omislt!

mazy ::

na p.p. plast ovi strani sm zasledil več tipov cevi npr. cevi G, GU,GSE, iz pvc-ja in silikona. kere so te ki jih vi uporablate
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211435 (9717) SaXsIm
»

Članek: Urejenje napajalnih kablov vprašanja in komentarji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313303 (2737) ZaFo
»

Mrezice za ovitje kablov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272147 (1596) Keyser Soze
»

bužirki za kable

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242950 (2496) ali3n
»

Uorokavljenje žic

Oddelek: Novice / Modifikacije
92004 (2004) msmiha

Več podobnih tem