» »

oksidacija bakra (in konstantni izpadi interneta)

oksidacija bakra (in konstantni izpadi interneta)

mojca ::

Ojla,

Vsakih nekaj mesecev bakreni kabli, po katerih pride telefonski signal v hišo, na spojih oksidirajo. Kličemo serviserja, da internet ne dela, in skoraj vsakič je bil problem rešen s ščipanjem kabla in na novo narejenimi spoji (spoji so na eni strani v sorazmerno vlažni kleti, na drugi strani pa na "lantini", ki je izpostavljena vremenu - sicer je spoj improvizorično zakrit ...).

Kaj je najboljša trajna rešitev (četudi malenkost dražja)? Bi spajkanje/varjenje kablov pomagalo in kako zelo ekspert bi morala biti? Pred kakšnim letom in pol smo na novo potegnili kabel od "lantine" preko dvorišča do hiše - samo škoda, da nismo istega kabla potegnili še do gornjega nadstropja.

maticm ::

Brane2 ::

Spajkanje bi IMHO najbrž pomagalo. Pa ustrezna zaščita.

Če si v LJ ali blizu in rabiš pomoč, povej.
On the journey of life, I chose the psycho path.

sirotka ::

Da ne delam nove teme. Pri meni je pa malo drugačen problem. Imam okoli 700m kabla do centrale in 20Mbit linijo, ki pa pade nekje na 16Mbitov. To še niti ni tako moteče, problem se pojavlja v občasnem šumenju v telefonu, ki ga hkrati spremljajo izpadi interneta.

Telefon je še analogni.

Včeraj sem probal direktno iz tistega razcepnika, ki pride na bajto potegnt nov telefonski kabel v bajto in naprej do telefona in modema, pa nič ne pomaga. Telefon mogoče nekaj manj hrešči, modem pa se mi še vedno povezuje le 14gor in .4 gor. Kje bi še lahko bil problem?

Brane2 ::

Težko rečem. Lahko da so kje kaki kontaktni problemi na drugi strani kabla, bolj verjetno gre za motnje iz okolice.

Če ne moreš zamenjat preostanka kabla, ne vidim kaj še lahko narediš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

neo ::

Najbolje da zadevo na novo prespajkaš, potem pa spoj zaliješ z tekočo plastiko oz. z takim gelom za zaščito elektronike - dobiš v vsaki malo bolje založeni trgovini z elektroniko.
Neo's

sirotka ::

Težko rečem. Lahko da so kje kaki kontaktni problemi na drugi strani kabla, bolj verjetno gre za motnje iz okolice.

Če ne moreš zamenjat preostanka kabla, ne vidim kaj še lahko narediš...


Napeljava do bajte je stara cirka 22let, samifinancirana in so jo postavlal skup vaščani sami. Preostanek kabla je problem, ker gre od hiše do hiše napeljava. Bom klical Telekom, pa naj poštimajo...danes pa se bom še malo igral s kontakti.

blackmack ::

Pospajkat in gor skrčka

maticm ::

pametna rešitev je pospajkat in bužirko...

VolkD ::

To še niti ni tako moteče, problem se pojavlja v občasnem šumenju v telefonu, ki ga hkrati spremljajo izpadi interneta.
Telefon je še analogni.

Možno je, da je kateri od prenapetostnih odvodnikov delno poškodovan. To se običajno odraža kot šumenje.

Prijavi napako in o tem šumenju obvesti tehnika ki pride.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

sirotka ::

To še niti ni tako moteče, problem se pojavlja v občasnem šumenju v telefonu, ki ga hkrati spremljajo izpadi interneta.
Telefon je še analogni.

Možno je, da je kateri od prenapetostnih odvodnikov delno poškodovan. To se običajno odraža kot šumenje.

Prijavi napako in o tem šumenju obvesti tehnika ki pride.


Kaj pa so prenapetostni odvodniki:)? Ja sej najbolš, bom jih poklical in naj rihtajo. Sem včeraj vse probal zamenjat, kar se žic tiče in ni nič bolše

mojca ::

Brane2: kaj pomeni "ustrezna zaščita"? Spajkalnik imam doma in ga znam za prvo silo uporabiti (če se ponesreči, še vedno lahko preščipnem žico in poskusim znova :), ne vem pa, s čim je najbolje kabel v vlažnem prostoru zaščititi.

(No, lahko ga namažem s svežo svinsko mastjo - koline so ravnokar mimo :) :) :)

Brane2 ::

Ustrezna zaščita je karkoli, kar ne dovoljuje dostop vlagi in ne povzroča samo zase drugih problemov ;o)

Recimo termobužirka v lepljivi varianti. Odrežeš tri kose- en kos večje in dva koščka manjše in jih daš pred spajkanjem na kabel- večjo čez celoten kabel, manjši pa vsako na svojo žilo. Ko žico zalotaš, povezneš čez odkriti del termobužirko in jo segreješ, da se skrči, stisne in zapre pokriti del.

Nato to isto narediš z veliko bužirko, ki gre čez celoten kabel in voilla- spoj je zaščiten. Seveda je pametno, da vzameš lepljivo in ne samo navadno bužirko.

Lahko recimo spoje namesto tega zaliješ s termopištolo ali kaj podobnega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Elektro trak za silo deluje. Ampak samo za silo. Po nekaj mesecih začne lim popuščati in vse postane pacasto-mastno in se ne drži več dobro na mestu.

Vsa digitalna tehnologija je nadvse alergična na slabe kontakte. Sam sem imel podobne težave. Enkrat vsake par dni mi je padel internet. Dva vmesna spoja manj in zadeva dela popolnoma brez problemov s okoli 100m kabla po hiši.

UTP kabel za IP telefonijo je zlotan skupaj (ni konektorjev za CAT6 F/FTP) ter zaščiten z navadnim selotejpom na podstrešju. Zaenkrat dela.

Požirke/bužirke so dobra rešitev. Silikona (tudi brezkislinskega) se izogibaj. V poštev pride tudi kakšno UHU plastično lepilo, v sili celo lak za nohte.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stuklanje kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5212330 (10612) SaXsIm
»

Kje dat upor da premostim obstoječ nedelujoč upor.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202705 (2068) A. Smith
»

Najboljša kombinacija zaščite pred strelami

Oddelek: Pomoč in nasveti
102726 (705) Riff
»

Spoj več mehkih žil

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213582 (2992) LordTado
»

Motnje z radijskim signalom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82337 (2182) Azrael

Več podobnih tem