» »

nov hladilnik visoka temperatura

nov hladilnik visoka temperatura

jishiri ::

Zdavo! :\

Mam en hecen problem... nedavno sem kupil nov hladilnik thermaltake sonic tower za nezahtenega procesorja Athlona 1700+.

Seveda vem da ta hladilnik ni kompatibilen s podnozjem 462 toda se je dalo enostavno z malo truda prilagoditi mount set tudi za to podnozje... odstraniti sem moral tudi 3 hladilna rebra in malo skrajšati heatpipe ( :D ) da sem lahko kasneje zaprl stranico.

Ker sem malo modificiral hladilnik sem pustil mlincek nekaj casa teci da se je videlo ali hladilnik opravlja 95% garanteranega hlajenja (cca 5% sem odstranil):D ko sem potipal hladilnik se mi je zdelo da bi lahko spekel jajce ali celo zrezek...

V biosu je kazalo kar 85'C kar je malo pod die temperaturo... dodal sem mu se hladilnik a je temp. padla le na 75'C in to pri Idle stanju...:\ (imel sem odprto "mašino")




Hvala za socutje :D



LP, JM
  • spremenilo: jishiri ()

Urc ::

Si dal termalno pasto vmes? Če si prerezal heatpipe si verjetno zjebal... Preveri drugače tudi stik med hladilnikom in cpu-jem.

jishiri ::

am ja.. termalna pasta je vmes... heatpipe po prerezu sem jo zaplombiral, stiki med procom in hladilnikom je odlicen...


clock frekfrenco sem spustil iz 133 na 100Mhz torej mlincek deluje z 1100Mhz... to je spustilo temp le za kako 1'C mogoce 2'C...


skratka zanimiva stvar.. ki mi ne gre v glavo.. in v kolikor sem bral na forumih ki izdelujejo heatpipe hladilnike.. ni nic narobe ce jo preprezes in jo ponovno zapecatis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jishiri ()

jishiri ::

hmmm, ja to je bila edina napaka da sem sel odstrant del pipce... namrec v njej je vakum... ju3 za 30 min pa bo spet ko nov.. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341822 (1295) mulc007
»

Glasen prenosni

Oddelek: Pomoč in nasveti
101691 (1419) Pentium
»

Hladen cooler kljub 75°C na cpu

Oddelek: Strojna oprema
162186 (1701) Rias Gremory
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578648 (7467) Pro_moted
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Strojna oprema
201452 (1006) matejmesar

Več podobnih tem