» »

Glasen prenosni

Glasen prenosni

wazapp ::

Pozdravljeni imam prenosni Hp elitebook 2560p. Sem očistil ventilator, ampak vedno ko ga prižgem čez par minut se na polno zažene in ventilator hitro začne delovati in je preglasen. Kako naj to rešim?
  • spremenilo: wazapp ()

AC_DC ::

MasterTade ::

Poglej mal v opravitelja opravil če kej resno bremeni procesor
Mors omnia aequat

njyngs ::

Menjat termalno pasto na CPU in grafiki

Enron x86 ::

Mogoče si lahko naložiš še program Intel XTU in narediš undervolt procesorja (zmanjšaj voltažo prek možnosti Voltage Offset ali kaj podobnega).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

BorutK-73 ::

Jaz sem moral ventilator menjat ker je bil stalno na 100% in ultra glasen.

Pentium ::

Imaš tri opcije, predpostavljam, da je računalnik brez prahu:

1. CPU se greje zaradi programske napake v sistemu oz. pobeglega procesa
2. Stik med CPU in hladilnikom je slab - preveri termalno pasto in pritrditev hladilnika
3. Hladilnik je iz heatpipa spustil plin in zato ne odvaja več toplote pravilno

Skratka, preveri temperature v idlu in ob obremenitvi, pa tudi, če piha iz računalnika relativno hladen zrak ali vroč. Če piha hladno, procesor pa kaže da mu je vroče, potem se toplota z njega ne odvaja dobro.

BorutK-73 ::

Pentium je izjavil:

Imaš tri opcije, predpostavljam, da je računalnik brez prahu:

1. CPU se greje zaradi programske napake v sistemu oz. pobeglega procesa
2. Stik med CPU in hladilnikom je slab - preveri termalno pasto in pritrditev hladilnika
3. Hladilnik je iz heatpipa spustil plin in zato ne odvaja več toplote pravilno

Skratka, preveri temperature v idlu in ob obremenitvi, pa tudi, če piha iz računalnika relativno hladen zrak ali vroč. Če piha hladno, procesor pa kaže da mu je vroče, potem se toplota z njega ne odvaja dobro.

4. Defekten ventilator.

Zheegec ::

Mogoče se najde še 5 :) vglavnem je lahko več vzrokov na pamet je težko reči. Poglej najprej za začetek v task manager koliko je obremenitev procesorja pod idle
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BorutK-73 ::

wazapp je izjavil:

Pozdravljeni imam prenosni Hp elitebook 2560p. Sem očistil ventilator, ampak vedno ko ga prižgem čez par minut se na polno zažene in ventilator hitro začne delovati in je preglasen. Kako naj to rešim?

Temperature so ok?
Si očistil rebra hladilnika. Tam se nabere taka preproga prahu in čisto zapre pretok zraka.

Zgodovina sprememb…

Pentium ::

BorutK-73 je izjavil:

Pentium je izjavil:

Imaš tri opcije, predpostavljam, da je računalnik brez prahu:

1. CPU se greje zaradi programske napake v sistemu oz. pobeglega procesa
2. Stik med CPU in hladilnikom je slab - preveri termalno pasto in pritrditev hladilnika
3. Hladilnik je iz heatpipa spustil plin in zato ne odvaja več toplote pravilno

Skratka, preveri temperature v idlu in ob obremenitvi, pa tudi, če piha iz računalnika relativno hladen zrak ali vroč. Če piha hladno, procesor pa kaže da mu je vroče, potem se toplota z njega ne odvaja dobro.

4. Defekten ventilator.


Ventilatorji zelo redko odpovejo v prenosnikih, vsaj po mojih izkušnjah. Sem pa že kdaj kakšnega podmazal, ki ni ravno tekel neslišno. Za takšno stvar kot je HP EliteBook serija, bi rekel, da bodo notri uporabljeni ventilatorji zelo dobre kvalitete. Oz. lahko kar potrdim, saj že 6 let uporabljam HP EB 2530p, ki se kar konkretno segreje in ventilator dosti časa deluje na polno, tu je ventilator še vedno BP. Seveda pa obstaja tudi ta opcija. Vendar, ker je rekel, da se na polno "zažene", dvomim v to.

Se spomnim pred leti, ko kolega ni mogel verjeti, da je plin v heatpipih in da mu je to crknilo. Temperature je imel 50 stopinj v idlu, ob majhni obremenitvi pa takoj proti 100 stopinj. Ko so mu menjali hladilnike (uradni servis), so mu padle temperature za 50%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladen cooler kljub 75°C na cpu

Oddelek: Strojna oprema
162089 (1604) Rias Gremory
»

visoka temp CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
161556 (1363) SuperVeloce
»

Lenovo ideapad y560, pregrevanje!

Oddelek: Pomoč in nasveti
11828 (670) solatko
»

Prevroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211557 (1189) krucymucy
»

Vroča rebra na r8500 gpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9945 (785) SkyNet

Več podobnih tem