» »

Kateri prenosnik za glazbeno produkcijo?

Kateri prenosnik za glazbeno produkcijo?

aleksanderb ::

Zdravo,
Kot navedeno potrebujem vašo pomoč pri nakupu prenosnika.
Kupujem prenosnik v rangu cca. 800€ in sicer več ali manj za produkcijo elektronske glazbe.
Potreboval bi nekaj z zmogljivim dvojedernim procesorjem in minimalno 2GB rama.
Zaželjeno bi bilo tudi da bi bila baterija 9-celična, glede zvočne kartice pa tako ali tako nesmem biti zahteven, ker za to pri standardnih prenosnikih ne poskrbijo. Zato pa obstajajo zunanje avdio komponente.
Prosil bi za direktne povezave s prodajnimi oglasi.

Toliko zaenkrat, pomoč je pa na vas! :) Hvala!
PC1:|AMD A64 3700+ s939 @ 2.5GHz||Lanparty NF4 Ultra-D||GF Club3D 6600GT|
|Crucial Ballistix 2x512MB PC4000 @ 250MHz - 2.5-3-3-3|
PC2:|AMD Athlon XP 3000+||ASROCK K7S8x||GF 6600 GT||512MB PC3200|

Zheegec ::

Sem ravno hotel spat, samo nekaj - pa to glazbo boš ustvarjal z glazilkami al elektronsko?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ModriN96 ::

Glede laptopa in cene do 800€ so prbližn kr vsi enak skup dani in sicer:

3-4 gb rama
17 ekran
do 250gb diska
proc dual core okol 2-2,5ghz
radeon mobility/nvidia mobility
wlan
bluetooth
card reader
6-9 celične bat.

Tako da mislm da nebi z nobenim faliu in bi vsi dobro služ tvojmu namenu, se prav za muziko.

jype ::

What?

Za muziko se kupi maca. Macbook pro. Za 800 ojro boš sicer moral počakat da mine še kakšno krizno leto, je pa to ziher prima platforma.

aleksanderb ::

Pa glede macov, za cca 1000 se dobi kej solidnega iz 2 roke? Čeprav vem, da so cene applov precej visoke :)
PC1:|AMD A64 3700+ s939 @ 2.5GHz||Lanparty NF4 Ultra-D||GF Club3D 6600GT|
|Crucial Ballistix 2x512MB PC4000 @ 250MHz - 2.5-3-3-3|
PC2:|AMD Athlon XP 3000+||ASROCK K7S8x||GF 6600 GT||512MB PC3200|

Goldee ::

What?

Za muziko se kupi maca. Macbook pro. Za 800 ojro boš sicer moral počakat da mine še kakšno krizno leto, je pa to ziher prima platforma.


Zakaj je Mac pravi za glaZbo? Ne, resno me zanima. A ni to malce metanje dnarja stran (začenši pri 1700€), ker v veliki meri plačaš tudi znamko?

Recimo primerjava med:
MacBook Pro - http://www.mimovrste.com/artikel/275012...
HP Eliteboook - http://www.mimovrste.com/artikel/275011...

Performančno je HP boljši. Kvalitetnejši pa je verjetno Mac. Ne uporabljam, me pa zanima..?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

ModriN96 ::

Verjem mi da za tvojo rabo bo usak hp, acer....čist zaodst in je stran metanje dnarja za mac-e ja. Bratranc se doma tut s tem ukvarja ker dela za več radijev, studijev in ma sam hp-ja s 4gb rama, 250 diska pa dual proc in mu čist dobre dela.

ne zapravli po nepotrebnem ;)

aleksanderb ::

Ko smo že to razčistli, bi prosil še za kak link mojega cenovnega ranga... za glaZbo! :)
Razlika je tudi v tem da mac-i majo gor svoj operaciski sistem(OSX) kateri ima stabilnejše driverje za zvočno. Ampak to se da naložit tudi na standardne prenosnike.
PC1:|AMD A64 3700+ s939 @ 2.5GHz||Lanparty NF4 Ultra-D||GF Club3D 6600GT|
|Crucial Ballistix 2x512MB PC4000 @ 250MHz - 2.5-3-3-3|
PC2:|AMD Athlon XP 3000+||ASROCK K7S8x||GF 6600 GT||512MB PC3200|

jype ::

Mac je bolj praktičen, bolj trpežen in pride s precej prijetnejšo izbiro programske opreme.

Pa dražji je, ja, in tudi s PCjem boš lahko naredil praktično vse, kar boš lahko z macom.

Če kupiš PC, kupi še kvalitetno USB ali firewire zvočno kartico.

Tomson ::

Včasih so Maci bili za glaZbo res v prednosti, danes pa imaš isti, če ne boljši sofwer takisto na PCju. Tako da kakšna Toshiba Pro Satellite za 1000€ bi bila majka. Drugače pa kakšen HP v tvojem rangu. Kot je jype omenil, najpomebnejše je, da poleg kupiš dobro zvočno kartico za vsaj 200-300EUR, obvezno na firewire in si pripravljen.

PS: pa če se misliš Z glaZbo ukvarjat, dej si malo to besedo podrobneje oglej >:D
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Goldee ::

Dual core, 4gb rama, 320gb disk...
HP Compaq 6830s http://www.mimovrste.com/artikel/275013...
849,00 €

/edit:
Pa še en s firewireom:
http://www.mimovrste.com/artikel/275011...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

imagodei ::

Moderator,

Gla_S_beno produkcijo, ne glazbeno. ;)
- Hoc est qui sumus -

Goldee ::

Moderator,

Gla_S_beno produkcijo, ne glazbeno. ;)


Mislm da so se vsi že ob naslov spotaknili :-)

@_dB130
katero zvočno kartico boš uporabljal?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zheegec ::

Elitebook je sicer boljši od Apple, tako ohišje kot sploh ekran in priključki. Osebno sploh ne bi razmišljal. Zakaj bi bil Mac boljši sicer ne vem. Sploh ni slab prenosnik, ampak zvočna kartica je enaka, kot pri (recimo) Elitebooku, tako da vse zavisi od izbire zvočne kartice in pa programa.

Lahko si pogledaš (za ta cenovni rang) kakšno Toshibo A300D, Asus X50, še najraje pa Lenovo N500 - samo nima FireWire.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

aleksanderb ::

Mislim da glavna tema tega foruma ni pravopis, ker tudi redko kje se to uporablja. Nevem od kod taka občutljivost.

Glede Toshibo A300D. Ravno včeraj sem ga uporabljal in se mi je pa zdel zelo počasen, še posebej pri zagonu.
Morda je poln sranja, ki ga omenjuje, nevem no. Tudi zgleda mi kot da ga je sama estetika.

No, odločil sem se, da mac odpade.
Kaj pa DELL? So kot prenosniki v redu?

Zvočno si še nisem izbral, bo pa to verjetno kaka m-audio, ker sem naročil studijske zvočnike iste znamke. Da nebo preveč pisano :)

http://www.myspace.com/aleksanderbdj
Na tem linku je nekaj mojih komadou. :)
PC1:|AMD A64 3700+ s939 @ 2.5GHz||Lanparty NF4 Ultra-D||GF Club3D 6600GT|
|Crucial Ballistix 2x512MB PC4000 @ 250MHz - 2.5-3-3-3|
PC2:|AMD Athlon XP 3000+||ASROCK K7S8x||GF 6600 GT||512MB PC3200|

Zgodovina sprememb…

opeter ::

No, odločil sem se, da mac odpade.


Narobe si se odločil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ciklamen ::

Zakaj se bi narobe odločil?

Mac je zapravljanje denarja, plačaš 1/3 več samo zato, ker ima gor znak JABOLKA, pa še tega manjka za en grižljaj...

Dobiš precej boljši prenosnik za ceno Mac-a, presneto boljši prenosnik za 1800€.
- End of the Post ->

BluPhenix ::

Mac je zapravljanje denarja, plačaš 1/3 več samo zato, ker ima gor znak JABOLKA, pa še tega manjka za en grižljaj...


Večina boljšega softverja za glasbeno produkcijo je bila dolga leta razvijana za mace in nato portana na PC (protools & co.), a ta port je bil malo bolj površen in je delal slabše kot na macih. Ne vem, ali je še vedno tako, vem pa da studiji še vedno povečinoma za potrebe produkcije jemljejo mace.

Aja 1/3 cene ni samo zaradi jabolka, ampak je noter vštet verjetno še OSX, pa notebook je v celoti z aluminija, kar povleče nekaj cene s sabo. Tako da, ja ime plačaš, ni pa samo zaradi imena dražji. Verjetno imajo tudi boljše screene kot večina povprečnih laptopov.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mte ::

Prednost macov je prevsem OS X in ne narisana jabka ter zunanji izgled. S tem pa v precej primerih stabilnejši driverji in boljši software. To je sicer pomoje bolj relativno - če recimo zelo dobro poznaš software (in ga redno uporabljaš za delo) za windowse in z njim nimaš problemov, je neumno prehajati na maca.
Če znaš, lahko tudi windowse narediš stabilne. Seveda je treba začeti pri pametni izbiri komponent, kar je na mac platformi že narejno in se ti s tem ni treba ukvarjati. Nič ti ne pomaga super duper zvočna kartica, če imaš plato, ki ima firewire vmesnik ki je s to kartico samo delno kompatibilen. Tudi to sem že videl.
Nadalje moraš paziti, da ne inštaliraš gor raznih neumnosti. Reinstall windowsev je načeloma bolj boleč kot reinstall osx.
Skratka na obeh platformah lahko dosežeš dobre in prav tako slabe rezultate. Precej bolj pomembno je to, da se v OS in programih dobro počutiš, da jih obvladaš, da se dejansko bolj ukvarjaš s svojim delom kot z optimiziranjem in čiščenjem sistema ipd.
Kljub vsemu sem mnenja, da je delo z OS X lažje, problemčki sicer obstajajo ampak jaz jih imam precej manj kot pri windowsih recimo, skratka na macu sem bolj produktiven. Ni pa nujno, da to velja za vse ljudi.

Zheegec ::

Poglej si kakšnega 6735B - za 800€ dobiš ekran boljši, kot pri Applu za 1500€ in pa odlično ohišje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

neres ::

Večina boljšega softverja za glasbeno produkcijo je bila dolga leta razvijana za mace in nato portana na PC (protools & co.), a ta port je bil malo bolj površen in je delal slabše kot na macih. Ne vem, ali je še vedno tako, vem pa da studiji še vedno povečinoma za potrebe produkcije jemljejo mace.

Kar se programov tiče delajo enako dobro na Mac in PC.
S to razliko da za PC jih je več.

Večina studijev (predvsem v ZDA) res kupuje Mac-e. Nekaj je pri tem stvar tradicije, nekaj pa tudi to, da so Maci v splošnem bolj stabilni, ker imajo izbrane komponente in driverje ter je bistveno manj virusev. To so še posebej pomembni dejavniki za neuke (starejše...) uporabnike.
Če pa znaš delat s PCjem boš prav tako delal brez problemov.

V glavnem se strinjam s tem kaj je mte napisal.

Po eni strani ful priporočam Mac/Linux za resno delo, ker nimaš vseh distrakcij v obliki iger ipd., ki obstajajo za Windowse. Kdaj je manj lahko tudi "več".:P

klinker ::

Mte je lepo napisal.
Maca se vzame zaradi OSXa in pa Logic-a...ce mislis delat na cem drugem,pa komot win furas.
priporocam pa da si nardis dual bot z dvojnimi Xp,ter uporabljas ene za net in neumnosti...druge
pa oskubis nepotrebne navlake,ter jih mas striktno za muzik ustvarjat.
Tako mam jst in mi zdaj lap top ze dobre pol leta fura brez nobenih problemov.

Ce bos vzel zvocno od m-audio si oglej Fast Track Pro...jo ma frend in je superca,res.

barthalmani ::

Mene pa zanima kakšna bi bila najbolj primerna konfiguracija namiznega računalnika za produciranje glasbe...zanimajo me predvsem izbira komponent, kajti če se ne motim je zelo pomombembo da so komponente kar se da usklajene(se ne "tepejo") da optimalno izkoristiš kvaliteto in moč.....
katerakoli informacija je dobrodošla....

darkolord ::

Mene pa zanima kakšna bi bila najbolj primerna konfiguracija namiznega računalnika za produciranje glasbe...zanimajo me predvsem izbira komponent, kajti če se ne motim je zelo pomombembo da so komponente kar se da usklajene(se ne "tepejo") da optimalno izkoristiš kvaliteto in moč.....

Ponavadi se to prilagodi audio HWju, ki ga nameravaš uporabljat

barthalmani ::

katera zvočna kartica pa bi bila najbol primerna za prenosnika...
Pomembo mi je, da je kvalitetna, da se lohka posnname kvaliteten zvok za kakšn set, da lahko v prihodnosti, ko bom malo bolj pri denarju, priklopim še kakšen keyboard, v glavnem da bo koristila za kvalitetno produciranje glasbe in da mi je ne bo treba čez kakšno leto menjati...
Ne rabim nevem kok hudo profesionalno kartico za 300eur,ampak da bo služila mojemu namenu.zelo pomembna kvaliteta,nočem neke x zadeve....
veliko sem slišal o m-audiu in bi rad slišal še vaše mnenje o teh zadevcah...
do 150eur...

klinker ::

Za 150€ bos dobu lih neko X zadevo,za 300€ pa komaj nekaj solidnega.
Ce ze kupujes si vzami kaj dobrega al pa nic. Za delat ideje itak ne rabis neke turbo zvocne,jst kar
na integrirano sopam,edino monitorje sem si kupu bolj profi,ker mi pomenijo dosti vec od karte ki mi
prav nic ne pomeni,ce nimam dobrih monitorjev za slisat kaj delam,tako da priporocam prvo nakup
solidnega PCja in monitorjev,pol pa nasparaj se za ostalo.

aleksanderb ::

Za 150€ bos dobu lih neko X zadevo,za 300€ pa komaj nekaj solidnega.
Ce ze kupujes si vzami kaj dobrega al pa nic. ...


Taki komentarji so pa res že patetični!
Človek sprašuje za nekaj solidnega, ta mu pa zbija moralo, kot, da mora vložiti celo premoženje v Zvočno karto.
Saj ne bo imel studia doma, tako, da mu bo nekaj za 150€ sigurno služilo!
Ne rabi kupovati 8 kanalne zvočne, z vsemi možnimi vhodi(4 x mic, itd.).
Če kupi nekaj, da bo stereo pa brez posebnosti, lahko doseže kar dobro kvaliteto!

To je zame samo zbijanje morale!(moje mnenje)
PC1:|AMD A64 3700+ s939 @ 2.5GHz||Lanparty NF4 Ultra-D||GF Club3D 6600GT|
|Crucial Ballistix 2x512MB PC4000 @ 250MHz - 2.5-3-3-3|
PC2:|AMD Athlon XP 3000+||ASROCK K7S8x||GF 6600 GT||512MB PC3200|

klinker ::

Zal se motis.
Jst sem samo hotel povedat da naj raje prvo pomisli na nakup dobrih studijskih monitorjev,od
katerih bo imel vec,kot pa od povprecne karte katera poganja se bolj povprecne zvocnike.
Jst delam samo na laptop v podpisu ter monitorjih,Dynaudio BM5A in razen ze malo bogega laptopa
shajam cisto vredu.Trenutno pogresam samo se MIDI keybord,pol pa pride na vrsto se zvocna.
Podobno kot pri sestavi PCja,je tudi tukaj treba pazit od cega bos dejansko res profitiral ko si
delas setup za produkcijo.Ce se nima dobrih zvocnikov je brezveze da kupuje zvocno ker mu ne
koristi...podobno kot ce bi ti na graficno HD4870X2 posadil 17"LCD ;)
Za razvijat svojo domisljijo rabis samo dober PC,zelo dober source zvoka(zvocniki,slusalke),
se boljsi software in kar je glavno,ljubezen do tega kar ustvarjas 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

aleksanderb ::

@klinker ::
No s tem pa se popolnoma strinjam! Da ima vse ostalo prednost pred zvočno, ker če imaš slab speaker, ti nič ne pomaga dobra zvočna.
Še sam ko sem ustvarjal na sranju od zvočnikov, nisem nikoli dosegel čisto nič. Nekaj časa je minilo dokler mi je kapnilo, da bo treba narediti malo sprememb, pa sem se odločil za dj slušalker, katere sem že imel, dokler ne dobim studijskih monitorjev. Se pa, da tudi lepo na slušalke, glavno je imeti cel oz. večji del frekvenčnega spektra.
PC1:|AMD A64 3700+ s939 @ 2.5GHz||Lanparty NF4 Ultra-D||GF Club3D 6600GT|
|Crucial Ballistix 2x512MB PC4000 @ 250MHz - 2.5-3-3-3|
PC2:|AMD Athlon XP 3000+||ASROCK K7S8x||GF 6600 GT||512MB PC3200|

klinker ::

Jah slusalke spet odvisno kake so.Jst mam Sennheiser HD25 in niso lih dobre za producirat,saj po
kaki uri ko sem jih mel na glavi so me usesa kar dobro bolela,pa basi in kicki so tudi zveneli
nekam cudno...kolega pa ima neke AKG in so blazno udobne,pa zvok majo precej boljsi,tako da je
tudi tu treba pazit kaj se vzame.
Glede zvocne pa...jst pravim naj raje naspara kaj vec in si kupi nekaj kar mu bo res koristlo in
zvocna za 150€,razen to da mu bo malo zbila porabo CPUja,ne bo delala dosti boljse od integrirane
resitve,tako da je za moje pojme to malo vrzen denar stran in 150€ spet ni malo. Raje sparat se
kak mesec,dva,tri,... in si vzame DIGIDESIGN MBOX 2 WIZOO BUNDLE pri thomann.de za 345€.
Njihove zvocne se ve da so blazne in poleg tega dobis se ProToolse ki veljajo za enega naj
softwerjev za PC platformo. Jst pac ko si bom kupu zvocno,bo al ta,al kaka njena naslednica,drugih
niti ne gledam. Obstaja tudi mini varjanta ki se dobi pri thomann.de za 260€ in je tudi super
karta.

dB130,kak software pa uporabljas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

aleksanderb ::

@klinker:
Na tvojo pripombo glede slušalk se popolnoma strinjam.
Imel sem Ortofon O-One in so bile kar udobne za produkcijo, ker ti pokrijejo celo uho. Te sem prodal, ker sem naročil Pioneer HDJ-2000 in trenutno uporabljam HDJ-1000. Z njimi je pa res malce težavno. Že po slabi uri se zalčutijo bolečine v ušesu.
Čakam pa tudi M-Audio BX5a deluxe, pravijo da niso slabi, samo še testirati jih je treba :)

Glede zvočne kot sem rekel, odvisno kaj hočeš.
To s Pro Toolsi pa ima kolega, samo nisem še slišal kako dela, baje da je zadovoljen.

SW pa, uporabljam FL8 XXL, bo treba preiti na Producer edition.
Kot program je kar v redu, čeprav marsikdo se nebi strinjal.
Res je, da ga jebe avtomatizacija, katera ni kot bi lahko bila, ampak se vseeno marsikaj da narediti.
Probal sem tudi Reason, Ableton Live, ipd. Samo se nisem spuščal v to, ker FL še najbolje poznam in nimam ravno veliko časa za se še kej zraven učiti.
Morda čez kako leto! :)
PC1:|AMD A64 3700+ s939 @ 2.5GHz||Lanparty NF4 Ultra-D||GF Club3D 6600GT|
|Crucial Ballistix 2x512MB PC4000 @ 250MHz - 2.5-3-3-3|
PC2:|AMD Athlon XP 3000+||ASROCK K7S8x||GF 6600 GT||512MB PC3200|

klinker ::

Stestiraj vsekakor in po moznosti nekaj dni da res vidis ce so kake pomenjkljivosti.Sicer jst
vseeno priporocam monitorje,saj je boljse tudi za usesa ker ti zvok ne "pili" direkt v uho.
Za kaki ALESIS M1 620 ACTIV so cisto super...jih ma kolega...pa stanejo 300€/par ,kar res
ni neko ogromno premozenje za take monitorcke in za home produkcijo vec res ne rabis po moje.Mogoce
edino kak sub kasneje,ker so malo omejeni po 60hz,ma tudi to ni nek problem ko se jih navadis :)

Ta M-box je super...seveda ni samo to da cujes...je treba stestirat lep cas...pa tudi zvocna ti
ne pomaga pri zvoku ce ne znas tudi sam "spilit" sounda.Sem slisal ze komade ki so bli narjeni
na integrirani pa so meli boljsi sound od kakega ki je bil delan na kaki bolj profi opremi.

FL8 je za zacet ze dober,vendar pa ni dobro vztrajat na njem ker je prvec omejitev za resno delo.
Osebno sem probal FL,Reason,Cubase,Ableton,pa verjetno se kaj...ostal sem na Abletonu saj ponuja
prakticno vse kar mora in je dokaj na easy software ko se ga navadis...edino kar me se moti je to
da ne gre na vseh pluginih avtomatizirat vsega in vcasih zmanjka kaka funkcija,pa se je treba na
kak drugi nacin znajdet kar je malo zguba casa.
Pac...ce mislis saltat (kar priporocam),naredi to cimprej,ker vec ko bos cakal,tezji bo prehod.
Btw...si ze kaj dokoncal mogoce...bi blo ql slisat kaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za net in ustvarjanje glasbe?

Oddelek: Kaj kupiti
206729 (6337) guest #44
»

Nakup računalnika za okoli 1000€?!

Oddelek: Kaj kupiti
321807 (1058) White&Nerdy
»

Računalnik za glasbeno produkcijo

Oddelek: Zvok in slika
132731 (2539) 20sdfj093f
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516535 (12263) opeter
»

Apple zastopnik za SLO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
747194 (6524) Gandalfar

Več podobnih tem