» »

Nakup računalnika za okoli 1000€?!

Nakup računalnika za okoli 1000€?!

matichy ::

Kupujem namizni računalnik. Na razpolago imam 1100 €. Zanima katerega se mi za ta denar najbolj splača kupiti.
Računalnik ne bo za gamerske namene, temveč bo bolj za programiranje, internet, glasba, proizvajanje glasbe, ...

Ali bi se mi splačalo kupiti računalnik iMac 20" (Core2Duo 2.66GHz, 320GB)? (Ogled natančnejših specifikacij) Ta računalnik bi dobil za 1100 €.
Ali naj si s tem denarjem kupim kaj drugega boljšega? Kaj mi priporočat?

Hvala za odgovore
  • spremenil: matichy ()

TehDucky ::

Za ta denar bi že dobil i7, ki je štiri jederni procesor, poleg tega pa še občutno hitrejši od vseh ostalih štirih jedrnikov (AMD in Core2Quad). Če se ne bodo igrale igre potem vzami slabšo grafično, verjetno kakšno z HDMI izhodom ter še kakšno zvočno kartico. Če pa ti je toliko do nakupa "jabčka" potem ga le vzami. Ne bom pa silil z nobenim izmed računalnikov. Če hočeš ti lahko še sestavim računalnik.

eDDi ::

jst ti svetujem tole: link

White&Nerdy ::

Sober sound sistem (če že nimaš).

matichy ::

Aha. Tudi sam sem ugotovil da je jabček mal predrag.
Zdj bi pa prosil če mi lahko daste nekaj primerov računalnikov, ki so po vašem mnenju največ za ta denar (1000€).
HVALA

TehDucky ::



Grafika napajalnik lahko zamenjaš za slabš/bolš. Dodaš pa lahko še kakšen disk pa maš to to. Tudi matično lahko zamenjaš za P6T namesto P6T SE.

dzinks63 ::

Računalnik ne bo za gamerske namene, temveč bo bolj za programiranje, internet, glasba, proizvajanje glasbe, ...

npr:
1 X Ohišje Enermax Chakra CS-032B ECA3050-B (brez napajalnika, črno) €62,90
1 X Napajalnik ATX 550W Chieftec (APS-550S) €59,25
1 X Matična plošča Asus M3N-H HDMI AM2/PCIE/V512/S/R/F/F1066 €64,32
1 X AMD Phenom II X4 940 3.0GHz AM2+ BOX Black Edition €184,66
1 X RAM PATRIOT.DDR2 2x 2GB 800MHZ VIPER 4-4-4-12 €54,10
2 X HDD WD, 1TB, SATA2, 32MB GP (WD10EADS) €189,65
1 X DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK BLACK €20,00
nakupi.net, Skupaj€634,88
+ npr:
Emu-Creative EMU 1616
dobre zvočnike in velik monitor (ali dva), pa upam da že imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

matichy ::

Če prav razumem me pride veliko ceneje če računalnik sestavim sam.
S tem nimam noč izkušenj. Ni mi problem zamenjati ram, grafično, ... samo od 0 pa še nikoli nisem sestavljal računalnika.
Ali je to lahko oz. ali so priložena tudi navodila?

Kateri računalnik (že sestavljen) pa bi mi drugače priporočali za nakup.

CleanPower ::

sestaviti je z malo pazljivosti lahko

__Devil__ ::

Če prav razumem me pride veliko ceneje če računalnik sestavim sam.
S tem nimam noč izkušenj. Ni mi problem zamenjati ram, grafično, ... samo od 0 pa še nikoli nisem sestavljal računalnika.
Ali je to lahko oz. ali so priložena tudi navodila?

Kateri računalnik (že sestavljen) pa bi mi drugače priporočali za nakup.



Seveda te pride ceneje, če si sam sestavik računalnik. V trgovinah (comshop, BB) te nategnejo za cca. 100 EUR ponekod.

Lahko se pa malo igraš z sestavljanjem na www.agt.si

mastah ::

za okoli 500€ dobis ze racunalnik ki je za tvoje namene cist dobr

solatko ::

matichy - Če komponente naročiš pri AGT ti računalnik sestavijo in stestirajo zastonj, so pa trenutno med cenejšimi in precej solidni, kar se tiče poslovanja. Ni samo to, da dobiš računalnik lahko precej ceneje, temveč pred vsem v tem, da je sigurno med novejšimi, da je sestavljen po tvojih željah in potrebah, da imaš garancijo na komponente, da ga lahko sam nadgrajuješ, čistiš (torej se občutno znižajo stroški vzdrževanja in nadgradenj), ogromno se lahko naučiš, kar se tiče osnov HW....... Na strani AGT imaš stran sestavi si in se malo igraj z različnimi konfiguracijami. Osebno priporočam Intel varianto, saj je SW in HW podpora dosti bolj sigurna, kot pri AMD, pa tudi sistemi so bolj kvalitetni.

st0jko ::

Če si prepričan da ne misliš nikoli igrat kakih novejših iger NE rabiš toliko denarja ker ne rabiš dobre grafične. Kot je bilo rečeno, za manj kot 500€ dobiš dober 4jedrni procesor in dosti rama, kar bo za tvoje potrebe najbolj pomembno. Za grafično ne zapravi več kot 50€.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Mitja358 ::

matichy - Če komponente naročiš pri AGT ti računalnik sestavijo in stestirajo zastonj, so pa trenutno med cenejšimi in precej solidni, kar se tiče poslovanja. Ni samo to, da dobiš računalnik lahko precej ceneje, temveč pred vsem v tem, da je sigurno med novejšimi, da je sestavljen po tvojih željah in potrebah, da imaš garancijo na komponente, da ga lahko sam nadgrajuješ, čistiš (torej se občutno znižajo stroški vzdrževanja in nadgradenj), ogromno se lahko naučiš, kar se tiče osnov HW....... Na strani AGT imaš stran sestavi si in se malo igraj z različnimi konfiguracijami. Osebno priporočam Intel varianto, saj je SW in HW podpora dosti bolj sigurna, kot pri AMD, pa tudi sistemi so bolj kvalitetni.

In že spet je nekdo rekel da je Intel bolj kvaliteten od AMD-ja. Če si pravi HW tega ne rečeš, saj ima vse 3 leta garancije in zdrži vsaj 5 let ...

st0jko ::

VSAJ
keks?

__Devil__ ::

jap, kolega ma doma en komp star 10 let pa še vedno dela. Ga prižge tu pa tam njegov mlajši brat :P

Pepc619 ::

Jaz mam doma comp z Pentium 4 1,8 ghz. Šezmeri odlično deluje :) Prvega julija itak novega kupim drgač.

__Devil__ ::

Jaz mam doma comp z Pentium 4 1,8 ghz. Šezmeri odlično deluje :) Prvega julija itak novega kupim drgač.


Kakega pa? pa za kolk dnarja? :P ker jaz tut, vsi julija kupujejo kompe al kak :D

Pepc619 ::

Ma nevem šezmeraj niham med i7 in 955. AMD sestava se veliko bolje izkaže v igrah in se da veliko lažje navit oz. je bolj noob friendly za overclockanje. Pri moji resoluciji igranja 1280x1024 se 955 veliko bolje izkaže kot i7.

Intel sestava:


AMD sestava:


Glej od te strani dalje:
http://www.overclockersclub.com/reviews...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

White&Nerdy ::

Ja, jaz bi ti tudi raje AMD priporočal.. Dober sistem, dober OC...

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Počakaj z nakupom, ker se ravno obeta pocenitev računalniških komponent, še posebaj pri AMD.

Pepc619 ::

Počakaj z nakupom, ker se ravno obeta pocenitev računalniških komponent, še posebaj pri AMD.

In kdaj naj bi ble te pocenitve? Do avgusta ziher ne bom čakal.

klinker ::

AMDja nikakor za produkcijo glasbe. So ze nabori slampasti in znajo zunanje naprave zajebavat,pa performance je tudi malo slabsi,ceprav mi ni prevec jasno zakaj. Maca samo v primeru da hoces furat OSX in LogicPro,ce ne je metanje denarja stran.
Vzami enega quada od Intela z 4gb rama in bos super zadovoljen ;)
Zdaj ce delas elektronsko glasbo priporocam se Digidesign M-Box2,ce pa bos kaj snemal instrumente,itd pa M-Audo FastTrack Ultra

Osebno bi vzel kaj takega....

Intel Core 2 Quad Q9550, 2.83 GHz 12MB LGA775 BOX 228,10 €
Matična plošča ASUS P5Q SE S775/PCIE/S/R/F1600 86,56 €
OCZ DDR2 4GB Kit, PC2-6400 800MHZ, XTC hladilnik 50,47 €
Grafična kartica Sapphire HD 3450 256M DDR2 PCIE DVI/VGA/TVO lite 27,57 €
HDD WD, 300GB, SATA, 16MB (WD3000HLFS) "VelociRaptor™" 214,90 €
SAMSUNG 1TB SATA2, 32/5400 -ECO Green- (HD103SI) 81,34 €
DVD +/- RW SAMSUNG, SATA S223F 19,32 €
Ohišje Enermax Chakra CS-032BF ECA3052 68,17 €
Napajalnik ATX 550W Corsair VX (CMPSU-550VXEU) 85,07 €
Skupaj: 861,50€ pri nakupi.net

Zraven pa ze eno od zgoraj omenjenih Zvocnih...izberes pac glede namen uporabe...obe pa sta okoli 300€

M-Audio FastTrack Ultra: http://www.thomann.de/gb/maudio_fast_tr...
Digidesign M-Box: http://www.thomann.de/gb/digidesign_mbo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

matichy ::

Zanima me glede diska.
Zakaj si dal v računalnik kar 2 diska in sicer:
HDD WD, 300GB, SATA, 16MB (WD3000HLFS) "VelociRaptor™" 214,90 €
SAMSUNG 1TB SATA2, 32/5400 -ECO Green- (HD103SI) 81,34 €

Zakaj je 1. tako drag kljub svoji majhni kapaciteti (300GB).

Kako pa se te 2 zvočni kartici priklopita v računalnik?!
Kot sem videl je to "škatla", ki je zunaj računalnika, za mikrofonski ,..... vhode.
Ali se obnese taka zvočna kartica?

mtosev ::

WD ima 10.000 obratov, Samsung pa 5400 in je WD posledicno dosti hitrejsi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matichy ::

A pa se to res toliko pozna ker je prvi 8,80665519x dražji od drugega.
Ali je to pomembno pri obdelavi zvoka?

Še vedno me zanima kako je glede zvočnih kartic?

dzinks63 ::

Še vedno me zanima kako je glede zvočnih kartic?

To bi moral ti bolje vedet kot kdorkoli drug, če se ukvarjaš z glasbo. Če pa ti je vse skupaj španska vas in bi rad le nekaj za hoby, pa si nabavi neko mašino za 500€ in ti bo puna kapa.

klinker ::

Zanima me glede diska.
Zakaj si dal v računalnik kar 2 diska in sicer:
HDD WD, 300GB, SATA, 16MB (WD3000HLFS) "VelociRaptor™" 214,90 €
SAMSUNG 1TB SATA2, 32/5400 -ECO Green- (HD103SI) 81,34 €

Zakaj je 1. tako drag kljub svoji majhni kapaciteti (300GB).

Kako pa se te 2 zvočni kartici priklopita v računalnik?!
Kot sem videl je to "škatla", ki je zunaj računalnika, za mikrofonski ,..... vhode.
Ali se obnese taka zvočna kartica?


Kot so ti ze rekli se Velociraptor vrti z 10.000rpm in je trenutno najhitrejsi HardDisk...pri obdelavi zvoka pride zelo prav,saj ko imas dosti trackov nimas
panike da bi prisel z diskom do limita,pa tudi aplikacije se hitreje zaganjajo,itd...z mojim 7200rpm sem se ze znasu v tej situaciji :P

Zvocne gresta obe preko USBja...obnesejo pa se odlicno...sosed ima band in si lasti M-Audio za snemarit kitaro,bobne,itd...Digidesign pa je namenjen izkljucno
digitalni produkciji...lih sam zadnje case polnem sparovcek zanjo :)
Zato pa pravim....M-Audio,ce imas kak band in bos tudi instrumente snemal...Digidesign M-Box2 pa ce mislis izkljucno na digitalno produkcijo glasbe,saj dobis
tudi program ProTools ki je majka za producirat,pa Digidesign je znan po odlicnih kartah
Za ta denar je to naj....cenejse robe pa ne priporocam,ker ni to to in bos v kratkem menjal,tako da je denar vrzen stran...kar je pa drazjega in dejansko
boljsega se pa zacnejo cene od 800€ dalje :|
Vedi da v glasbi prisparas prav na tak nacin,da ne kupujes crapa,ampak kupis 1x za prav in to pol nucas nekaj let brez panike.
Se nekaj...ne pozabi na kulturne studijske monitorje(zvocnike) in to v cimkrajsem casu...ker slisat vse kot se zagre ti je primarna stvar. Med poceni in solidnimi varjantami
imas Alesis M1 Aktiv MK2(http://www.thomann.de/gb/alesis_m1_akti... in pa Samson serja Rubicon (http://www.thomann.de/gb/samson_rubicon... ki so malo drazji,ampak kar
hudi...te sem stestiral in so super za ta denar.

matichy ::

Še vedno me zanima kako je glede zvočnih kartic?

To bi moral ti bolje vedet kot kdorkoli drug, če se ukvarjaš z glasbo. Če pa ti je vse skupaj španska vas in bi rad le nekaj za hoby, pa si nabavi neko mašino za 500€ in ti bo puna kapa.


Sem glasbenik na kar dobrem nivoju. Z glasbo se ukvarjam že 10 let in verjetno mi ni povsem tuja. Obvladam vse, vso teorijo,...
Srečal pa se nisem edino še z ustvarjanjem, predelavo, snemanjem,... glasbe. Zato žal ne vem nič o računalniški opremi, ki je uporabna za delo z glasbo.

Zelo rad bi združil glasbo in računalnik in upam da mi to uspe z vašo pomočjo.

Kako je pa z programsko opremo ? Kateri programi so "najboljši & najlažji" za uporabo in iz njih pride vrhunski posnetek?

White&Nerdy ::

Še vedno me zanima kako je glede zvočnih kartic?

To bi moral ti bolje vedet kot kdorkoli drug, če se ukvarjaš z glasbo. Če pa ti je vse skupaj španska vas in bi rad le nekaj za hoby, pa si nabavi neko mašino za 500€ in ti bo puna kapa.


Sem glasbenik na kar dobrem nivoju. Z glasbo se ukvarjam že 10 let in verjetno mi ni povsem tuja. Obvladam vse, vso teorijo,...
Srečal pa se nisem edino še z ustvarjanjem, predelavo, snemanjem,... glasbe. Zato žal ne vem nič o računalniški opremi, ki je uporabna za delo z glasbo.

Zelo rad bi združil glasbo in računalnik in upam da mi to uspe z vašo pomočjo.

Kako je pa z programsko opremo ? Kateri programi so "najboljši & najlažji" za uporabo in iz njih pride vrhunski posnetek?


Čak... Povej malo podrobneje.. Bi rad CEL nov komp, max budget, al bi ti nadgradili, bi instrumente rad gor na zvočnike priklapljal..
Software pa ti odsvetujem da kupiš, ker je drag.. Raje si ga probaj dobit nekje drugje.. Veš kam ciljam?

EDIT: Coldplay pa neki DJ-i baje delajo z tem "Nuendo Steinberg".

Zgodovina sprememb…

matichy ::

Čak... Povej malo podrobneje.. Bi rad CEL nov komp, max budget, al bi ti nadgradili, bi instrumente rad gor na zvočnike priklapljal..
Software pa ti odsvetujem da kupiš, ker je drag.. Raje si ga probaj dobit nekje drugje.. Veš kam ciljam?

Vem kam ciljaš ja :D

Jaz v bistvu rabim računalnik in vse pripomočke za snemanje, urejanje, ... glasbe.
Imam računalnik a mislim da je kar premalo močan za obdelavo. Zato me zanima kaj potrebujem?

matichy ::

SKratka s sestavo računalnika sem zadovoljen, le iz njega mislim dati 1 disk HDD WD, 300GB, SATA, 16MB (WD3000HLFS) "VelociRaptor™" in kupiti še enega
SAMSUNG 1TB SATA2, 32/5400 -ECO Green- (HD103SI) torej bom imel skupaj 2TB prostora.

Edino kar me moti je zvočna kartica, ki je zelo draga. Mogoče bi za začetek raje poizkusil s kakšno cenejšo. Rabim pa vklop za mic...

Doma imam klaviaturo Yamaha psr-S900 ()
Zanima me, kateri element bi lahko nadomestila. To mislim tako da polek tega da nanjo lahko igraš, kaj bi lahko še počela.
Npr. Bi jo lahko uporabil namesto tiste pološčice, ki proizvaja bobne??
Za kaj vse bi jo lahko porabil

White&Nerdy ::

Hja, ne vem če si ravno pravi forum zadel... ST je bolj za harware kompov.. Oprema za muziko je mal tu...:D
Vprašej na kak glasbeni forum. www.zidaric.net npr.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Studijski mikrofon -pomoč

Oddelek: Zvok in slika
61682 (1566) Zvezdica27
»

Osebni racunalnik (obdelava video posnetkov. Do 1500€)

Oddelek: Kaj kupiti
323124 (1703) AtaStrumf
»

Raptor vs Caviar

Oddelek: Kaj kupiti
192117 (1165) boogie_xlr
»

Pomoč pri nakupu zvočne

Oddelek: Zvok in slika
231734 (1270) __Devil__
»

Računalnik za arhitekta

Oddelek: Kaj kupiti
252693 (1974) suntrace1

Več podobnih tem