» »

Prosim za pomoč - piskanje računalnika

Prosim za pomoč - piskanje računalnika

Poglavarcek ::

Imam sledečo težavo in sicer, da se mi je računalnik kar na enkrat med delom resetiral. Po restartu se noče več zagnati, iz zvočnika pc-ja pa se slišijo približno 4 sekunde dolgi zaporedni piski. Sem že iskal po googlu, vendar nisem nikjer našel, kaj naj bi ta napaka pomenila.

Piskanje sem tudi posnel, posnetek se nahaja tukaj.

Mi mogoče lahko kdo pomaga, kaj naj bi bilo narobe? Že vnaprej hvala za pomoč!

dëych ::

Seznam Beep kodov: klik

-preveri tipkovnico
-preveri graficno
-preveri kondenzatorje, da niso napihnjeni
-odpri kisto pa odklopi iz plate diske in treniraj.

Poglavarcek ::

Hvala za hiter odgovor. Seznam teh beep kod sem našel že prek googla, vendar nikjer ni govora o zaporednem 4-sekundnem piskanju.

kondenzatorji zgledajo OK. Sem pa prej pozabil napisati, da se mi je zadeva pojavila na sledeči način. Imel sem naložene Win XP in zamenjal sem prejšnjo grafiko z novo HD4870 in pa ram iz 2 na 4GB. Po zamenjavi teh dveh zadev je zadeva delovala cca 2 meseca.

Nakar sem se odločil, da na novo naložim sistem, saj sem imel PC že zelo "zasvinjan" z raznimi brezveznimi programi, itd. Po dolgem pregovarjanju kolega sem se odločil, da tudi jaz končno namestim Visto in ne XP-je. No in tako se mi je po dobrem tednu zgodilo to, kar sem prej napisal, se pravi da se mi je PC kar naenkrat med delom sam od sebe resetiral in sedaj mi piska in ne gre niti v bios.

Glede na tvoje navedbe sklepam, da bi lahko bila problematična graficna, čeprav nikjer nisem našel podatka oz. kode, kjer bi dokazovala, da so 4-sekundni zaporedni piski vzrok okvare grafike...

dëych ::

memtest si že probal?

Lp

solatko ::

Si kej navijal RAM-e, bolj kot grafična, je to podobno okvarjenemu ramu - naredi memtest.

Poglavarcek ::

dëych in solatko, prav imata, ena ploščica rama je očitno pokvarjena. Sem potem vse komponente odklopil in vsako posebej nazaj priklaplaj in tako sem prišel do ugotovitve, da če imam obe ploščici rama noter, zadeva piska in se ne boota. Če pustim samo eno (in sicer točno določeno) ploščico, pa zadeva dela.

Hvala za pomoč. Jutri pa grem seveda zadevo reklamirat...

simnov ::

računalnik zapiska takole:4 krat ponovi isto.malo daljši pisk in 2krat kratki. Kaj naj bi bilo tole narobe nimam pojma.

KTr1sk ::

Kaj pa je že kdo imel problem, da je začel piskat med uporabo računalnika (recimo da brskaš po neti..pač kakrkol počneš) in začne piskat in to neprestano iz zvoočnika iz notranjosti računalnika in klub piskanju vseeno deluje računalnik normalno? kaj bi to bilo?
Zaenkrat bom kr izklopil notranji zvočnik
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

fosil ::

Lahko da je opozorilo zaradi pregrevanja.
Preveri temperature.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim pomoc obvezno - PC ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
332480 (1422) Gagatronix
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121478 (1045) Robocop1
»

Matična plošča piska, sistem na videz normalno deluje

Oddelek: Strojna oprema
131921 (1693) Person
»

Zamenjal 2 plati, pa se nobena ne odviza. je mogoče kaj drugega krivo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161575 (1250) DominusSLO
»

Radeon 9600 Pro

Oddelek: Strojna oprema
111214 (1124) toclarraju

Več podobnih tem