» »

Tehnični muzej Munchen - Kje spati?

Tehnični muzej Munchen - Kje spati?

Fave ::

Torej, planiram obisk Tehničnega muzeja v Munchnu in me zanima, kje se da dobiti nočitev z zajtrkom v bližini muzeja?

Aja, ko sem rekel, da planiram ... grem čez par ur.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Ejsi_Disi ::

Raznorazni hostli. Sicer pa je od glavne žel. postaje do muzeja slabe pol urce peš. Okoli glavne postaje pa je cel kup hostlov.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Tr0n ::

PacificBlue ::

fosil ::

U bistvu lahko zadevo brez težav obiščeš ne da bi prespal.
Muzej se zapre ob 17h. Iz Munchna do Ljubljane je pa 4 ure vožnje.

Če pa že nočitev, se ne preveč sekirat zaradi zajtrka. Tam okoli je polno takih finih malih pekarnic, ki kar vabijo :))
Tako je!

LeXani ::

Če misliš muzej pogledat v enmu dnevu..brezveze da hodiš tja. Jst sm si ga u dveh dneh komi pogledu.
Glede nočitve..predlagam da si najdeš en hostel okoli postaje...
Čas prve prijave 04.11.2005

sniffo ::

etap hotel, tu sem jaz spal. je na mitteler ringu, 100m od u-bahn postaje. če vas gre več se splača kupit dnevno partnersko vozovnico. velja do naslednjega dneva, do 6:00. velja pa za 5 ljudi.
imajo svoj parking, če pa imaš srečo pa najdeš parking v ulici za hotelom (brezplačen)

sobe niso ne vem kaj, imaš pa lastno kopalnico in tuš. zajtrk je opcija (samopostrežni).

http://www.accorhotels.com/gb/hotel-308...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sniffo ()

krho ::

4h za 670km? se pravi povprečna hitrost potovanja je 170km/h? Kaj pa bolj realnih 120km/h?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ali3n ::

mi smo spali v ulici pred muzejem,... čez most.

pogled na muzej skozi zadnje okno kemprja:

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

R33D3M33R ::

Sem bil tam, spal v Euro Youth Hostel. Ta hostel je zelo blizu železniške postaje, je poceni, imajo tudi možnost zajtrka - plačaš tiste 3€ in ješ koliko hočeš. Za en dan se v muzej ne splača hoditi. Sam sem si praktično brez premorov ogledoval eksponate pa niti približno nisem uspel pogledati vsega.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Smurf ::

4h za 670km? se pravi povprečna hitrost potovanja je 170km/h? Kaj pa bolj realnih 120km/h?

Hmmm... a ni dobre 400km , imam tudi jz v spominu, da traja voznja okoli 4h.

sniffo ::

jaz sem bil večkrat gor, v povprečju lahko rečem od 5 ur in pol do 6 (iz Celja). Res pa se bolj ali manj držim omejitve na avtocestah.

v vožnjo si vkalkuliraj še kakšen "štau", predvsem na relaciji irschenberg - münchen rado zagusti. V obe smeri.

krho ::

4h za 670km? se pravi povprečna hitrost potovanja je 170km/h? Kaj pa bolj realnih 120km/h?

Hmmm... a ni dobre 400km , imam tudi jz v spominu, da traja voznja okoli 4h.

Ja se opravičujem. Dobrih 400km
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

profii ::

po google maps:
Navodila za vožnjo do München, Nemčija
409 km – o 4 h 11 min

joseph ::

Krho in Profii! Držita se teme, ne ceste. Če ne, bo še Munchen nekam odplaval.
409km Od kod? Iz tvoje luknje? Kot, da ne bi še nikoli bil na cesti. Še vlak nima podane tako točne dolžine.

Tam kjer sem jaz bil odsvetujem (Dachau), je pa fajn za pit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joseph ()

Fave ::

Danes prvi dan v muzeju. Pregledal prvi štuk, pa še to ne celega. Lahko rečem samo noro. Vsak, ki ga tehnika vsaj malo zanima naj si gre pogledat.

Spim v vasi (imena se mi še ni uspelo zapomniti) cca. 20 min od muzeja (pred Munchnom). Gre za eno gostilno, ki ima v prvem nadstropju sobe. Za dva 50 eur. Lepo urejeno, prijazno osebje.

En dan je brezveze hodit sem. Jaz bom ostal do torka zvečer.

Sem pa zdajle ob pivu preštudiral načrt muzeja. Najboljše teme šele prihajajo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

fosil ::

Ne pozabit na klet in elektro show v pritličju.

4 dni je sicer kar velik, ker se vsaj meni osebno zgornja nadstropja ne zdijo tako zanimiva. Je velik teksta in eksperimentov, ki so velikokrat pokvarjeni.

Pa tudi v zgornjih nadstropjih se mi zdi, da se bolj opazi, da je zadeva že nekoliko dotrajana in da bi bila kakšna prenova prav dobrodošla.
Tako je!

sniffo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sniffo ()

Fave ::

Drugi dan. Sedaj sem si vsaj približno ustvaril sliko kako ogromen je cel muzej. Danes sem prečekiral prvo in dobršen del drugega nadstropja. Tekstil, keramiko, papir in tisk sem bolj na hitro preletel.

Res je kar pravi fosil. Od oka bi rekel, da je cca. 20 do 30% eksperimentov pokvarjenih. Pri 40 do 50% ni angleškega opisa. Vsa predavanja so v nemščini, kar meni ne pomaga kaj dosti. Nekatere teme so zgledno urejene, nekatere porazno (pokvarjeni experimenti, zaprašene in poškodovane makete ...).

Kljub vsemu je muzej vreden ogleda in cene (8,5 eur odrasli, 3 eur študenti).

Lp!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

fosil ::

Obvezno pojdi v klet - rudnik. Po moje eden najboljših delov, je pa vhod kar malo skrit.

In pa na predstavo z elektriko, ki je mislim da dvakrat na dan v pritličju. Poglej kakšen je urnik. Je pa zastonj.

Pa čisto na vrhu je tudi predstava v planetariju, ki je tudi po urniku vendar je za doplačat. Zelo v redu stvar, vendar pa mislim da je samo v nemščini.

Pa če si že v munchnu si še mal mesto oglej. Je kar nekaj stvari za videt. Pa verjetno se jutri tudi tam začnejo razprodaje... :D
Tako je!

Fave ::

Tretji dan. Pregledal sem cel muzej. Spotoma sem se udeležil par predavanj (raziskovalni laboratorij, visoka napetost (res dober, tud če ne štekaš nič nemško), litje in še par mimogrede. Za jutri ravno pripravljam spored (machine tools, observatory, planetarium, telecommunications, physics, electron microscope, computer/microelectronics). Zgleda da bo zneslo vse skupaj.

Ja, rudnik je nora stvar. Ogromna. Ni konca.

Škoda, da se ne da na vrh stolpa. Razgled mora biti fascinanten.

Mesto sem nekaj prevozil, malo prehodil. Ko sem se vozil znotraj Middle ring me je ustavila policija. Moraš imeti neke zelene nalepke ki stanejo 5 eur, kazen pa je 60eur. No možakarja sta me le prijazno opomnila in smo se poslovili.

Je kaj za videti, vendar mene mesta ne privlačijo kaj dosti.

Lp!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

fosil ::

Če bi rad razgled, greš lahko na vrh tistega ogromnega betonskega stolpa, ki se ga vidi po celemu munchnu. Za par evrov te zapeljejo na vrh.
Zraven je pa tudi BMW muzej, ki so ga letos popolnoma prenovili.

Ali je mogoče že kdo bil v tem prenovljenem BMW muzeju? Je zadeva za videt?
Tako je!

sniffo ::

tole je mislil :) http://www.olympiapark-muenchen.de/inde...

v Olympiaparku je tudi ogromen šoping center, šoping center je tudi na sejmišču (oba imata tudi trgovine s tehnično robo)

o BMW muzeju sem par dni nazaj zasledil odlomek na TV ... bojda je "must see" če te avti zanimajo

LeXani ::

Eh bmw muzej ni nič posebnga, no mogoče je zdei kj bolš ker so ga prenovl. Probi obiskat bmw podjetje u Landshutu, tam je kar nek za vidt če te zanima tehnika pa to. Pa še en letalsko-vojaški muzej je tam nekje, sam sem že pozabil kje točno..
Čas prve prijave 04.11.2005

pluto1457 ::

ewo strokovnjaki..za vaše mnenje o tehničnem muzeju. rad bi ga obiskal z sinom(12let) z vlakom. prespala bi 1x ali 2x odvisno od situacije. prosim vas za mnenje kako to organizirat, da ne rabima kej dosti se okrog vozit z mestnim prevozom, da se ne izgubiva. je kje kaka poceni lokacija za prespat? kakšne so vaše izkušnje z ogledom muzeja..

odhajava kar hitro(v 14 dneh) pa bi rad slišal vaše mnenje in nasvete

fosil ::

Kar se javnega prevoza tiče, ti priporočam da se držiš U + S Bahna - klik za zemljevid
Zadeva je hitra in enostavna, v samem centru mreže pa je železniška postaja.
Odvisno sicer koliko se bosta kej vozila okrog, ampak verjetno se ti najbolj splača 3 dnevna karta - klik

Tudi glede hotela je fino, če je bližini ena od teh postaj. Za prespat bi jaz pogledal kar na booking.com kjer imaš na zemljevidu označeno tudi lokacijo hotela in postaje v bližini.
Tako je!

Bob Rock ::

pluto1457 je izjavil:

ewo strokovnjaki..za vaše mnenje o tehničnem muzeju. rad bi ga obiskal z sinom(12let) z vlakom. prespala bi 1x ali 2x odvisno od situacije. prosim vas za mnenje kako to organizirat, da ne rabima kej dosti se okrog vozit z mestnim prevozom, da se ne izgubiva. je kje kaka poceni lokacija za prespat? kakšne so vaše izkušnje z ogledom muzeja..

odhajava kar hitro(v 14 dneh) pa bi rad slišal vaše mnenje in nasvete


kar se tice mestnega prevoza, se ne rabis bat. Kot ti je ze fosil povedal S-ban in U-ban te pripelje do vseh pomembnejsih obmocij, le zemljevida se drzi.
Jaz pri nas redko uporabljam javni prevoz, v munchenu, pa mislim, da je najbolje cimprej parkirat avto in uporabljat podzemno, ker je imo super porihtano, hitreje, ceneje in bolj enostavno.

Kar se pa muzeja tice....muzej je ogromen. Ce imas moznost, si vzami vsaj 2 dni casa za ogled. Ogromno zanimivih stvari, katere lahko le preletis, ce zelis vse videt v enem dnevu.

Ce se bosta pa slucajno izgubila, pa malo opazuj in poslusaj, ter poisci koga iz bivse juge. Ne bos dolgo iskal :) Po mojih izkusnjah so veliko bolj pripravljeni pomagat "nasim"(nima veze iz katere novonastale drzave bivse juge je kdo, sam da je jezik podoben :) ), kot pa Nemci.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

tadvet ::

Torej glede na to da greste v Munchen in da je tam ogromn stvari na kupu, bi vam predlagal da si ogledata še BMW muzej (bil pred pol leta v njem. Osebno mi tisti zastareli avti niso pri srcu je pa arhitekturno gledano muzej na najvišjem nivoju. Pa velik prototipov je razstavljenih vključno z eno fajno mašino na koncu), tik ob Muzeju, greš sam prek most k pele čez cesto pa je že Olympiapark ,( tam bil leta 1972 na OI storjen atentan na Izraelske športnike). Ogled pa plačevanje vstopnine posebej za park ni potrebno saj se lahko za okol 15 evrov, cene se nažalost ne spomnm točno, povzpneš na t.i. Olympiaturm (olimpijski steber), ter z višine 186m opazuješ cel Munchen. Za dodaten evro, lahko pogledaš še skoz binokular 15x60 al nek takga in vidš vse. V daljavi lahko pogledaš še poznano Alianz areno...

Če bosta tam dva dneva pa vama predlagam še večerjo v tipični pivnici, v starem mestnem jedru pod katedralo, neda se je zgrešiti.


ps: Glavni natakar, ne moreš da verjameš, ampak je Hrvat.
Pa tud u BMW centru je vodič Hrvat, tko da nemščina ne bo delala preglavic..

DuleKrtola ::

Sicer sem že odprl novo temo preden sem našel tole, pa bom vseeno še tu vprašal. Rabim eno štacuno z elektroniko blizu muzeja. Gor bi si kupil en avtoradio, sodeč po AUT in GER online štacunah, se da kakih 20EUR prišparat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnični Muzeji v Evropi vredni ogleda

Oddelek: Loža
101662 (1260) 2f4u
»

Oktobra v München

Oddelek: Loža
71529 (1152) Free Bird
»

Obisk Munchna

Oddelek: Loža
145588 (4890) tmz
»

Par dnevno popotovanje po Nemčiji

Oddelek: Loža
81716 (1477) Gladi
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638293 (34857) strictom

Več podobnih tem