» »

Obisk Munchna

Obisk Munchna

fotografnik ::

Otroka (12, 14) v soboto peljem v tehnični muzej, spali bomo izven mesta v bližini S-bahn postaje. V center se bomo vozili z javnim prevozom. Zanima pa me kako je s kartami (U, S bahn), kako jih kupiti in uporabljati in kaj se najbolj splača vzeti za dva dni? Če bo čas nameravamo obiskati tudi muzej človek in narava, pa botanični vrt. Mi priporočate še kaj drugega?
Hvala in lep pozdrav!

STASI ::

Taborišče Dachau in ZOO.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

fosil ::

Za karte bo po moje najboljša varianta partner ticket (z eno se lahko pelje do 5 ljudi) - klik
S to karto lahko uporabljaš ves javni prevoz, maš pa varianto za 1 ali 3 dni. Kupiš jo lahko na avtomatih, ki so na vseh postajah podzemne, pa tudi na drugih večjih postajah.
Verjetno bo dovolj karta za območje inner district (belo območje), drugače pa lahko vzameš tudi XXL varianto (belo+zeleno) - klik
Ko karto kupiš jo moraš enkrat poštempljat (štempljaš samo enkrat, ne vsakič ko se pelješ), nato pa se voziš. Načelno ti potem karte ni treba več kazat, razen če pride kontrola.

Škoda ker si ravno zamudil oktoberfest :)
Dachau je za moje pojme precej dolgočasna zadeva, ker so večino stvari porušil in ni skoraj nič za videt.
Če bo lepo vreme bi šel jaz na Olympiaturm, zraven maš pa še BMW Welt in BMW Museum.
Zvečer zna bit zanimiva stvar za videt tudi Allianz Arena, ki spreminja barve.
Za otroke zna bit zanimiv tudi Sea Life.
Mal še poglej tukaj
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Ziga Dolhar ::

Morda malo off - kakih 100-200km proč imaš Ingolstadt z Museum Mobile (Audijev muzej). Še nisem bil tam, ampak zna biti nam, plehkim dušam, všeč ;).
https://dolhar.si/

Gladi ::

Za vsako cono morš met svojo karto(belo, zeleno, etc.), je pa verjetno slika con na internetu in si pogledaš pod kero spada tvoje prebivališče.

Za nogometne navdušence se splača pogledat allianz areno, v centru zagotovo sprehod čez Marien Platze(središče različnih trgovin, pivnic), potem maš Olimpijski park in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Gladi ::

Cone javnega prevoza v Munchnu.Tu.

fotografnik ::

Fantje/punce hvala za nasvete. Bilo je krasno. Prenočili smo na periferiji v Hohenkirchnu. V mesto smo "upadali" z u bahnom U5 (družinska karta XXL). V soboto smo si ogledali tehnični muzej in središče Munchna. To je bilo dovolj, otroci so po vsem tem komaj stali na nogah :). Naslednji dan pa po zunanjem ringu do Dachaua, kar smatram za poučen ogled, predvsem za otroke, ki bodo to obdelovali pri zgodovini. Na poti v SLO še postanek v Salzburgu s sprehodom po starem mestnem jedru in obvezno nabavo Mozartovih kroglic. Edina črna pikica je karavanški predor, kjer smo čakali dvakrat po 30 minut zaradi polovične zapore ....
lp, matej

STASI ::

fotografnik je izjavil:

Na poti v SLO še postanek v Salzburgu s sprehodom po starem mestnem jedru in obvezno nabavo Mozartovih kroglic.

Katere ste pa nabavili? Edine pravi in zveličavne naj bi bile kroglice Fürstove kroglice.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

fosil ::

V mesto smo "upadali" z u bahnom U5 (družinska karta XXL).

Za U5 niti ne bi rabil XXL, bi bila karta za inner district zadost.
Tako je!

fotografnik ::

Za U5 niti ne bi rabil XXL, bi bila karta za inner district zadost.


Prav imaš, vendar sem računal, da se bomo v mesto vozili direkt iz Hohenkirchna z linijo S7, ki je v zeleni coni.

Katere ste pa nabavili? Edine pravi in zveličavne naj bi bile kroglice Fürstove kroglice.


Taprave!:D Kot si napisal tiste z markico Mirabell;) so pregrešno slastne.

fosil ::

Sej so dobre, ampak potem ugotoviš da so pri nas cenejše :|
Tako je!

tmz ::

fotografnik je izjavil:

Bilo je krasno. Prenočili smo na periferiji v Hohenkirchnu.

Ta vikend nameravamo izvesti nekaj podobnega (tehnični muzej, sealife in mogoče bmw) pa me zanima kje točno ste spali? Je bilo daleč do u-bahn postaje? Predvidevam, da je to toliko na periferiji, da se ne potrebuje nikakršne nalepke oz. ni nobene omejitve za avto? In da parkiranje ni problem.
Še kakšna druga koristna informacija glede tehničnega muzeja, prevoza, ...?

Hvala!

fotografnik ::

@tmz

Spali smo cca. 20km pred Munchnom v vasi hohenkirchen v družinskem hotelu Guggenberger (cena 115€ = jaz + trije sinovi 12,14 in 25) , prilagam sliko za lažjo orientacijo. Za Munchen smo se z avtom zapeljali do Neuperlach-a, kjer je P+R (1€ na dan) in prva postaja u-bahna U5, ki nas je popeljal do Ostbanhof-a in od tam s taksijem (10€) do tehničnega muzeja. Karto za U-bahn sem vzel kar družinsko XXL , vendar kot sem že v prejšnjih postih napisal tega ne bi bilo treba, sa bi zadoščala inner district varianta. Ko se boste zvečer lačni in zmatrani vrnili iz centra v hotel, priporočam gostilno pri cerkvi. Odlična svinjska pečenka in klobase v zelju :)... da o pivu ne zgubljam besed. L
 Munchen

Munchen

epo se imejte!

tmz ::

Hvala. To je bilo kar nekaj presedanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust na Dunaju

Oddelek: Loža
223186 (2257) mancini
»

Oktobra v München

Oddelek: Loža
71526 (1149) Free Bird
»

Tehnični muzej Munchen - Kje spati?

Oddelek: Loža
2817169 (14063) DuleKrtola
»

V München z avtom

Oddelek: Loža
125414 (4809) fosil
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638293 (34857) strictom

Več podobnih tem