» »

Par dnevno popotovanje po Nemčiji

Par dnevno popotovanje po Nemčiji

Gladi ::

Nekako za 3.dni oz. max 4. Imel sem v mislih Ljubljana->Salzburg->Munchen->Nurnberg. V Munchnu je seveda obvezen ogled tehniškega muzeja, Nurnbergu muzej vzpona in padca 3.rajha.Kaj še kej v okolici tega? Hostli/hoteli? Priporočljivi lokali, gostilne, pivnice?

lp

T-h-o-r ::

sem se ravno vrnil s tripa po bavarskem :)


v salzburgu lahko greš gledat mozarta, ali pa tudi ne


v salzburgu (v predmestju, takoj iz avtoceste) imajo carski hotel Adeo, zelo poceni and stuff

pa katerega od bavarskih gradov je treba it pogledat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gladi ::

Sicer se bolj na bavarsko usmerjam oz usmerjamo, v Salzburgu sem osebno že bil, me pa tud tako mozart ne fascinira. Bolj me zanima kakšen hostel, hotel blizu Munchna, Nurnberga. Ker fascinanten grad je kej raidiju teh dveh mest?

T-h-o-r ::

vsi gradovi so na bavarskem ;)


najbližje na svoji turi pa imaš grad na chimsee, kakih 60 km od salzburga po avtocesti za minhen
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

metalc ::

Včasih so se bavarski hostli (HI) pikolovsko držali starostne omejitve 26 let. Preveri, kako je s tem (če je že relevantno zate).

Še dva pravljična gradova (Neu Schwannstein in Linderhof) sta tam nekje v garmisch-partenkirchenskem rajonu, podobno kot tisti na Chiemseeju sta plod nekega poblaznelega kralja in danes oblegana od trum turistov.

Če ti tehniški muzej ni dovolj, imaš na voljo še železniški muzej Lokwelt v Freilassingu (v bistvu predmestje Salzburga, le da je v Nemčiji), v Avstriji (preden prideš v Salzburg) je slikovit grad Werfen in mislim, da se ga vidi tudi s turske avtoceste. Pri Berchtesgadnu (v Nemčiji, takoj za mejo) so Hitlerjevi bunkerji.... pa gotovo se najde še in še...

Tomas 33 ::

Pri Salzburgu je zanimiv rudnik soli. Blizu v Bavarskih Alpah je jezero Konigsee in Orlovsko gnezdo.
V munchnu pa pivnica Paulaner, olimpijski park s stolpom Nimphenburg. Če si ljubitelj piva je tu še Erding, bavarsko mestece, ki je že skoraj kičasto in v njrm Erdinger hotel/pivnica.

Pa še nasvet: večini žensk tehniški muzej ni tako zanimv; mi je po štirih urah že zelo najedala:(

krucymucy ::

Tehnični muzej v Munchenu je zelo vreden ogleda. Bil enkrat v srednji šoli in nato še v lastni režiji, kjer sem si ga ogledal bolj podrobno.

Pixy222 ::

Absolutno pojdi tudi na grad Neuschwanstein, res neverjeten grad. Pa v Salzburgu si lahko ogledaš tudi rudnik soli. Hostlov... se pa ne spomnim več : )

ps. Blizu imaš tudi Hitlerjev vikend orlovo gnezdo, če je kaj zgodovinarja v tebi : )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pixy222 ()

Gladi ::

Rudnik Soli ter Orlovo gnezdo sem si pogledal že par let nazaj, so mi pa zanimivi hitlerjevi bunkerji.Pa kaj je vse zvezi z NSDAP v Nurnbergu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čez kateri mejni prehod v nemčijo

Oddelek: Na cesti
233922 (2919) BC3
»

Obisk Munchna

Oddelek: Loža
145588 (4890) tmz
»

Tehnični muzej Munchen - Kje spati?

Oddelek: Loža
2817180 (14074) DuleKrtola
»

Praga (hostli, must see lokacije itd.)

Oddelek: Loža
278469 (6246) Damiani
»

Izlet po avstriji

Oddelek: Loža
62095 (1858) Yossarian

Več podobnih tem