» »

Nehalem plate - kaj je boljše

Nehalem plate - kaj je boljše

Meizu ::

Pozdrav!

Še sam sm se odločil, da se vržem v 4 jedrni svet. Za platformo sm si izbral Nehalema in sicer i7 920, zatakne pa se pri plati. Namreč a ma kdo izkušnje s temi dvemi platami?

ASUS P6T Deluxe - X58 Chipset 255€
Gigabyte GA-EX58-DS4 - X58 Chipset 215€

Zdej plusi minusi za te plate bi bli dobrodošli, bom pa še sam povedal kriterije.

No, Asuska ima tule velik plus, ker ima 3x pcie 16x slote. Ampak pride takoj minus, ker je tretji socket za GPU samo 1 slot širine. AMpak to niti ni tak problem, ker verjetno še dveh GPUjev noter ne bom stlaču.

BOlj me zanima, kera plata se lepše navija. Zdej bolj sm navajen na asusov bios, ampak se bi tudi na gigabajtovega kaj kmalu navadu. Sam fora je v tem, da mi hladilniki na Asuski zgledajo bolj švoh, medtem ko so na gigabajtki neki robustni madafakrji gor.

Oz. lahko bi zastavu takšno vprašanje - ali se sploh splača doložit teh 45€ ter vzet asusko, al je gigabajtka prav tako uredu?

Hvala za odgovore
LP

Meizu ::

Aja, pa še Asuska je mamljiva ker dobiš tisti daljinc zraven k lahko kontroliraš vsega hudiča gor.

Lol, noben ne ve. I'll google it then... SM upal bolj na izkušnje iz prve roke, ampak dobro....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

No, enmu tipu je uspelo s tole gigabajtko navit i7 920 na 4ghz. Zadovoljiv rezultat... Zdej sam da vidim kako je s to asusko..

kmetek ::

samogovor?

Meizu ::

Jebemu... P6T Deluxe ima kar nekaj FPSjev več kot Gigabajtka v špilih. Sam tudi ta ne zgleda slaba - MSI X58 Platinum kaj pravite?

Meizu ::

samogovor?


Neke vrste ja, kr očitno noben ne ve kaj dosti o teh platah. Vključno z mano, ker nisem posvečal dosti pozornosti še nehalemu.

kmetek ::

edini naslov:

XS

tilinho20 ::

Ti bi jaz sam raje predlagal da počakaš na kake nove steppinge od Nehalemov, ki se bojo kar bolje navijali, no sej je tvoja odločitev, te čisto nič ne silim.;)

Za plato pa lahko pogledaš tudi kaj za Evgo.

Meizu ::

Mjah, ma tisto je predrago tale evga je bla vedno nek šminkerjaš. Sam so pa lepe ni kej. Pa hudo se morjo navijat.

Kar se tiče novih steppingov - Že zdej gre i7 920 na 4.3ghz pod vodnim in ga drži pod 60 stopinj. Tko da s kakim dobrim zračnim hlajenjem bi lahko prišel do 4ghz, ker sem gledal en review nevem kje že in mu ga je držalo pod 60c.

tilinho20 ::

Zdej je itak Shamino pri njih (eVGA).

Hexx ::

in katero zračno hlajenje je najbolše za nehaleme?

Meizu ::

Kaj pa vem. Mislim da se da celo Mugna dobit z nekim dodatkom za ta nov lga. Nekatere plate za nehalema od foxconna, pa ma kr luknje še od tastarega lga 775 poleg lukenj za nov socket. Tko da pašejo celo lga775 proci gor...

BuBBle.D ::

....misliš lga775 hladilniki.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Meizu ::

Ne. Foxconnove plate naj bi imele poleg lga 1366 lukenj tudi lga775.

_koki_ ::

to si mislu luknje za namestitev hladilnikov iz starga socketa?
torej te je bubble.d pravilno popravu, ker dvomim da bi 775 proc pasu na nov socket!

AapocalypseE ::

Če je socket 1366, potem ziher ne paše noter 775 procesor, ampak je lahko opcija samo, da se pritrdi hladilnik za 775 podnožja.

Meizu ::

Ma ne 775 proc. Luknje za LGA 775 hladilnike sm mislu.

mesoreznica ::

A nisi zaj nazaj na 775?

Nič več ne razumem. Tam sprašuješ katerega QX-a 775, tule sedaj za nahelem, kira plata?!?

Kje si zdaj i7 ali QX?

Mogoče še Phenoma 2 dodaš v komplet da bo zmeda popolna.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

To temo sem ustvaril preden sem ustvaril tisto o QXu. Problem je bil, da da sem bil siguren da dobim Nehalema, ampak sem si zvil obroče na commencialu. Novi pravim me stanejo 200€. Ampak - Je fora nanesla tako (matr se mi sere) - Sm na OClab2 dobil ponudbo, da mi pač nekdo proda rabljenega i7 (ampk res malce). Tko da navsezadnje le bo Nehalem. Jupi jej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 1500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13320036 (17305) Pr0xim0
»

Osebni racunalnik (obdelava video posnetkov. Do 1500€)

Oddelek: Kaj kupiti
323126 (1705) AtaStrumf
»

(Na)svidenje LGA775 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
20412698 (7550) ABX
»

Katiro osnovno ploščo za i7?

Oddelek: Kaj kupiti
81040 (942) bow11
»

Core i7 se 'draži' in postaja redkejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
558188 (6126) mtosev

Več podobnih tem