» »

need hardware help!!

need hardware help!!

matej888 ::

Torej zadeva je taka.
Imam nekaj let star PC, ki se je do par dni nazaj obnasal zelo dobro in zadovoljeval moje zahteve na skoraj vseh vseh podrocjih, a pred par dnevi se mi je zgodilo to, da sem ga zvecer povsem normalno ugasnil in ga hotel naslednje jutro prizgat. In...NIC. Zelena LEDica je prizgana, ob pritisku Power-on se zazene ventilator napaj. in proc. vendar se vrtita zelo pocasi. Sprva sem pomislil na napajalec a se je kasneje izkazalo da ob zamenjavi z novim tudi NIC. Ventilatorji se sedaj sicer vrtijo s pravilno hitrostjo, a se trdi disk ne zazene in s tem seveda tudi windowsi ne. Zamenjal tudi trdi disk a rezultat isti. Glede na to da sem imel tudi Bios baterijo bolj slabo sem tudi to zamenjal, rezultat...isti. Sedaj sumim tudi procesor oz. maticno plosco (ceprav se mi zdi da je skoraj nemogoce, a v takih situacijah clovek pomisli na prav vse), aja se IDE kablovja nisem probal zamenjat (ma tudi to se mi zdi neumno, ker sem priklopil SATA trdi disk, pa se tudi ta sploh ni zagnal). Pomislil sem tudi na RAM, in zato probal z samo eno ploscico (2x512Mb, in jih tudi menjaval po slotih) tako da izlocim tudi to moznost.

Hmm, edino ce mi niso sle prav obe ploscice ram-a hkrati, v kar mocno dvomim....

Aja, ob prizigu pc-ja ne pride do nobenega zvocnega ali svetlobnega (LED) signala da bi bilo sploh kaj narobe.
Ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo?8-O


Podatki pc-ja:
proc: Athlon XP 2800+
os.plosca Asus A7N8X deluxe
grafika Powercolor Radeon9600 pro 256Mb
ram elixir DDR-400MHz 1Mb pc3200U
napajalec Lc power Arkangel 8850


LP,
Matej
Tech-freak

solatko ::

Kako je s kondenzatorji?

matej888 ::

na maticni plosci? Nisem opazil nekih sprememb.
Tech-freak

balkanec ::

Vse razen procesorja in grafe izpuli ven. Dobis sliko na ekran ? Poskusi dobit se kako grafo da jo preveris. Ce deluje grafa, potem je verjetno maticna sla - kondenzatorji.
Ti si ziher pozigalec !!!

matej888 ::

Bom probal tudi to (ceprav sem malo skepticen). Samo dobit zdej (prazniki) nekoga, ki ima delujoco grafiko....
Tech-freak

coti ::

Spuli vse ven, tudi grafiko in rame. Če se prižge in piska na zvočnik, potem je še upanje, da bo mlinček spet mlel. Če je tiho, je šla plata. Da je šel proc je 1% možnosti.

solatko ::

Če so RAM-i vredu, je skoraj sigurno šla osnovna plošča. Poizkusiš lahko z flash-anjem Bios-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

matej888 ::

Probal ze skoraj vse, ampak vedno isti rezultat. Ocitno je sla res plosca...ceprav si se vedno ne morem razlozit kako to kar cez noc se skuri plosca brez nekega posebnega razloga. Tako da sem nekako obupal in vzel vse komponente ven in sedaj iscem drugo plato v katero bi vstavil komponente ki so mi ostale in skompletiral pc (tako da ce ima kdo plosco ki se mu valja po kleti in da se dela, se priporocam!!!)

Hvala vsem za pomoc!
Matej
Tech-freak

marsovcek ::

Čakaj, kaj si mislil s tem, da se disk ne zažene? Če je nanj priklopljen napajalni kabel, se mora začeti vrteti, neglede na (ne)delovanje osnovne plošče.

matej888 ::

Tudi to je res, ampak kljub zamenjavi napajalca se to ne zgodi!
Tech-freak

solatko ::

Plošče po navadi nehajo delat brez kakšnega vidnega vzroka, enostavno nekaj crkne. Če imaš osciloskop in obvladaš zadeve, napako tudi lahko poiščeš, vendar boš razen kondenzatorjev, težko dobil rezervne dele.

matej888 ::

Res da sem elektrotehnik in sem bom mogoce komu zameril z naslednjo izjavo, ampak res se mi ne da zgubljat casa (ki ga je ze tako malo) in brskat po plosci brez garancije da bom napako tudi nasel in odpravil... Bom raje dobil nekje drugo - upam da enako, ce ne pa enakovredno plosco.
Tech-freak

solatko ::

matej888 - Pametna rešitev, glede na cene MB. Je še kar nekaj plošč za to podnožje na trgu, sam mal drage so, za to kar to podnožje nudi.

w4nkst4 ::

Men se je pa zgodil, da sm v ploščo ASUS A7V8X-X dau ddr2 rame pc6400, ki jih sploh ne podpira...in mi zdej plata več ne dela verjetn...k pržgem komp ne zasveti tipkovnica, monitor ne da slike...je plata šla?
lp

fosil ::

Kako ti je pa sploh uspel dat DDR2 rame v DDR ploščo?
Si si pomagal s kladivom?

Ker različne vrste ramov imajo utore na različnih mestih ravno zato, da jih ne moreš vtaknit v napačen slot.
Tako je!

Pyr0Beast ::

Za zgornji problem, je najbrž šlo napajanje proca ali kaj podobnega.

DDR2 v DDR1 plato pa ne paše. Če imaš srečo si skuril samo en ram slot, ne pa cele plate.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnovitev starega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538631 (7664) Tomaž
»

Težave z osnovno ploščo Gigabyte 965P-DS3

Oddelek: Pomoč in nasveti
8997 (736) LeftyD
»

Racunalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
151816 (1610) B0rg
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1008084 (6279) Pdove05
»

AMD spreminja podnožja

Oddelek: Novice / Procesorji
203967 (3210) Bistri007

Več podobnih tem