» »

Windows 7 beta ušla

1
2
»

zos ::

To, da je glavna novost tega to, da zadeva zasede manj diska, je malce smesno. To disi po sevisnem paketu. Kaj so torej glavni featurji zaradi katerih bomo to nabavili? Ali je to le malce pokrpana Vista izdana pod drugim imenom, ker se imena Vista drzi izjemno negativen pridih?

Person ::

Da, ta mapa se z vsako namestitvijo programa malo odebeli. Pri meni je trenutno velika malo manj kot 5GB. Na 7 situacija verjetno ne bo nič boljša.

LOL, pri meni je 3x toliko velika tale mapca :D
Pa v bistvu so notri večinoma samo MSjeve knjižnice ...
Let's make something useful!

techfreak :) ::

Da, ta mapa se z vsako namestitvijo programa malo odebeli. Pri meni je trenutno velika malo manj kot 5GB. Na 7 situacija verjetno ne bo nič boljša.

LOL, pri meni je 3x toliko velika tale mapca :D
Pa v bistvu so notri večinoma samo MSjeve knjižnice ...

Verjetno od .NET frameworkov in ne od samih MS programov.

Person ::

Da, ta mapa se z vsako namestitvijo programa malo odebeli. Pri meni je trenutno velika malo manj kot 5GB. Na 7 situacija verjetno ne bo nič boljša.

LOL, pri meni je 3x toliko velika tale mapca :D
Pa v bistvu so notri večinoma samo MSjeve knjižnice ...

Verjetno od .NET frameworkov in ne od samih MS programov.

Delni razlog je še 64 bitni sistem ... ker očitno so v mapi shranjene in 32 in 64 bitne knjižnice.
Let's make something useful!

R33D3M33R ::

kateri quote?


It’s pleasing to see that Windows 7, even in the pre-beta stage, doesn’t seem to have issues plaguing the core OS like Vista did at the RTM stage.


Sicer pa naj napiše kako je s temi dllji nekdo, ki je beto preizkusil.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

bf4ed ::

jaz hočem star Raziskovalec nazaj. iz XP ali pa še boljše 2000. Ta vistin se mi nikak ne vidi.
Ma kdo kje kak link če se da to spremenit?:)

Tr0n ::

WTH are you talkien about? Vistin browser je se najboljsi do sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Hackey ::

TrOn ima prav

Blinkys ::

Pravkar naložil beto. Morem rečt da deluje kr hitro. Malo je edino čudn ta taskbar, drugače pa je dodanih par zanimivih orodij. Najbolše mi je Snipping tool s katerim samo z miško označiš nek del ali polje, ki ti ga pol samo vrže v to orodje, kjer lahko sliko še dodatno dodelaš, recimo obkrožiš nek del, narišeš puščice... no pač pride v poštev ko komu pomagaš kako stvar naret.

techfreak :) ::

Se strinjam, Vista ima zelo dober Explorer.

Malo je edino čudn ta taskbar

Kopija iz KDEja/OS Xa, kjer se je dobro uveljavil. In mi je zelo všeč.

Najbolše mi je Snipping tool s katerim samo z miško označiš nek del ali polje, ki ti ga pol samo vrže v to orodje, kjer lahko sliko še dodatno dodelaš, recimo obkrožiš nek del, narišeš puščice... no pač pride v poštev ko komu pomagaš kako stvar naret.

Snipping tool je že v Visti.

krho ::

@CrniE
Program, ki rabi točno določeno verzijo, jo naj ima v svojem folderju.
No, sej v bistvu je tudi ima, če je to res:
In practice, nearly every file in the WinSxS directory is a “hard link” to the physical files elsewhere on the system—meaning that the files are not actually in this directory.

Ja ko bi tole vsaj delovalo! Na začetku programa nastavim iskanje knjižnic na pred XP SP2, se pravi najprej v trenutni mapi, potem šele drugje. NE Polkna bodo naložila nek x dll. govorim o libeay32.dll in ssleay32.dll. Govorim o temle "The ordinal 3873 could not be located in the dynamic link library LIBEAY32.dll" Čegar je pol google.

@Tr0n:
WTH are you talkien about? Vistin browser je se najboljsi do sedaj.

Ko bo nehal po svoje View prialagajt ti bom pa verjel. NAstavljen imam Details view, pa kar sam spreminja. Največkrat na navaden list. V XPjih, si nastavil na Details view, šel v folder Options in stisnil knof Apply to all folders. No Vista trmoglavi!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bluefish ::

Ko bo nehal po svoje View prialagajt ti bom pa verjel. NAstavljen imam Details view, pa kar sam spreminja.

začuda sam nima teh problemov.

d0rK ::

AFAIK je to en bug. In to zelo nadlezen.


Mi mece pogled iz details na tiste ogromne ikone. Isto spreminja sirino tabov.

krho ::

@blueFish: klikni me nežno
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

bluefish ::

ne zanikam problema, vendar meni začuda ne povzroča preglavic (v mapi določim pogled, nato tisto okno zaprem in po ponovnem obisku je tako, kot mora biti), pa sem v kar nekaj mapah spremenil default pogled. Ne vem pa, kaj bi bilo, če bi recimo list določil za vse (bom poskusil danes, ko pridem domov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tr0n ::

Das Apply all folders in imas enak view vsepovsod.

krho ::

Tr0n, še 1x preberi kaj sem napisal! To sem naredil, pa vista trmoglavi, google je poln tega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

d0rK ::

Not really. Nic ne pomaga.

Tr0n ::

Te pa ocitno samo meni dela vredu. :) Mas pa tudi en registry fix za tole, kolko sem na hitro najdo na googlu.

http://www.askvg.com/how-to-fix-annoyin...

techfreak :) ::

Vedno imam pogled nastavljen na "Seznam" in mi še nikoli ni spremenil nazaj na default.

Person ::

Tr0n, še 1x preberi kaj sem napisal! To sem naredil, pa vista trmoglavi, google je poln tega.

Žal nisi edini s tem problemom ...
Let's make something useful!

Person ::

kateri quote?


It’s pleasing to see that Windows 7, even in the pre-beta stage, doesn’t seem to have issues plaguing the core OS like Vista did at the RTM stage.


Sicer pa naj napiše kako je s temi dllji nekdo, ki je beto preizkusil.

Mapica winsxs je v Win 7 beta 1 debela 3,76 GB
Let's make something useful!

bluefish ::

Že v osnovi?
Potem je nekako tako kot v Visti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Person ::

Jp, sistem v osnovi ter kakšen driver, ki se avtomatsko namesti.

Drugače pa je zanimiv problem z zvokom, recimo da se predvaja mp3, pa imaš odprto okno, kjer se nastavlja glasnost zvoka, potem to okno v povprečjo troši 50% CPUja (celotna uporaba CPUja je pa blizu 100%) na AMD Athlon XP 1600+ z 1GB RAM ter GeForce 5200:
 VolumeControlApplet - Bug ???

VolumeControlApplet - Bug ???



Ostalo sedaj deluje zadovoljivo z gonilniki za Visto 32bit, tudi kopiranje datotek (nujno potrebni pravilni gonilniki za chipset !!!) ter Aero, pa čeprav je ta sistem dokaj star, ker je namenjen kot sekundarni PC.
Let's make something useful!

zk_eu ::

Tudi jaz sem jo namestil,zaenkrat še nimam pripomb, mogoče zato, ker sem jo samo naložil in sprobal samo par stvari, bomo vidli kako bo v nadaljevanju, sicer se mi pa zdi, da je na isti mašini hitrejša kot XP...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Pierre666 ::

Tudi jaz se nisem mogel upreti skušnjavi - in sem jih instaliral v Virtualboxu. Delujejo malo hitreje kot XPji - oboje v virtualboxu in z osnovnimi programi.

zk_eu ::

no jaz sem npr. namestil gonilnike za grafično, ki sem jih dobil preko windows update, in ko dam oceni računalnik nekje na sredini vedno zamrzne, verjetno zaradi tega, ker so gonilniki za Visto in niti operaciskega sistema ne prepozna, posledično tega ne dela tudi Aero, grafična pa je sicer malo starejša in sicer Intel 82945G Express Chipset Family 256MB.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Pesimist ::

Kaj ta verzija ze vidi 8GB rama al bo spet treba na 64Bitno cakat?

moowy123 ::

Ta verzija je 32 bitna.

Mitja358 ::

Jp, sistem v osnovi ter kakšen driver, ki se avtomatsko namesti.

Drugače pa je zanimiv problem z zvokom, recimo da se predvaja mp3, pa imaš odprto okno, kjer se nastavlja glasnost zvoka, potem to okno v povprečjo troši 50% CPUja (celotna uporaba CPUja je pa blizu 100%) na AMD Athlon XP 1600+ z 1GB RAM ter GeForce 5200:
 VolumeControlApplet - Bug ???

VolumeControlApplet - Bug ???



Ostalo sedaj deluje zadovoljivo z gonilniki za Visto 32bit, tudi kopiranje datotek (nujno potrebni pravilni gonilniki za chipset !!!) ter Aero, pa čeprav je ta sistem dokaj star, ker je namenjen kot sekundarni PC.

meni tudi to jebe da mi nabija procesor v mirovanju čez 50% in sicer aplikacija audiodg. Pa še zvok mi ne deluje

pa noče se samostojno ugasniti ga moram po restartu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

techfreak :) ::

Meni deluje vse, razen zvoka.

KTr1sk ::

Meni tudi ni hotel delati zvok C-media 8768+ in potem sem na gonilniku .exe desen klik in propreties in izbral zavihek "Compatibility" in pod " Run this program in in compatibility mode for" izbral --->Vista in tako se je normalno naložilo in normalno dela zvok 5.1 jea, tudi druge zadeve gonilniki ki delajo na Visti mi delajo na 7ki, samo pod compatibility grem in voila zadeva deluje:).
P.s. za vsak slučaj imam še vseeno tudi OS winXP 64bit :P
še dokaz slika
 http://www.shrani.si/?1F/g2/4K20Xefa/win7-ok.jpg

http://www.shrani.si/?1F/g2/4K20Xefa/win7-ok.jpg

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Pesimist ::

Tomaz kaj mas to beto ko je usla? Ker vidim da je 64Bit. Ta ko je usla pa menda ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jst ::

Vprašanje: Se da to beto Win7 inštalirati v VirtualBox?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Vprašanje: Se da to beto Win7 inštalirati v VirtualBox?

Kolikor vem, je to bolj odvisno od VM kot pa od samega OSa. Drugače pa ... zakaj se ne bi dalo?

(poleg tega pa so v tej novici že bili komentarji o virtualizaciji in so vsi uspeli)

KTr1sk ::

Tomaz kaj mas to beto ko je usla? Ker vidim da je 64Bit. Ta ko je usla pa menda ni.

Prav si ugotovil, moja verzija je 6936build in je 64bit, ampak sem vseeno napisal svoje izkušnje, ker mislim, da tudi z verzijo 7000 ni veliko razlike, da delujejo gonilniki na enak način od viste, če že ne najde os sam, no nvidia je celo že naredila gonilnike za win7 pohvalno :).
Ko bo prišla 7000build 64bit je bom preizkusil, sam pomoje itaq ni razlike, če deluje že na 6936 vsi driverji, lepo bodo optimizirali do final build, če že zdaj bolj gladko dela kot Vista :)
Torej se ve približen uraden izzid 7ke? Najprej se je govorilo 2009 da bo final..zdaj pa 2010, no ja ko bo bo..pustimo času čas;).Do takrat pa Vista 64bit oz beta 7ka ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

krneki0001 ::

Jst sm beto inštaliral v virtual serverju 2007. Dela, sesula se še ni, ampak to ni to. Bomo vidl, kako bo naprej, do takrat pa vista 64bit.

reptilia ::

kolk pa žre sedemka rama?
Forgive your enemies, but never forget their names.

M-XXXX ::

Baraba mi je požrla dual boot, pa tudi nazaj ga ne morem dobit. Kašne ideje?



Koliko imate kaj ocene sistemov? Jaz ne morem požret da moj RAID0 z 200MB/s prinese le 6 točk. In kaj bi potem rabil za 7.9? 1GB/s minimalno:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

zee ::

"RAID0 z 200 MB/s"

RAID5 z 280 MB/s >:D mašina iz podpisa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

M-XXXX ::

"RAID0 z 200 MB/s"

Imaš prav, si me pač dobil imam le 190MB/s (čeprav vem kaj si mislil in mi vseeno ni logično od kje tako slaba ocena)


RAID5 z 280 MB/s >:D mašina iz podpisa.

Tole se je nanašalo na 7.9 oceno, ali le na hitrost diskovja?


Kdo ve kako prej omenjeni boot problem rešit??

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

krneki0001 ::

Men je žrla tam okol 480Mb rama, ocene pa nisem imel zato, ker sem laufal v VM-ju

Pesimist ::

Sem instaliro zdaj sistemcek na X2 3800+ masino z 2 giga rama. Sej je cool sistem in ko bo zunaj bo nadomestil visto kot je XP nadomesti ME.
Kar pa seveda ne pomeni da je Vista kurcev sistem. Po mojem mnenju je Vista najbolsi Ms sistem dozdaj pod pogojem da imas dovol hiter racunalnik seveda.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nič več bet za Windows 7

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
367230 (4225) kriko1
»

Windows 7 beta ušla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9212121 (6357) Pesimist
»

Danes Vista SP2 beta

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
166193 (4676) LordPero
»

Windows Vista beta 1 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
28723915 (16189) kriko1
»

Longhorn Beta 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
658657 (6139) andrej

Več podobnih tem