» »

Shema za gretje

Shema za gretje

hummer ::

Lep pozdrav!
Sem gledal po forumu in nisem zasledil nobene podobne teme, če pa je slučajno že kaka tema pa se v naprej opravičujem. Za darilo sem dobil pajka, sedaj morem izdelat gretje za terarij. Vse je lepo in prav vendar se je pojavla težava. Za ogrevanja terarija sem dobil grelno žarnico 25W, ki ima napajanje 220V, vendar največja težava je v tem, da čez dan more biti temperatura 25-26 stopinj, čez noč pa okol 20 stopinj. Kako bi to izvedel? A je kdo delal kakšen podobn projekt, ali pa ma kaki nasvet. Kje bi lahko našel kako shemo.

gringo22 ::

maš nastavljive merilnike temperature najbolš je pa da greš kupit te stvari tam kjer to prodajajo ker home made ni ravno zanesliva stvar če neveš ščim imaš opravka.

LP

hummer ::

Toplotni senzor mam PT100, rele sem vzel da krmilni del je na 5v, ostali del je na 220v. Eno vezje sem sam skupaj zriso samo ne vem če sem vredu ga zriso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Pyr0Beast ::

Casovno stikalo s katerim vklapljas drugi grelec (nastavljen na visjo temperaturo)
Ko je izklopljen deluje tisti z nizjo ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hummer ::

Pyr0Beast, kaj bi mi lahko nariso ti shemo po katri bi zaloto vezje? In da vidim keri material še treba nabavit.

korenje_ver2 ::

hoh
manjka še en kup stvari na shemi. sicer pa ne vem, če lahko lm7805 povežeš direktno na izmenično napetost?
za pt100 rabiš ustrezno referenčno voltažo ipd...

Pyr0Beast ::

Zakaj komplicirat ? [:D]

Rabis;
2 grelca
casovno uro (za v vticnico)

En grelec prikljucis direktno na omrezje in nastavis npr. na 20 st. C, ta se izklopi, ko temperatura preseze 20 st. C

Drugega prikljucis preko stikalne ure, katero nastavis, da se ti vklopi zjutraj in izklopi zvecer. Ta je lahko nastavljen na recimo 23 st. C. Ko se bo vse skupaj segrelo preko 20 se bo prvi grelec izklopil, drugi pa bo deloval vse dokler temperatura ne doseze 23 st. C.

Ko ga stikalna ura izklopi, temperaturo 20 st. C vzdrzuje prvi grelec (lahko je malenkost sibkejsi).

... pajka pusti cimbolj na miru, ker ni pes :)
.. omogoci mu, da se 'skrije' nekam na hladno ce mu bo vroce, pod skale na primer.
... uporabi se dober, kvaliteten termometer, katerega nalimas na steno terrarija. (grelci lahko odstopajo za kaksno st. C brez da bi vedel) Z njim bos kontroliral temperaturo.

Ni ravno napredno, je pa fool-proof ter dokaj poceni. Stikalna ura je cca 5-10 EUR.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

hummer ::

Kaj te zaj z eno grelno žarnico ne bi blo vredu, ker pri grelni žarnici ne morem nič nastavlat temperature. Torej morem zaj kupit grelec al kaj?

Pyr0Beast ::

Z grelno zarnico bos pajka samo spekel ce se ne bo imel kam umakniti.

Pac kupis se grelec pa zarnico nastimas na timer.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hummer ::

Zakaj bi ga speko. Saj škorpijona mam tudi pod grelno žarnico in še ni pečen. Samo pri škorpijonu ni treba met take temperaturne razlike, je kvečjemu konstantna. Pri škorpijonu mam žarnico vklopleno 24 ur na dan. Samo zaj ne vem kaj naredim z grelnio žarnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hummer ()

korenje_ver2 ::

ti ga sam sprži. potem poročaj če ima okus kot piščanec ^^

hummer ::

Škorpijona mam že 1 leto in še ga spražlo. Zato ne vem če zakaj bi ga po enem letu spražlo.

korenje_ver2 ::

dej un 1kW sevalni grelc not usmer.

telexdell ::

Najenostavnejša rešitev je z elektronskim termostatom za krmiljenje centralne kurjave. Nastaviš lahko dnevno in nočno temperaturo ter časovne intervale. Ima že vgrajen rele, na katerga lahko vključiš žarnico ali grelce.
KLIK

hummer ::

telexdell kolko pa pride ta elektronski termostat?

telexdell ::

telexdell kolko pa pride ta elektronski termostat?

V prejšnjem postu na dnu je prilepljena povezava. Lahko pa kje najdeš kaj še cenejšega.

MadMax ::

Morda malce off-topic, ampak...
Kako boš pa poleti zadevo hladil na 20 stopinj? :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hummer ::

Prostor je na severni strani in če so zaprte žaluzije je dovolj hladno v sobi in treba dodatno hladit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regulacija grelca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
434320 (2744)    -S\/\/-  
»

Infrardeče ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9936504 (21227) energetik
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933594 (30473) Maestral
»

"logični IN" električno stikalo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
336737 (4011) kondezator
»

kako narediti grelec za 23˙C

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
284244 (3547) mattko777

Več podobnih tem