» »

3.5mm -> toslink

3.5mm -> toslink

deann ::

imam prenosnik z spdif izhodom ter zvočnike logitech z-5500,torej bi rabil omenjeni kabel vendar ga nikjer ne najdem,tako da bi prosil če kdo ve kje ga dobiti...

LuGi ::

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks...

Vse te kable, gadgete itd kupujem prek ebaya ;)

korelem ::

@deann,
uf, pa mi je le ratal najt (sem preiskal celo roško cesto (na najdi.si zemljevidu), ker se nisem mogel spomnit imena trgovine, vedel pa sem, da je na roški cesti :))), pred kakega pol leta sem tam kupil, adapter za optični kabel v 3.5 jack na laptopu (Asus F7SE), mislim da boš tukaj našel vse kar rabiš: TRGOVINA HTE

You owe me a beer...:D

bumbaar ::

Zdravo,

Da ne odpiram nove teme, sem se odlocil, da obudim starejso in kar tukaj uprasam, ce mogoce kdo pozna odgovor na moje vprasanje.

Torej, zanima me, ali je v kvaliteti zvoka kakrsnakoli razlika med toslink - toslink in toslink - 3.5mm. Se pravi, v prvem primer brez adapterja v opticni vhod, v drugem pa s pomocjo adapterja v 3.5 mm vhod.

Hvala ze v naprej za odgovor.

Lp, G

Zvezdica27 ::

toslink-toslink je digitalna povezava, pač kar daš ven, dobi ojačevalo oz. DAC v njem.

Tos-3,5 pa mora imeti pretvornik vmes (DAC) in analogni signal gre na ojačevalo.

Vprašanje je kateri DAC je boljši - tisti za 2e v adapterju ali tisti v recimo oreng ojačevalu (kakega Denona, Marantza).

Odgovor najdi sam.

zz

bumbaar ::

Najlepsa hvala za odgovor in pojasnilo. :)

Lp, G

Filip8 ::

pozdravljeni, jzt mam tut eno podobno težavo. kupu sm nov tv, ki ima seveda izhod 3,5mm za slušalke https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/3... pa še en za zvok plus toslink. imamo pa doma tudi starejši glasbeni stolp z 5.1 ozvočenjem. zanima me kako bi lahko to povezal, oz. kakšen kabel morem kupit, saj ta k je priložen ne paše v tv. tak okrogel činč nekje velikosti navadnega jacka.

Mavrik ::

Filip8 je izjavil:

pozdravljeni, jzt mam tut eno podobno težavo. kupu sm nov tv, ki ima seveda izhod 3,5mm za slušalke https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/3... pa še en za zvok plus toslink. imamo pa doma tudi starejši glasbeni stolp z 5.1 ozvočenjem. zanima me kako bi lahko to povezal, oz. kakšen kabel morem kupit, saj ta k je priložen ne paše v tv. tak okrogel činč nekje velikosti navadnega jacka.


Nisi povedal nič o priključkih na stolpu, kako ti naj pomagamo? :) Poslikaj zadnjo stran stolpa / prilepi model in ti lahko povemo kaj se da narediti.
The truth is rarely pure and never simple.

Filip8 ::

sony lbt-xb80av, vem, sm mogu it pogledat :D lahk pa še priložim sliko, če je treba.

Mavrik ::

Uf, tole bo pa težka - če prav vidim ima za TV samo 4 RCA (činč) vhode a ne? Ali jih je 6?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Filip8 ::

Mavrik ::

Ja to bo problem - namreč vhod imaš samo za 4.0 (Dolby Pro Logic) ne pa 5.1 (kljub temu da imaš 5.1 zvočnike). Težava je v tem da so filmi posneti v 5.1 in ti bo manjkal prednji center kjer je ves govor :/

Ni mi uspelo najti SPDIF -> RCA adapterja ki bi znal s 5.1 vhoda narediti 4.0.
The truth is rarely pure and never simple.

Filip8 ::

ni to problem, zvočniki so isto stari kot tale stolp in dela vse okej skupi.. jzt iščem način da to povežem z televizijo, saj je edini kabel priložen 2x činč v 2x činč

OvCa77 ::

Filip8 je izjavil:


A ni tam na sliki optični izhod? Čemu služi?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Filip8 ::

ne vem.. tisto črno vzameš vn, in noter je luknja, podobn ma tut tv.. sam jzt rabm na temu uporabljat vhod, glede na to, da bo zvok prihajal iz tv

OvCa77 ::

Filip8 je izjavil:

ne vem.. tisto črno vzameš vn, in noter je luknja, podobn ma tut tv.. sam jzt rabm na temu uporabljat vhod, glede na to, da bo zvok prihajal iz tv

Sam našel v navodilih, tisti vhod je za snemanje CDjev. Zgleda gre samo preko analognih vhodov. Išči nekaj takega:https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=t...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Filip8 ::

sam jzt ne rabm 5 prklopov.. zvočniki so povezani na stolp in, ko smo na staro televizijo priklopil kdaj, je bilo to 2 činča na vsaki strani.

ncc2000 ::

Mavrik ::

Če želiš samo stereo potem je ncc2000ov predlog čisto ok - rabiš samo adapter iz "banance" (3,5mm) na RCA (činč) prklop. V vsaki audio trgovini ga dobiš.

5.1 pa ne bo šlo :)

OvCa77 je izjavil:


A ni tam na sliki optični izhod? Čemu služi?


Tisto je optični IZHOD (on pa rabi vhod :) ), ki je sodeč po navodilih namenjen za snemanje na MiniDisc napravo? Nekaj takega.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

OvCa77 ::

Mavrik je izjavil:

Če želiš samo stereo potem je ncc2000ov predlog čisto ok - rabiš samo adapter iz "banance" (3,5mm) na RCA (činč) prklop. V vsaki audio trgovini ga dobiš.

5.1 pa ne bo šlo :)

OvCa77 je izjavil:


A ni tam na sliki optični izhod? Čemu služi?


Tisto je optični IZHOD (on pa rabi vhod :) ), ki je sodeč po navodilih namenjen za snemanje na MiniDisc napravo? Nekaj takega.

Sem videl potem v navodilih, me čudi zakaj so naredili izhod, vhoda pa ne...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Filip8 ::

zakaj 5.1 ne bo šlo, če so zvočniki priklopljeni na stolp?

ncc2000 ::

Ta stolp ne zna delat nič z digitalnimi zapisi zvoka, Dolby Prologic je čisto analogno kodiran zapis prostorskega zvoka in ga ni za mešat z Dolby Digatal standardom. Stolp potrebuje edino DA pretvornik za predvajanje z CD.ja. Tisti spdif out pa je verjetno izhod pred tem DA pretvornikom za presnemavanje.

Dolby Pro Logic je čisto analogni zapis prostorskega zvoka in če bo na TV-ju kdaj zvok kodiran v tem formatu, zna tale stolp še predvajat prostorski zvok.

Izhod na slušalke na TV pa na audio in na stolpu je pri tej kombinaciji edini način slišat kaj iz TV na stolpu.

Filip8 ::

a ok, zdej razumem.. pa je isto al dam na uzhod za slušalke al un drug 3,5 izhod? ampak tega stolpa več ne bo možno nikol prou izkoristit praviš?

ncc2000 ::

Z malo rizika bi lahko šel tudi v nabavo tega adapterja, samo ni ziher, da ima scart na TV aktiven audio out. V tem primeru bi jakost zvoka lahko naziral le preko stolpa, neodvisno od nastavitev na TV-ju. Preko izhoda za slušalke pa bo aktivna regulacija glasnosti na tv in na stolpu.

Drugače pa kupiš predlagani kabel. Bananco vtakneš v TV izhod za slušalke, činče pa v stolp na audio in. Če ima stolp možnost kakšnih psevdo surround efektov, boš lahko zvok razporedil na vse zvočnike, drugače pa le, če bo kakšna oddaja, muska ali film na TV-ju laufal v dolby prologicu.

Mavrik ::

Filip8 je izjavil:

zakaj 5.1 ne bo šlo, če so zvočniki priklopljeni na stolp?


Ker tvoj stolp ne zna sprejeti 5.1 signala v Dolby Digital (AC3) formatu, kot ga pošiljajo TV programi. Programi pošiljajo 6 kanalov, tvoj stolp pa ima 4 vhode. Manjkal ti bo ves govor in dialogi če probaš priklopiti :)

ncc2000 je izjavil:

Z malo rizika bi lahko šel tudi v nabavo tega adapterja, samo ni ziher, da ima scart na TV aktiven audio out. V tem primeru bi jakost zvoka lahko naziral le preko stolpa, neodvisno od nastavitev na TV-ju. Preko izhoda za slušalke pa bo aktivna regulacija glasnosti na tv in na stolpu.


TV s SCART izhodom sploh obstaja? Nisem ga nikoli videl.

ncc2000 je izjavil:


Če ima stolp možnost kakšnih psevdo surround efektov, boš lahko zvok razporedil na vse zvočnike, drugače pa le, če bo kakšna oddaja, muska ali film na TV-ju laufal v dolby prologicu.


Digitalno se na žalost ne oddaja nič v ProLogic. Za broadcast boš našel samo AC3 (Dolby Digital), na DVDjih in VoD boš morda še našel DD+ (EAC3) ali pa DTS.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Filip8 ::

ali je potem kakšen način, da bi bili zvočniki še uporabni?

Mavrik ::

Stolp vržeš stran in kupiš receiver ki ima dovolj močne izhode in ustrezne digitalne vhode.
The truth is rarely pure and never simple.

ncc2000 ::

Mavrik je izjavil:


Digitalno se na žalost ne oddaja nič v ProLogic. Za broadcast boš našel samo AC3 (Dolby Digital), na DVDjih in VoD boš morda še našel DD+ (EAC3) ali pa DTS.


Prologic info je zajeta v stereo signalu. Digitalna, analogna distribucija le tega, nima veze. Prva vojna zvezd je menda bila pionir s prologicom nekje koncem 70.tih let. Če npr. ta film danes pri gledanju na tv, dvd, br, vcr, mp4, mkv ... vsebuje tudi originalni stereo zapis tega filma, bo prologic dekoder iz njega serviral 4 kanalni prostorski zvok.

Filip8 je izjavil:

ali je potem kakšen način, da bi bili zvočniki še uporabni?


Kupi tisti kabel za drobiž in enostavno stestiraj. Stereo bo skoraj sigurno boljši, kot na TV, če bo pa kaj več, pa kdo ve..

Mavrik ::

Huh, TIL. Hvala za razlago.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275535 (990) Škorc
»

Priklop glasbenega stolpa na TV

Oddelek: Zvok in slika
137362 (2969) matjazekk
»

Priklop 2.1 zvočnikov (jack) na novejši TV (brez jacka)

Oddelek: Zvok in slika
264591 (4273) LooK
»

Zvočniki + TV

Oddelek: Zvok in slika
203779 (3495) gogolinho
»

Povezava novejšega TV s starejšim ojačevalnikom/zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
194715 (4363) Gapi

Več podobnih tem